سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
Wednesday, 2018 15 August - چهارشنبه 24 مرداد 1397

بخش ها

در برابر آمریکا چه باید کنیم؟

ساعد نیوز: اگر ایران هوشمندانه مذاکرات خود با اتحادیه اروپا را ادامه دهد و از طرف هم مواضع معقولی در خصوص برجام اتخاذ کند، به نوعی عمل کند که هماهنگی میان چین، روسیه، هند و اروپا را افزایش دهد، می‌توان به آینده امیدوارتر بود.

کد: 18080911108
آخرین بروزرسانی: 34 : 09 - 18 مرداد 1397

یک تحلیلگر مسائل هسته‌ای گفت: «اقدامات اروپا صرفا در کوتاه مدت می‌تواند منافع ایران را تامین کند. یعنی اولا که حضور شرکت‌های کوچک در ایران به معنی آن نیست که منافع ما تامین نمی‌شود. اتفاقا تا حدود زیادی خواست ایران برآورده خواهد شد، اما این صرفا می‌تواند تا زمان اجرای تحریم‌ها دوم کارساز باشد. اگر ما بتوانیم تا آبان‌ماه که دور دوم تحریم‌ها آغاز می‌شود مقاومت کنیم، امکان این وجود دارد آمریکا از موضع خود عقب نشینی کند. زیرا چین و اروپا به دلیل اینکه آمریکا متوجه شود نمی‌تواند هر زمان که بخواهد از توافقات بین‌المللی خارج شود و تحریم‌هایی علیه یک کشور وضع کند، اعلام کرده اند که به برجام پایبند خواهند بود و بخاطر تحریم‌ها روابط اقتصادی با ایران را قطع نخواهند کرد.»

به گزارش سایت خبری ساعد نیوز به نقل از فرارو، حسن بهشتی پور تحلیلگر مسائل بین‌الملل در خصوص اجرای قانون مسدود سازی تحریم‌ها توسط اتحادیه اروپا که از دیروز آغاز شد، عنوان کرد: «یکی از مشکلاتی که در ایران وجود دارد این است که نگاه به اروپا و اقدامات ان‌ها یا افراطی است یا دچار تفریط است. گروهی افراطی به این ماجرا نگاه می‌کنند، بر این باورند که اروپا ناجی ایران است و معتقدند که باید صرفا با اروپا وارد مذاکره و معامله شویم. در مقابل گروهی که تفریط کار هستند، معتقدند که ایران باید به اروپا و چین و روسیه بی‌توجه باشد و کار خود را انجام دهد و خیال می‌کنند اگر ایران در‌های خود را به روی کشور‌های اروپایی ببندند، می‌توانیم زندگی مطلوبی داشته باشیم.»

وی ادامه داد: «اما واقعیت این است که هر دو طرف اشتباه می‌کنند. دسته اول اشتباه می‌کنند، زیرا راه نجات ایران صرفا در دستان مردم خودمان است و نباید به کشور‌های دیگر به عنوان نجات دهنده نگاه کرد. گروه دوم اشتباهشان این است که خیال می‌کند در دنیای امروز می‌توان بدون توجه و ارتباط با جهان، موفق شد؛ لذا به نظر می‌رسد ما یا از آن طرف بام افتادیم یا از این طرف بام؛ بنابراین ابتدا ما باید از این دو نگاه فاصله بگیریم و سپس به بررسی اقدامات و برنامه‌های اتحادیه اروپا و چین و هند و روسیه بپردازیم.»

او افزود: «نگاه واقعبینانه این است ایران هم باید از داخل خود را تقویت کند و از مردم بخواهیم همراهی کنند و اتکایمان به ملت ایران باشد، اما به شرط اینکه با مردم صادق باشیم و آن‌ها را در جریان امور قرار دهیم. گام بعدی افزایش ارتباط با جهان یعنی اروپا، چین، هند و روسیه در اولویت قرار بگیرند و سعی کنیم با دیگر کشور‌ها هم رابطه مناسبی داشته باشیم. ما باید با هر کشوری که امکان تامین منافع ما را دارد، ارتباط مفید و موثری داشته باشیم. یعنی باید اولویت ما منافع ملی باشد. از این طریق ما بدون شک می‌توانیم از وضعیت فعلی عبور کنیم.»

این تحلیلگر مسائل هسته‌ای تصریح کرد: «اما درباره اینکه دقیقا چه اتفاقی میان ایران و کشور‌های بزرگ در حال وقوع است باید بگویم اگر طرف مقابل همانطور که اظهار نظر می‌کند، عمل کند، قطعا ما شرایط بهتری پیدا خواهیم کرد. یعنی به عنوان مثال اگر چین همانطور که وزیر امور خارجه‌شان اخیرا در سنگاپور اعلام کرد که به تحریم‌ها توجهی نخواهند کرد و روابط اقتصادی با ایران را ادامه خواهند داد، عمل کنند، شرایط ما در دوران تحریم‌های ایالات متحده بسیار بهتر خواهد بود. البته باید در نظر داشت که آن‌ها به خاطر ایران نیست که در برابر آمریکا ایستاده اند و همانطور که مقامات چینی و اتحادیه اروپا عنوان کرده اند، این کار انجام می‌دهند، زیرا پای توافقات بین‌المللی مطرح است و این رویه آمریکا همه آن‌ها را بی‌اعتبار خواهد کرد.»

وی تاکید کرد: «بنابراین اگر ایران هوشمندانه مذاکرات خود با اتحادیه اروپا را ادامه دهد و از طرف هم مواضع معقولی در خصوص برجام اتخاذ کند، به نوعی عمل کند که هماهنگی میان چین، روسیه، هند و اروپا را افزایش دهد، می‌توان به آینده امیدوارتر بود. اما در این میان همانطور که عرض کردم ملت ایران هم نقش بسزایی در این معادله خواهد داشت. باید به نوعی اتحاد و انسجام داخلی افزایش پیدا کند و لازمه این مسئله کاهش نارضایتی‌ها در کشور است. باید برای مردم شرایطی ایجاد شود که مداوم در نگرانی و نارضاتی قرار نداشته باشند.»

وی با اشاره به رویکرد صدا و سیما در خصوص مذاکرات ایران و اروپایی‌ها و اقدامات آنها، عنوان کرد: «متاسفانه سیاست صدا و سیما به سمت و سویی می‌رود که سعی دارند این مذاکرات را تحقیر کنند و به همین دلیل است که گاهی می‌بینیم که اخبار اعلام می‌کند که صرفا شرکت‌های دون‌پایه حاضر خواهند بود با ایران همکاری داشته باشند. اما واقعیت این است که شاید شرکت‌ها بزرگی مثل توتال حاضر نباشند در ایران بمانند یا وارد ایران شوند، اما به آن معنی نیست که شرکت‌های کوچک برای ایران مفید نخواهند بود.»

بهشتی پور ادامه داد: «به هرحال شرکت‌ها و بانک‌های بزرگ با توجه به اینکه حجم مبادلاتشان با ایالات متحده بسیار بالا است حاضر نخواهند بود بخاطر ایران در برابر آمریکا قرار بگیرند. از این جهت قانون مسدود سازی اروپا هم نمی‌تواند آن‌ها در شرایطی قرار دهند، که با ایران وارد تجارت شوند. اما این قانون مسدود سازی می‌تواند شرکت‌های متوسط یا کوچک بسیاری را روانه بازار ایران کند. در این میان شرکت‌هایی که طرف حساب امریکا نیستند و مبادله‌ای با ان‌ها ندارند و شرکت‌هایی که با دلار مبادله نمی‌کنند، وارد ایران می‌شوند.»

او تصریح کرد: «اما این اقدام مستلزم تاسیس یک بانک است یا اینکه اتحادیه اروپا مسئولیت تبادل ارز را به یکی از بانک‌های خود واگذار کند تا انتقال ارز به ایران انجام شود. این ماجرا توسط بانک‌های بزرگ امکان پذیر نیست. زیرا آن‌ها حاضر نخواهند بود در برابر ایالات متحده قرار بگیرند، اما تاسیس یک بانک یا واگذاری مسئولیت به یکی از بانک‌های کوچک می‌تواند این مشکل را حل کند که البته اروپایی‌ها هم برای این مسئله برنامه دارند. البته اینجا اصلا مسئله دور زدن تحریم‌ها مطرح نیست بلکه انچه اروپا به دنبالش است، اقداماتی در موازات تحریم‌های ایالات متحده است. می‌توان در بحث بیمه، بانک و کشتیرانی که خیلی برای ایران اهمیت دارد، اقدامات مفیدی انجام دهند.»

وی افزود: «البته این ماجرا و اقدامات اروپا صرفا در کوتاه مدت می‌تواند منافع ایران را تامین کند. یعنی اولا که حضور شرکت‌های کوچک در ایران به معنی آن نیست که منافع ما تامین نمی‌شود. اتفاقا تا حدود زیادی خواست ایران برآورده خواهد شد، اما این صرفا می‌تواند تا زمان اجرای تحریم‌ها دوم کارساز باشد. اگر ما بتوانیم تا آبان‌ماه که دور دوم تحریم‌ها آغاز می‌شود مقاومت کنیم، امکان این وجود دارد آمریکا از موضع خود عقب نشینی کند. زیرا چین و اروپا به دلیل اینکه آمریکا متوجه شود نمی‌تواند هر زمان که بخواهد از توافقات بین‌المللی خارج شود و تحریم‌هایی علیه یک کشور وضع کند، اعلام کرده اند که به برجام پایبند خواهند بود و بخاطر تحریم‌ها روابط اقتصادی با ایران را قطع نخواهند کرد.»

بهشتی پور در پایان گفت: «بنابراین اگر در اینجا اروپا، چین، هند و روسیه و ایران بتوانند شرایطی ایجاد کنند که این سه ماه، تحریم‌های ایالات متحده بی‌اثر شود، می‌توانند ترامپ را مجبور به عقب نشینی کنند. زیرا ترامپ نشان داده است که اهل تهاجم اولیه است و بعد آرام آرام زمانی که به خواست خود نمی‌رسد، رویکرد متفاوتی در دستور کار قرار می‌دهد و ممکن است که راهکارشان مبنی بر تحریم‌های جدید را کنار بگذارد و پای میز مذاکره بنشیند؛ بنابراین این سه ماه نه تنها برای ایران بلکه برای اروپا و چین هم خیلی اهمیت دارد که ثابت کنند می‌توانند در برابر زورگویی آمریکا ایستادگی کنند.»
 

  چاپ مقاله isi

  ترجمه تخصصی

جام جهانی 2018  روسیه-
آخرین اخبار و نتایج جام جهانی
  • صفحه نخست
  • چاپ
آیا این خبر را پسندیدید؟ به اشتراک بگذارید
شبکه مترجمین اشراق
مطالب مرتبط
برای افزایش رشد مو چه کار کنیم؟
برای افزایش رشد مو چه کار کنیم؟
اهداف ترامپ از مذاکره با ایران چیست؟
اهداف ترامپ از مذاکره با ایران چیست؟
ابرها را چگونه بارور میکنند؟
ابرها را چگونه بارور میکنند؟
جنگ نمی‌شود، با آمریکا مذاکره نمی‌کنیم
جنگ نمی‌شود، با آمریکا مذاکره نمی‌کنیم
حین رابطه جنسی از چه کلمات و جملاتی استفاده کنیم؟
حین رابطه جنسی از چه کلمات و جملاتی استفاده کنیم؟
نداشتن رابطه جنسی چه عواقبی دارد؟
نداشتن رابطه جنسی چه عواقبی دارد؟
زیاده روی در رابطه جنسی چه تبعاتی دارد؟
زیاده روی در رابطه جنسی چه تبعاتی دارد؟
در مغز مردها چه میگذرد؟
در مغز مردها چه میگذرد؟

نظر خود را بنویسید

ثبت دیدگاه

نام:

ایمیل: غیر ضروری - نمایش داده نمی شود

ثبت نظر

پیشنهاد شده

8 زنی که مردان از آنها فراری اند ! بررسی ابعاد عشق و عاشقی از دیدگاه روانشناسی عصبی هایپر سکشوال یا اعتیاد جنسی چیست ؟ چرا نباید با مرد متاهل وارد رابطه احساسی و جنسی شد ؟ خانم های مورد علاقه آقایان چه ویژگی هایی دارند؟ رازهایی درباره مردان که هر زنی باید آنها را بداند ! صدمات و آسیب های رابطه جنسی 15 نشانه داشتن تفاهم با همسر چرا برخی مردان طالب رابطه جنسی با زنان بدکاره هستند ؟ علت تنفر از شوهر در دوران بارداری چیست؟ خیانت جنسی چه تفاوت هایی با خیانت عشقی دارد؟ 10 نشانه اصلی مردانی که از زنان سوءاستفاده میکنند! رابطه جنسی زود گذر با یک غریبه چه آسیبی به روان میزند؟ اوج میل جنسی زنان در چه سنی است؟ 10 مشکل اساسی در ازدواج های بدون رابطه جنسی ! 10کاری که پایان زندگی زناشویی را نشان میدهد ! خانم ها چرا زیاد گریه میکنند؟! چه میزان رابطه جنسی نرمال و رفتار سالم محسوب میشود؟ همه چیز درباره طلاق عاطفی زن و شوهر ! چه زمانی آماده برای بچه دار شدن هستید!؟ هنگام رابطه جنسی و ارگاسم چه اتفاقی در مغز می افتد؟ چرا نباید از ارتباط جنسی به عنوان ابزاری برای مجازات استفاده کرد؟ مسائلی که مردان هیچ وقت به آنها اعتراف نمیکنند! چرا بعد از مدتی رابطه زناشویی سرد و یکنواخت میشود؟ موضوعات مهمی که حتما همسر آینده تان باید بداند! نشانه های متاهل بودن مردی که با آن در ارتباط هستید! تحمل ازدواج ناموفق به خاطر بچه ها کار درستی است؟! آیا میتوان بعد از خیانت همسر دوباره به او اعتماد کرد؟ 4 موضوع رایج در اختلافات زناشویی ! مردان چگونه با احساسات و ذهن زنان بازی میکنند؟! رابطه جنسی قبل از ازدواج خوب است یا بد؟ 10 اشتباه ویران کننده آقایان در رابطه جنسی ! باورهای غلط رایج درباره تمایلات جنسی! بهترین زمان برقراری رابطه جنسی چه زمانی است؟ جملاتی که گفتن آنها موجب سرد شدن روابط احساسی و زناشویی میشود ! حین رابطه جنسی از چه کلمات و جملاتی استفاده کنیم؟ چگونه با متفاوت بودن تمایلات جنسی همسرمان کنار بیاییم؟ آشنایی با فیزیولوژی جنسی و مکانیزم ارگاسم در خانم ها ! چگونه در مسائل جنسی از همسر خود انتقاد کنیم ؟ 5 حقیقت تلخ درباره خیانت که متاهلین باید بدانند! چرا مردان بعد از پدر شدن افسرده میشوند!؟ دو دلیل عمده طلاق زوجین از دیدگاه روانشناسی رابطه‌جنسی به عنوان یک سلاح در زندگی مشترک ! باورهای اشتباه درباره پورنوگرافی یا تصاویر مستهجن 18+ چرا بعد از رابطه جنسی حتما باید دوش گرفت؟ مهمترین دلایل خیانت به همسر ! تفاوت های میل جنسی در زنان و مردان ! حرفهایی که موجب شعله ور کردن دعوای زن و شوهری میشود ! 12 کار ممنوع بعد از دعوای زن و شوهری ! راهکارهایی برای داشتن زندگی زناشویی شاد و رمانتیک ! اشتباهات بزرگ زنان در زندگی زناشویی ! مهمترین و شایعترین بیماری های جنسی در مردان! بی میلی جنسی و سرد مزاجی زنان ناشی از چیست؟ انتقال بیماری های جنسی و مقاربتی بدون رابطه جنسی ! نداشتن رابطه جنسی چه عواقبی دارد؟ آیا میل جنسی خیلی زیاد یک بیماری محسوب میشود؟ 10 نکته روانشناسی درباره خودمان که نمی دانیم! کارهایی که زنان بعد از نزدیکی و رابطه جنسی باید انجام دهند! 10 بیماری که موجب کاهش میل جنسی خانم ها میشود! معرفی 14 بیماری مقاربتی و آمیزش جنسی همه چیز درباره ترانس سکشوال(دو جنسه ها) و عمل تغییر جنسیت‌ ! خطرناکترین و بی ثبات ترین نوع ازدواج ! همه چیز درباره ازدواج سفید در ایران! زیاده روی در رابطه جنسی چه تبعاتی دارد؟ انسان های نرمال هر چند وقت یکبار رابطه جنسی دارند؟ آشنایی با رفتارهای جنسی پر خطر ! جمله ای که اختلافات و بحث های زناشویی را پایان میدهد! آمیزش جنسی برای چه کسانی مضر است؟ سکس تراپی یا آمیزش درمانی برای چه کسانی لازم است؟ با شوهر دروغگو چگونه رفتار کنیم؟ آشنایی با 8 انحراف جنسی شایع افزایش میل جنسی و بهبود روابط زناشویی با روغن های اسانس! جذاب ترین روز برای رابطه جنسی از نظر خانم ها ! باورهای نادرست درباره ارگاسم زنان در رابطه جنسی! چه زمانی رابطه جنسی برای بدن مضر است؟ جذاب ترین رفتارهای جنسی در روابط زناشویی ! مقایسه همسر با دیگران چه آسیبی به زندگی میزند؟ 4 سوال جنسی رایج در بین آقایان 10 کاری که قبل از رابطه جنسی نباید انجام داد! زندگی پس از برملا شدن خیانت ! آشنایی با اختلالات جنسی زنانه

داغ ترین مطالب

کلیپ بسیار تلخ ارژنگ امیر فضلی درباره تقسیم دریای خزر!
«دیپورت» اشتباهی یک جانباز به افغانستان؟! (فیلم) سارقان نخبه و برتر ایران ! چه کسانی شب‌ها دلار می‌خرند؟!
وضعیت اجنه و از ما بهتران در ایران
(فیلم) آیا اعترافات اطرافیان ترامپ موجب برکناری او خواهد شد؟ ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند! عکسی که زن و شوهر آدمخوار را لو داد !
پاسخ مسئولین به کمپین فرزندت_کجاست ؟
دلار بخریم یا نه؟ (عکس) گور خوابی که قهرمان تکواندو و دانشجوی دکتری شد ! شهری ترسناک که به دست اجنه و موجودات فرازمینی ساخته شده است!
ماجرای تکان دهنده اردوی دانش آموزی یزد به گرجستان!
خانم‌های خانه‌دار به شمش و طلای آب شده رو آورده‌اند! وزیر کار، بیکار شد/ رای عدم اعتماد به ربیعی چرا زنان امروزی شوهرانشان را کتک میزنند؟!
(فیلم) در صورت پیروزی هیتلر دنیا چگونه میشد؟
یک پیش بینی علمی وحشتناک! ازدواج مرد عرب با یک جن به نام میمونه ! (فیلم) خاطره جالب یک توریست درباره پول های ایرانی!
راهکارهای رئیس دولت اصلاحات برای خروج از وضع کنونی کشور
ناگفته های جنسی از حرمسراهای قاجار ! (عکس) اجسادی که پس از مرگ مدلینگ شدند ! «طرح خدمت سربازی دخترها» در مجلس
چرا زنان حرم ناصرالدین شاه سبیل داشتند؟
جادویی شدن با خوردن آب گندیده جسد مکشوفه ! (عکس) تجمع طلاب مشهدی در اعتراض به وضعیت معیشتی مردم این سه دختر پدرشان را به طرز فجیعی کشتند
چگونه خاطرات و اتفاق های بد گذشته را فراموش کنیم؟
گریه های پسر ۶ ساله پدر را از اعدام نجات داد مذاکره رییس جمهور روحانی و ترامپ در 28 مرداد؟ صیغه و ازدواج موقت 99 هزار تومانی!
پلان های سخیف جنسی، واکنش های تند به فیلم هزارپا !
ماجرای عجیب اخراج 3 استاد دانشگاه نخبه ! حقایقی شگفت انگیز درباره بدن انسان !!! حمید هیراد ممنوع الفعالیت می شود!
کروبی و موسوی به منظور نمایش وحدت ملی رفع حصر میشوند!
با 10 میلیون تومان کجا سرمایه‌گذاری کنم؟
پربازدیدترین ها
پر بحث ترین ها
شبکه مترجمین اشراق چاپ مقاله آرتا موسسه تحقیقاتی سینا انتشارات آذرگان شرکت بانی پاتوق سوغاتی - هومینا خانه مهر کودکان اکسپت مقاله آرمان
/  پربازدید ترین اخبار تصویری هفته
/  پربازدید ترین ویدیو های هفته

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به saednews.com می باشد.