سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی

دسته بندی ها

اعلام نتایج نهایی آزمون دستیاری دندان پزشکی سال 96

ساعد نیوز:  نتایج نهایی سی و یکمین آزمون پذیرش دستیاری دندانپزشکی، که در 22 تیر ماه برگزار شد، اعلام شد.

کد: 17092814
آخرین بروزرسانی: 50 : 09 - 19 مهر 1396

به گزارش ساعد نیوز و بر اساس اعلام سازمان سنجش، در سی و یکمین آزمون پذیرش دستیاری دندانپزشکی، که در 22 تیر ماه برگزار شد، نزدیک به 1621 داوطلب حضور داشتند که از این تعداد 516 نفر مجاز به انتخاب رشته شدند. در نهایت از 378 نفر ظرفیت اعلام شده در دفترچه انتخاب رشته، 341 نفر با سهمیه آزاد، 5 درصد با سهمیه استعداد درخشان و 2.5 درصد با سهمیه نیروی مسلح در دانشگاه های دولتی و آزاد پذیرفته شدند.

در این آزمون از  تعداد 2077 مورد ثبت نام شده، در حدود 1621 نفر در جلسه حضور داشتند. نمره مورد قبول برای انتخاب رشته،کسب ۵۰ درصد نمره آزمون بود. همچنین امسال در برخی از رشته ها، از جمله رشته های آسیب شناسی دهان و فک و صورت و بیماری های دهان و فک و صورت، هیچ متقاضی برای آزمون دستیاری تخصصی دندان پزشکی وجود نداشت.

به گزارش ساعد نیوز، به دنبال انتشار نتایج نهایی آزمون دستیاری تخصصی دندانپزشکی، دکتر محمدحسین پورکاظمی رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی علت تأخیر در اعلام نتایج این آزمون را اعمال سهمیه ۵ درصدی قانون برنامه ششم توسعه مصوب مجلس شورای اسلامی درباره ایثارگران اعلام کرده بود؛ که این سهمیه در این گزینش اعمال شده است.

داوطلبانی که در این آزمون پذیرفته شده اند، بایستی بر اساس زمان بندی که در سامانه اینترنتی دانشگاه پذیرفته شده اعلام خواهد شد، با همراه داشتن اصل، کپی و اسکن مدارک لازم، به دانشگاه مربوطه مراجعه نمایند.

برای اطلاع از مدارک مورد نیاز ثبت نام برای داوطلبین پذیرفته شده با سهمیه ی آزاد، سهمیه ی رزمندگان و ايثارگران، سهميه ی بومي (مناطق محروم)، سهميه ي مازاد استعداد درخشان و سهميه ي مازاد 2.5 %نيروهاي مسلح به ادامه مطلب مراجعه فرمائید. 

لازم به ذکر است که پذیرفته شدگان دوره های بدون شهریه، در صورت عدم مراجعه یا انصراف پس از ثبت نام، حق شرکت در آزمون دوره بعد را ندارند.
همچنین کارنامه نهایی برای تمامی داوطلبانی که انتخاب رشته کرده بودند ( پذیرفته شدگان و مردودین)، صادر خواهد شد.

  چاپ تضمینی مقاله

  ترجمه تخصصی مقاله و کتاب

  • صفحه نخست
  • چاپ
آیا این خبر را پسندیدید؟ به اشتراک بگذارید
شبکه مترجمین اشراق
اخبار مرتبط
نظرات ثبت شده برای این خبر
نظر شما

نام:

ایمیل:

ثبت نظر
پربازدیدترین ها
تبلیغ
کانال تلگرام ساعد نیوز
پر بحث ترین ها
مدرسان شریف خانه مهر کودکان شبکه مترجمین اشراق شرکت بانی پاتوق سوغاتی - هومینا پژوهش برتر چاپ مقاله آرتا اکسپت مقاله آرمان

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به saednews.com می باشد.