سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
Saturday, 2018 24 March - شنبه 4 فروردين 1397

بخش ها

ارائه راهکار برای حل مشکلات بورسیه

ساعد نیوز: دانشجویان و دانش آموختگان بورسیه در بیانیه ای، گزارشی از پیگیری مشکلات‌ خود توسط مسئولان ذی ربط ارائه داده و درخواست های خود را عنوان کردند.

کد: 1712311435
آخرین بروزرسانی: 45 : 09 - 10 دي 1396

به گزارش سایت خبری ساعد نیوز، دانشجویان و دانش آموختگان بورسیه تجمع کننده مقابل وزارت علوم دومین بیانیه خود را منتشر کردند که بخش هایی از آن به شرح زیر است :

نمایندگان دانشجویان و دانش آموختگان بورسیه در روز یکشنبه ۲۶ آذرماه در محل وزارت علوم تجمع کرده و درخواست ملاقات با وزیر علوم را داشتند، در نهایت این تجمع با قول های مساعد مسئولان آن وزارتخانه پایان یافت و قرار شد بعد از ۱۰ روز مشکلات پیگیری و حل شود.

این دانشجویان و دانش آموختگان یادآور شدند در این مدت ۱۰ روزه با بعضی از بورسیه های حاضر در تجمع تماس گرفته شده و پیشرفت‌هایی در پرونده آنها صورت گرفته است که جای تشکر از مسئولان دارد.

تعداد بیشتری از افراد همچنان پیگیر حل مشکل خود هستند و به سازمان دانشجویان یا دانشگاه‌ها ارجاع شده‌اند و در مرحله پیگیری از سازمان دانشجویان و دانشگاه های محل جایابی هستند.

این دانشجویان و دانش آموختگان خاطرنشان کردند که با وجود اینکه خبرها حاکی از حل تدریجی مشکلات و بررسی پرونده افراد دارد و این موضوع نشان دهنده عزم وزارت علوم برای حل مشکل است اما نگرانی های عمیقی را در بدنه بورسیه ها ایجاد کرده است. 

این گروه اظهار داشتند طولانی و فرسایشی شدن موضوع را باعث از دست رفتن زمان بیشتر بورسیه‌ها می شود و برخی از این افراد در حال از دست دادن شرایط سنی هستند که در این زمینه باید تجدید نظر جدی در روال های قبلی وزارت علوم و سازمان دانشجویان صورت گیرد.

نمایندگان دانشجویان و دانش آموختگان بورسیه از ‌واریز تمام شهریه و مقرری های پرداخت نشده به دانشگاه‌ها و افراد به عنوان چند راهکار مشخص برای مشکلات عمده پرونده‌ها اشاره کردند.

این افراد حداقل حق دانشجویان و دانش آموختگان بورسیه را به رسمیت شناختن حق تحصیل رایگان آنها دانستند و هیچ دلیلی وجود ندارد که دانشجویان به دلیل اختلاف دو دولت متحمل جریمه مالی شوند آیا بهای اختلافات سیاسی جناح های کشور و تفسیر متفاوت آنها از قوانین را باید مردم بدهند.

برگزاری جلسه با روسای دانشگاه ها و دانشگاه های مرتبط، جهت توجیه برای جذب بورسیه ها و پایبندی به تمام اعلام نیازهای قبلی داده شده، الزام به اختصاص درصدی از سهمیه جذب دانشگاه ها به جذب بورسیه ها، و ماموریت ویژه وزیر به یکی از مدیران وزارتخانه، جهت پیگیری و حل مشکل، از دیگر راه حل هایی بود که توسط دانشجویان بورسیه مطرح شد  .

دانشجویان و دانش آموختگان بورسیه آمادگی خود را اعلام کردند در جلسه ای با وزیر علوم و مسئولان مربوطه راهکارهای حل مشکل را تبیین کنند.

  چاپ مقاله isi

  ترجمه تخصصی

  • صفحه نخست
  • چاپ
آیا این خبر را پسندیدید؟ به اشتراک بگذارید
شبکه مترجمین اشراق
مطالب مرتبط
توصیه احمدی‌نژاد برای ۴ شنبه‌سوری!/عکس
توصیه احمدی‌نژاد برای ۴ شنبه‌سوری!/عکس
امام جمعه‌ای که درخواست برگزاری کنسرت داد!
امام جمعه‌ای که درخواست برگزاری کنسرت داد!
جایزه اسکار به سرقت رفت!
جایزه اسکار به سرقت رفت!
ظریف در بستر بیماری
ظریف در بستر بیماری
تلاش اعضای مجمع کشتی برای بازگشت خادم
تلاش اعضای مجمع کشتی برای بازگشت خادم
مرگ شاهزاده های سعودی یکی پس از دیگری
مرگ شاهزاده های سعودی یکی پس از دیگری
زمان واریز سود سهام عدالت باقی مانده مشمولان اعلام شد
زمان واریز سود سهام عدالت باقی مانده مشمولان اعلام شد
اخبار ضد و نقیض از صدای انفجار در شهرری
اخبار ضد و نقیض از صدای انفجار در شهرری
نظرات ثبت شده برای این مطلب
نظر شما

نام:

ایمیل: غیر ضروری - نمایش داده نمی شود

ثبت نظر
  آخرین ویدیو ها
پربازدیدترین ها
  آخرین تصاویر
پر بحث ترین ها
مدرسان شریف خانه مهر کودکان شبکه مترجمین اشراق شرکت بانی پاتوق سوغاتی - هومینا پژوهش برتر چاپ مقاله آرتا اکسپت مقاله آرمان

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به saednews.com می باشد.