سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی

دسته بندی ها

58 : 14 - 24 مهر 1396

132 دانشجوی بورسیه، تعیین تکلیف شدند

ساعد نیوز: دانشجویان بورسیه تعیین تکلیف شدند و جایابی در دانشگاه ها آغاز شد.

کد: 171016144
آخرین بروزرسانی: 58 : 14 - 24 مهر 1396

به گزارش سایت خبری ساعد نیوز، به دنبال اعلام فراخوان مبنی بر جذب هیات علمی، ۳۲۴ نفر در این فراخوان شرکت کردند که از این تعداد حدود ۷۴ نفر از لحاظ شرایط سنی ومعدل و ۱۳۲ نفر به دلیل نداشتن سوابق لازم، تائید نشده و حذف شدند. در نهایت ۱۳۲ نفر باقی مانده از ثبت نام کنندگان، مورد تایید هیات مرکزی جذب و شورای بورس قرار گرفتند.

رئیس هیات عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی از تعیین تکلیف شدن دانشجویان بورسیه خبر داد و گفت: جایابی بورسیه ها در دانشگاه ها آغاز شده است.

محمد علی کی نژاد در این باره گفت: به دنبال فرمایشات مقام معظم رهبری، هیات عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی، تصمیم گرفت با هماهنگی وزارتین علوم تحقیقات و فناوری و بهداشت درمان و آموزش پزشکی و البته بیشتر وزارت علوم، وارد بحث بورسیه ها شود.

کی نژاد افزود:به گفته برخی از دانشگاه ها، برای جذب بورسیه ها مشکلات مالی وجود دارد در حالی که  براساس روال همیشگی برای استخدام افراد جدید همیشه در دانشگاه ها ۱۰ درصد بودجه اختصاص داده می شود، در نتیجه نباید بهانه ای در این مورد وجود داشته باشد.

رئیس هیات عالی جذب یکی دیگر از مشکلات مطرح شده در دانشگاه ها را موضوع ردیف استخدامی دانست و گفت: به تصویب هیات امنا دانشگاه ها، هر پست کارمندی و خدماتی را می توانند به هیات علمی تبدیل کنند! برخی از کارشناسان برای دست یافتن به این منظور تا مقطع دکتری تحصیل می کنند تا جذب هیات علمی شوند. بنابراین گفته شد که این افراد را با همین پست کارمندی به هیات علمی تبدیل کنید.

وی در ادامه گفت: در صورتی که دانشگاهی برای بورسیه های مذکوراعلام نیاز نکند اما در همان رشته هایی که اعلام شده، اقدام به جذب هیات علمی کند، سهمیه اش صفر می شود. زیرا این دانشگاه موظف به جذب فرد معرفی شده می باشد.

کی نژاد درباره تعین وضعیت 132 نفر بورسیه مشخص شده گفت: در وزارت علوم افرادی برای رسیدگی به جایابی بورسیه ها مشخص شده است و از سوی سرپرست وزارت علوم مورد تائید قرار گرفته است. بر این اساس قرار است تا جلساتی با روسای دانشگاه ها ترتیب داده شود تا ۱۳۲ نفر جذب شده در بورسیه را تعیین تکلیف کنیم.

وی در ادامه افزود که در حال حاضر از ۱۳۲ نفر بورسیه واجد شرایط ،تعدادی جایابی شده و مابقی هم درحال جایابی هستند.

رئیس هیات عالی جذب تعداد بورسیه های سال آینده را بطور متوسط ۱۲۰ نفراعلام کرد و گفت: با توجه به اینکه در سال آینده بطور متوسط به 120 نفر در جذب بورسیه نیاز خواهیم داشت، پس جذب این  ۱۳۲ نفر بورسیه در دانشگاه ها موضوع غیرعادی نیست و امیداریم مشکل این بورسیه ها حل شود.

  چاپ تضمینی مقاله

  ترجمه تخصصی مقاله و کتاب

  • صفحه نخست
  • چاپ
آیا این خبر را پسندیدید؟ به اشتراک بگذارید
شبکه مترجمین اشراق
اخبار مرتبط
آخرین مهلت بارگذاری درخواست‌های جذب هیأت علمی تا امشب
آخرین مهلت بارگذاری درخواست‌های جذب هیأت علمی تا امشب
نظرات ثبت شده برای این خبر
نظر شما

نام:

ایمیل:

ثبت نظر
پربازدیدترین ها
تبلیغ
کانال تلگرام ساعد نیوز
پر بحث ترین ها
مدرسان شریف خانه مهر کودکان شبکه مترجمین اشراق شرکت بانی پاتوق سوغاتی - هومینا پژوهش برتر چاپ مقاله آرتا اکسپت مقاله آرمان

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به saednews.com می باشد.