سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
Friday, 2018 20 July - جمعه 29 تير 1397

بخش ها

500 میلیارد تومان زیان فیلترینگ به کسب و کار اینترنتی تا امروز‎

ساعدنیوز: حدود یک هفته از فیلترینگ رسانه‌های مجازی و محدودشدن اینترنت می‌گذرد. فیلترینگی که به اذعان فعالان این حوزه زیان بیش از ٥٠٠میلیاردی را به کسب‌وکارهای اینترنتی در ایران تحمیل کرده و برخلاف وعده‌های داده شده، همچنان ادامه دارد.

کد: 1801081648
آخرین بروزرسانی: 09 : 18 - 18 دي 1396

به گزارش سایت خبری ساعدنیوز و به نقل از فرارو، حدود یک هفته از فیلترینگ رسانه‌های مجازی و محدودشدن اینترنت می‌گذرد. فیلترینگی که به اذعان فعالان این حوزه زیان بیش از ٥٠٠میلیاردی را به کسب‌وکارهای اینترنتی در ایران تحمیل کرده و برخلاف وعده‌های داده شده، همچنان ادامه دارد.

این درحالی است که آمارها نشان می‌دهد که ۲۰۰ تا ۳۰۰‌هزار فروشنده اینترنتی در ایران وجود دارد که ۵۰‌هزار فروشنده در سایت‌ها درحال فعالیت هستند و بیشتر از ۲۰۰‌هزار فروشنده در شبکه‌های اجتماعی درحال ارایه کالا یا خدمات هستند و توانستند از این راه کارآفرینی و کسب درآمد کنند. سیاست‌های دولت در برابر فضای مجازی درحالی به تهدیدی برای فرصت‌های شغلی تبدیل شده که دولتمردان همواره از هجوم تحصیلکرده‌های بیکار به بازار کار سخن می‌گویند و دلیل بالابودن نرخ بیکاری را تعداد بالای جویندگان کارهای دهه٦٠ عنوان می‌کنند، اما سوال اینجاست دولتی که در ایجاد بسترهای شغلی طی سال‌های گذشته ناتوان بوده، چرا حالا خود به تهدیدی برای کسب‌وکار اینترنتی تبدیل شده است.

رضا الفت‌نسب سخنگوی انجمن کسب‌وکارهای اینترنتی که معتقد است دولت کار چندانی برای ایجاد شغل در سال‌های گذشته انجام نداده است، می‌گوید: دولت برای ایجاد ٩٠٠‌هزار شغلی که وعده کرده، به اندازه لازم چابک نیست و اگر در سال‌های گذشته هم شغلی ایجاد شده، توسط بخش خصوصی بوده نه دولت. او معتقد است دولت باید موانع کسب‌وکار در ایران و دست و اندازهایی که بر سر راه فعالان بخش خصوصی است را از بین ببرد. الفت‌نسب با اشاره به این نکته که سرعت اینترنت در ایران از کشورهای همسایه‌ای که درگیر جنگ هستند هم پایین‌تر است، ریشه این مسأله را در نگاه امنیتی دولت دانست.

نبود حریم خصوصی، سرعت پایین اینترنت و اجرایی‌نشدن قانون کپی‌رایت در ایران ازجمله مشکلاتی است که این فعال حوزه کسب‌وکارهای اینترنتی بدان اشاره کرد و ادامه داد: تعداد بسیار زیادی از افراد در تلگرام و اینستاگرام به تبلیغات و فروش کالا به‌عنوان یک شغل مشغول بودند، بارها از سوی نهادهای مختلف نیز اعلام شد که باید این فضا برای فعالیت ساماندهی شود اما در این مسأله اختلاف‌نظر وجود داشت. دولت معتقد است که شبکه‌های اجتماعی بستری مناسب است اما سیستم قضائی کشور اعتقاد دارد هرگونه استفاده تجاری از سیستم‌های خارجی ممنوع است و همین مسأله باعث شد تا بسیاری از بسترهای مارکتینگ در سیستم‌های خارجی در اختیار کاربر ایرانی قرار نگیرد.

دبیر انجمن صنفی کسب‌وکارهای اینترنت افزود: موضوع کندی یا قطعی دسترسی به اینترنت علاوه بر کسب‌وکارهای اینترنتی در شبکه‌های اجتماعی به صورت محسوس که به صورت رسمی در سایت‌ها به فعالیت مشغول هستند را هدف قرار داده است. افرادی که در این کسب‌وکارها مشغول هستند، فرزندان همین کشور هستند و مسئولان باید به پیامدهای تصمیمات خود توجه داشته باشند. الفت‌نسب در توصیه به کسب‌وکارهای اینترنتی کشور گفت: به کسب‌وکارهای اینترنتی که در شبکه‌ اجتماعی تلگرام فعالیت داشتند، توصیه می‌کنم علاوه بر تداوم فعالیت در این شبکه‌ تا زمان مشخص‌شدن وضع نهایی آن در شبکه‌های اجتماعی داخلی نیز عضو شوند و کار خود را آغاز کنند.

دبیر انجمن صنفی کسب‌وکارهای اینترنتی با بیان این‌که شبکه ملی اطلاعات راه‌حلی برای رفع مشکلات و عدم ایجاد محدودیت برای کسب‌وکارهاست، گفت: درصورتی که شبکه ملی اطلاعات داشته باشیم، می‌توانیم سایت‌هایی که نقش مخرب برای نظام مقدس جمهوری اسلامی دارند را محدود کنیم و دیگر کسب‌وکارهای اینترنتی کشور به هر دلیلی دچار محدودیت نشوند و مردم نیز بتوانند بدون هیچ مشکلی از فضای مجازی استفاده کنند. رضا الفت‌نسب افزود: در ‌سال ۱۳۸۸ و ایجاد برخی تجمعات اعتراضی، کشور در زمینه کسب‌وکارهای مجازی ازجمله فروش اینترنتی و استارت‌آپ‌ها حرف زیادی برای گفتن نداشت و افراد به گستردگی امروز در آن زمان فعالیت نداشتند اما هم‌اکنون کسب‌وکارهای مجازی یکی از پایه‌های مهم اقتصاد کشور به‌عنوان اقتصاد دیجیتالی است.

با ایجاد کوچکترین محدودیت یک زنجیره بزرگ شامل تأمین‌کننده، تولیدکننده، سازمان و سرمایه‌گذاران درگیر می‌شوند که می‌تواند نابودی یک کسب‌وکار را در پی داشته باشد. او تأکید کرد: زمانی که محدودیت زیاد برای هرمسأله‌ای با مدت زمان طولانی وجود داشته باشد، سرمایه‌گذار داخلی و خارجی جرأت ورود به بازار استارت‌آپ را ندارد؛ چراکه ریسکی بزرگ است و ممکن است با کوچکترین محدودیت، سرمایه‌ای بزرگ کاهش پیدا کند یا صفر شود.

  چاپ مقاله isi

  ترجمه تخصصی

جام جهانی 2018  روسیه-
آخرین اخبار و نتایج جام جهانی
  • صفحه نخست
  • چاپ
آیا این خبر را پسندیدید؟ به اشتراک بگذارید
شبکه مترجمین اشراق
مطالب مرتبط
هدیه تولد ٦ میلیاردی شهرداری به یک سلبریتی از جیب مردم!
هدیه تولد ٦ میلیاردی شهرداری به یک سلبریتی از جیب مردم!
نحوه و زمان تسویه حساب وام های دانشجویی اعلام شد
نحوه و زمان تسویه حساب وام های دانشجویی اعلام شد
آغاز مصاحبه با تاخیر داوطلبان دکتری دانشگاه آزاد از امروز
آغاز مصاحبه با تاخیر داوطلبان دکتری دانشگاه آزاد از امروز
قبل از خیانت به همسرتان این 14 نکته را بخوانید!
قبل از خیانت به همسرتان این 14 نکته را بخوانید!
تغییر اولویت انتخاب رشته دکتری 97 سراسری در سایه تردید
تغییر اولویت انتخاب رشته دکتری 97 سراسری در سایه تردید
عملیات فوق سری آمریکا برای کشف کشتی تایتانیک
عملیات فوق سری آمریکا برای کشف کشتی تایتانیک
مارادونا: من یک فلسطینی هستم
مارادونا: من یک فلسطینی هستم
(فیلم) این فیلم مهم از اینستاگرام حذف شد !!!
(فیلم) این فیلم مهم از اینستاگرام حذف شد !!!

نظر خود را بنویسید

ثبت دیدگاه

نام:

ایمیل: غیر ضروری - نمایش داده نمی شود

ثبت نظر

پیشنهاد شده

این وسایل روزمره حتی از توالت هم آلوده تر هستند! افکار و خیالات جنسی در زنان و مردان چه فرقی با هم دارد؟ این حرف های راست را به شوهرتان نگویید! با مزاحمت های جنسی و تعرض در خیابان و محل کار چگونه برخورد کنیم؟ تستی که شخصیت جنسی و اعتیاد جنسی شما را برملا میکند! نحوه محاسبه سود بانکی بلند مدت و کوتاه مدت رازهای مردانه که هیچ زنی آنها را نمیداند ! قبل از خیانت به همسرتان این 14 نکته را بخوانید! با پرسیدن این سوالات از همسر خود او را بیشتر بشناسید! نکات مهم و کاربردی برای زوج ها در جهت بهبود روابط جنسی و زناشویی آیا میدانید دعوا پیش فرزندتان چه عواقبی دارد؟ بهبود روابط جنسی و بارداری با این گروه غذایی پر خاصیت چه حرفهایی زندگی زن و شوهر را نابود میکند؟! وقتی متوجه خیانت همسرم شدم، باید چه کنم؟! چگونه درباره رابطه جنسی و کیفیت آن حرف بزنیم؟ معرفی ده رژیم لاغری پرطرفدار و معروف جهان تصاویر و فیلم های مستهجن چه آسیبی به روابط زناشویی میزند؟

داغ ترین مطالب

مجری رادیو به فغانی:لحظه رسیدن شما به همسرتان در فرودگاه خیلی قشنگ بود ،فغانی :البته ایشان خواهر خانم بنده هستند!
فروش پیتزای 38 میلیونی در میدان ونک! مارادونا: من یک فلسطینی هستم بالاخره نام سلطان سکه معروف فاش شد!
کدام پسر روحانی سه تابعیتی است؟
نامه نفتی ایران به ترامپ رابطه جنسی بعد زایمان چقدر متفاوت می شود؟ هدیه تولد ٦ میلیاردی شهرداری به یک سلبریتی از جیب مردم!
پسر حسن روحانی به قتل رسید یا خودکشی کرد؟!
دلال صیغه و ازدواج موقت با پورسانت های میلیونی ! کلاهبرداری میلیاردی تهیه‌کننده «شهرزاد» از بانک سرمایه!+ سند طرح تساوی دیه زن و مرد در مجلس کلید خورد
رقص در اینستاگرام و اعتراف در تلویزیون و...؛ مسئله چیست؟
شاخ‌های اینستاگرام به پلیس فتا احضار شدند خبرهای خوش برای بازنشستگان دلیل گرانی مسکن از دیدگاه وزیر
سفر به مکانی ناموجود در "کره شمالی"/در طبقه پنجم هتل "یانگاکدو" چه خبر بود؟
حقایقی درباره زندگی چرچیل ! جزئیات تصادف شدید فخیم زاده و آخرین وضعیت او مسافران از فروش ارز مسافرتی چقدر سود می‌برند؟
هشدار! اپلیکیشن صیغه یاب را دانلود نکنید !
پلیس فتا: تنها یک سایت همسریابی معتبر است! اعتراضات مردم خرمشهر به خشونت کشیده شد/دستور حمله مسلحانه از عربستان دریافت وام مسکن بدون سپرده و بدون نیاز به خرید اوراق مسکن
پربازدیدترین ها
  آخرین ویدیو ها
پر بحث ترین ها
شبکه مترجمین اشراق چاپ مقاله آرتا موسسه تحقیقاتی سینا انتشارات آذرگان شرکت بانی پاتوق سوغاتی - هومینا خانه مهر کودکان اکسپت مقاله آرمان
/  پربازدید ترین اخبار تصویری هفته
/  پربازدید ترین ویدیو های هفته

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به saednews.com می باشد.