سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی

دسته بندی ها

59 : 12 - 29 مهر 1396

آغاز تکمیل ظرفیت کارشناسی دانشگاه پیام نور و موسسات غیرانتفاعی‌

ساعد نیوز: سازمان سنجش کشور از آغاز تکمیل ظرفیت رشته‌های تحصیلی موسسات آموزش عالی غیردولتی ـ غیرانتفاعی و دانشگاه پیام نور از امروز ۲۹ مهرماه ۹۶ خبر داد.

کد: 171021197
آخرین بروزرسانی: 06 : 13 - 29 مهر 1396

به گزارش سایت خبری ساعد نیوز و به نقل از مشاور عالی سنجش، با توجه به درخواست برخی از مؤسسات آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی و دانشگاه پیام‌نور مبنی بر عدم تکمیل ظرفیت پذیرش رشته‌های تحصیلی آزمون سراسری سال ۱۳۹۶، به اطلاع داوطلبانی که علاقمند به تحصیل در این مراکز آموزشی هستند ( چه داوطلبانی که در آزمون سراسری سال ۹۶ ثبت‌نام کرده و په کسانی که ثبت نام نکرده‌اند) می رسانیم که تکمیل ظرفیت مربوط به این دانشگاه ها و مراکز اموزش عالی از امروز آغاز می شود .

وی افزود: داوطلبان برای اطلاعات مربوط به رشته های که در تکمیل ظرفیت اعلام شده است، می توانند به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش و پایگاه اطلاع‌رسانی موسسات آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی و یا پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه پیام‌نور مراجعه کرده و ضمن مشخص کردن رشته و موسسه مورد علاقه خود، از ۲۹ مهر ۹۶ تا ۳۰ آبان ۹۶ با به همراه داشتن مدارک اعلام شده به مؤسسه آموزش عالی محل پذیرش رشته مورد تقاضا مراجعه کنند.

توکلی گفت: تمامی متقاضیانی که قصد دارند در این مراکز ادامه تحصیل دهند بایستی حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۶ مدرک دیپلم کامل متوسطه نظام قدیم (دوره چهارساله) یا پیش‌دانشگاهی و یا کاردانی (فوق دیپلم) خود را دریافت کرده باشند.

داوطلبانی که نتواته اند تا تاریخ مذکرو مدارک خود را دریافت کنند، در صورتی که امکان تشکیل کلاس برای نیمسال دوم سال تحصیلی جاری از سوی مؤسسه مورد تقاضا وجود داشته باشد، فرصت دارند تا تاریخ ۳۰ بهمن ۹۶ نسبت به اخذ مدرک پیش‌دانشگاهی و یا کاردانی خود اقدام نمایند.

وی گفت: تمامی حق ثبت نام برای تمامی داوطلبان مبلغ ۲۰۰ هزار ریال (۲۰ هزار تومان) می باشد که بایستی از طریق سیستم پرداخت الکترونیکی در سایت سازمان سنجش پرداخت شود.

مشاور عالی سازمان سنجش افزود: هر داوطلب می‌تواند در یک گروه آزمایشی و یک کدرشته محل متقاضی شود. در صورت ثبت‌نام در دو کدرشته و یا در دو مؤسسه اطلاعات وی در بانک اطلاعات پذیرفته شدگان هر دو محل حذف خواهد شد. همچنین لازم است داوطلبان در زمان ثبت‌ اطلاعات در سامانه مربوط از طریق مؤسسات درخصوص کدرشته مورد علاقه خود دقت کنند زیرا پس از ثبت، کدرشته محل ثبت شده برای داوطلبان قابل تغییر نخواهد بود.

وی یادآور شد: متقاضیان «مرد» در هنگام ثبت‌نام نباید از نظر نظام وظیفه منعی برای ادامه تحصیل داشته باشند.

توکلی درباره پذیرش نهایی ثبت نام کنندگان در تکمیل ظرفیت کارشناسی دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی‌ها گفت: پس از انجام ثبت‌نام، افراد به عنوان پذیرفته شده مشروط (در موسسه یا مرکز و یا واحد آموزشی که به آن مراجعه داشته‌اند) تلقی می‌شوند و در صورت تایید نهایی سازمان سنجش می توانند تحصیل خود را در این مراکز آموزشی آغاز کنند.

وی یادآور شد: داوطلبانی که در مرحله اول پذیرفته شده بودند نیز می توانند در تکمیل ظرفیت شرکت نمایند. اما به این نکته توجه نمایند که در صورت پذیرفته شدن در این مرحله، قبولی قبلی آنها حذف شده و پذیرش نهایی آنها مورد قبول خواهد بود.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: پذیرفته‌شدگان برای انجام ثبت نام لازم است دیپلم نظام قدیم و یا گواهی پیش‌دانشگاهی خود را به «دفاتر پیشخوان خدمات دولت» برده و تائیدیه‌ تحصیلی (ارزش تحصیلی) از اداره آموزش ‌و پرورش محل تحصیل خود را درخواست  و رسید آن را در زمان ثبت‌نام به دانشگاه ارائه دهند. پذیرفته‌شدگان حتماً نام ‌رشته و مؤسسه آموزش‌عالی یا مرکز و یا واحد آموزشی محل تحصیل خود را در فرم «دفاتر پیشخوان خدمات دولت» اعلام کنند.

  چاپ تضمینی مقاله

  ترجمه تخصصی مقاله و کتاب

  • صفحه نخست
  • چاپ
آیا این خبر را پسندیدید؟ به اشتراک بگذارید
شبکه مترجمین اشراق
اخبار مرتبط
ثبت نام تکمیل ظرفیت کارشناسی دانشگاه آزاد سال 96
ثبت نام تکمیل ظرفیت کارشناسی دانشگاه آزاد سال 96
جزئیات برگزاری کنکور سراسری 97 اعلام شد
جزئیات برگزاری کنکور سراسری 97 اعلام شد
نظرات ثبت شده برای این خبر
نظر شما

نام:

ایمیل:

ثبت نظر
پربازدیدترین ها
تبلیغ
کانال تلگرام ساعد نیوز
پر بحث ترین ها
مدرسان شریف خانه مهر کودکان شبکه مترجمین اشراق شرکت بانی پاتوق سوغاتی - هومینا پژوهش برتر چاپ مقاله آرتا اکسپت مقاله آرمان

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به saednews.com می باشد.