سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
Monday, 2018 23 July - دوشنبه 1 مرداد 1397

بخش ها

هزینه های تحصیل و زندگی در کشور روسیه

ساعد نیوز: شرایط تحصیل، هزینه ها و حق کار در مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری در دانشگاه های روسیه

کد: 171024229
آخرین بروزرسانی: 51 : 01 - 8 آبان 1396

تحصیل در مقطع لیسانس کشور روسیه

مقطع لیسانس در کشور روسیه، 4 سال است. برای شرکت در این دوره، داشتن مدرک دیپلم الزامیست. هم چنین، دوره 4 ساله لیسانس، به زبان روسی تدریس می شود و فرد متقاضی می بایستی مدرک زبان روسیه را داشته باشد.

حق کار

دانشجویان مقطع کارشناسی کشور روسیه، مجوز کار محدوده 10 ساعته بصورت هفتگی دارند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین 8 تا 10 دلار به ازای هر ساعت می باشد که که مجموع درآمد های حاصله از کار دانشجویی میتواند براحتی هزینه های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال پوشش دهد .

هزینه های زندگی

دولت روسیه، با توجه به این که به دانشجویان در هفته اجازه کار در محدوده ی 10 ساعته را داده است، آنها می توانند بابت هر ساعت کار بین 7 تا 10 دلار را کسب کرده قسمتی از مخارج زندگی خود را پرداخت نمایند. هزینه زندگی در روسیه حداقل 500 دلار در ماه می باشد که بیشترین هزینه را مسکن در بردارد. ذکر این مطلب از اهمیت بالایی برخوردار است که هر فرد که قصد ادامه تحصیل در کشور روسیه را داشته باشد قبل از رفتن به روسیه و برای رفتن به سفارت باید نامه ای مبنی بر پشتوانه مالی نشان دهد که مبلغ آن برابر یک سال زندگی در روسیه است. کسانی که قصد دارند بعد از پایان تحصیل خود در کشور روسیه مشغول به کار تمام وقت شوند می بایستی به زبان روسی مسلط بوده و دوره ی تحصیلی خود را به خوبی گذرانده باشند تا بتوانند شغل مناسبی را پیدا کنند و در نتیجه بعد از کسب شغل ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند . این نکته را نیز باید ذکر کرد که گرفتن اقامت دائم در کشور روسیه بسیار دشوار و طولانی است و افراد باید مدت زمان زیادی را در کشور روسیه کار کنند تا طول دوره را سپری کرده و اقامت دائم اخذ کنند.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس کشور روسیه

روسیه کشوری است که هزینه تحصیل در آن پائین است؛ ولی، دانشگاه های این کشور، جزو دانشگاه های برتر دنیا محسوب نمی شوند. بسیاری از علاقه مندان به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر نظیر دکترا کشور روسیه را برای اتمام دوره فوق لیسانس خود انتخاب می کنند، چرا که می توانند شانس خود را جهت اخد بورسیه های تحصیلی در مقطع دکترا افزایش دهند. دوره تحصیلات کارشناسی ارشد در کشور روسیه دو سال است .

زبان تدریس

دروس دانشگاهی کشور روسیه، به دو زبان روسی و انگلیسی تدریس می شوند. متقاضیان اخذ پذیرش تحصیلی به زبان روسی، می بایست مدرکی دال بر تسلط به این زبان را به دانشگاه ارائه کنند. بهتر است ابتدا اطلاعاتی درباره زبان تدریس رشته ی مورد نظر خود کسب کرده سپس در دوره های زبان ثبت نام نمایید.

همان طور که گفته شد؛ متقاضیان می توانند در دانشگاه هایی که دروس را به زبان انگلیسی ارائه می دهند ثبت نام کنند. افرادی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند می بایستی مدرک IELTS 6-6.5  ارائه دهند.

حق کار

دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد کشور روسیه، مجوز کار در محدوده ای 20 ساعته بصورت هفتگی دارند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین 8 تا 10 دلار به ازای هر ساعت می باشد که که مجموع درآمد های حاصله از کار دانشجویی میتواند براحتی هزینه های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال پوشش دهد .

هزینه های زندگی

روسیه با توجه به این که به دانشجویان در هفته اجازه کار بین 10 تا 20 ساعت را داده است . آنها می توانند بابت هر ساعت کار بین 7 تا 10 دلار را کسب کرده قسمتی از مخارج زندگی خود را پرداخت نمایند . هزینه زندگی در روسیه حداقل 400 دلار در ماه می باشد که بیشترین هزینه را مسکن در بردارد. ذکر این مطلب از اهمیت بالایی برخوردار است که هر فرد که قصد ادامه تحصیل در کشور روسیه را داشته باشد قبل از رفتن به روسیه و برای رفتن به سفارت باید نامه ای مبنی بر پشتوانه مالی نشان دهد که مبلغ آن برابر یک سال زندگی در روسیه است. کسانی که قصد دارند بعد از پایان تحصیل خود در کشور روسیه مشغول به کار تمام وقت شوند می بایستی به زبان روسیهی مسلط بوده و دوره ی تحصیلی خود را به خوبی گذرانده باشند تا بتوانند شغل مناسبی را پیدا کنند و در نتیجه بعد از کسب شغل ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند.

تحصیل در مقطع دکترای کشور روسیه

کشور روسیه، همانند سایر کشورها در بحث تحصیل، به دانشجویان در حال تحصیل در مقطع دکترا، توجه ویژه ای دارد و جهت پرداخت مخارج تحصیل ایشان، شرایط ویژه ای را جهت تسهیل طول دوره ی دکترا فراهم آورده است.

بصورت کلی، تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه های کشور روسیه به 2 صورت تحصیل با بورسیه تحصیلی و تحصیل در شرایطی که دانشجو شهریه ی دانشگاه را شخصا پرداخت می کند، صورت می پذیرد.

تحصیل در شرایطی که دانشجو مستلزم به پرداخت هزینه در دانشگاههای کشور روسیه می باشد، همانند اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس می باشد ولیکن در این مطلب شرایط لازم جهت اخذ فرصت تحصیل در مقطع دکترا به همراه اخذ بورسیه تحصیلی می پردازیم.

با توجه به این نکته که کشور روسیه برای افرادی که در مقطع دکترا در این کشور مشغول به تحصیل هستند، حقوقی ماهیانه به میزان تقریبا 2 هزار دلار را مد نظر قرار می دهد، بنابراین دانشجویان ایرانی رقابت بسیار سختی را در راستای اخذ بورسیه دکترا در کشور روسیه در پیش دارند.

در جهت اخذ بورسیه ی تحصیل مقطع دکترا در کشور روسیه فرد متقاضی می بایست شرایط زیر داشته باشد:

  • در دست داشتن مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر
  • اخد مدرکی دال بر تسلط کافی و زبان انگلیسی (حداقل آیلتس 6.5)
  • جلب نظر یک استاد مشاور (supervisor) که تز دکترا فرد را پشتبانی نماید.
  • داشتن تالیفات از قبیل مقالات بین المللی ، کتاب و …

داشتن همه و یا تعدادی از آیتم های ذکر شده می توان در راستای افزایش شانس فرد در جهت اخذ پذیرش نقش بسزایی ایفا نماید.

زبان تدریس

بسیاری از رشته های مهندسی در مقطع دکترا، در کشور روسیه به زبان انگلیسی ارائه می شوند. طول دوره ی یادگیری زبان روسی برای افراد مبتدی حدودا 8 تا 12 ماه می باشد.

حق کار

دانشجویان مقطع دکترای کشور روسیه، مجوز کار در محدوده ای 30 ساعته بصورت هفتگی دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین 8 تا 10 یورو به ازای هر ساعت می باشد که که مجموع درآمد های حاصله از کار دانشجویی می تواند به راحتی هزینه های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال پوشش دهد. حال این سوال مطرح میگردد که آیا هر کس می تواند در حین تحصیل خود ، کار دانشجویی پیدا کند یا خیر؟ پیدا کردن کار دانشجویی در هر کشوری به پارامترهای متفاوتی نظیر سطح آگاهی فرد از زبان کشورها ، تجربه کاری ، ویژگی های شخصی فرد، زمان ورود شخص به کشور و چندین عامل دیگر وابسته است.

هزینه های زندگی

هزینه های زندگی در روسیه برای دانشجویان به صورت میانگین بین 700 تا 900 یورو در ماه است که شامل هزینه های مسکن، غذا، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه هایی است که دانشجو ملزم به پرداخت آن ها در زمان تحصیل و در مقطع دکترا در کشور روسیه می باشد .

  چاپ مقاله isi

  ترجمه تخصصی

جام جهانی 2018  روسیه-
آخرین اخبار و نتایج جام جهانی
  • صفحه نخست
  • چاپ
آیا این خبر را پسندیدید؟ به اشتراک بگذارید
شبکه مترجمین اشراق
مطالب مرتبط
هزینه های تحصیل و زندگی در کشور ترکیه
هزینه های تحصیل و زندگی در کشور ترکیه
هزینه های تحصیل و زندگی در کشور آلمان
هزینه های تحصیل و زندگی در کشور آلمان
هزینه های تحصیل و زندگی در کشور آمریکا
هزینه های تحصیل و زندگی در کشور آمریکا
هزینه های تحصیل و زندگی در کشور کانادا
هزینه های تحصیل و زندگی در کشور کانادا
هزینه های تحصیل و زندگی در کشور دانمارک
هزینه های تحصیل و زندگی در کشور دانمارک
شرایط کار ضمن تحصیل در کشور روسیه
شرایط کار ضمن تحصیل در کشور روسیه
مزایا و معایب تحصیل در کشور رومانی
مزایا و معایب تحصیل در کشور رومانی
مزایا و معایب تحصیل در کشور کره جنوبی
مزایا و معایب تحصیل در کشور کره جنوبی

نظر خود را بنویسید

ثبت دیدگاه

نام:

ایمیل: غیر ضروری - نمایش داده نمی شود

ثبت نظر

داغ ترین مطالب

(فیلم) جنایات دیده نشده داعشی‌های ایرانی
(فیلم) تغییر قیافه انسان طی شش میلیون سال رفع بوی بد عرق در تابستان با مواد طبیعی و گیاهی رسوایی جدید؛ افشای رابطه جنسی ترامپ با مدل نشریه مستهجن
چرا ایران پر از امامزاده است؟
(فیلم) همه چیز درباره صیغه خانه های مشهد! فروش پیتزای 38 میلیونی در میدان ونک! مارادونا: من یک فلسطینی هستم
بالاخره نام سلطان سکه معروف فاش شد!
کدام پسر روحانی سه تابعیتی است؟ نامه نفتی ایران به ترامپ رابطه جنسی بعد زایمان چقدر متفاوت می شود؟
هدیه تولد ٦ میلیاردی شهرداری به یک سلبریتی از جیب مردم!
پسر حسن روحانی به قتل رسید یا خودکشی کرد؟! دلال صیغه و ازدواج موقت با پورسانت های میلیونی ! کلاهبرداری میلیاردی تهیه‌کننده «شهرزاد» از بانک سرمایه!+ سند
طرح تساوی دیه زن و مرد در مجلس کلید خورد
رقص در اینستاگرام و اعتراف در تلویزیون و...؛ مسئله چیست؟ شاخ‌های اینستاگرام به پلیس فتا احضار شدند خبرهای خوش برای بازنشستگان
دلیل گرانی مسکن از دیدگاه وزیر
سفر به مکانی ناموجود در "کره شمالی"/در طبقه پنجم هتل "یانگاکدو" چه خبر بود؟ حقایقی درباره زندگی چرچیل ! جزئیات تصادف شدید فخیم زاده و آخرین وضعیت او
مسافران از فروش ارز مسافرتی چقدر سود می‌برند؟
هشدار! اپلیکیشن صیغه یاب را دانلود نکنید ! پلیس فتا: تنها یک سایت همسریابی معتبر است!
پربازدیدترین ها
پر بحث ترین ها
شبکه مترجمین اشراق چاپ مقاله آرتا موسسه تحقیقاتی سینا انتشارات آذرگان شرکت بانی پاتوق سوغاتی - هومینا خانه مهر کودکان اکسپت مقاله آرمان
/  پربازدید ترین اخبار تصویری هفته
/  پربازدید ترین ویدیو های هفته

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به saednews.com می باشد.