سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
Thursday, 2018 16 August - پنجشنبه 25 مرداد 1397

بخش ها

امنیت تلفن همراه خود را دوبل کنید!

ساعد نیوز: امنیت گوشی موبایل و لپت تاپ از جمله موضوعاتی است که برای بسیاری از کاربران اهمیت زیادی دارد؛ اما اگر افرادی از داخل خانه یا محل کار بخواهند به گجت شما سرک بکشند، چه کارهایی از دست شما برمی‌آید؟

کد: 1802082667
آخرین بروزرسانی: 21 : 22 - 19 بهمن 1396

به گزارش سایت خبری ساعد نیوز، امنیت گوشی موبایل و لپت تاپ از جمله موضوعاتی است که برای بسیاری از کاربران اهمیت زیادی دارد؛ اما اگر افرادی از داخل خانه یا محل کار بخواهند به گجت شما سرک بکشند، چه کارهایی از دست شما برمی‌آید؟ در ادامه به مواردی می‌پردازیم که با عملی کردن آن‌ها، نگرانی‌تان از بابت کنجکاوی افراد کمتر می‌شود.

گوشی و لپ تاپ خود را قفل کنید

ما فرض می‌کنیم که شما برای امنیت گوشی موبایل و لپ تاپ خود یک نوع مانع امنیتی ایجاد کرده‌اید؛ این مانع امنیتی می‌تواند رمز عبور، اثر انگشت یا دیگر موارد باشد. اگر چنین کاری را انجام نداده‌اید، توصیه می‌کنیم هرچه زودتر آن را انجام دهید و این موضوع را پشت گوش نیندازید. همین موانع امنیتی، تا حد زیادی جلوی نفوذ دیگران را می‌گیرند. اعمال تنظیمات مربوط به امنیت گوشی موبایل و لپ تاپ بسیار ساده است. برای انجام چنین کاری، در بخش تنظیمات اندروید به Security & location بروید، در بخش تنظیمات iOS به Touch ID & Passcode (یا Face ID & Passcode) سر بزنید، در تنظیمات ویندوز به Accounts و سپس Sign-in options مراجعه کنید و در نهایت در بخش تنظیمات سیستم‌عامل macOS روانه‌ی بخش Security & Privacy شوید. برای افزایش امنیت، می‌توانید زمان لازم برای قفل شدن گجت را کاهش دهید. با کاهش دادن این زمان، گجت شما در صورت عدم استفاده به‌سرعت قفل می‌شود. اگر این زمان زیاد باشد و مثلا برای چند دقیقه لپ تاپ یا گوشی خود را ترک کنید، کسی می‌تواند به گجت شما سرک بکشد و به محتوای آن دسترسی پیدا کند. برای تنظیم این زمان، در بخش تنظیمات اندروید به Display، سپس Advanced و در آخر Sleep بروید، در بخش تنظیمات iOS به Display & Brightness و سپس Auto-Lock سر بزنید، در بخش تنظیمات ویندوز به System و بعد Power & sleep مراجعه کنید و در آخر در بخش تنظیمات macOS روانه‌ی بخش Energy Saver شوید. 

از اسکن چهره یا اثر انگشت بهره ببرید

اطرافیان شما مطمئنا شناخت خوبی از شما دارند و احتمالا بارها شما را در هنگام وارد کردن رمز عبور گجت دیده‌اند. به همین خاطر حدس زدن رمز عبور لپ تاپ یا گوشی شما برای این افراد احتمالا کار چندان سختی نخواهد بود. با وجود این که رمز عبورها و پین کدها برای جلوگیری از ورود افراد غریبه مثمر ثمر هستند، اما اگر می‌خواهید اطرافیانتان به گجت‌های شما سرک نکشند، بهتر است به فکر ایجاد موانع امنیتی جدی‌تری باشید. اگر امکان استفاده از اسکن صورت یا اثر انگشت را برای امنیت گوشی موبایل و لپ تاپ خود دارید، بهتر است که از آن‌ها بهره ببرید. در مورد رمز عبور هم توصیه می‌کنیم که رمز عبور پیچیده‌ای را انتخاب کنید و مرتب آن را تغییر دهید. همیشه این را به خاطر داشته باشید که در محیط خانه معمولا کمتر کسی اقدامات امنیتی را جدی می‌گیرد و به همین دلیل در مواقعی مانند وارد کردن اطلاعات حساس، مراقب اطراف خود باشید. 

مراقب رد و بدل اطلاعات و فایل‌ها باشید

یکی دیگر از امتیازهای خانواده و نزدیکان شما نسبت به هکرهای دوردست این است که آن‌ها به شبکه‌ی وای‌فای خانگی شما دسترسی دارند. این یعنی چنین افرادی برای دسترسی به گجت شما کار آسان‌تری در پیش دارند. به همین خاطر مراقب پوشه‌های به اشتراک‌گذاری شده باشید. برای این که ببینید چه پوشه‌هایی را در شبکه به اشتراک گذاشته‌اید، در ویندوز در بخش File Explorer روی Network کلیک کنید و در بخش تنظیمات macOS وارد بخش Sharing شوید. با کمی تلاش، فرد حاضر در شبکه‌ی خانگی شما می‌تواند داده‌های رد و بدل شده‌ی این شبکه را بررسی کند و حتی شاید هم بتواند برخی از سایت‌های مورد استفاده‌ی شما را مشاهده کند (البته اطلاعاتی مانند رمز عبورها و جزییات کارت‌های بانکی به‌صورت رمزگذاری شده هستند و قابل مشاهده نیستند). اگر فکر می‌کنید کسی در خانه‌ی شما قصد سرک کشیدن به فعالیت‌های شما را دارد، بهتر است که فعالیت‌هایتان را به سایت‌های مجهز به پروتکل HTTPS محدود کنید. خوشبختانه بهره‌گیری از این پروتکل روزبه‌روز بیشتر از گذشته می‌شود و حالا می‌توان گفت که بیشتر سایت‌های معروفی که با داده‌های حساس سروکار دارند از این پروتکل بهره می‌برند. 

محدودیت‌هایی را تعیین کنید

قرض گرفتن گجت‌ها در محیط خانه امری عادی محسوب می‌شود، ولی اگر نگران دسترسی این افراد به اطلاعات موجود در گجت خود هستید، برای پیشگیری می‌توانید اقداماتی را انجام دهید. در ویندوز و macOS راحت‌ترین کار این است که برای دوستان و اعضای خانواده اکانت جداگانه‌ای باز کنید؛ با انجام این کار دیگر این افراد به نرم‌افزارها و اطلاعات شخصی شما دسترسی نخواهند داشت. در macOS امکان ایجاد اکانت مهمان وجود دارد که برای این کار باید به بخش تنظیمات و سپس Users & Groups مراجعه کنید. در ویندوز چنین گزینه‌ای وجود ندارد و باید به‌صورت دستی اکانتی را ایجاد کنید و سپس نام را اکانت مهمان بگذارید. اندروید برای چنین موقعیت‌هایی از یک قابلیت جذاب به نام screen pinning بهره می‌برد. برای استفاده از این قابلیت، در بخش تنظیمات روی Security & location و سپس Screen pinning ضربه بزنید و علاوه بر فعال کردن این گزینه، گزینه‌ی مربوط به پین کد یا الگو را هم فعال کنید. در ادامه با ضربه زدن روی دکمه‌ی Recent، آیکون سنجاق را مشاهده خواهید کرد. بعد از انتخاب اپلیکیشن و ضربه زدن روی آیکون سنجاق، دسترسی کاربر به این اپلیکیشن محدود می‌شود. برای خارج کردن برنامه از این حالت باید دکمه‌ی برگشت (back) را نگه دارید (در برخی گوشی‌ها باید دکمه‌ی recent و در برخی دیگر باید دکمه‌های back و recent را با هم نگه دارید). اگر گزینه‌ی پین کد یا الگو را فعال کرده باشید، کاربر تنها با رسم الگو یا وارد کردن پین کد می‌تواند از اپلیکیشن خارج شود. iOS هم از مشخصه‌ی مشابهی به نام Guided Access بهره می‌برد. برای فعال کردن آن باید در بخش تنظیمات به General و سپس Accessibility مراجعه کنید. در ادامه اپلیکیشن مورد نظر را باز کنید و با سه بار ضربه زدن روی دکمه‌ی هوم (یا دکمه‌ی پاور در آیفون ۱۰)، دسترسی کاربر به آن اپلیکیشن محدود می‌شود. حال تنها با آنلاک کردن گوشی از طریق چهره، اثر انگشت یا پین کد، کاربر می‌تواند از این وضعیت خارج شود.

امنیت گجت را ارتقا دهید

اگر اعتماد چندانی به اطرافیانتان ندارید، با خرید وسایل و ابزارهای جداگانه می‌توانید امنیت گوشی موبایل و لپ تاپ خود را افزایش دهید. یک گاوصندوق کوچک و ساده قیمت چندان زیادی ندارد و در مواقع لزوم می‌توانید گوشی یا لپ تاپ خود را داخل آن قرار دهید. یکی دیگر از ابزارهای جالب، قفل لپ تاپ است که در هنگام خروج از خانه یا خوابگاه می‌توانید لپ تاپ را با آن قفل کنید و چنین کاری مانع از سرک کشیدن افراد به لپ تاپ شما می‌شود.

  چاپ مقاله isi

  ترجمه تخصصی

جام جهانی 2018  روسیه-
آخرین اخبار و نتایج جام جهانی
  • صفحه نخست
  • چاپ
آیا این خبر را پسندیدید؟ به اشتراک بگذارید
شبکه مترجمین اشراق
مطالب مرتبط
چه زمان هایی نباید خودمان را وزن کنیم؟
چه زمان هایی نباید خودمان را وزن کنیم؟
آیفون های جدید دو سیم کارت می شود
آیفون های جدید دو سیم کارت می شود
کامپیوترهای خود تعمیر با قابلیت حل مشکلات سیستم !
کامپیوترهای خود تعمیر با قابلیت حل مشکلات سیستم !
ثریا زن دوم شاه چرا مجبور به جدایی شد؟
ثریا زن دوم شاه چرا مجبور به جدایی شد؟
با مصرف این قرص هرچه بخورید چاق نمیشوید!
با مصرف این قرص هرچه بخورید چاق نمیشوید!
مهلت انتخاب رشته کنکور ۹۷ تا دوشنبه تمدید شد
مهلت انتخاب رشته کنکور ۹۷ تا دوشنبه تمدید شد
افزایش قیمت خودروهای داخلی + جدول قیمت
افزایش قیمت خودروهای داخلی + جدول قیمت
چگونه در مسائل جنسی از همسر خود انتقاد کنیم ؟
چگونه در مسائل جنسی از همسر خود انتقاد کنیم ؟

نظر خود را بنویسید

ثبت دیدگاه

نام:

ایمیل: غیر ضروری - نمایش داده نمی شود

ثبت نظر

پیشنهاد شده

چرا زنان خوشگل اکثرا با مردان زشت ازدواج میکنند؟! علت اصلی گرایش جوانان به همجنس بازی ! 7 تفاوت رایج در میل جنسی زنان و مردان 10 چیز را در رابطه تان اصلا و ابدا قربانی نکنید ! شش جمله خطرناک در زندگی زناشویی وابستگی شوهر به خانواده اش چه زمانی مشکل ساز میشود؟ شوهران نمونه چه ویژگی و خصلت هایی دارند؟ نقش فیلم های پورنو در روابط جنسی زن و مرد 8 زنی که مردان از آنها فراری اند ! بررسی ابعاد عشق و عاشقی از دیدگاه روانشناسی عصبی هایپر سکشوال یا اعتیاد جنسی چیست ؟ چرا نباید با مرد متاهل وارد رابطه احساسی و جنسی شد ؟ خانم های مورد علاقه آقایان چه ویژگی هایی دارند؟ رازهایی درباره مردان که هر زنی باید آنها را بداند ! صدمات و آسیب های رابطه جنسی 15 نشانه داشتن تفاهم با همسر چرا برخی مردان طالب رابطه جنسی با زنان بدکاره هستند ؟ علت تنفر از شوهر در دوران بارداری چیست؟ خیانت جنسی چه تفاوت هایی با خیانت عشقی دارد؟ 10 نشانه اصلی مردانی که از زنان سوءاستفاده میکنند! رابطه جنسی زود گذر با یک غریبه چه آسیبی به روان میزند؟ اوج میل جنسی زنان در چه سنی است؟ 10 مشکل اساسی در ازدواج های بدون رابطه جنسی ! 10کاری که پایان زندگی زناشویی را نشان میدهد ! خانم ها چرا زیاد گریه میکنند؟! چه میزان رابطه جنسی نرمال و رفتار سالم محسوب میشود؟ همه چیز درباره طلاق عاطفی زن و شوهر ! چه زمانی آماده برای بچه دار شدن هستید!؟ هنگام رابطه جنسی و ارگاسم چه اتفاقی در مغز می افتد؟ چرا نباید از ارتباط جنسی به عنوان ابزاری برای مجازات استفاده کرد؟ مسائلی که مردان هیچ وقت به آنها اعتراف نمیکنند! چرا بعد از مدتی رابطه زناشویی سرد و یکنواخت میشود؟ موضوعات مهمی که حتما همسر آینده تان باید بداند! نشانه های متاهل بودن مردی که با آن در ارتباط هستید! تحمل ازدواج ناموفق به خاطر بچه ها کار درستی است؟! آیا میتوان بعد از خیانت همسر دوباره به او اعتماد کرد؟ 4 موضوع رایج در اختلافات زناشویی ! مردان چگونه با احساسات و ذهن زنان بازی میکنند؟! رابطه جنسی قبل از ازدواج خوب است یا بد؟ 10 اشتباه ویران کننده آقایان در رابطه جنسی ! باورهای غلط رایج درباره تمایلات جنسی! بهترین زمان برقراری رابطه جنسی چه زمانی است؟ جملاتی که گفتن آنها موجب سرد شدن روابط احساسی و زناشویی میشود ! حین رابطه جنسی از چه کلمات و جملاتی استفاده کنیم؟ چگونه با متفاوت بودن تمایلات جنسی همسرمان کنار بیاییم؟ آشنایی با فیزیولوژی جنسی و مکانیزم ارگاسم در خانم ها ! چگونه در مسائل جنسی از همسر خود انتقاد کنیم ؟ 5 حقیقت تلخ درباره خیانت که متاهلین باید بدانند! چرا مردان بعد از پدر شدن افسرده میشوند!؟ دو دلیل عمده طلاق زوجین از دیدگاه روانشناسی رابطه‌جنسی به عنوان یک سلاح در زندگی مشترک ! باورهای اشتباه درباره پورنوگرافی یا تصاویر مستهجن 18+ چرا بعد از رابطه جنسی حتما باید دوش گرفت؟ مهمترین دلایل خیانت به همسر ! تفاوت های میل جنسی در زنان و مردان ! حرفهایی که موجب شعله ور کردن دعوای زن و شوهری میشود ! 12 کار ممنوع بعد از دعوای زن و شوهری ! راهکارهایی برای داشتن زندگی زناشویی شاد و رمانتیک ! اشتباهات بزرگ زنان در زندگی زناشویی ! مهمترین و شایعترین بیماری های جنسی در مردان! بی میلی جنسی و سرد مزاجی زنان ناشی از چیست؟ انتقال بیماری های جنسی و مقاربتی بدون رابطه جنسی ! نداشتن رابطه جنسی چه عواقبی دارد؟ آیا میل جنسی خیلی زیاد یک بیماری محسوب میشود؟ 10 نکته روانشناسی درباره خودمان که نمی دانیم! کارهایی که زنان بعد از نزدیکی و رابطه جنسی باید انجام دهند! 10 بیماری که موجب کاهش میل جنسی خانم ها میشود! معرفی 14 بیماری مقاربتی و آمیزش جنسی همه چیز درباره ترانس سکشوال(دو جنسه ها) و عمل تغییر جنسیت‌ ! خطرناکترین و بی ثبات ترین نوع ازدواج ! همه چیز درباره ازدواج سفید در ایران! زیاده روی در رابطه جنسی چه تبعاتی دارد؟ انسان های نرمال هر چند وقت یکبار رابطه جنسی دارند؟ آشنایی با رفتارهای جنسی پر خطر ! جمله ای که اختلافات و بحث های زناشویی را پایان میدهد! آمیزش جنسی برای چه کسانی مضر است؟ سکس تراپی یا آمیزش درمانی برای چه کسانی لازم است؟ با شوهر دروغگو چگونه رفتار کنیم؟ آشنایی با 8 انحراف جنسی شایع افزایش میل جنسی و بهبود روابط زناشویی با روغن های اسانس! جذاب ترین روز برای رابطه جنسی از نظر خانم ها ! باورهای نادرست درباره ارگاسم زنان در رابطه جنسی! چه زمانی رابطه جنسی برای بدن مضر است؟ جذاب ترین رفتارهای جنسی در روابط زناشویی ! مقایسه همسر با دیگران چه آسیبی به زندگی میزند؟ 4 سوال جنسی رایج در بین آقایان 10 کاری که قبل از رابطه جنسی نباید انجام داد! زندگی پس از برملا شدن خیانت ! آشنایی با اختلالات جنسی زنانه

داغ ترین مطالب

کلیپ بسیار تلخ ارژنگ امیر فضلی درباره تقسیم دریای خزر!
«دیپورت» اشتباهی یک جانباز به افغانستان؟! (فیلم) سارقان نخبه و برتر ایران ! چه کسانی شب‌ها دلار می‌خرند؟!
وضعیت اجنه و از ما بهتران در ایران
(فیلم) آیا اعترافات اطرافیان ترامپ موجب برکناری او خواهد شد؟ ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند! عکسی که زن و شوهر آدمخوار را لو داد !
پاسخ مسئولین به کمپین فرزندت_کجاست ؟
دلار بخریم یا نه؟ (عکس) گور خوابی که قهرمان تکواندو و دانشجوی دکتری شد ! شهری ترسناک که به دست اجنه و موجودات فرازمینی ساخته شده است!
ماجرای تکان دهنده اردوی دانش آموزی یزد به گرجستان!
خانم‌های خانه‌دار به شمش و طلای آب شده رو آورده‌اند! وزیر کار، بیکار شد/ رای عدم اعتماد به ربیعی چرا زنان امروزی شوهرانشان را کتک میزنند؟!
(فیلم) در صورت پیروزی هیتلر دنیا چگونه میشد؟
یک پیش بینی علمی وحشتناک! ازدواج مرد عرب با یک جن به نام میمونه ! (فیلم) خاطره جالب یک توریست درباره پول های ایرانی!
راهکارهای رئیس دولت اصلاحات برای خروج از وضع کنونی کشور
ناگفته های جنسی از حرمسراهای قاجار ! (عکس) اجسادی که پس از مرگ مدلینگ شدند ! «طرح خدمت سربازی دخترها» در مجلس
چرا زنان حرم ناصرالدین شاه سبیل داشتند؟
جادویی شدن با خوردن آب گندیده جسد مکشوفه ! (عکس) تجمع طلاب مشهدی در اعتراض به وضعیت معیشتی مردم این سه دختر پدرشان را به طرز فجیعی کشتند
چگونه خاطرات و اتفاق های بد گذشته را فراموش کنیم؟
گریه های پسر ۶ ساله پدر را از اعدام نجات داد مذاکره رییس جمهور روحانی و ترامپ در 28 مرداد؟ صیغه و ازدواج موقت 99 هزار تومانی!
پلان های سخیف جنسی، واکنش های تند به فیلم هزارپا !
ماجرای عجیب اخراج 3 استاد دانشگاه نخبه ! حقایقی شگفت انگیز درباره بدن انسان !!!
پربازدیدترین ها
پر بحث ترین ها
شبکه مترجمین اشراق چاپ مقاله آرتا موسسه تحقیقاتی سینا انتشارات آذرگان شرکت بانی پاتوق سوغاتی - هومینا خانه مهر کودکان اکسپت مقاله آرمان
/  پربازدید ترین اخبار تصویری هفته
/  پربازدید ترین ویدیو های هفته

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به saednews.com می باشد.