سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی

بخش ها

قدرتمندترین پاسپورت های جهان

ساعدنیوز: وقتی نوبت به سفر به دور دنیا می شود ، همه پاسپورت ها قدرت یکسانی ندارند. اما کدام پاسپورت قدرتمند تر است ؟ مردم کدام کشور می توانند با پاسپورتی که در دست دارند به بیشترین سفر بدون نیاز به  ویزا بروند ؟

کد: 1802142800
آخرین بروزرسانی: 34 : 17 - 25 بهمن 1396

پاسپورت ایندکس ( Passport Index ) یک سایت آنلاین رایگان است که پاسپورت های جهان را با توجه به تعداد کشورهایی که می توانند بدون ویزا به آنها وارد شوند دسته بندی می کند. برای اولین بار است که یک کشور آسیایی توانسته در صدر این لیست قرار بگیرد و مردم آن کشور ، قدرتمندترین پاسپورت جهان را در دست داشته باشند. فکر می کنید کدام کشور است ؟

به گزارش سایت خبری ساعدنیوز و به نقل از لست سکند، لیست کشورهایی که پاسپورت آنها بیشترین امتیاز را دارد در ادامه آورده شده است.

10- کشورهای اسلوونی ، اسکواکی ، لهستان ، لیتوانی و لاتویا در رده دهم این لیست قرار گرفته اند. شهروندان این کشورها با پاسپورتشان می توانند به 149 کشور بدون ویزا سفر کنند.

9- شهروندان کشور مجارستان در رده نهم این لیست قرار دارند ، آنها می توانند به 150 کشور جهان بدون ویزا سفر کنند.

8- پاسپورت کشورهای مالتا ، چک و ایسلند با اجازه ورود به 152 کشور بدون ویزا در رده هشتم قرار گرفته است.

7- استرالیا ، یونان ، نیوزلند با ورود به 153 کشور بدون نیاز به ویزا در رتبه هفتم قرار می گیرند.

6- پاسپورت کشورهای مالزی ، ایرلند ، کانادا و آمریکا در یک سطح قرار دارد ! آنها به 154 کشور بدون ویزا سفر می کنند. هرچند جالب است بدانید با روی کار آمدن دونالد ترامپ ، امتیاز پاسپورت آمریکایی ها نیز کمتر شد. حالا دیگر آنها نمی توانند به دو کشور ترکیه و جمهوری آفریقای مرکزی بدون ویزا سفر کنند.

5- کشورهای لوکزامبورگ ، سوییس ، هلند ، بلژیک ، اتریش و پرتغال نیز پاسپورتی با قدرت ورود به 155 کشور را دارند.

4- رتبه چهارم این لیست کشورهای دانمارک ، فنلاند ، ایتالیا ، فرانسه ، اسپانیا ، نروژ ، ژاپن و انگلستان قرار دارند. شهروندان این کشور می توانند بدون ویزا به 156 کشور جهان وارد شوند.

3- سوئد و کره جنوبی پاسپورتی با قدرت ورود به 157 کشور دارند.

2- کشور آلمان یکی از ارزشمندترین و قدرتمندترین پاسپورت های جهان را در اختیار دارد ، تا پیش از این آلمانی ها با اجازه ورود به 158 کشور جهان بدون نیاز به ویزا ، قدرتمندترین ویزای جهان را در دست داشتند. اما حالا مقلوب یک کشور آسیایی شده اند و به رتبه دوم این لیست رسیده اند.

1- قدرتمندترین پاسپورت جهان در حال حاضر در دستان شهروندان کشور سنگاپور است. تا پیش از این سنگاپوریها نیز با آلمانی ها در یک سطح قرار داشتند ، آنها می توانستند به 158 کشور جهان بدون نیاز به ویزا سفر کنند. اما حالا یک کشور به لیست کشورهایی که سنگاپوریها می توانند به آن بدون ویزا وارد شوند اضافه شده است. پاراگوئه نیز محدودیت های خود را برای شهروندان کشور سنگاپور برداشت ، حالا دیگر سنگاپوریها می توانند به 159 کشور جهان سفر کنند و با غرور قدرتمندترین پاسپورت جهان را در دست بگیرند.

در سوی دیگر این لیست ، پاسپورت هایی را داریم که با بیشترین محدودیت ها مواجه هستند. در انتهای این لیست کشور افغانستان قرار دارد که شهروندان آن می توانند فقط به 22 کشور بدون نیاز به ویزا سفر کنند. پس از آن کشور پاکستان و عراق با اجازه ورود به 26 کشور ، سوریه 26 کشور و سومالی 34 کشور قرار گرفته اند.

کشور ایران با اجازه ورود به 36 کشور بدون نیاز به  ویزا در رتبه 89 این لیست در کنار سریلانکا ، سودان و نپال  قرار گرفته است.

  چاپ مقاله isi

  ترجمه تخصصی

  • صفحه نخست
  • چاپ
آیا این خبر را پسندیدید؟ به اشتراک بگذارید
شبکه مترجمین اشراق
مطالب مرتبط
گران ترین خوراکی های دنیا
گران ترین خوراکی های دنیا
هشت گناه آموزش و پرورش ایران
هشت گناه آموزش و پرورش ایران
(عکس) غمگین‌ترین دختر در عروسی سلطنتی
(عکس) غمگین‌ترین دختر در عروسی سلطنتی
نحوه ارزشیابی پارک های علم و فناوری
نحوه ارزشیابی پارک های علم و فناوری
جدیدترین تغییر کنکور۹۸ اعلام شد
جدیدترین تغییر کنکور۹۸ اعلام شد
آزمون زبان ترکی استانبولی تومر(TOMAR) چیست؟
آزمون زبان ترکی استانبولی تومر(TOMAR) چیست؟
نقشه پیچیده "ترامپ" برای لغو یک دیدار
نقشه پیچیده "ترامپ" برای لغو یک دیدار
الگوی جدید شهریه مدارس غیر دولتی اعلام شد
الگوی جدید شهریه مدارس غیر دولتی اعلام شد
نظرات ثبت شده برای این مطلب
نظر شما

نام:

ایمیل: غیر ضروری - نمایش داده نمی شود

ثبت نظر
پربازدیدترین ها
پر بحث ترین ها
کنفرانس ریاضی موسسه تحقیقاتی سینا انتشارات آذرگان شبکه مترجمین اشراق شرکت بانی پاتوق سوغاتی - هومینا خانه مهر کودکان چاپ مقاله آرتا اکسپت مقاله آرمان
/  پربازدید ترین اخبار تصویری هفته
/  پربازدید ترین ویدیو های هفته

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به saednews.com می باشد.