سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
Friday, 2018 22 June - جمعه 1 تير 1397

بخش ها

معرفی دانشگاه های برتر کشور آذربایجان

ساعد نیوز: با دانشگاه های برتر جمهوری آذربایجان، رشته های ارائه شده و رتبه های علمی آن ها بیشتر آشنا شوید.

کد: 171028287
آخرین بروزرسانی: 38 : 01 - 8 آبان 1396

کشور جمهوری آذربایجان ازجمله کشورهای تازه استقلال یافته از شوروی سابق است، با وجود وضعیت اقتصادی ضعیفی که با آن رو به رو است، به دلیل هزینه‌های پایین تحصیلی و فرصت‌های تحصیلی متعدد و قابلیت‌های علمی نشأت گرفته از سیستم آموزشی روسیه، مقصدی برای شماری از ایرانیان جهت تحصیل در رشته‌های کسب و کار و مهندسی در دو دهه اخیر به شمار می‌آید. دانشگاه های آذربایجان در یک دهه اخیر، با استقبال دانشجویان ایرانی مواجه شده است. به نظر می‌رسد قریب به 1500 دانشجوی ایرانی در این کشور مشغول به تحصیل باشند.
خاطر نشان کردن این مطلب خالی از لطف نیست که اخذ مدرک از دانشگاه های آذربایجان، بی شک عاملی است کلیدی برای بدست آوردن شغل حرفه ای موفق در کشورهای مرتبط با روسیه. به منظور تسهیل شرایط دانشجویان بین المللی، این کشور تغییرات قابل توجهی را در نظام آموزش عالی انجام داده است که سبب شده تا آذربایجان مقصد تحصیلی برای شمار زیادی از دانشجویان کشورهای آسیایی و خاورمیانه باشد.

لیست دانشگاه های برتر آذربایجان به شرح  زیر می باشد:

Azerbaijan State University of Economics

دانشگاه ایالتی اقتصاد آذربایجان، در سال 1930 تاسیس شد. این دانشگاه، یکی از بزرگترین موسسات آموزش عالی در قفقاز جنوبی است. 9 دانشکده عامل در UNEC با بیش از 18.000 دانشجویان مشغول به تحصیل در 21 تخصص وجود دارد. بیش از یک هزار معلم، و همچنین 120 استاد و 600 استادیار در میان آنها شکل اعضای واقعی از آکادمی ملی علوم، آکادمی نیویورک علوم، برندگان جوایز دولت، معلمان افتخار و دانشمندان در دانشگاه کار می کنند.
بیش از 850 دانش آموز از 12 کشور از کارشناسی مطالعه جهان و کارشناسی ارشد در UNEC.

Azerbaijan Medical University

دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان (عمو) در سال 1930 تاسیس شد، یکی از بزرگترین و معتبر ترین موسسات آموزشی عالی در کشور است. 5 دانشکده در حوزه پزشکی عمومی، Prophylactics پزشکی، دندانپزشکی و پروتز (دندان)، طب نظامی، دارویی وجود دارد. در حال حاضر 8000 نفر (از جمله 1171 دانشجویان خارجی) دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. دوره ها، از طریق 74 گروه دانشگاهی توسط کارکنان جامع از بیش از 1628 حرفه ای آموزش دیده تدریس می شود.

  • عضو ثبت نام بین المللی (از سال 1996)
  • عضو انجمن دانشگاه دریای سیاه (از سال 1999)
  • عضو انجمن بین المللی دانشگاه ها (از سال 2000)
  • عضو کامل از انجمن دانشگاه های اروپا (از سال 2002)

Azerbaijan University Of Architecture And Construction

دانشگاه جمهوری آذربایجان، معماری و ساخت و ساز فعالیت خود را با مهندسی و دانشکده ساخت و ساز تحت موسسه پلی تکنیک باکو در سال 1920 آغاز کرده است. در حال حاضر این دانشگاه دارای مساحت 49000m2 و متشکل از کالج ساخت و ساز، سالن سخنرانی عمومی از تعصب فنی و 8 دانشکده در 5 ساختمان آموزش و پرورش. 7036 دانش آموزان در دانشگاه تحصیل می کنند. 620 دانش آموز از 14 کشور در دانشکده آموزش و پرورش شهروندان خارجی در 3 زبان انجام - جمهوری آذربایجان، روسی و انگلیسی مشغول مطالعه هستند.

Western University

این دانشگاه، عضو بنیاد اروپایی توسعه مدیریت (سال 1996)، انجمن بین المللی دانشگاه ها (IAU) در یونسکو (سال 1997)، عضو دریای سیاه دانشگاه شبکه (سال 1999) و همچنین به عنوان یک عضو از شرکت های بزرگ بین المللی موسسه علوم اداری از سال 2001 و عضو انجمن گردشگری بین المللی بوده است. برای دستاوردهای خود در زمینه های علمی در سال 2002، 2003، 2004، 2006 و 2009، دانشگاه غربی دیپلم "ها Ugur" به عنوان بهترین ایجاد آموزش عالی اهدا شد. رتبه از مدرسه علوم سیاسی و دانشکده مدیریت کسب و کار یکی از بالاترین در جمهوری است و بالاتر از بسیاری از دانشگاه های بزرگ در دولت ملی است. دانشگاه غربی سازمان شریک در پروژه های مختلف از برنامه اراسموس موندوس بودجه توسط اتحادیه اروپا است.

Khazar University

دانشگاه خزر در باکو، در سال 1991 توسط پروفسور هملت Isaxanli تاسیس شد و مراحل تاسیس آن بسیار قابل توجه است. آن را به عنوان اولین دانشگاه خصوصی در جمهوری آذربایجان می دانند و  در طول دوره  انتقال این کشور از اتحاد جماهیر شوروی به حکومت مستقل تاسیس شد. برای چندین سال در اواخر 1980، هملت Isaxanli تحقیقات شخصی در دانشگاه در سراسر جهان انجام داد. در تابستان سال 1990، او ایده های خود را در یک مقاله به نام «افکار علوم و نظام آموزش و پرورش» که در روسیه در روزنامه «Bakinskiy به Rabochiy» و سپس در آذربایجان در روزنامه «کمونیست» منتشر شد سازمان یافته است. دانشگاه خزر، پیشگام در جمهوری آذربایجان به یک سیستم انباشت اعتباری دانشجو محور و انعطاف پذیر اداره می شود. برنامه های درسی خزر ، مطاق با استانداردهایی از دانشگاه های پیشرو در دموکراسی و صنعتی پیشرفته است. زبان اصلی آموزش در خزر انگلیسی است. هدف از این عوامل برای افزایش فرصت های علمی و حرفه ای برای دانش آموزان و آموزش آنها را به کار در یک محیط بین المللی و همچنین جهانی شدن است.

Nakhchivan State University

دانشگاه دولتی نخجوان، توافقات incorporative با بیش از 50 دانشگاه از 4 قاره امضا کرده است و روابط بین المللی خود را به بهترین نحو گسترش داده است. این دانشگاه دارای شرکای قابل اعتماد و دوستان خود در جهان بین المللی است. در حال حاضر 3 پروژه اعطای TEMPUS در حال در دانشگاه دولتی نخجوان اجرا شده است. دانشگاه دولتی نخجوان، عضو رؤسای باشگاه های اروپایی، دانشگاه انجمن آسیایی، انجمن دانشگاه از بخش دریای سیاه، انجمن رؤسای دانشگاه اوراسیا، ابریشم راه ودانشگاه قفقاز است. عضویت، نقش بزرگی در زندگی فرهنگی NSU بازی می کند و در خدمت به گسترش همکاری های بین المللی و سازماندهی سمپوزیوم بین المللی است. استودیوی تلویزیون "Nuhchikhan" رادیویی استودیو، استودیو تئاتر، رقص و گروه آوازی، تعاونی کر به توسعه محیط فرهنگی در NSU خدمت می کنند. این دانشگاه تمام امکانات مدرن برای دانش آموزانی که در حال انجام ورزش را فراهم می کند.

  چاپ مقاله isi

  ترجمه تخصصی

جام جهانی 2018  روسیه-
آخرین اخبار و نتایج جام جهانی
  • صفحه نخست
  • چاپ
آیا این خبر را پسندیدید؟ به اشتراک بگذارید
شبکه مترجمین اشراق
مطالب مرتبط
دانشگاه تبریز در بین دانشگاه‌های برتر کشور قرار گرفت
دانشگاه تبریز در بین دانشگاه‌های برتر کشور قرار گرفت
تصاویر روزنامه‌های ورزشی یکشنبه ۲۷ خرداد
تصاویر روزنامه‌های ورزشی یکشنبه ۲۷ خرداد
کاهش تعداد رشته های با آزمون کنکور از سال آینده
کاهش تعداد رشته های با آزمون کنکور از سال آینده
مراقب لاک های تیره رنگ باشیم!
مراقب لاک های تیره رنگ باشیم!
منابع و دروس رشته مدیریت کشاورزی و ضرایب آن در مقطع کارشناسی ارشد
منابع و دروس رشته مدیریت کشاورزی و ضرایب آن در مقطع کارشناسی ارشد
باید و نباید های پزشکی بعد از کشیدن دندان
باید و نباید های پزشکی بعد از کشیدن دندان
(فیلم) درگیری دستیار کی روش با سرمربی اسپانیا
(فیلم) درگیری دستیار کی روش با سرمربی اسپانیا
(فیلم) اولین بازیکن اخراجی جام جهانی 2018
(فیلم) اولین بازیکن اخراجی جام جهانی 2018

نظر خود را بنویسید

ثبت دیدگاه

نام:

ایمیل: غیر ضروری - نمایش داده نمی شود

ثبت نظر
پربازدیدترین ها
پر بحث ترین ها
کنفرانس ریاضی موسسه تحقیقاتی سینا انتشارات آذرگان شبکه مترجمین اشراق شرکت بانی پاتوق سوغاتی - هومینا خانه مهر کودکان چاپ مقاله آرتا اکسپت مقاله آرمان
/  پربازدید ترین اخبار تصویری هفته
/  پربازدید ترین ویدیو های هفته

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به saednews.com می باشد.