سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی

بخش ها

فرمت پروپوزال به چه صورت است

ساعدنیوز: به دلیل اهمیت بالای نوشتن دقیق و درست پروپوزال و تاثیر آن در روند پایان نامه نویسی در این مقاله، ما درباره این موضوع صحبت خواهیم کرد که فرمت پروپوزال به چه صورت است .

کد: 1803053482
آخرین بروزرسانی: 04 : 23 - 14 اسفند 1396

 تهیه و تنظیم پروپوزال اقدام مهمی است که هر دانشجوی تحصیلات تکمیلی باید برای شروع به کار و انجام تحقیق و نوشتن پایان نامه آن را انجام داده و به دانشگاه تحویل دهد. ساعدنیوز در مقاله های قبلی خود چیستی پروپوزال را بررسی کرده و اهمیت ان را توضیح داده است. به دلیل اهمیت بالای نوشتن دقیق و درست پروپوزال و تاثیر آن در روند پایان نامه نویسی در این مقاله، ما درباره  این موضوع صحبت خواهیم کرد که فرمت پروپوزال به چه صورت است .

فرمت پروپوزال چگونه می باشد

در مورد ساختار کلی پروپوزال در مقاله های قبلی خود به تفصیل صحبت کرده ایم. اما ساختار و فرمت پروپوزال در هر دانشگاه متفاوت است. منظور ما از فرمت پروپوزال مطالب بنیادینی که در آن ارایه می شود نیست بلکه شکل ساختاری پروپوزال و نحوه نگارش آن است که از یک دانشگاه به دانشگاه دیگر متفاوت می باشد.

هر دانشجو هنگامی که قصد می کند که پروپوزال بنویسد باید به مرکز آموزش و یا سایت رسمی دانشگاه مراجعه کند و فرم های آماده ای که برای پروپوزال وجود دارد را دریافت کند. علاوه بر آن دستورالعملی از طرف دانشگاه در اختیار دانشجو قرار می گیرد که در آن فرمت پروپوزال و شکل ساختاری اش تعیین شده است که دانشجو باید بر اساس آن و با رعایت کردن دستورالعمل هایش، پروپوزال خود را پر کرده و تحویل دانشگاه دهد.

در این دستورالعمل موارد مختلف نگارشی تعیین شده است. از موارد تعیین شده می توان به فونت و اندازه آن که باید در نوشته ها رعایت شود اشاره نمود. همچنین ترتیب قرار گیری اطلاعات در پروپوزال کاملن مشخص شده اند؛ این که اطلاعات شخصی و اطلاعات همکاران و اساتید به چه نحو و در کجای پروپوزال آورده شود، ترتیب بخش های مختلف پروپوزال در کجا و به چه نحوی و با چه شکلی نوشته شود و مواردی از این دست به شکل مشخص و شفاف مشخص شده اند.

این دستورالعمل ها و فرم های آماده به منظور یکسان سازی ارایه پروپوزال ها توسط هیئت علمی دانشگاه تنظیم و در اختیار دانشجویان قرار گرفته است و تمامی افراد در تمامی مقاطع تحصیلی نیاز به رعایت آن ها در پروپوزال های خود هستند. این فرم ها در هر دانشگاه نسبت به دانشگاه دیگر متفاوت هستند و این خود باعث متفاوت بودن فرمت و شکل پروپوزال ها در دانشگاه های مختلف می شود.

هر دانشجو بهتر است قبل از تنظیم و نوشتن پروپوزال و یا طرح تحقیق خود حتما فرم ها را دریافت و دستورالعمل نوشتن پروپوزال را به دقت مطالعه کند تا پس از تنظیم و نوشتن پروپوزال و ارایه آن به مشکل برنخورد. ساعدنیوز در این مقاله سعی نمود تا به این سوال جواب دهد که فرمت پروپوزال به چه صورت است .

  چاپ مقاله isi

  ترجمه تخصصی

جام جهانی 2018  روسیه-
آخرین اخبار و نتایج جام جهانی
  • صفحه نخست
  • چاپ
آیا این خبر را پسندیدید؟ به اشتراک بگذارید
شبکه مترجمین اشراق
مطالب مرتبط
(فیلم) گل رونالدو به پرتغال
(فیلم) گل رونالدو به پرتغال
(عکس) معنای خاص شادی گل رونالدو چه بود؟
(عکس) معنای خاص شادی گل رونالدو چه بود؟
میوه را با پوست بخوریم یا بدون پوست؟
میوه را با پوست بخوریم یا بدون پوست؟
این بیماری به یکباره کورتان میکند!
این بیماری به یکباره کورتان میکند!
روحانی باید به یک سوال مهم پاسخ دهد
روحانی باید به یک سوال مهم پاسخ دهد
شوخی پوتین با ولیعهد عربستان
شوخی پوتین با ولیعهد عربستان
تصاویر روزنامه‌های ورزشی یکشنبه ۲۷ خرداد
تصاویر روزنامه‌های ورزشی یکشنبه ۲۷ خرداد
امکان پذیرش دانشجو در 310 رشته دوره دکتری
امکان پذیرش دانشجو در 310 رشته دوره دکتری

نظر خود را بنویسید

ثبت دیدگاه

نام:

ایمیل: غیر ضروری - نمایش داده نمی شود

ثبت نظر
پربازدیدترین ها
پر بحث ترین ها
کنفرانس ریاضی موسسه تحقیقاتی سینا انتشارات آذرگان شبکه مترجمین اشراق شرکت بانی پاتوق سوغاتی - هومینا خانه مهر کودکان چاپ مقاله آرتا اکسپت مقاله آرمان
/  پربازدید ترین اخبار تصویری هفته
/  پربازدید ترین ویدیو های هفته

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به saednews.com می باشد.