سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
Sunday, 2018 18 March - يكشنبه 27 اسفند 1396

بخش ها

نکات مهم در نوشتن پروپوزال کاری 

متا: ساعد نیوز در این مقاله نکات مهم در نوشتن پروپوزال کاری را بیان کرده و در مورد پروپوزال کاری صحبت خواهد کرد.

کد: 1803053484
آخرین بروزرسانی: 34 : 14 - 14 اسفند 1396

ممکن است کلمه پروپوزال به گوشتان خورده باشد مخصوصا اگر در مقاطع تحصیلات تکمیلی تحصیل کرده و پایان نامه ارایه کرده باشید. پروپوزال از لحاظ لغوی به معنای طرح پیشنهادی است و فقط برای فعالیت علمی نوشته نمی شود بلکه ما عللاوه بر آن پروپوزال کاری نیز داریم. ساعدنیوز در این مقاله نکات مهم در نوشتن پروپوزال کاری را بیان کرده و در مورد پروپوزال کاری صحبت خواهد کرد.

نکاتی که در نوشتن پروپوزال کاری باید رعایت شود

همانطور که گفتیم ما پروپوزال کاری داریم. پروپوزال در فارسی به معنای طرح پیشنهادی  است و پروپوزال کاری به این منظور نوشته می شود که افراد در آن کار بتوانند یک طرح برای بهبود کسب و کار در حوزه ها و بخش های مختلف کاری خود ارایه دهند. از انواع پروپوزال های کاری می توان به پروپوزال بازاریابی، پروپوزال فروش، پروپوزال توسعه، پروپوزال افزایش تولید، پروپوزال جذب مشتری و موارد دیگر اشاره نمود. در بخش های مختلف یک شغل می توان پروپوزال نوشت. اما نکات مهم در نوشتن پروپوزال کاری چیست؟ در ادامه توصیه هایی برای این کار ارایه می دهیم.

اولین نکته در نوشتن پروپوزال کاری خلاصه بودن آن است. یادمان باشد برای مسائل اقتصادی و مدارک ارایه شده برای مشاغل همواره باید صریح بودن و خلاصه بودن متن رعایت شود. از طرف دیگر پروپوزال کاری که تنظیم می کنید باید آینده نگری داشته و بر روی یک چشم انداز مشخص شغلی متمرکز باشد. به این معنا که تصویری از آینده شغلی در پروپوزال کاری ترسیم شود. همچنین در نگارش پروپوزال کاری باید خروجی و دست آورد نهایی که پیشنهاد شما برای آن کسب و کار باعث خواهد شد، توضیح داده و ارایه شوند.

هنگامی که طرحی برای توسعه کاری در پروپوزال کاری ارایه می شود، تمامی ایده ها و راه حل هایی که بدین منظور در آن ارایه می دهیم باید کاربردی و عملی باشند و حدالامکان توانایی و مسایل مالی مدنظر قرار گرفته باشند. بدین منظور باید در توضیحات خود به صورت صریح در مورد امکان سنجی و عملی بودن ایده و طرح پیشنهادی صحبت کنیم. پروپوزال کاری را باید به گونه ای تنظیم کنیم که توانایی تبدیل کردن آن به قرارداد کاری را داشته باشیم.

یک پروپوزال کاری علاوه بر داشتن متن و محتوایی در توضیح ویژگی های یک کسب و کار و ایده های بهبود آن، باید بتواند مشکلات کلیدی یک شغل و کسب و کار را نیز برطرف کند. در نهایت یک پروپوزال کاری باید موضوع و عنوان مشخصی داشته و توصیه می شود که برای بخش های مختلف یک شغل به صورت مجزا تهیه و تنظیم شود.

در آینده در ساعدنیوز بیشتر در مورد پروپوزال های کاری صحبت خواهیم کرد.

  چاپ مقاله isi

  ترجمه تخصصی

  • صفحه نخست
  • چاپ
آیا این خبر را پسندیدید؟ به اشتراک بگذارید
شبکه مترجمین اشراق
مطالب مرتبط
اشکالات احتمالی در نوشتن پروپوزال مقطع دکتری
اشکالات احتمالی در نوشتن پروپوزال مقطع دکتری
نحوه نوشتن یک پروپوزال مناسب
نحوه نوشتن یک پروپوزال مناسب
اصولی که در نوشتن یک پروپوزال باید رعایت شود
اصولی که در نوشتن یک پروپوزال باید رعایت شود
انواع تحقیق در پروپوزال کدام است؟ 
انواع تحقیق در پروپوزال کدام است؟ 
فرضيات تحقيق در پروپوزال 
فرضيات تحقيق در پروپوزال 
مراحل دفاعیه پروپوزال رساله دکتری 
مراحل دفاعیه پروپوزال رساله دکتری 
چگونگی انتخاب عنوان پروپوزال 
چگونگی انتخاب عنوان پروپوزال 
چگونه پروپوزال کاری بنویسیم ؟ 
چگونه پروپوزال کاری بنویسیم ؟ 
نظرات ثبت شده برای این مطلب
نظر شما

نام:

ایمیل: غیر ضروری - نمایش داده نمی شود

ثبت نظر
  آخرین ویدیو ها
پربازدیدترین ها
  آخرین تصاویر
پر بحث ترین ها
مدرسان شریف خانه مهر کودکان شبکه مترجمین اشراق شرکت بانی پاتوق سوغاتی - هومینا پژوهش برتر چاپ مقاله آرتا اکسپت مقاله آرمان

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به saednews.com می باشد.