سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
Sunday, 2018 24 June - يكشنبه 3 تير 1397

بخش ها

زمان بندی چاپ مقالات

ساعدنیوز: در این مقاله ساعدنیوز می خواهد در زمینه زمان بندی چاپ مقالات در مجلات مختلف صحبت کند و ابعاد آن را بیشتر باز خواهد کرد.

کد: 1803053498
آخرین بروزرسانی: 36 : 01 - 15 اسفند 1396

امروزه بسیاری از دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلات تکمیلی که شامل کارشناسی ارشد و دکترا می شود اقدام به نوشتن مقاله و چاپ آن در مجلات معروف و معتبر می کنند. اما برای بسیاری از دانشجویان مخصوصا افرادی که می خواهند تا هنگام دفاع خود مقاله را به دانشگاه ارایه دهند زمان چاپ و یا اکسپت شدن مقالات اهمیت پیدا می کند. ساعدنیوز در این مقاله می خواهد در زمینه زمان بندی چاپ مقالات در مجلات مختلف صحبت کند و ابعاد آن را بیشتر باز خواهد کرد.

زمان بندی چاپ مقالات 

برای کسانی که اقدام به ارسال مقالات برای مجلات مختلف می کنند باید این نکته را در نظر داشته باشند که بازه زمانی مشخصی طول خواهد کشید که مقاله آن ها در یک مجله به چاپ برسد. مقاله ارسالی در نوبت داوری قرار می گیرد که در مجلات مختلف این مقدار متفاوت است و ممکن است از دو یا سه ماه و یا حتی یک تا دوسال نیز به طول بینجامد. این مدت زمان نیز بستگی به نوع مجله، اعتبار و شرایط کاری آن دارد. به این دلیل در هنگام انتخاب مجله باید به زمان بندی چاپ مقالات توجه نمود مخصوصا افرادی که دوست دارند مقالات اکسپت شده خود را در بازه زمانی مشخصی به دانشگاه ارایه دهند.

علاوه بر داوری که مدت زمان مشخصی طول خواهد کشید و در هر مجله متفاوت خواهد بود بعد از اکسپت شدن ممکن است چاپ نهایی مقاله شما نیز مدت زمان مشخصی به طول بینجامد که این مدت زمان را نیز باید در برنامه زمانبدی و برنامه ریزی های خود ملاک قرار دهید. علاوه بر این بعضی از مقالات باید توسط نویسنده اصلاح شوند و این اصلاحات به تایید هیئت تحریریه مجله برسد که این موضوع خود نیز زمانبر بوده و در برنامه ریزی های نویسنده مقاله برای زمانبدی چاپ مقالات باید مد نظر قرار گیرد.

اما چاپ مقالات در کنفرانس ها با شیوه متفاوتی انجام می شود. برخلاف مجلات، کنفرانس ها بازه زمانی مشخصی را تعیین می کنند تا مقالات برای آن ها ارسال شود و اگر آن بازه زمانی عبور کند دیگر مقاله شما پذیرفته نخواهد شد. در نتیجه زمانبندی ارسال مقالات و یا سابمیت کردن آن ها در مقالات کنفرانسی اهمیت پیدا می کند و باید در برنامه زمان بندی چاپ مقاله مد نظر قرار گیرد. البته فرق دیگری که مقالات کنفرانسی دارند این است که در مدت زمان اجرا شدن کنفرانس مقالات منتشر خواهند شد و از این نظر کار با برنامه تر و سریعتر خواهد بود و نویسنده می تواند از مدت زمان دقیق چاپ مقاله خود با خبر شود.

برنامه ریزی و زمان بندی برای چاپ مقالات چه در کنفرانس ها و چه در مجلات اهمیت دارد و باید با آگاهی کامل در تنظیم و نوشتن مقاله به آن ها توجه نمود.

 

  چاپ مقاله isi

  ترجمه تخصصی

جام جهانی 2018  روسیه-
آخرین اخبار و نتایج جام جهانی
  • صفحه نخست
  • چاپ
آیا این خبر را پسندیدید؟ به اشتراک بگذارید
شبکه مترجمین اشراق
مطالب مرتبط
(عکس) قیافه لیدی گاگا قبل از شهرت
(عکس) قیافه لیدی گاگا قبل از شهرت
دلایل ریجکت مقاله از سوی مجله
دلایل ریجکت مقاله از سوی مجله
احتمال غیبت دو ستاره پرتغال مقابل ایران
احتمال غیبت دو ستاره پرتغال مقابل ایران
چشمان بسته در عکس سلفی اصلاح میشود
چشمان بسته در عکس سلفی اصلاح میشود
پرگل ترین بازی جام جهانی 2018
پرگل ترین بازی جام جهانی 2018
(فیلم) کچل کردن کواچیچ پس از پیروزی مقابل آرژانتین
(فیلم) کچل کردن کواچیچ پس از پیروزی مقابل آرژانتین
چاپ مقالات ISI ،SCOPUS ،ISC ،PUBMED
چاپ مقالات ISI ،SCOPUS ،ISC ،PUBMED
درب خودرو با گوشی باز میشود!
درب خودرو با گوشی باز میشود!

نظر خود را بنویسید

ثبت دیدگاه

نام:

ایمیل: غیر ضروری - نمایش داده نمی شود

ثبت نظر
پربازدیدترین ها
پر بحث ترین ها
کنفرانس ریاضی موسسه تحقیقاتی سینا انتشارات آذرگان شبکه مترجمین اشراق شرکت بانی پاتوق سوغاتی - هومینا خانه مهر کودکان چاپ مقاله آرتا اکسپت مقاله آرمان
/  پربازدید ترین اخبار تصویری هفته
/  پربازدید ترین ویدیو های هفته

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به saednews.com می باشد.