سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی

بخش ها

زمان بندی چاپ مقالات

ساعدنیوز: در این مقاله ساعدنیوز می خواهد در زمینه زمان بندی چاپ مقالات در مجلات مختلف صحبت کند و ابعاد آن را بیشتر باز خواهد کرد.

کد: 1803053498
آخرین بروزرسانی: 06 : 17 - 14 اسفند 1396

امروزه بسیاری از دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلات تکمیلی که شامل کارشناسی ارشد و دکترا می شود اقدام به نوشتن مقاله و چاپ آن در مجلات معروف و معتبر می کنند. اما برای بسیاری از دانشجویان مخصوصا افرادی که می خواهند تا هنگام دفاع خود مقاله را به دانشگاه ارایه دهند زمان چاپ و یا اکسپت شدن مقالات اهمیت پیدا می کند. ساعدنیوز در این مقاله می خواهد در زمینه زمان بندی چاپ مقالات در مجلات مختلف صحبت کند و ابعاد آن را بیشتر باز خواهد کرد.

زمان بندی چاپ مقالات 

برای کسانی که اقدام به ارسال مقالات برای مجلات مختلف می کنند باید این نکته را در نظر داشته باشند که بازه زمانی مشخصی طول خواهد کشید که مقاله آن ها در یک مجله به چاپ برسد. مقاله ارسالی در نوبت داوری قرار می گیرد که در مجلات مختلف این مقدار متفاوت است و ممکن است از دو یا سه ماه و یا حتی یک تا دوسال نیز به طول بینجامد. این مدت زمان نیز بستگی به نوع مجله، اعتبار و شرایط کاری آن دارد. به این دلیل در هنگام انتخاب مجله باید به زمان بندی چاپ مقالات توجه نمود مخصوصا افرادی که دوست دارند مقالات اکسپت شده خود را در بازه زمانی مشخصی به دانشگاه ارایه دهند.

علاوه بر داوری که مدت زمان مشخصی طول خواهد کشید و در هر مجله متفاوت خواهد بود بعد از اکسپت شدن ممکن است چاپ نهایی مقاله شما نیز مدت زمان مشخصی به طول بینجامد که این مدت زمان را نیز باید در برنامه زمانبدی و برنامه ریزی های خود ملاک قرار دهید. علاوه بر این بعضی از مقالات باید توسط نویسنده اصلاح شوند و این اصلاحات به تایید هیئت تحریریه مجله برسد که این موضوع خود نیز زمانبر بوده و در برنامه ریزی های نویسنده مقاله برای زمانبدی چاپ مقالات باید مد نظر قرار گیرد.

اما چاپ مقالات در کنفرانس ها با شیوه متفاوتی انجام می شود. برخلاف مجلات، کنفرانس ها بازه زمانی مشخصی را تعیین می کنند تا مقالات برای آن ها ارسال شود و اگر آن بازه زمانی عبور کند دیگر مقاله شما پذیرفته نخواهد شد. در نتیجه زمانبندی ارسال مقالات و یا سابمیت کردن آن ها در مقالات کنفرانسی اهمیت پیدا می کند و باید در برنامه زمان بندی چاپ مقاله مد نظر قرار گیرد. البته فرق دیگری که مقالات کنفرانسی دارند این است که در مدت زمان اجرا شدن کنفرانس مقالات منتشر خواهند شد و از این نظر کار با برنامه تر و سریعتر خواهد بود و نویسنده می تواند از مدت زمان دقیق چاپ مقاله خود با خبر شود.

برنامه ریزی و زمان بندی برای چاپ مقالات چه در کنفرانس ها و چه در مجلات اهمیت دارد و باید با آگاهی کامل در تنظیم و نوشتن مقاله به آن ها توجه نمود.

 

  چاپ مقاله isi

  ترجمه تخصصی

  • صفحه نخست
  • چاپ
آیا این خبر را پسندیدید؟ به اشتراک بگذارید
شبکه مترجمین اشراق
مطالب مرتبط
ژورنال برای چاپ مقالات
ژورنال برای چاپ مقالات
شیوه انتخاب صحیح ژورنال برای چاپ مقاله
شیوه انتخاب صحیح ژورنال برای چاپ مقاله
مراحل چاپ مقاله در مجلات آی اس آی 
مراحل چاپ مقاله در مجلات آی اس آی 
پاداش چاپ مقاله از طرف دانشگاه ها
پاداش چاپ مقاله از طرف دانشگاه ها
امتیاز چاپ کتاب و مقاله در مصاحبه دکتری
امتیاز چاپ کتاب و مقاله در مصاحبه دکتری
چاپ مقاله با قیمت پایین
چاپ مقاله با قیمت پایین
فرمت پروپوزال به چه صورت است
فرمت پروپوزال به چه صورت است
انواع تحقیق در پروپوزال کدام است؟ 
انواع تحقیق در پروپوزال کدام است؟ 
نظرات ثبت شده برای این مطلب
نظر شما

نام:

ایمیل: غیر ضروری - نمایش داده نمی شود

ثبت نظر
  آخرین ویدیو ها
پربازدیدترین ها
پر بحث ترین ها
مدرسان شریف خانه مهر کودکان شبکه مترجمین اشراق شرکت بانی پاتوق سوغاتی - هومینا پژوهش برتر چاپ مقاله آرتا اکسپت مقاله آرمان

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به saednews.com می باشد.