سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی

بخش ها

زمان داوری مقاله در ژورنالها به چه عواملی بستگی دارد

ساعدنیوز: در این مقاله در ساعدنیوز قصد داریم این موضوع را که زمان داوری مقاله در ژورنالها به چه عواملی بستگی دارد بررسی کنیم.

کد: 1803053499
آخرین بروزرسانی: 37 : 01 - 15 اسفند 1396

بسیاری از دانشجویان تحصیلات تکمیلی به دنبال چاپ مقاله در یکی از مجلات معتبر علمی هستند تا بتوانند رزومه خوب و علمی برای خود مهیا کنند. هنگامی که مقاله خود را به مجله ای معتبر ارسال می کنید. این مقاله به داوری گذاشته می شود که اگر در این داوری تایید شد سپس اجازه چاپ شدن پیدا می کند. بسیاری از افراد به این موضوع اهمیت می دهند زیرا زمان چاپ و اکسپت مقاله برایشان مهم است مخصوصا اینکه بخواهند این مقاله را برای پایان نامه خود ارایه دهند. در این مقاله در ساعدنیوز قصد داریم این موضوع را که زمان داوری مقاله در ژورنالها به چه عواملی بستگی دارد بررسی کنیم.

عوامل دخیل در زمان داوری مقالات

تمامی مقالاتی که به یک مجله فرستاده می شود به داوری گذاشته می شود و توسط حداقل سه داور مورد بازبینی قرار می گیرد. این داوران مقاله شما را بر اساس معیارهای علمی بررسی می کنند و پس از تاییدیه آن هاست که مقاله شما اجازه چاپ را پیدا خواهد کرد. بسته به نوع مجله می تواند این داوری متفاوت باشد ولی در کل زمان داوری مقاله در ژورنالها به چه عواملی بستگی دارد ؟ این سوالی است که می خواهیم در ادامه آن را بررسی کرده و ابعاد ان را برایتان روشن ترکنیم.

یکی از عواملی که در مدت زمانی که طول می کشد تا مقاله شما داوری شود تاثیر می گذارد اعتبار و محبوبیت مجله ای است که می خواهید مقاله را برای آن ارسال کنید. اگر مجله از اعتبار بالای علمی برخوردار باشد و درجه و کیفیت علمی سطح بالایی داشته باشد، زمان بیشتری طول خواهد کشید تا مقاله شما داوری شود.

 دلایل این امر می تواند متفاوت باشد. یکی از دلایلی که ممکن است در زیاد شدن داوری در این نوع مجلات تاثیر گذار باشد سخت گیری در پروسه داوری است. طبیعتا یک مجله با اعمال سخت گیری های علمی و تعیین استانداردهای بالا توانسته به موفقیت و اعتبار علمی خود دست یابد در نتیجه داوران هم با سخت گیری و دقت عمل بیشتری مقاله های دریافتی را بررسی می کنند که این خود می تواند منجر به طولانی تر شدن پروسه داوری شود.

از طرفی دیگر مجله های که از اعتبار بالای جهانی برخوردار هستند مقالات بیشتری را برای چاپ در مجله خود دریافت می کنند در نتیجه داوران باید مقالات بیشتری را بررسی کنند و به طبع آن مقاله شما ممکن است در نوبت داوری، مدت زمان بیشتری را سپری کند.

دانشجویان برای زمانبدی چاپ مقاله خود باید دقت بالایی به خرج دهند و اگر زمان کمتری را در اختیار دارند بهتر است که مجله مناسبی که رنج زمانی مناسبی برای داوری و اعلام نظر دارد را انتخاب کنند. بهتر است که محققین برای زمان چاپ، زمان جواب دادن به اصلاحیه ها و تاییدیه آن ها را نیز مد نظر قرار دهند تا با مشکلی مواجه نشوند.

  چاپ مقاله isi

  ترجمه تخصصی

جام جهانی 2018  روسیه-
آخرین اخبار و نتایج جام جهانی
  • صفحه نخست
  • چاپ
آیا این خبر را پسندیدید؟ به اشتراک بگذارید
شبکه مترجمین اشراق
مطالب مرتبط
بازداشت وزیر سابق اسرائیل به ظن جاسوسی برای ایران
بازداشت وزیر سابق اسرائیل به ظن جاسوسی برای ایران
سهم ایران از تولید علم در علوم انسانی بیشتر شد
سهم ایران از تولید علم در علوم انسانی بیشتر شد
روحانی باید به یک سوال مهم پاسخ دهد
روحانی باید به یک سوال مهم پاسخ دهد
انصاری‌فرد، نقطه ضعف تیم ملی در بازی با مراکش!
انصاری‌فرد، نقطه ضعف تیم ملی در بازی با مراکش!
(عکس) معنای خاص شادی گل رونالدو چه بود؟
(عکس) معنای خاص شادی گل رونالدو چه بود؟
آزمون زبان انگلیسی وزارت بهداشت (MHLE) فردا برگزار می شود
آزمون زبان انگلیسی وزارت بهداشت (MHLE) فردا برگزار می شود
صدای استیون هاوکینگ به فضا خواهد رفت
صدای استیون هاوکینگ به فضا خواهد رفت
کاپیتان شجاعی در انتظار بازی مراکش
کاپیتان شجاعی در انتظار بازی مراکش

نظر خود را بنویسید

ثبت دیدگاه

نام:

ایمیل: غیر ضروری - نمایش داده نمی شود

ثبت نظر
پربازدیدترین ها
پر بحث ترین ها
کنفرانس ریاضی موسسه تحقیقاتی سینا انتشارات آذرگان شبکه مترجمین اشراق شرکت بانی پاتوق سوغاتی - هومینا خانه مهر کودکان چاپ مقاله آرتا اکسپت مقاله آرمان
/  پربازدید ترین اخبار تصویری هفته
/  پربازدید ترین ویدیو های هفته

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به saednews.com می باشد.