سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
Wednesday, 2018 21 March - چهارشنبه 1 فروردين 1397

بخش ها

زمان داوری مقاله در ژورنالها به چه عواملی بستگی دارد

ساعدنیوز: در این مقاله در ساعدنیوز قصد داریم این موضوع را که زمان داوری مقاله در ژورنالها به چه عواملی بستگی دارد بررسی کنیم.

کد: 1803053499
آخرین بروزرسانی: 07 : 17 - 14 اسفند 1396

بسیاری از دانشجویان تحصیلات تکمیلی به دنبال چاپ مقاله در یکی از مجلات معتبر علمی هستند تا بتوانند رزومه خوب و علمی برای خود مهیا کنند. هنگامی که مقاله خود را به مجله ای معتبر ارسال می کنید. این مقاله به داوری گذاشته می شود که اگر در این داوری تایید شد سپس اجازه چاپ شدن پیدا می کند. بسیاری از افراد به این موضوع اهمیت می دهند زیرا زمان چاپ و اکسپت مقاله برایشان مهم است مخصوصا اینکه بخواهند این مقاله را برای پایان نامه خود ارایه دهند. در این مقاله در ساعدنیوز قصد داریم این موضوع را که زمان داوری مقاله در ژورنالها به چه عواملی بستگی دارد بررسی کنیم.

عوامل دخیل در زمان داوری مقالات

تمامی مقالاتی که به یک مجله فرستاده می شود به داوری گذاشته می شود و توسط حداقل سه داور مورد بازبینی قرار می گیرد. این داوران مقاله شما را بر اساس معیارهای علمی بررسی می کنند و پس از تاییدیه آن هاست که مقاله شما اجازه چاپ را پیدا خواهد کرد. بسته به نوع مجله می تواند این داوری متفاوت باشد ولی در کل زمان داوری مقاله در ژورنالها به چه عواملی بستگی دارد ؟ این سوالی است که می خواهیم در ادامه آن را بررسی کرده و ابعاد ان را برایتان روشن ترکنیم.

یکی از عواملی که در مدت زمانی که طول می کشد تا مقاله شما داوری شود تاثیر می گذارد اعتبار و محبوبیت مجله ای است که می خواهید مقاله را برای آن ارسال کنید. اگر مجله از اعتبار بالای علمی برخوردار باشد و درجه و کیفیت علمی سطح بالایی داشته باشد، زمان بیشتری طول خواهد کشید تا مقاله شما داوری شود.

 دلایل این امر می تواند متفاوت باشد. یکی از دلایلی که ممکن است در زیاد شدن داوری در این نوع مجلات تاثیر گذار باشد سخت گیری در پروسه داوری است. طبیعتا یک مجله با اعمال سخت گیری های علمی و تعیین استانداردهای بالا توانسته به موفقیت و اعتبار علمی خود دست یابد در نتیجه داوران هم با سخت گیری و دقت عمل بیشتری مقاله های دریافتی را بررسی می کنند که این خود می تواند منجر به طولانی تر شدن پروسه داوری شود.

از طرفی دیگر مجله های که از اعتبار بالای جهانی برخوردار هستند مقالات بیشتری را برای چاپ در مجله خود دریافت می کنند در نتیجه داوران باید مقالات بیشتری را بررسی کنند و به طبع آن مقاله شما ممکن است در نوبت داوری، مدت زمان بیشتری را سپری کند.

دانشجویان برای زمانبدی چاپ مقاله خود باید دقت بالایی به خرج دهند و اگر زمان کمتری را در اختیار دارند بهتر است که مجله مناسبی که رنج زمانی مناسبی برای داوری و اعلام نظر دارد را انتخاب کنند. بهتر است که محققین برای زمان چاپ، زمان جواب دادن به اصلاحیه ها و تاییدیه آن ها را نیز مد نظر قرار دهند تا با مشکلی مواجه نشوند.

  چاپ مقاله isi

  ترجمه تخصصی

  • صفحه نخست
  • چاپ
آیا این خبر را پسندیدید؟ به اشتراک بگذارید
شبکه مترجمین اشراق
مطالب مرتبط
روند داوری مقالات در ژورنالها به چه صورت است ؟
روند داوری مقالات در ژورنالها به چه صورت است ؟
چاپ مقاله در جورنال بین المللی خارجی
چاپ مقاله در جورنال بین المللی خارجی
پذیرش تضمینی مقاله در ژورنالهای معتبر
پذیرش تضمینی مقاله در ژورنالهای معتبر
مراحل چاپ مقاله در مجلات آی اس آی 
مراحل چاپ مقاله در مجلات آی اس آی 
امتیاز چاپ کتاب و مقاله در مصاحبه دکتری
امتیاز چاپ کتاب و مقاله در مصاحبه دکتری
انواع تحقیق در پروپوزال کدام است؟ 
انواع تحقیق در پروپوزال کدام است؟ 
مهمترین سوالاتی که در مصاحبه دکتری پرسیده می شود؟
مهمترین سوالاتی که در مصاحبه دکتری پرسیده می شود؟
فرمت پروپوزال به چه صورت است
فرمت پروپوزال به چه صورت است
نظرات ثبت شده برای این مطلب
نظر شما

نام:

ایمیل: غیر ضروری - نمایش داده نمی شود

ثبت نظر
  آخرین ویدیو ها
پربازدیدترین ها
  آخرین تصاویر
پر بحث ترین ها
مدرسان شریف خانه مهر کودکان شبکه مترجمین اشراق شرکت بانی پاتوق سوغاتی - هومینا پژوهش برتر چاپ مقاله آرتا اکسپت مقاله آرمان

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به saednews.com می باشد.