سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
Tuesday, 2018 19 June - سه شنبه 29 خرداد 1397

بخش ها

ژورنال برای چاپ مقالات

ساعد نیوز: در این مقاله ساعدنیوز در مورد ژورنال برای چاپ مقالات صحبت کرده و شما را بیشتر با این مبحث آشنا می کند.

کد: 1803053500
آخرین بروزرسانی: 51 : 20 - 14 اسفند 1396

محققی زحمت کشیده و پزوهشی انجام داده و بر اساس آن اقدام به نوشتن مقاله ای کرده است. اما زمانی مقاله ای ارزش علمی پیدا می کند که در جامعه علمی منتشر شده و همگی از این پژوهش و نتایج و دست آوردهایش  اگاهی پیدا کنند. برای انتشار مقالات منابع مختلفی وجود دارد که یک از آن ها ژورنال های علمی می باشند. ساعدنیوز در این مقاله در مورد ژورنال برای چاپ مقالات صحبت کرده و شما را بیشتر با این مبحث آشنا می کند.

ژورنال های مختلف برای چاپ مقالات 

پژوهشی انجام گرفته و نتایج قابل ملاحظه و مهمی نیز به دست آمده است اما زمانی این پژوهش ارزش علمی پیدا می کند که در نشریه منتشر شود و تمامی جامعی علمی از آن آگاهی پیدا کرده و به آن دسترسی داشته باشند. یکی از راه هایی که می توان مقالات را در اختیار جامعه علمی گذاشت ژورنال ها و یا مجلات علمی هستند.

مجلات علمی که به صورت تخصصی مقالات پژوهشی و علمی را به چاپ می رسانند نقش مهمی در پیشرفت علم و اشتراک دانسته های علمی در جامعه علمی دنیا ایفا می کنند. چاپ مقالات در ژورنال های به منزله ارایه علمی کار توسط پژوهشگر در سطح جهانی است و باعث می شود که پژوهش انجام گرفته توسط اهل فن و علاقه مندان دیده شده و مورد استفاده قرار گیرد.

اما انتخاب ژورنال برای چاپ مقالات باید با دقت و وسواس بیشتری صورت بگیرد. ساعدنیوز در مقاله قبلی خود با موضوع انتخاب ژورنال مناسب برای چاپ مقالات در این زمینه به تفصیل صحبت نمود. اما به صورت خلاصه می توان اشاره کرد که مجله ای که مقاله در آن منتشر می شود در ارزش علمی آن پژوهش نقش مهمی را ایفا می کند. اگر تحقیق و مقاله ای قوی از نظر کیفی در مجله ای متوسط به چاپ برسد ممکن است ارزش واقعی خود را نشان ندهد و کاربردی بودن خود را به خصوص در رزومه های علمی از دست بدهد. بدین منظور باید انتخاب ژورنال برای چاپ مقالات با دقت انجام شود.

از طرفی دیگر چاپ مقالات در ژورنال ها دشواری های خودش را نیز دارد. مقالات هنگامی که برای چاپ به مجلات فرستاده می شوند مورد ارزیابی و داوری قرار می گیرند تا از همه نظر چه سطح کیفی و چه کمی و چه نگارشی آن مورد بررسی قرار گیرد.در نتیجه پروسه چاپ مقالات در زورنال ها ممکن است طولانی باشد و به راحتی نخواهد بود.

در نهایت ژورنال ها مراکز علمی معتبری برای ارایه و چاپ مقالات هستند و مقالات چاپ شده در ژورنال های معتبر دنیا از ارزش بالایی در جامعه علمی و آکادمیک در سطح جهان برخوردارند.

  چاپ مقاله isi

  ترجمه تخصصی

جام جهانی 2018  روسیه-
آخرین اخبار و نتایج جام جهانی
  • صفحه نخست
  • چاپ
آیا این خبر را پسندیدید؟ به اشتراک بگذارید
شبکه مترجمین اشراق
مطالب مرتبط
آموزش گام به گام چاپ یک مقاله
آموزش گام به گام چاپ یک مقاله
کی روش برای جام جهانی نقشه دارد!
کی روش برای جام جهانی نقشه دارد!
خبری بد برای تیم ملی فوتبال ایران!
خبری بد برای تیم ملی فوتبال ایران!
روز داوران ایرانی در جام جهانی
روز داوران ایرانی در جام جهانی
تصویری از تماشای جام جهانی از فضا
تصویری از تماشای جام جهانی از فضا
مقررات جدید برای چک برگشتی
مقررات جدید برای چک برگشتی
درمانی برای سندروم ناخن جویدن
درمانی برای سندروم ناخن جویدن
موافقت کشور مالزی با اعطای بورس در مقاطع تحصیلات تکمیلی
موافقت کشور مالزی با اعطای بورس در مقاطع تحصیلات تکمیلی

نظر خود را بنویسید

ثبت دیدگاه

نام:

ایمیل: غیر ضروری - نمایش داده نمی شود

ثبت نظر
پربازدیدترین ها
پر بحث ترین ها
کنفرانس ریاضی موسسه تحقیقاتی سینا انتشارات آذرگان شبکه مترجمین اشراق شرکت بانی پاتوق سوغاتی - هومینا خانه مهر کودکان چاپ مقاله آرتا اکسپت مقاله آرمان
/  پربازدید ترین اخبار تصویری هفته
/  پربازدید ترین ویدیو های هفته

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به saednews.com می باشد.