سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
Sunday, 2018 18 March - يكشنبه 27 اسفند 1396

بخش ها

ژورنال برای چاپ مقالات

ساعد نیوز: در این مقاله ساعدنیوز در مورد ژورنال برای چاپ مقالات صحبت کرده و شما را بیشتر با این مبحث آشنا می کند.

کد: 1803053500
آخرین بروزرسانی: 21 : 12 - 14 اسفند 1396

محققی زحمت کشیده و پزوهشی انجام داده و بر اساس آن اقدام به نوشتن مقاله ای کرده است. اما زمانی مقاله ای ارزش علمی پیدا می کند که در جامعه علمی منتشر شده و همگی از این پژوهش و نتایج و دست آوردهایش  اگاهی پیدا کنند. برای انتشار مقالات منابع مختلفی وجود دارد که یک از آن ها ژورنال های علمی می باشند. ساعدنیوز در این مقاله در مورد ژورنال برای چاپ مقالات صحبت کرده و شما را بیشتر با این مبحث آشنا می کند.

ژورنال های مختلف برای چاپ مقالات 

پژوهشی انجام گرفته و نتایج قابل ملاحظه و مهمی نیز به دست آمده است اما زمانی این پژوهش ارزش علمی پیدا می کند که در نشریه منتشر شود و تمامی جامعی علمی از آن آگاهی پیدا کرده و به آن دسترسی داشته باشند. یکی از راه هایی که می توان مقالات را در اختیار جامعه علمی گذاشت ژورنال ها و یا مجلات علمی هستند.

مجلات علمی که به صورت تخصصی مقالات پژوهشی و علمی را به چاپ می رسانند نقش مهمی در پیشرفت علم و اشتراک دانسته های علمی در جامعه علمی دنیا ایفا می کنند. چاپ مقالات در ژورنال های به منزله ارایه علمی کار توسط پژوهشگر در سطح جهانی است و باعث می شود که پژوهش انجام گرفته توسط اهل فن و علاقه مندان دیده شده و مورد استفاده قرار گیرد.

اما انتخاب ژورنال برای چاپ مقالات باید با دقت و وسواس بیشتری صورت بگیرد. ساعدنیوز در مقاله قبلی خود با موضوع انتخاب ژورنال مناسب برای چاپ مقالات در این زمینه به تفصیل صحبت نمود. اما به صورت خلاصه می توان اشاره کرد که مجله ای که مقاله در آن منتشر می شود در ارزش علمی آن پژوهش نقش مهمی را ایفا می کند. اگر تحقیق و مقاله ای قوی از نظر کیفی در مجله ای متوسط به چاپ برسد ممکن است ارزش واقعی خود را نشان ندهد و کاربردی بودن خود را به خصوص در رزومه های علمی از دست بدهد. بدین منظور باید انتخاب ژورنال برای چاپ مقالات با دقت انجام شود.

از طرفی دیگر چاپ مقالات در ژورنال ها دشواری های خودش را نیز دارد. مقالات هنگامی که برای چاپ به مجلات فرستاده می شوند مورد ارزیابی و داوری قرار می گیرند تا از همه نظر چه سطح کیفی و چه کمی و چه نگارشی آن مورد بررسی قرار گیرد.در نتیجه پروسه چاپ مقالات در زورنال ها ممکن است طولانی باشد و به راحتی نخواهد بود.

در نهایت ژورنال ها مراکز علمی معتبری برای ارایه و چاپ مقالات هستند و مقالات چاپ شده در ژورنال های معتبر دنیا از ارزش بالایی در جامعه علمی و آکادمیک در سطح جهان برخوردارند.

  چاپ مقاله isi

  ترجمه تخصصی

  • صفحه نخست
  • چاپ
آیا این خبر را پسندیدید؟ به اشتراک بگذارید
شبکه مترجمین اشراق
مطالب مرتبط
زمان بندی چاپ مقالات
زمان بندی چاپ مقالات
شیوه انتخاب صحیح ژورنال برای چاپ مقاله
شیوه انتخاب صحیح ژورنال برای چاپ مقاله
پاداش چاپ مقاله از طرف دانشگاه ها
پاداش چاپ مقاله از طرف دانشگاه ها
مراحل چاپ مقاله در مجلات آی اس آی 
مراحل چاپ مقاله در مجلات آی اس آی 
امتیاز چاپ کتاب و مقاله در مصاحبه دکتری
امتیاز چاپ کتاب و مقاله در مصاحبه دکتری
چاپ مقاله با قیمت پایین
چاپ مقاله با قیمت پایین
چگونگی نوشتن یک پروپوزال برای پروژه های کاری
چگونگی نوشتن یک پروپوزال برای پروژه های کاری
اعلام جرئیات آیین‌نامه جدید حمایت از مقالات فناوری نانو
اعلام جرئیات آیین‌نامه جدید حمایت از مقالات فناوری نانو
نظرات ثبت شده برای این مطلب
نظر شما

نام:

ایمیل: غیر ضروری - نمایش داده نمی شود

ثبت نظر
  آخرین ویدیو ها
پربازدیدترین ها
  آخرین تصاویر
پر بحث ترین ها
مدرسان شریف خانه مهر کودکان شبکه مترجمین اشراق شرکت بانی پاتوق سوغاتی - هومینا پژوهش برتر چاپ مقاله آرتا اکسپت مقاله آرمان

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به saednews.com می باشد.