سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی

بخش ها

شیوه انتخاب صحیح ژورنال برای چاپ مقاله

ساعدنیوز: به دلیل اهمیت بالای این موضوع ساعد نیوز در این مقاله سعی خواهد کرد تا شیوه انتخاب صحیح ژورنال برای چاپ مجله را به شما توضیح داده و ابعاد مختلف آن را برایتان شرح دهد.

کد: 1803053501
آخرین بروزرسانی: 07 : 17 - 14 اسفند 1396

امروزه بسیاری از دانشگاهیان و دانشجویان اقدام به نوشتن مقاله و چاپ ان در مجلات و ژورنال های بین المللی و معتبر می کنند. اما ارزش مقاله شما را مجله ای که در آن به چاپ می رسد تعیین می کند و این خود می تواند نشان دهنده اهمیت انتخاب درست ژورنال برای مقاله باشد. به دلیل اهمیت بالای این موضوع ساعدنیوز در این مقاله سعی خواهد کرد تا شیوه انتخاب صحیح ژورنال برای چاپ مقاله را به شما توضیح داده و ابعاد مختلف آن را برایتان شرح دهد.

 انتخاب صحیح ژورنال برای چاپ مقالات

اینکه مقاله شما در چه مجله ای چاپ شود از اهمیت بالایی برخوردار است. ارزش و جایگاه مجله، ارزش مقاله شما را تعیین می کند و این خود نشان دهنده این موضوع است که باید انتخاب ژورنال با شیوه و متد درست و مناسبی صورت گیرد. بسیار دیده شده است که تحقیق و مقاله ای که ارزش علمی بالایی داشته است با چاپ در مجله نامعتبر کارایی خود را از دست داده و دیگر ارزش علمی که می توانست داشته باشد را ندارد. به دلیل اهمیت انتخاب مجله در ادامه شیوه انتخاب صحیح ژورنال برای چاپ مجله را توضیح خواهیم داد.

اولین قدم در انتخاب مجله اطمینان از اعتبار آن است. در حال حاضر تعداد زیادی مجله وجود دارد که مقاله علمی چاپ می کنند اما بعضی از این مجلات یا نامعتبر هستند و یا جعلی که اگر متاسفانه مقاله شما در این نوع از مجلات چاپ شود دیگر ارزشی نخواهند داشت. برای اطمینان از اعتبار مجلات وزارت علوم ایران سالانه لیست مجلات معتبر را اعلام می کند که باید به دقت بررسی شود و از اعتبار مجله در ایران اطمینان حاصل شود. همچنین باید با شیوه سرچ مجلات در پایگاه ها معتبر آشنا شوید و پایگاه های دارای اعتبار را بشناسید. نمونه این مجلات معتبر می توان به مجلات آی اس آی و اسکوپوس اشاره نمود.

دومین موردی که باید در انتخاب مجلات به آن دقت شود سطح علمی آن است. شما مقاله خود را نوشته اید و از کیفیت و کمیت کار خود آگاهی دارید. باید در انتخاب مجله نیز از کیفیت و سطح علمی آن ژورنال آگاهی کاملی داشته باشید و  با توجه به همخوانی داشتن مقاله خود با مجله انتخابی اقدام به ارسال مقاله به آن کنید. این امر بسیار مهم است مخصوصا اینکه مجلات، مقالات را داوری می کنند و آگاهی از این موضوع در انتخاب مجله می تواند شانس پذیرفته شدن و یا اکسپت شدن مقاله شما را افزایش دهد.

انتخاب مجله و اطمینان از اعتبار آن بسیار اهمیت دارد و باید با دقت و گذاشتن وقت زیادی بر روی آن انجام شود. در آینده باز هم در این زمینه صحبت خواهیم کرد.

  چاپ مقاله isi

  ترجمه تخصصی

  • صفحه نخست
  • چاپ
آیا این خبر را پسندیدید؟ به اشتراک بگذارید
شبکه مترجمین اشراق
مطالب مرتبط
ژورنال برای چاپ مقالات
ژورنال برای چاپ مقالات
زمان بندی چاپ مقالات
زمان بندی چاپ مقالات
روند داوری مقالات در ژورنالها به چه صورت است ؟
روند داوری مقالات در ژورنالها به چه صورت است ؟
آیین نامه نحوه ارزیابی مصاحبه شوندگان دکتری 97
آیین نامه نحوه ارزیابی مصاحبه شوندگان دکتری 97
پذیرش تضمینی مقاله در ژورنالهای معتبر
پذیرش تضمینی مقاله در ژورنالهای معتبر
چگونگی انتخاب عنوان پروپوزال 
چگونگی انتخاب عنوان پروپوزال 
منابع و دروس رشته فلسفه و ضرایب آن در مقطع کارشناسی ارشد
منابع و دروس رشته فلسفه و ضرایب آن در مقطع کارشناسی ارشد
اصولی که در نوشتن یک پروپوزال باید رعایت شود
اصولی که در نوشتن یک پروپوزال باید رعایت شود
نظرات ثبت شده برای این مطلب
نظر شما

نام:

ایمیل: غیر ضروری - نمایش داده نمی شود

ثبت نظر
  آخرین ویدیو ها
پربازدیدترین ها
پر بحث ترین ها
مدرسان شریف خانه مهر کودکان شبکه مترجمین اشراق شرکت بانی پاتوق سوغاتی - هومینا پژوهش برتر چاپ مقاله آرتا اکسپت مقاله آرمان

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به saednews.com می باشد.