سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
Sunday, 2018 24 June - يكشنبه 3 تير 1397

بخش ها

شیوه انتخاب صحیح ژورنال برای چاپ مقاله

ساعدنیوز: به دلیل اهمیت بالای این موضوع ساعد نیوز در این مقاله سعی خواهد کرد تا شیوه انتخاب صحیح ژورنال برای چاپ مجله را به شما توضیح داده و ابعاد مختلف آن را برایتان شرح دهد.

کد: 1803053501
آخرین بروزرسانی: 37 : 01 - 15 اسفند 1396

امروزه بسیاری از دانشگاهیان و دانشجویان اقدام به نوشتن مقاله و چاپ ان در مجلات و ژورنال های بین المللی و معتبر می کنند. اما ارزش مقاله شما را مجله ای که در آن به چاپ می رسد تعیین می کند و این خود می تواند نشان دهنده اهمیت انتخاب درست ژورنال برای مقاله باشد. به دلیل اهمیت بالای این موضوع ساعدنیوز در این مقاله سعی خواهد کرد تا شیوه انتخاب صحیح ژورنال برای چاپ مقاله را به شما توضیح داده و ابعاد مختلف آن را برایتان شرح دهد.

 انتخاب صحیح ژورنال برای چاپ مقالات

اینکه مقاله شما در چه مجله ای چاپ شود از اهمیت بالایی برخوردار است. ارزش و جایگاه مجله، ارزش مقاله شما را تعیین می کند و این خود نشان دهنده این موضوع است که باید انتخاب ژورنال با شیوه و متد درست و مناسبی صورت گیرد. بسیار دیده شده است که تحقیق و مقاله ای که ارزش علمی بالایی داشته است با چاپ در مجله نامعتبر کارایی خود را از دست داده و دیگر ارزش علمی که می توانست داشته باشد را ندارد. به دلیل اهمیت انتخاب مجله در ادامه شیوه انتخاب صحیح ژورنال برای چاپ مجله را توضیح خواهیم داد.

اولین قدم در انتخاب مجله اطمینان از اعتبار آن است. در حال حاضر تعداد زیادی مجله وجود دارد که مقاله علمی چاپ می کنند اما بعضی از این مجلات یا نامعتبر هستند و یا جعلی که اگر متاسفانه مقاله شما در این نوع از مجلات چاپ شود دیگر ارزشی نخواهند داشت. برای اطمینان از اعتبار مجلات وزارت علوم ایران سالانه لیست مجلات معتبر را اعلام می کند که باید به دقت بررسی شود و از اعتبار مجله در ایران اطمینان حاصل شود. همچنین باید با شیوه سرچ مجلات در پایگاه ها معتبر آشنا شوید و پایگاه های دارای اعتبار را بشناسید. نمونه این مجلات معتبر می توان به مجلات آی اس آی و اسکوپوس اشاره نمود.

دومین موردی که باید در انتخاب مجلات به آن دقت شود سطح علمی آن است. شما مقاله خود را نوشته اید و از کیفیت و کمیت کار خود آگاهی دارید. باید در انتخاب مجله نیز از کیفیت و سطح علمی آن ژورنال آگاهی کاملی داشته باشید و  با توجه به همخوانی داشتن مقاله خود با مجله انتخابی اقدام به ارسال مقاله به آن کنید. این امر بسیار مهم است مخصوصا اینکه مجلات، مقالات را داوری می کنند و آگاهی از این موضوع در انتخاب مجله می تواند شانس پذیرفته شدن و یا اکسپت شدن مقاله شما را افزایش دهد.

انتخاب مجله و اطمینان از اعتبار آن بسیار اهمیت دارد و باید با دقت و گذاشتن وقت زیادی بر روی آن انجام شود. در آینده باز هم در این زمینه صحبت خواهیم کرد.

  چاپ مقاله isi

  ترجمه تخصصی

جام جهانی 2018  روسیه-
آخرین اخبار و نتایج جام جهانی
  • صفحه نخست
  • چاپ
آیا این خبر را پسندیدید؟ به اشتراک بگذارید
شبکه مترجمین اشراق
مطالب مرتبط
تعیین اندازه اشیا با گوگل ممکن شد !
تعیین اندازه اشیا با گوگل ممکن شد !
رقابت شدید ایران و رونالدو برای صعود!
رقابت شدید ایران و رونالدو برای صعود!
کنکوری‌ها چگونه اضطراب خود را کنترل کنند؟
کنکوری‌ها چگونه اضطراب خود را کنترل کنند؟
کسی حق ورود به این جزیره را ندارد!
کسی حق ورود به این جزیره را ندارد!
آشنایی با رشته اقتصاد بهداشت و بازار کار آن
آشنایی با رشته اقتصاد بهداشت و بازار کار آن
سفیدی هندوانه امواج موبایل را خنثی میکند!
سفیدی هندوانه امواج موبایل را خنثی میکند!
(عکس) پوستر پرتغالی ها برای بازی ایران و پرتغال
(عکس) پوستر پرتغالی ها برای بازی ایران و پرتغال
تصاویری از عجیب ترین ربات های ساخته شده!
تصاویری از عجیب ترین ربات های ساخته شده!

نظر خود را بنویسید

ثبت دیدگاه

نام:

ایمیل: غیر ضروری - نمایش داده نمی شود

ثبت نظر
پربازدیدترین ها
پر بحث ترین ها
کنفرانس ریاضی موسسه تحقیقاتی سینا انتشارات آذرگان شبکه مترجمین اشراق شرکت بانی پاتوق سوغاتی - هومینا خانه مهر کودکان چاپ مقاله آرتا اکسپت مقاله آرمان
/  پربازدید ترین اخبار تصویری هفته
/  پربازدید ترین ویدیو های هفته

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به saednews.com می باشد.