سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
Sunday, 2018 18 March - يكشنبه 27 اسفند 1396

بخش ها

مراحل چاپ مقاله در مجلات آی اس آی 

ساعدنیوز: تقاضا برای داشتن مقاله در مجلات آی اس آی بین دانشگاهیان و افراد آکادمیک در ایران زیاد شده است و آشنایی با مراحل چاپ مقاله در مجلات آی اس آی می تواند به داشتن مقالات آی اس آی به این گروه از افراد کمک کند. ساعد نیوز در این مقاله در مورد این موضوع صحبت خواهد کرد.

کد: 1803053502
آخرین بروزرسانی: 09 : 17 - 14 اسفند 1396

امروزه بسیاری از دانشجویان به خصوص دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا اقدام به نوشتن مقاله و چاپ آن در مجلات معتبر خارجی می کنند. یکی از پایگاه هایی که از اعتبار بالایی برخوردار است و مجلاتی که در آن نمایه می شوند دارای اعتبار علمی زیادی هستند، پایگاه آی اس آی می باشد. تقاضا برای داشتن مقاله در مجلات آی اس آی بین دانشگاهیان و افراد آکادمیک در ایران زیاد شده است و آشنایی با مراحل چاپ مقاله در مجلات آی اس آی می تواند به داشتن مقالات آی اس آی به این گروه از افراد کمک کند. ساعدنیوز در این مقاله در مورد این موضوع صحبت کرده و سعی خواهد نمود شما را با مراحل چاپ این نوع از مقالات بیشتر آشنا کند.

مراحل چاپ مقاله در مجلات آی اس آی به چه صورت می باشد؟ 

اولین اقدامی که در جهت چاپ مقاله در مجلات آی اس آی باید انجام دهید ارسال آن به مجله است که به آن سابمیت کردن می گویند. این قسمت دارای مراحل مختلفی است که باید قدم به قدم آن ها را انجام دهید و به شیوه های مختلفی می توانید مقاله خود را ارسال کنید. یکی از این شیوه استفاده از سامانه آنلاین است که می توانید با شرح جزییات بیشتر در مقاله دیگر از ما آن را بخوانید. اما در برخی از مجلات ارسال به شیوه سنتی تر و از طریق ایمیل مجله و یا سردبیر صورت می گیرد که باید اصل مقاله به همراه مدارک جانبی خواسته شده را از طریق ایمیل به مجله ارسال کنید. به خاطر داشته باشید که مرحله ارسال به منزله چاپ مقاله نیست و فقط شما مقاله خود را به مجله ارسال کرده اید. مقاله شما بعد از ارسال وارد مرحله داوری می شود.

هنگامی که مقاله خود را به یک مجله می فرستید برای اینکه مجله مورد نظر صلاحیت چاپ شدن مقاله شما را بسنجد آن را به داوری می گذارد. در مقاله ای دیگر در ساعدنیوز در مورد مراحل مختلف داوری مقالات در مجلات صحبت کردیم. به صورت خلاصه می توان گفت که مقاله شما ابتدا توسط ادیتور و یا سردبیر بررسی می شود و از لحاظ رعایت شیوه های نگارشی و منطبق بودن موضوعی با مجله بررسی شده و در صورت تایید به داوران متخصص برای سنجش علمی، فرستاده می شود. تنها پس از تایید صد درصدی در داوری دوم است که مقاله شما به اصطلاح پذیرفته یا اکسپت می شود و در نوبت چاپ قرار می گرد. گاهی با شرط، یک مقاله پذیرفته می شود و از نویسنده خواسته می شود که اصلاحاتی را در مقاله انجام دهد و مقاله تصحیح شده باید مورد تایید داوران قرار گیرد.

پس از طی کردن مرحله داوری مقاله شما در مرحله و نوبت چاپ قرار می گیرد و برای شما ابتدا نامه اکسپت شدن آن فرستاده می شود و ممکن است به صورت اینترنتی نیز فرمتی از مقاله در اختیارتان قرار گیرد تا زمانی که مقاله شما چاپ نهایی شود. بسته به اعتبار و محبوبیت مجله مدت زمان چاپ شدن ممکن است متفاوت باشد و گاها دیده شده است که 6 تا یک سال نیز  چاپ نهایی مقاله به طول انجامیده است.

  چاپ مقاله isi

  ترجمه تخصصی

  • صفحه نخست
  • چاپ
آیا این خبر را پسندیدید؟ به اشتراک بگذارید
شبکه مترجمین اشراق
مطالب مرتبط
چاپ مقاله در جورنال بین المللی خارجی
چاپ مقاله در جورنال بین المللی خارجی
امتیاز چاپ کتاب و مقاله در مصاحبه دکتری
امتیاز چاپ کتاب و مقاله در مصاحبه دکتری
چاپ مقاله با قیمت پایین
چاپ مقاله با قیمت پایین
روند داوری مقالات در ژورنالها به چه صورت است ؟
روند داوری مقالات در ژورنالها به چه صورت است ؟
زمان بندی چاپ مقالات
زمان بندی چاپ مقالات
پارامترهای موثر در مصاحبه دکتری
پارامترهای موثر در مصاحبه دکتری
پاداش چاپ مقاله از طرف دانشگاه ها
پاداش چاپ مقاله از طرف دانشگاه ها
ژورنال برای چاپ مقالات
ژورنال برای چاپ مقالات
نظرات ثبت شده برای این مطلب
نظر شما

نام:

ایمیل: غیر ضروری - نمایش داده نمی شود

ثبت نظر
  آخرین ویدیو ها
پربازدیدترین ها
  آخرین تصاویر
پر بحث ترین ها
مدرسان شریف خانه مهر کودکان شبکه مترجمین اشراق شرکت بانی پاتوق سوغاتی - هومینا پژوهش برتر چاپ مقاله آرتا اکسپت مقاله آرمان

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به saednews.com می باشد.