سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
Friday, 2018 22 June - جمعه 1 تير 1397

بخش ها

معرفی دانشگاه های برتر کشور آلمان

ساعد نیوز: با دانشگاه های برتر کشور آلمان، رشته های تحصیلی این دانشگاه ها و نحوه پذیرش در آنها آشنا شوید.

کد: 171101352
آخرین بروزرسانی: 31 : 00 - 10 آبان 1396

تحقیقات QS در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان در سال ۲۰۱۷-۲۰۱۶ نشان می‌دهد که ۴۳ دانشگاه آلمان در میان بهترین دانشگاه‌های جهان قرار داشته که از میان آنها ۱۵ دانشگاه در فهرست ۲۵۰ دانشگاه برتر جای دارند. در ادامه به معرفی ده تا از بهترین دانشگاه‌های ‌آلمان می‌پردازیم.

Technische Universität München

دانشگاه صنعتی مونیخ یک دانشگاه تحقیقاتی واقع در شهر مونیخ آلمان است. دانشگاه مونیخ در سال 1868 با یک مرکز تحصیلی رشته ی علوم طبیعی تاسیس شد و به مرور زمان گسترش یافت. پردیس اصلی دانشگاه در شهر مونیخ و دو پردیس بزرگ دیگر در شهر های گارچینگ (Garching) و freising-weihenstephan واقع شده اند. دانشگاه مونیخ یکی از بزرگترین دانشگاه ها در زمینه ی تکنولوژی است که 13 برنده ی جایزه ی نوبل را در تاریخ  خود می بیند. این دانشگاه 40 هزار دانشجو دارد که حدود 8،600 نفر از آنها را دانشجویان بین المللی از سراسر دنیا تشکیل می دهد.

شرایط لازم برای پذیرش دانشگاه صنعتی مونیخ به همراه لیست رشته های تحصیلی این دانشگاه
 

Ludwig-Maximilians – Universität München

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیانز مونیخ آلمان ( Ludwig-Maximilians-Universität München) یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان است،که در سال 1472 تاسیس شده است ، و در قلب  شهر مونیخ قرار دارد. در هر سال 15 درصد از 50000 دانشجوی این دانشگاه، از سراسر جهان هستند. تا کنون 14 نفر از اساتید و فارغ التحصیلان این دانشگاه  در رشته های پزشکی، فیزیک وشیمی موفق به کسب جوایز نوبل شده اند. جایزه ویلهلم لایبنیتس گوتفرید( Wilhelm Leibniz Prize) بالاترین افتخار دانشگاهی در آلمان است که 24 نفر از استادان این دانشگاه موفق به کسب آن شده اند.

شرایط لازم برای پذیرش دانشگاهLudwig-Maximilians-Universität München به همراه لیست رشته های تحصیلی این دانشگاه
 

Ruprecht-Karls-Universität Heidelberg

دانشگاه روپرشت کارلز هایدلبرگ Ruprecht-Karls-Universität Heidelberg، قدیمی ترین دانشگاه آلمان و از جمله قوی ترین دانشگاه های تحقیقاتی در کل اروپا می باشد که در سال 1386 میلادی، تأسیس شد. دانشگاه هایدلبرگ دانشگاهی دولتی است که محدوده وسیعی از موضوعات از علوم انسانی تا پزشکی را در برگرفته و در بادن وورتمبرگ قرار دارد. موفقیت دانشگاه در آغاز به کار و داشتن رنکینگ بین المللی، شهرت عالی دانشگاه هایدلبرگ را اثبات کرده، و آن را سزاوار داشتن نقش رهبری در انجمن های علمی نموده است. فلسفه، الهیات، حقوق و پزشکی اولین رشته های این دانشگاه بودند.. از سال 1901 میلادی، به دلیل موفقیت های چشمگیر در فیزیک، شیمی، پزشکی، ادبیات و فقه، 11 دانش آموخته دانشگاه هایدلبرگ موفق به دریافت جایزه نوبل شدند. امروزه این دانشگاه دارای 12 دانشکده، با مجموع بالغ بر 30000 دانشجومی باشد.

شرایط لازم برای پذیرش دانشگاه Ruprecht-Karls-Universität Heidelberg به همراه لیست رشته های تحصیلی این دانشگاه

 

Humboldt-Universität zu Berlin

دانشگاه هومبولت برلین (humboldt-universität zu berlin) یکی از قدیمی ترین دانشگاه های شهر برلین است که در اکتبر سال 1811 با نام دانشگاه برلین تاسیس شد. این دانشگاه به شدت دانشگاه های اروپا و دانشگاه های غرب را تحت تاثیر قرار داده است. در سال 1949 این دانشگاه به دانشگاه هومبولت تغییر نام پیدا کرد. پردیس اصلی این دانشگاه در شهر برلین واقع شده است و 3 پردیس اصلی دیگر را نیز دربر میگیرد که مهمترین آنها پردیس آدلرشف(Adlershof)  با بیش از 6000 دانشجو است. دانشگاه هومبولت برلین 32،553 دانشجو دارد که بیش از 5000 نفر از آنها دانشجویان بین المللی از سراسر جهان هستند. این دانشگاه 40 برنده ی جایزه ی نوبل را در تاریخ خود می بیند که از مشهورترین آنها میتوان به اوتو هان (Otto Hahn)، آلبرت میشلسون (Albert Michelson) و تئودور مومسن (Theodor Mommsen) اشاره کرد. دانشگاه هومبولت یکی از 11 برنده ی جایزه ی برترین دانشگاه های قدیمی آلمان است و همواره یکی از بهترین دانشگاه های اروپا و یکی از بهترین ها در زمینه ی هنر و علوم انسانی در سطح جهانی بوده است.

شرایط لازم برای پذیرش دانشگاه humboldt-universität zu berlin به همراه لیست رشته های تحصیلی این دانشگاه

Freie Universität Berlin

دانشگاه آزاد برلین (Freie Universitat Berlin) یک دانشگاه تحقیقاتی واقع در شهر برلین، یکی از برجسته ترین دانشگاه های آلمان است. در سطح بین المللی، دانشگاه آزاد برلین به خاطر تحقیقات در زمینه های علوم انسانی، علوم اجتماعی و علوم طبیعی مشهور است. این دانشگاه در سال 1948 توسط خیرین تاسیسس شد  و در سال 2003 به شکل کنونی گسترش یافت. دانشگاه آزاد برلین از 5 پردیس دانشگاهی تشکیل شده که از بزرگترین آنها می توان به پردیس Dahlem در شهری به همین نام، Lankwitz،a وBenjamin Franklin اشاره کرد. این دانشگاه که  یکی از 11 دانشگاه برتر در لیست برترین دانشگاه های قدیمی آلمان است، بیش 34500 دانشجو دارد که حدود 1000 نفر از آنها دانشجویان بین المللی از سراسر جهان هستند. دانشگاه آزاد برلین برنده ی 5 جایزه در برنامه ی دکترا و سه جایزه ی تحقیقاتی علمی است. استراتژی کلی این دانشگاه به عنوان “شبکه ی جهانی دانشگاه” شناخته می شود.

شرایط لازم برای پذیرش دانشگاه Freie Universitat Berlin به همراه لیست رشته های تحصیلی این دانشگاه

Rheinisch-Westfälische Technische Hochschule Aachen

دانشگاه  آخن (rheinisch-westfälischen technischen hochschule aachenیکی از دانشگاه های شناخته شده آلمان برای علوم طبیعی و مهندسی است. این دانشگاه در سال 1870 با عنوان یک دانشکده فنی تاسیس شده است. در این دانشگاه در ترم زمستان17/ 2016حدود 44000 دانشجو تحصیل می کنند که از این تعداد 8556 دانشجو از 128 کشور دنیا هستند. این دانشگاه در شهر آخن واقع شده است که  غربی ترین شهرستان مهم آلمان است و در همسایگی کشور هلند و بلژیک قرار دارد. 5 نفر از استادان و فارغ التحصیلان این دانشگاه در رشته های مختلف موفق به کسب جایزه نوبل شده اند.

شرایط لازم برای پذیرش دانشگاه  آخن به همراه لیست رشته های تحصیلی این دانشگاه

 Universität Freiburg

دانشگاه فرایبورگ آلمان(freiburg universität) در سال 1457 تاسیس شده است و یکی از 5 دانشگاه قدیمی آلمان می باشد. این دانشگاه هفتمین دانشگاه برتر کشور آلمان محسوب می شود و در قلب شهر فرایبورگ و درنزدیکی مرز آلمان با کشور سوئیس و فرانسه شده است.شهر فرایبورگ یکی از قدیمی ترین شهر های کشور آلمان با قدمت بیش از 1000 سال است. این دانشگاه در رشته های علوم اجتماعی و علوم انسانی و پزشکی به عنوان یکی از دانشگاه های برتر آلمان در سراسر جهان مشهور است. 19 نفر از اساتید و دانشگاهیان در این دانشگاه موفق به کسب جایزه نوبل شده اند. در این دانشگاه 140 رشته در دوره های کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکترا  در 11 دانشکده تدریس می شود.

شرایط لازم برای پذیرش دانشگاه freiburg universität به همراه لیست رشته های تحصیلی این دانشگاه

Eberhard Karls Universität Tübingen

دانشگاه ابرهارد کارلس توبینگن(eberhard karls universität tübingen) یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپا است. صدها سال تاریخ علوم طبیعی و انسانی در این دانشگاه نهفته است. دانشگاه در سال 1477 میلادی تاسیس شد. اشخاص مشهوری همچون هگل، هولدرین و… در این دانشگاه تحصیل کردند. توبینگن امروزه محلی برای تدریس و تحقیق است. علاوه بر 85،500 نفر ساکن، حدود 28،300 دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کنند که بیش از 5000 هزار دانشجوی بین المللی را شامل می شود و سالانه بیش از 3000 دانشجوی بین المللی می پذیرد و حدود 4،500 نفر پرسنل دارد. پردیس اصلی این دانشگاه در شهر توبینگن واقع شده است که قدمت ساختمان هایش به دوره ی تاسیس دانشگاه برمی گردد. 4 پردیس اصلی دیگر نیز در سایر شهر ها وجود دارند که در شهرهای ماربورگ (Marburg)، گوتینگن(Gottingen)، فرایبورگ(Freiburg)،و هایدلبرگ(Heidelberg) هستند. این دانشگاه با بیش از 150 دانشگاه از 62 کشور دنیا، خصوصا در آسیا، آمریکای شمالی و آمریکای لاتین همکاری داد.

شرایط لازم برای پذیرش دانشگاه ابرهارد کارلس توبینگن به همراه لیست رشته های تحصیلی این دانشگاه

لیست دانشگاه های آلمان بر اساس رتبه علمی آنها

  چاپ مقاله isi

  ترجمه تخصصی

جام جهانی 2018  روسیه-
آخرین اخبار و نتایج جام جهانی
  • صفحه نخست
  • چاپ
آیا این خبر را پسندیدید؟ به اشتراک بگذارید
شبکه مترجمین اشراق
مطالب مرتبط
دانشگاه تبریز در بین دانشگاه‌های برتر کشور قرار گرفت
دانشگاه تبریز در بین دانشگاه‌های برتر کشور قرار گرفت
باید و نباید های پزشکی بعد از کشیدن دندان
باید و نباید های پزشکی بعد از کشیدن دندان
(عکس) زیباترین ایستگاه های مترو جهان در شهر مسکو
(عکس) زیباترین ایستگاه های مترو جهان در شهر مسکو
کاهش تعداد رشته های با آزمون کنکور از سال آینده
کاهش تعداد رشته های با آزمون کنکور از سال آینده
(فیلم) صحنه های جالب در جام جهانی ۲۰۱۸
(فیلم) صحنه های جالب در جام جهانی ۲۰۱۸
فیلم برخورد قاطعانه فغانی با تونی کروس
فیلم برخورد قاطعانه فغانی با تونی کروس
دوره های ارشد و دکتری دانشگاه آزاد کاهش ظرفیت ندارند
دوره های ارشد و دکتری دانشگاه آزاد کاهش ظرفیت ندارند
عکسی جالب از خطاهای نیمار
عکسی جالب از خطاهای نیمار
نظرات ثبت شده برای این مطلب

  Aynaz.b

49 : 19 - 14 آبان 1396

بله، می‌توان در صورت داشتن پذیرش از یک کالج، ویزای تحصیلی از سفارت آلمان دریافت کرد. در این مورد باید کالج و موسسه زبان از یکدیگر تفکیک شوند. کالج ها مراکزی هستند که به صورت مستقیم توسط دانشگاه‌های دولتی آلمان اداره می‌شوند و در واقع جزئی از دانشگاه‌ها هستند و هدف این مراکز آماده ساختن متقاضیان تحصیل در مقطع لیسانس می‌باشد، به صورتی که با ارایه دو ترم تحصیلی به آماده کردن دانشجو از نظر زبان آلمانی و همچنین یک سری دروس پایه و مربوط به رشته مورد نظر در دانشگاه می‌پردازد.

  سمانه

51 : 00 - 10 آبان 1396

سلام. مطالب عالی بود. سوال من اینه که آیا با داشتن یک پذیرش از کالج، میشه برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کرد؟ ممنون

نظر خود را بنویسید

ثبت دیدگاه

نام:

ایمیل: غیر ضروری - نمایش داده نمی شود

ثبت نظر
پربازدیدترین ها
پر بحث ترین ها
کنفرانس ریاضی موسسه تحقیقاتی سینا انتشارات آذرگان شبکه مترجمین اشراق شرکت بانی پاتوق سوغاتی - هومینا خانه مهر کودکان چاپ مقاله آرتا اکسپت مقاله آرمان
/  پربازدید ترین اخبار تصویری هفته
/  پربازدید ترین ویدیو های هفته

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به saednews.com می باشد.