سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی

بخش ها

ممنوعیت دریافت عیدی توسط مهدهای کودک

ساعد نیوز: معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی استان تهران دریافت هرگونه وجهی با عنوان «عیدی» در مهدهای کودک را غیرقانونی و ممنوع اعلام کرد.

کد: 1803063542
آخرین بروزرسانی: 07 : 21 - 15 اسفند 1396

به گزارش سایت خبری ساعد نیوز به نقل از ایسنا، احمد خاکی با تأکید بر اینکه دریافت هرگونه وجه به عنوان «عیدی» در مهدهای کودک غیر قانونی است، گفت: دریافت هرگونه هزینه از خانواده‌ها، بیش از شهریه مصوب سازمان بهزیستی، تخلف است. درصورتی که خانواده‌ای تمایل داشته باشد از این طریق از مربیان مهدکودک تقدیر کند، مانعی وجود ندارد اما ما باید به این مساله نگاهی عمیق داشته باشیم تا نسبت به مربیان بدبینی ایجاد نشود.

یک وعده غذای گرم، کمک بهزیستی به مهدهای کودک مناطق حاشیه‌نشین و روستایی

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی استان تهران، با بیان اینکه سازمان بهزیستی به هیچ مهدکودکی به شکل مستقیم کمک نمی کند، گفت: کمک بهزیستی به مهدهای کودک یک وعده غذای گرم برای مناطق حاشیه‌نشین و روستاها است. همچنین سازمان بهزیستی بخشی از شهریه 3 دهک پایین اقتصادی در این مناطق را پرداخت می‌کند.

خاکی در ادامه با اشاره به احداث مراکز « رفاه کودک و خانواده» نیز گفت: این مراکز با هدف ارائه خدمات عمومی و به صورت ساعتی و تمام وقت به ارائه خدماتی نظیر مراقبت روزانه، انجام تکالیف مدرسه، مددکاری اجتماعی، مشاوره و راهنمایی، اردوهای فرهنگی تفریحی، فعالیت‌های فوق برنامه و دوره‌ها و جلسات آموزشی ویژه خانواده‌ها می‌پردازند و گامی موثر در جهت کمک به خانواده‌ها و تسهیل حضور کودکان در مهدهای کودک هستند.

چرا شهریه مراکز رفاه کودک و خانواده از مهدهای کودک کمتر است؟

وی در ادامه با اشاره به اینکه شهریه این مراکز نسبت به مهدهای کودک پایین‌تر است، توضیح داد: نگاه ما نسبت به مراکز رفاه کودک و خانوده این است که در کنار فعالیت این مراکز فوق برنامه هایی نیز وجود داشته باشد. در واقع این فضاها در داخل مهدهای کودک ایجاد می‌شود و شرایط بهتری را برای نگهداری از کودکان حتی برای والدینی که در شیفت شب مشغول هستند، فراهم می‌کند.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در ادامه تصریح کرد: به عبارت دیگر معمولا کودکانی که در این مراکز ثبت نام می‌کنند، همان کسانی هستند که در مهدهای کودک ثبت نام شده‌اند و برای شیف شب نیز هزینه‌ای برای حضور در این مراکز پرداخت می کنند. بنابراین کودکی که وارد مهدکودک می‌شود شهریه‌ای ثابت پرداخت می‌کند و این مراکز به منزله شیفت دوم حضور کودک در مهدها هستند که شهریه شیفت دوم جداگانه محاسبه می‌شود.

خاکی با تاکید بر اینکه سازمان بهزیستی در رابطه با تاسیس مراکز رفاه، کمک هزینه‌ ویژه‌ای پرداخت نمی‌کند، اظهار کرد: اگر وامی در این رابطه وجود داشته باشد نیز با توجه به ضوابط و برنامه‌های اشتغال در سطح کشور پرداخت می‌شود اما با این وجود درخواست‌های متعددی از سوی بخش خصوصی برای احداث این مراکز به دست ما رسیده و دو مرکز نیز در تهران افتتاح شده است.

  چاپ مقاله isi

  ترجمه تخصصی

جام جهانی 2018  روسیه-
آخرین اخبار و نتایج جام جهانی
  • صفحه نخست
  • چاپ
آیا این خبر را پسندیدید؟ به اشتراک بگذارید
شبکه مترجمین اشراق
مطالب مرتبط
چه مواد غذایی افسردگی را تشدید میکند؟
چه مواد غذایی افسردگی را تشدید میکند؟
پنالتی از دست رفته آرژانتین توسط لیونل مسی
پنالتی از دست رفته آرژانتین توسط لیونل مسی
آیا روسیه آخرین جام جهانی مسی خواهد بود؟
آیا روسیه آخرین جام جهانی مسی خواهد بود؟
(عکس) معنای خاص شادی گل رونالدو چه بود؟
(عکس) معنای خاص شادی گل رونالدو چه بود؟
کاپیتان شجاعی در انتظار بازی مراکش
کاپیتان شجاعی در انتظار بازی مراکش
روحانی باید به یک سوال مهم پاسخ دهد
روحانی باید به یک سوال مهم پاسخ دهد
سحر خیزی درمان افسردگی خانم ها
سحر خیزی درمان افسردگی خانم ها
(فیلم) بدل مسی در میان هواداران جام جهانی 2018
(فیلم) بدل مسی در میان هواداران جام جهانی 2018

نظر خود را بنویسید

ثبت دیدگاه

نام:

ایمیل: غیر ضروری - نمایش داده نمی شود

ثبت نظر
پربازدیدترین ها
پر بحث ترین ها
کنفرانس ریاضی موسسه تحقیقاتی سینا انتشارات آذرگان شبکه مترجمین اشراق شرکت بانی پاتوق سوغاتی - هومینا خانه مهر کودکان چاپ مقاله آرتا اکسپت مقاله آرمان
/  پربازدید ترین اخبار تصویری هفته
/  پربازدید ترین ویدیو های هفته

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به saednews.com می باشد.