سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
Sunday, 2018 24 June - يكشنبه 3 تير 1397

بخش ها

37 : 00 - 17 اسفند 1396

اعمال نظر روسای دانشگاه‌ها برای استخدام بستگان در هیات علمی ممنوع شد

ساعد نیوز: رییس مرکز جذب هیات علمی وزارت علوم از ممنوع شدن اعمال نظر روسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی برای استخدام بستگان به عنوان هیات علمی در همان دانشگاه خبر داد.

کد: 1803083583
آخرین بروزرسانی: 38 : 00 - 17 اسفند 1396

به گزارش سایت خبری ساعد نیوز به نقل از ایسنا، دکتر محمدرضا رضوان طلب  ضمن اعلام این مطلب اظهار کرد: بر اساس مصوبه امروز چهارشنبه ۱۶ اسفند ماه جاری متقاضیان عضویت هیات علمی که از بستگان درجه اول رییس یا اعضای هیات رییسه یک دانشگاه هستند، باید پرونده آنان در آغاز رسیدگی توسط کارشناس دانشگاه مربوط به هیات مرکزی جذب ارجاع شود.

وی در ادامه تصریح کرد: پس از ارجاع پرونده متقاضیان فوق به هیات مرکزی جذب، این هیات نسبت به تعیین هیات اجرایی رسیدگی کننده متشکل از اعضای خارج از دانشگاه مقصد در خصوص بررسی صلاحیت فرد اقدام خواهد کرد.

رییس مرکز جذب هیات علمی وزارت علوم در پایان خاطرنشان کرد: مصوبه فوق برای مصون ماندن داوری‌های علمی و عمومی از هر شائبه‌ای اتخاذ شده است.

در پی انتشار گزارشی در خصوص حاشیه‌های پیرامون استخدام "حامد اکرمی" فرزند رییس دانشگاه هنر به عنوان عضو هیات علمی این دانشگاه، دکتر رضوان طلب رییس هیات جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم با بیان اینکه اعضای هیات علمی پیشنهادات خود را برای ممانعت از ایجاد تسامحات لازم برای استخدام در دانشگاه‌ها به مرکز جذب هیات علمی وزارت علوم ارائه دهند تا بتوانیم آن را به قانون تبدیل کنیم، گفت: مثلا این افراد در پیشنهادات خود مطرح کنند که رییس یک موسسه نمی‌تواند اقوام درجه یک خود را در دانشگاه استخدام کنند، دوم رسیدگی به صلاحیت فرد در گروهی مشابه در دانشگاه دیگر صورت بگیرد، سوم در مورد تفاوت رشته بیان کنند که وقتی حداکثر مدرک فرد کارشناسی ارشد است این مورد قبول قرار نگیرد که رشته دوره کارشناسی او با رشته مقطع ارشد متفاوت باشد چون با دو سال نمی‌شود صلاحیت استاد یک رشته در دانشگاهی را کسب کرد. وقتی این چنین پیشنهاداتی از سوی اعضای هیات علمی به مرکز جذب هیات علمی وزارت علوم مطرح شود قطعاً ما با استناد این نوع پیشنهادها در دستور هیات جلسه رسیدگی قرار خواهیم داد.

  چاپ مقاله isi

  ترجمه تخصصی

جام جهانی 2018  روسیه-
آخرین اخبار و نتایج جام جهانی
  • صفحه نخست
  • چاپ
آیا این خبر را پسندیدید؟ به اشتراک بگذارید
شبکه مترجمین اشراق
مطالب مرتبط
آیین نامه ارتقاء اساتید دانشگاه ها بازنگری و اصلاح می شود
آیین نامه ارتقاء اساتید دانشگاه ها بازنگری و اصلاح می شود
مصوبه جدید برای متقاضیان جذب هیأت علمی با معدل پایین
مصوبه جدید برای متقاضیان جذب هیأت علمی با معدل پایین
ورود دانشگاه ها به حل مسائل کشور در قالب طرح های کلان
ورود دانشگاه ها به حل مسائل کشور در قالب طرح های کلان
رونالدو نسبت به مسی درخشان تر ظاهر می شود
رونالدو نسبت به مسی درخشان تر ظاهر می شود
نحوه دریافت کارت برای شرکت کنندگان در چند گروه آزمایشی کنکور مشخص شد
نحوه دریافت کارت برای شرکت کنندگان در چند گروه آزمایشی کنکور مشخص شد
منابع و دروس رشته پرستاری سلامت جامعه و ضرایب آن در مقطع کارشناسی ارشد
منابع و دروس رشته پرستاری سلامت جامعه و ضرایب آن در مقطع کارشناسی ارشد
منابع و دروس رشته پرستاری سالمندی و ضرایب آن در مقطع کارشناسی ارشد
منابع و دروس رشته پرستاری سالمندی و ضرایب آن در مقطع کارشناسی ارشد
منابع و دروس رشته مهندسی بهداشت محیط و ضرایب آن در مقطع کارشناسی ارشد
منابع و دروس رشته مهندسی بهداشت محیط و ضرایب آن در مقطع کارشناسی ارشد
نظرات ثبت شده برای این مطلب

  روح الله

37 : 01 - 18 ارديبهشت 1397

با یاد و نام خدا . و تبریک اعیاد شعبانیه. علیرغم تاکیدات مرتب بر اجرای قوانین . در فراخوان امسال دانشگاه علوم بزشکی اعلام نیاز یکی از دانشگاهها به رشته حشره شناسی کشاورزی مشاهده شد. تعجب کردم فارغ التحصیل دانشکده کشاورزی دروسی نظیر باغبانی . سبزیکاری . گل کاری . زراعت . خاکشناسی. افات کشاورزی می خواند . و هیچ اطلاعات بهداشتی یا ناقلین بیماری های انسانی ندارد. دانشگاه علوم بزشکی چه نیازی به رشته کشاورزی بصورت عضو هیئت علمی دارد ؟. مگر در دانشگاه های علوم بزشکی دکتری حشره شناسی بزشکی یا فوق لیسانس حشره شناسی بزشکی تربیت نمی شود؟ مگر فارغ التحصیل بیکار در حشره شناسی بزشکی نداریم؟ مگر نه این است که دارد عمل غیرقانونی انجام می شود و هدف بکار گیری فرد خاصی است که بی ضابطه در دانشگاه علوم بزشکی بکار گیری شده است . تا کی بی ضابطه به این حد باید در دانشگاه عمل شود؟ چرا جلوگیری نمی شود.

  رضا زاده

34 : 09 - 15 فروردين 1397

بسم الله الرحمن الرحیم . با درود به روح برفتوح شهدای جنگ تحمیلی . کاشکی واقعا قانون اعمال می شد . و بیشتر عمل می شد تا شعار . باجناغ یکی از روسای گذشته یکی از دانشگاه های علوم بزشکی که بعداز نزدیک یک دهه و نیم از گذشت بورس تحصیلی به کشور برگشته بود ( البته بعد از گرفتن باسبورت و شهروندی کشور خارجی برای کلیه اعضا خانواده ) . چون باجناغ رییس دانشگاه ع بزشکی وقت بود و علیرغم اخراج از دانشگاه مورد متعهد , خیلی راحت در دانشگاه ع بزشکی که باجناغ ش ریاست آن را بر عهده داشت, بکارگیری شد . برایش به سرعت فراخوان استخدام هم زده شد و بیمانی هم شد . و هر ساله نیز سالی سه یا چهار ماه از کشور خارج می شود و به کشور خارجی در طول ترم تحصیلی یا خارج از ترم تحصیلی برای تعطیلات می رود . کاشکی قانون بطور واقعی اجرا می شد و عدالت را در نظر بگیریم

  کیوان رضایی

48 : 21 - 14 فروردين 1397

بسمه تعالی . با تشکر از دقت نظر در جلوگیری از استخدام فامیلی در دانشگاه ها. متاسفانه در گذشته نیز در یکی از دانشگاه های علوم پزشکی فرزند یک رییس دانشکده با درجه فوق لیسانس و رشته عمران ( رشته غیر مرتبط با علوم پزشکی )‌ و معدل 15 بصورت عضو هیئت علمی بکارگیری شد و علیرغم اعتراضات به رییس دانشگاه علوم پزشکی وقت ، هیچ اقدامی در جلوگیری از این بی قانونی نشد. متاسفانه از این گونه بی عدالتی ها و رابطه بازی ها کم نیستند.

نظر خود را بنویسید

ثبت دیدگاه

نام:

ایمیل: غیر ضروری - نمایش داده نمی شود

ثبت نظر
پربازدیدترین ها
پر بحث ترین ها
کنفرانس ریاضی موسسه تحقیقاتی سینا انتشارات آذرگان شبکه مترجمین اشراق شرکت بانی پاتوق سوغاتی - هومینا خانه مهر کودکان چاپ مقاله آرتا اکسپت مقاله آرمان
/  پربازدید ترین اخبار تصویری هفته
/  پربازدید ترین ویدیو های هفته

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به saednews.com می باشد.