سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
Sunday, 2018 18 March - يكشنبه 27 اسفند 1396

بخش ها

اشکالات احتمالی در نوشتن پروپوزال مقطع دکتری

ساعدنیوز:بدین منظور در این مقاله از ساعد نیوز بر آن شدیم تا اشکالات احتمالی در نوشتن پروپوزال مقطع دکترا که ممکن است دانشجویان و دانشگاهیان به آن دچار شوند را بیان کرده و آن ها را بیشتر بررسی کنیم.

کد: 1803103608
آخرین بروزرسانی: 28 : 08 - 19 اسفند 1396

نوشتن یک پروپوزال خوب و قوی برای دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی به خصوص در مقطع دکتری بسیار اهمیت پیدا می کند. از طرفی هر گونه شروع به کار انجام تحقیق ونوشتن رساله دکتری در دانشگاه های داخلی و خارجی منوط به تصویب شدن و تاییده گرفتن پروپوزال رساله شما از طرف دانشگاه می باشد و از طرفی دیگر خیلی از پذیرش های دکترای خارج از کشور اگر پروپوزال ارایه شده شما قوی باشد می تواند به راحتی و بر مبنای آن رخ دهد. بدین منظر در این مقاله از ساعدنیوز بر آن شدیم تا اشکالات احتمالی در نوشتن پروپوزال مقطع دکتری که ممکن است دانشجویان و دانشگاهیان به ان دچار شوند را بیان کرده و آن ها را بیشتر بررسی کنیم.

اشکالات احتمالی در نوشتن پروپوزال 

نوشتن پروپوزال در دوره های دکتری بسیار اهیمت دارد. مخصوصا اگر بخواهید پذیرش از دانشگاه خارجی بگیرید. دیده شده دانشجویانی بوده اند که معیارهای ورود به دوره دکترای دانشگاه خارجی را دارا بوده اند ولی به دلیل اینکه پروپوزالی که ارایه کرده اند ضعیف بوده است در دوره های دکترای این دانشگاه ها پذیرفته نشده اند. برای اینکه از این اتقاق جلوگیری شود و پروپوزالی قوی نوشته شود باید اشکالات احتمالی در نوشتن پروپوزال مقطع دکتری را بشناسیم و از آن ها دوری کنیم.

اولین اشکالی که دانشجویان در نوشتن پروپوزال دچارش می شوند این است که ایده اصلی را کامل و واضح نمی نویسند. مطمئن شوید که به عنوان محقق ایده اصلی پروژه، سوالات اساسی و مسئله تحقیق به صورتی کامل و با تفصیل نوشته شود. موضوعی که انتخاب می کنید باید ترغیب کننده باشد و خوانند را وادار کند تا ما بقی پروپوزال را کامل بخواند. در مراحل اولیه کار و نوشتن پروپوزال وقت کافی برای مطرح کردن سوال های تحقیق اختصاص دهید.

اطمینان حاصل کنید که قبل از ارسال پروپوزال خود با هیئت داوران و اساتید آن جا آشنایی کامل داشته باشید و در مورد واحد دانشگاهی مربوطه اطلاعات کافی به دست آوردید. بسیار اهیمت دارد که قبل از شروع به کار با اساتید راهنما و مشاور خود آشنا شده و پروپوزال را با تایید و هماهنگی آن ها پر کنید.

ساختار و فرمت پروپوزال شما باید رسمی و شکیل باشد و نباید ساختاری درهم برهم و بی نظم داشته باشد. دید اولیه ای از یک پروپوزال بی نظم و در هم ریخته بسیار منفی است و می تواند از تاثیر مثبت پروپوزال کم کند. پروژه و تحقیقی که در پروپوزال تعریف می شود باید از همه لحاظ منطقی باشد و جنبه اجرایی داشته باشد. تحقیق پیشنهاد شده باید با توانایی ها و امکانات و زمانی که باید تحویل داده شود همخوانی داشته باشد و این موارد را داوران مد نظر قرار می دهند و دانشجو نیز باید در انتخاب خود به این موارد توجه کند. در نهایت تلاش کنید که متن و نحوه نوشتارتان به گونه ای باشد که شوق و ذوق شما را برای انجام تحقیق و پژوهش نشان دهد.

  چاپ مقاله isi

  ترجمه تخصصی

  • صفحه نخست
  • چاپ
آیا این خبر را پسندیدید؟ به اشتراک بگذارید
شبکه مترجمین اشراق
مطالب مرتبط
نکات مهم در نوشتن پروپوزال کاری 
نکات مهم در نوشتن پروپوزال کاری 
نحوه نوشتن یک پروپوزال مناسب
نحوه نوشتن یک پروپوزال مناسب
اصولی که در نوشتن یک پروپوزال باید رعایت شود
اصولی که در نوشتن یک پروپوزال باید رعایت شود
مراحل دفاعیه پروپوزال رساله دکتری 
مراحل دفاعیه پروپوزال رساله دکتری 
نحوه نوشتن پروپوزال رساله دکترا چگونه می باشد 
نحوه نوشتن پروپوزال رساله دکترا چگونه می باشد 
چگونگی نوشتن یک پروپوزال برای پروژه های کاری
چگونگی نوشتن یک پروپوزال برای پروژه های کاری
فرضيات تحقيق در پروپوزال 
فرضيات تحقيق در پروپوزال 
اهمیت تحقیق در پروپوزال 
اهمیت تحقیق در پروپوزال 
نظرات ثبت شده برای این مطلب
نظر شما

نام:

ایمیل: غیر ضروری - نمایش داده نمی شود

ثبت نظر
  آخرین ویدیو ها
پربازدیدترین ها
  آخرین تصاویر
پر بحث ترین ها
مدرسان شریف خانه مهر کودکان شبکه مترجمین اشراق شرکت بانی پاتوق سوغاتی - هومینا پژوهش برتر چاپ مقاله آرتا اکسپت مقاله آرمان

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به saednews.com می باشد.