سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی

بخش ها

اهمیت تحقیق در پروپوزال 

ساعدنیوز: در این مقاله ساعدنیوز به بررسی اهمیت تحقیق در پروپوزال خواهد پرداخت و ابعاد مختلف آن را کنکاش خواهد نمود.

کد: 1803103617
آخرین بروزرسانی: 07 : 18 - 19 اسفند 1396

پروپوزال نویسی برای دانشجویانی که در مسیر فارغ التحصیلی و ارایه پایان نامه و رساله قرار دارند بسیار اهیمت دارد و تنها با تایید آن توسط هیئت داوران است که دانشجویان می تواند شروع به تحقیق و نوشتن پایان نامه کنند. پروپوزال های داری بخش های متنوعی هستند که یکی از بخش ها آوردن اهمیت تحقیق می باشد. ساعدنیوز در این مقاله به بررسی اهمیت تحقیق در پروپوزال و ابعاد مختلف آن خواهد پرداخت.

اهمیت تحقیق در پروپوزال 

هنگامی که داریم در مورد اهمیت تحقیق و آوردنش در پروپوزال صحبت می کنیم منظورمان این است که در پروپوزال بیان کنیم که تحقیقی که می خواهد انجام شود از چه نظر و از چه ابعادی برای جامعه علمی اهمیت دارد و بهتر است تحقیق انجام شود. یادمان باشد که بیان اهداف تحقیق را نباید با آوردن و بیان ضرورت تحقیق یکی بدانیم و این دو در پروپوزال با یکدیگر متفاوت هستند که در مقاله ای دیگر بیشتر این امر را بررسی می کنیم.

اما در یک نگاه کلی اهمیت تحقیق از دو بعد بررسی می شود.

  • اهمیت تحقیق از لحاظ نظری
  • اهمیت تحقیق از لحاظ عملی

یک بعد، بررسی اهمیت تحقیق از لحاظ نظری است. از این نگاه محقق در نوشتن بخش اهمیت تحقیق پروپوزال  با به کارگیری از دانش و نظریات علمی موجود دلالیل خود را برای مهم بود تحقیق بیان می کند. پژوهشگر برای این کار باید نشان دهد که تحقیق با دیدی جدید و خلاقانه به مسئله نگاه می کند و برای اهمیت دادن به تحقیق باید بتواند نسبت به نظریه ها و یافته های علمی روز دنیا اهمیت و ارزش تحقیق خود را نشان دهد. باید بتواند نشان دهد که آیا تحقیق قصد پر کردن خلا های علمی و تحقیقاتی را در زمینه مورد نظر دارد و یا با نتایجی که از تحقیق به دست خواهد آمد تئوری های موجود پیشین بسط و گسترش پیدا خواهد کرد.

اما از لحاظ عملی نیز باید اهمیت تحقیق بررسی شود. هر تحقیق برای جامعه و مسایل روز جاری در آن اهمیت پیدا می کندو بیان این که تحقیق شما و دست آوردهای آن کدام مشکل از مشکلات جامعه را می تواند حل کند و یا در کدام یک از ارگان ها وسازمان ها می تواند به کار گرفته شود از جمله بررسی های اهمیت تحقیق از نگاه عملی است. به بیان دیگر نگاه و بیان اهمیت عملی به معنای بیان اهمیت تحقیق از بعد عملی و کاربردی بودن آن در مسایل روز جامعه و جامعه اکادمیک می باشد.

باز هم اشاره می کنیم که بخش اهمیت تحقیق در پروپوزال از بخش های مهمی است که حتما توسط داوران خوانده می شود و تحقیق و کار شما مورد ارزیابی قرار می گیرد و باید حتما به دقت و کامل پر شود و سعی شود تمام ابعاد نظری و عملی در اهمیت نتایج تحقیق و پژوهش شما بیان شود.

  چاپ مقاله isi

  ترجمه تخصصی

جام جهانی 2018  روسیه-
آخرین اخبار و نتایج جام جهانی
  • صفحه نخست
  • چاپ
آیا این خبر را پسندیدید؟ به اشتراک بگذارید
شبکه مترجمین اشراق
مطالب مرتبط
تعویض طلایی در تاریخ فوتبال ایران!!!
تعویض طلایی در تاریخ فوتبال ایران!!!
31 خرداد، طولانی ترین روز سال 97
31 خرداد، طولانی ترین روز سال 97
آقای پنالتی کیست؟ مسی یا رونالدو ؟
آقای پنالتی کیست؟ مسی یا رونالدو ؟
وام ودیعه مسکن دانشجویان افزایش یافت
وام ودیعه مسکن دانشجویان افزایش یافت
امیدواریم تلگرام طلایی فیلتر نشود.
امیدواریم تلگرام طلایی فیلتر نشود.
سهم ایران از تولید علم در علوم انسانی بیشتر شد
سهم ایران از تولید علم در علوم انسانی بیشتر شد
روز داوران ایرانی در جام جهانی
روز داوران ایرانی در جام جهانی
عکسی از کله پا شدن نیمار در جام جهانی
عکسی از کله پا شدن نیمار در جام جهانی

نظر خود را بنویسید

ثبت دیدگاه

نام:

ایمیل: غیر ضروری - نمایش داده نمی شود

ثبت نظر
پربازدیدترین ها
پر بحث ترین ها
کنفرانس ریاضی موسسه تحقیقاتی سینا انتشارات آذرگان شبکه مترجمین اشراق شرکت بانی پاتوق سوغاتی - هومینا خانه مهر کودکان چاپ مقاله آرتا اکسپت مقاله آرمان
/  پربازدید ترین اخبار تصویری هفته
/  پربازدید ترین ویدیو های هفته

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به saednews.com می باشد.