سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
Wednesday, 2018 21 March - چهارشنبه 1 فروردين 1397

بخش ها

چگونگی انتخاب عنوان پروپوزال 

ساعدنیوز: در این متن ساعدنیوز در مورد چگونگی انتخاب عنوان پروپوزال صحبت کرده و شما را برای انتخاب آن بیشتر راهنمایی خواهد کرد.

کد: 1803103636
آخرین بروزرسانی: 55 : 07 - 20 اسفند 1396

همگی دانشجویان با پروپوزال و یا طرح تحقیق آشنایی دارند به خصوص دانشجویانی که قصد ارایه رساله و یا پایان نامه را دارند باید قبل از شروع به کار تحقیقاتی خود پروپزالی ارایه دهند که داوری شده و پس از تایید شدن می توانند کار خود را آغاز کنند. پروپوزال ها همانطور که در مقاله های گذشته مورد بررسی قرار گرفت دارای بخش های مختلفی هستند که یکی از مهمترین بخش ها عنوان تحقیق می باشد. ساعدنیوز در این متن در مورد چگونگی انتخاب عنوان پروپوزال صحبت کرده و شما را برای انتخاب آن بیشتر راهنمایی خواهد کرد.

 چگونگی انتخاب عنوان پروپوزال 

یکی از مهمترین بخش های یک پروپوزال انتخاب عنوان آن است. اولین قدم در انجام یک تحقیق تایین کردن عنوان می باشد و می توان گفت که هیچ پژوهشگری بدون تایین عنوان نمی تواند پژوهش خود را آغاز کند. می توان گفت که عنوان به منزله طرح نهایی و مقصد تحقیق و پژوهش شماست و باید به دقت انتخاب شود. در ادامه در مورد چگونگی انتخاب عنوان پروپوزال صحبت خواهیم کرد.

بهتر است عنوان پروپوزال شما از نظر اندازه و تعداد کلمات مقدار مناسبی باشد. عنوان نه باید خیلی کوتاه باشد و نه خیلی بلند و باید مختصر و در عین حال جامع و واضح باشد. بهترین حالت برای عنوان پروپوزال این است که سوالی نباشد. و توصیه می شود که در ابتدای عنوان از عباراتی مانند: بررسی، مطالعه، محاسبه، تحلیل و مواردی از این دست استفاده شود. همچنین بهتر است که در عنوان، متغیرهای مستقل و متغیرهای وابسته ذکر شود که در مقاله ای دیگر این متغیر ها را بررسی خواهیم کرد.

 هنگامی که به دنبال موضوع و عنوان تحقیق هستیم باید به این موضوع توجه کنیم که تحقیق شما باید نو و جدید باشد و بتواند دانشی را به جامعی علمی اضافه کند. علاوه بر آن باید نیازهای جامعه روز علمی منطقه در نظر گرفته شود و موضوع تحقیق بر اساس آن تعیین شود . خیلی مهم است که کلا تحقیق و پژوهش شما ارزش انجام شدن داشته باشد.

از موارد دیگری که باید در نوشتن و انتخاب عنوان دقت شود این است که اهداف تحقیق را بشود در آن پیدا نمود. به بیان دیگر هدف از تحقیق در عنوان گنجاده شود. همچنین توضیه می شود که در عنوان تحقیق، قلمرو مکانی و محدوده زمانی پژوهش و تحقیقی که می خواهد انجام شود مشخص شود.

عنوان تحقیق و پروپوزال بسیار اهمیت دارد و باید با وقت و دقت زیادی تنظیم شود. در بسیاری از پروپوزال های دانشگاهی تغییر نام پروپوزال و به طبع آن پایان نامه و یا رساله پس از تصویب آن بسیار سخت خواهد بود. علاوه بر اینکه عنوان در بردارنده هویت تحقیق است و تقریبا بخش بزرگی از پروپوزال به وسیله آن سنجیده می شود.

 

  چاپ مقاله isi

  ترجمه تخصصی

  • صفحه نخست
  • چاپ
آیا این خبر را پسندیدید؟ به اشتراک بگذارید
شبکه مترجمین اشراق
مطالب مرتبط
نکات مهم در نوشتن پروپوزال کاری 
نکات مهم در نوشتن پروپوزال کاری 
فرضيات تحقيق در پروپوزال 
فرضيات تحقيق در پروپوزال 
اهمیت تحقیق در پروپوزال 
اهمیت تحقیق در پروپوزال 
چگونگی نوشتن یک پروپوزال برای پروژه های کاری
چگونگی نوشتن یک پروپوزال برای پروژه های کاری
نحوه نوشتن یک پروپوزال مناسب
نحوه نوشتن یک پروپوزال مناسب
تفاوت اهمیت و ضرورت پژوهش در پروپوزال 
تفاوت اهمیت و ضرورت پژوهش در پروپوزال 
راز نوشتن رزومه عالی
راز نوشتن رزومه عالی
چگونه پروپوزال کاری بنویسیم ؟ 
چگونه پروپوزال کاری بنویسیم ؟ 
نظرات ثبت شده برای این مطلب
نظر شما

نام:

ایمیل: غیر ضروری - نمایش داده نمی شود

ثبت نظر
  آخرین ویدیو ها
پربازدیدترین ها
  آخرین تصاویر
پر بحث ترین ها
مدرسان شریف خانه مهر کودکان شبکه مترجمین اشراق شرکت بانی پاتوق سوغاتی - هومینا پژوهش برتر چاپ مقاله آرتا اکسپت مقاله آرمان

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به saednews.com می باشد.