سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
Friday, 2018 22 June - جمعه 1 تير 1397

بخش ها

41 : 19 - 13 مهر 1396

همه چیز درباره آزمون IELTS

سیستم آزمون بین المللی زبان انگلیسی ( International English Language Testing System)، از شناخته شده ترین و در عین حال پرطرفدارترین آزمون های زبان انگلیسی در سطح جهان، برای گذراندن تحصیلات عالی و مهاجرت جهانی است.

کد: 17100540
آخرین بروزرسانی: 15 : 03 - 21 آذر 1396

سیستم آزمون بین المللی زبان انگلیسی ( International English Language Testing System)، از شناخته شده ترین و در عین حال پرطرفدارترین آزمون های زبان انگلیسی در سطح جهان، برای گذراندن تحصیلات عالی و مهاجرت جهانی است و هر ساله نزدیک به 3 میلیون آزمون آیلتس در جهان برگذار می شود.

بسیاری از افرادی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند یا تصمیم به مهاجرت به کشور دیگری را گرفته اند، مطمئنا نام آزمون های تافل (TOEFL) و آلتس (IELTS) به گوششان خورده است. اما برخی از این افراد هیچ اطلاعی از این آزمون ها، اینکه کی و کجا برگزار می شود ، چه منابعی باید خوانده شود ، نمره قبولی مورد پذیرش چند است و... ندارند.

در این بخش از سایت خبری ساعد نیوز سعی شده است تا اطلاعات جامع و کاملی از آزمون IELTS در اختیار کسانی که قصد شرکت در این آزمون را دارند، قرار داده شود.

شاید برای خیلی از شما پیش آمده باشد که از خود بپرسید: چه تفاوتی بین آزمون تافل TOEFL  و آزمون آیلتس IELTS وجود دارد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که این دو آزمون در کنار همدیگر قرار دارند. یعنی از لحاظ سنجش توانایی و مهارت زبانی افراد در یک سطح قرار دارند؛ تنها تفاوت این دو آزمون در لهجه آنها می باشد که در آیلتس لهجه مکالمه افراد بریتیش و در آزمون تافل به لهجه امریکن می باشد. در واقع آزمون آیلتس همان آزمون تافل بریتانیایی است.

آیلتس IELTS چیست؟

سیستم آزمون بین المللی زبان انگلیسی ( International English Language Testing System)، از شناخته شده ترین و در عین حال پرطرفدارترین آزمون های زبان انگلیسی در سطح جهان، برای گذراندن تحصیلات عالی و مهاجرت جهانی است و هر ساله نزدیک به 3 میلیون آزمون آیلتس در جهان برگذار می شود.

این آزمون توسط بسیاری از متخصصین در زمینه زبان انگلیسی مورد ارزیابی قرار گرفته و توسعه یافته است و امروزه به عنوان یک آزمون بین المللی در سراسر دنیا برگزار می شود. مدرک زبان آیلتس در بیش از 10،000 سازمان در سراسر جهان، از جمله مدارس، دانشگاه ها، کارفرمایان، مقامات مهاجرت و سازمان های حرفه ای پذیرفته شده است.

در آزمون آیلتس، تمامی مهارتهای انگلیسی شما آزموده می شود؛ از جمله مهارت خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن. آزمون آیلتس در واقع مهارت شما را در چگونگی بکار گیری زبان انگلیسی در تحصیل، کار و فعالیت های زندگی روزمره در خارج از کشور، می سنجد. در این آزمون مهارتهای مکاتبه ای افراد به زبان انگلیسی، بصورت متقابل سنجیده می شود. به این معنی که مهارت مکالمه واقعی شما با یک فرد واقعی نه مجازی ارزیابی می شود. این سبک یک روش موثر و خوب برای سنجش مهارت صحبت کردن شما می باشد.

آزمون آیلتس IELTS زیر نظر سه نهاد بریتانیایی قرار دارد: 

  1. واحد امتحانات ESOL دانشگاه کمبریج
  2. شورای آموزشی بریتانیا
  3. سازمان آموزش IDP

کدام آزمون آیلتس IELTS برای شما مناسب است؟
قبل از اقدام به ثبت نام در آزمون IELTS ، ابتدا هدف خود را مشخص کنید. به سازمان ها و یا دانشگاه هایی که مورد نظر شما برای کار یا تحصیل می باشد مراجعه کرده و اطلاعات کامل راجب آزمون زبان و نمره قبولی موردنظر آنها دریافت نمایید. مثلا اگر هدف شما از گرفتن مدرک IELTS، اقدام برای ویزای انگلیس و مهاجرت (UKVI) می باشد، بایستی حتما از شرایط این کشور در مورد آزمون آیلتس اطلاعاتی دریافت کنید. شما می توانید بسته به برنامه آینده خود و سازمان مورد نظرتان برای کار یا تحصیل، در یکی از این دو آزمون IELTS Academic یا IELTS General Training شرکت کنید.

دو نوع آزمون آیلتس وجود دارد:

• آیلتس آکادمیک یا دانشگاهی IELTS Academic

کسانی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری و حتی مقاطع تخصصی را دارند، بایستی در این آزمون شرکت کنند. در این آزمون افراد در 4 مورد Listening ، Reading ، Writing و Speaking  مورد سنجش قرار می گیرند.
• آیلتس عمومی یا غیر دانشگاهی IELTS General Training

این آزمون ویژه افرادی می باشد که قصد مهاجرت ، ادامه تحصیل در مقاطع قبل از دانشگاه و یا شرکت در برنامه های آموزشی شغلی و بازرگانی را دارند، می باشد. این افراد در 2 مورد Reading و Writing مورد سنجش قرار می گیرند.

تغییر سیستم آزمون تافل TOEFL و آیلتس IELTS  : 

در سال های اخیر آزمون تافل نیز مانند سایر آزمون های زبان در ایران مثل MSRT  یا TOLIMO  به حالت تستی برگزار می شد، و کسب نمره قبولی در این آزمون ها تا حدودی راحت بود. با توجه به این که سیستم آموزش و سنجش کشور ما همیشه بر مبنای تست بوده است، در نتیجه قبولی از آزمون هایی که تست محور می باشد برای داوطلبین ایرانی کار سختی نیست. اما اخیرا سیستم برگزاری آزمون های تافل و آیلتس تغییر کرده و  به حالت اینترنتی برگزار می شود و با توجه به این که گزینه های listening ، speaking و writing نیز به مجموعه سوالات اضافه شده است، در نتیجه کار را برای داوطلبین ایرانی سخت کرده است.

چگونه در آزمون های IELTS یا TOEFL اینترنتی نمره قبولی کسب کنیم :

سطح مهارت زبان انگلیسی در افراد مختلف متفاوت است. برخی از افراد با وجود اینکه در آموزشگاه ها و موسسات زبان مختلف ثبت نام و شرکت می کنند باز هم نمی توانند نمره قبولی لازم را در این آزمون ها کسب کنند. در واقع باید این را مد نظر قرار دهیم که صرفا ثبت نام در کلاس های مختلف زبان و پرداخت هزینه های کلان برای کلاس های خصوصی زبان، بدون تمرین و تکرار روزانه، تضمینی برای قبولی ما نیست.

هر فردی با توجه به شناختی که از خود دارد باید ابتدا سطح زبان خود را ارزیابی کند. برای این کار می تواند یکی از آزمون های زبان انگلیسی مثل MSRT یا TOLIMO یا حتی خود آزمون های TOEFL  و IELTS را از خود امتحان بگیرد. اگر به درصد پایینی از سوالات جواب دادید این نشان می دهد که سطح زبان شما ضعیف بوده و شما نیاز به مطالعه ، تلاش و کلاس های سطح مبتدی دارید تا سطح زبان انگلیسی خود را تقویت کنید. بنابر این با توجه به فرار بودن زبان انگلیسی لازم است که روزانه ساعاتی را برای مطالعه زبان کنار بگذارید تا نهایتا بتوانید در آزمون زبان نمره قبولی را کسب کنید.

  چاپ مقاله isi

  ترجمه تخصصی

جام جهانی 2018  روسیه-
آخرین اخبار و نتایج جام جهانی
  • صفحه نخست
  • چاپ
آیا این خبر را پسندیدید؟ به اشتراک بگذارید
شبکه مترجمین اشراق
مطالب مرتبط
نکاتی درباره تیم ملی ایران!
نکاتی درباره تیم ملی ایران!
متن اشعار حاشیه ساز میثم مطیعی
متن اشعار حاشیه ساز میثم مطیعی
نفس کشیدن در مریخ ممکن میشود!
نفس کشیدن در مریخ ممکن میشود!
(فیلم) صحنه های جالب در جام جهانی ۲۰۱۸
(فیلم) صحنه های جالب در جام جهانی ۲۰۱۸
نقطه ضعف بزرگ اسپانیا در بازی !
نقطه ضعف بزرگ اسپانیا در بازی !
این بیماری به یکباره کورتان میکند!
این بیماری به یکباره کورتان میکند!
عکسی از هوادار جالب و بامزه جام جهانی
عکسی از هوادار جالب و بامزه جام جهانی
با خواص شگفت انگیز شیر الاغ آشنا شوید!
با خواص شگفت انگیز شیر الاغ آشنا شوید!
نظرات ثبت شده برای این مطلب

  مارال

41 : 23 - 25 مهر 1396

سلام.
ممنون ار راهنمایی.

  باقری

39 : 21 - 13 مهر 1396

با سلام خدمت شما دوست عزیز.
در آزمون های MSRT و MHLE و تمامی آزمون هایی که صرفا به حالت تستی برگزار می شوند، ترتیب پاسخ دهی مهم نیست، و شما مجاز هستید از هر سوالی که دوست دارید شروع کنید. اما در آزمون های IELTS ترتیب پاسخگویی مهم است و باید بر اساس ترتیب اعلام شده به سوالات پاسخ دهید. که ترتیب آن بصورت زیر است:

۱- بخش خواندن (Reading)
۲- بخش شنیداری (Listening)
۳- بخش گفتاری (Speaking)
۴- بخش نگارش (Writing)

  باقری

26 : 21 - 13 مهر 1396

با سلام خدمت شما دوست عزیز.
در هیچ کدام از آزمون های زبان، اعم از آزمون MSRT, MHLE.TOEFL و IELTS هیچ نمره منفی برای پاسخ اشتباه در نظر گرفته نمی شود. البته سیستم نمره دهی در آزمون IELTS و TOEFL کمی متفاوت از آزمون های دیگر می باشد که برای اطلاعات بیشتر می توانید به بخش آزمون ها/ زبان/ IELTS مراجعه فرمایید.

  باقری

21 : 21 - 13 مهر 1396

با سلام خدمت شما دوست عزیز.
هنگامی که شما وارد آزمون می شوید، کاغذ و قلم در اختیار شما قرار داده می شود تا در صورت نیاز یادداشت های خود را در آن بنویسید. البته لازم به ذکر است که بعد از پایان ازمون تمامی یادداشت ها جمع آوری می شود و هیچ کس حق خروج نوشته ای با خود از آزمون را ندارد.

  محسن شایگان

00 : 21 - 13 مهر 1396

با سلام و تشکر بخاطر مطالب بروز و مفیدتون.میخواستم بدونم آیا آزمون آیلتس، نمره منفی هم دارد؟

  محمد.م

57 : 19 - 13 مهر 1396

مطالب خیلی خوب و عالی هستن.
سوالی که دارم این است که آیا می توان در سر جلسه آزمون IELTS نکاتی را بر روی برگه چک نویس یادداشت کرد؟

  زهره علی زاده

51 : 19 - 13 مهر 1396

با سلام و خسته نباشید.مطالب مربوط به بخش زبان خیلی خوب و مفید بودند.
در مورد آزمون های زبان در سر جلسه آزمون، میشه ترتیب سوالات را به دلخواه پاسخ داد؟

نظر خود را بنویسید

ثبت دیدگاه

نام:

ایمیل: غیر ضروری - نمایش داده نمی شود

ثبت نظر
پربازدیدترین ها
پر بحث ترین ها
کنفرانس ریاضی موسسه تحقیقاتی سینا انتشارات آذرگان شبکه مترجمین اشراق شرکت بانی پاتوق سوغاتی - هومینا خانه مهر کودکان چاپ مقاله آرتا اکسپت مقاله آرمان
/  پربازدید ترین اخبار تصویری هفته
/  پربازدید ترین ویدیو های هفته

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به saednews.com می باشد.