سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی

بخش ها

رازهای موفقیت در مصاحبه دکتری سال 97

ساعدنیوز: به دلیل اهمیتی که این موضوع در بحث موفقیت شما دارد در این مقاله از ساعد نیوز بر آن شدیم تا رازهای موفقیت در مصاحبه دکتری سال 97 را در قالب چند نکته برای شما بیان کنیم.

کد: 1804124351
آخرین بروزرسانی: 07 : 09 - 23 فروردين 1397

یکی از مواردی که در قبولی دوره دکتری نقش بزرگی را ایفا می کند موفقیت در مصاحبه دکتری می باشد. هنگامی که آزمون خود را به خوبی داده اید و رتبه و نمره خوبی را به دست آورده اید نوبت به مصاحبه دکتری می رسد و باید در دیداری حضوری بتوانید هیئت داوری دانشگاه مورد نظر را برای پزیرش خود برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری راضی کنید. به دلیل اهمیتی که این موضوع در بحث موفقیت شما دارد در این مقاله از ساعدنیوز بر آن شدیم تا رازهای موفقیت در مصاحبه دکتری سال 97 را در قالب چند نکته برای شما بیان کنیم.

نکات مهم در مصاحبه دکتری سال 97

شاید اولین توصیه که به شما بکنیم و مهم است که رعایت شود این باشد  که باید آرامش و متانت خود را حفظ کنید و باید تماما در تمام طول جلسه با وقار و درست برخورد کنید. یادتان باشد که از لحظه ای که در جلسه دفاع قدم می گذارید تا زمانی که از آن خارج می شوید زیر نظر و ذره بین داوران و اساتید هستید. به خاط داشته باشید که ملاک داوران و اساتید دو مورد شاخص در شماست، قابلیت و پتانسل علمی و قابلیت و پتانسیل آموزش. شما در آینده می خواهید تدریس کنید و این مورد در نگاه و دقت داوران در برخورد و نحوه معاشرت شما دقت می شود.

نکته مهم دیگری که توصیه می کنم حتما قبل از مصاحبه آن را انجام دهید شناخت کامل اساتید داور می باشد. قبل از ورود به مصاحبه در مورد اساتید از روی وبسایت دانشگاه و یا شاگردان گذشته آن ها تحقیق کنید و از اخلاق ها، عادت ها و زمینه های مورد علاقه آموزشی آن ها اطلاع کسب کنید. سعی کنید که در زمینه تخصصی آن ها مقاله بخوانید و دانش علمی خود را در زمینه مورد علاقه شان افزایش دهید. با این شیوه می توانید با آمادگی بیشتری در جلسه حاضر شوید و اعتماد به نفس بهتری هنگام پاسخ گویی به سوالات داشته باشید.

سعی کنید که با خودتان کنار آماده باشید و برنامه ای مشخص برای آینده تحصیلی خود داشته باشید. یکی از مواردی که اساتید به آن توجه می کنند این است که چقدر شما برای آینده علمی و تحصیلی خود برنامه دارید. یکی از مواردی که می توانید در آن صحبت کنید، شاخه و زمینه ای است که می خواهید در آن برای تنظیم رساله دکتری تحقیق کنید است. با این کار به اساتید می فهمانید که با برنامه ریزی و هدفمند تصمیم به تحصیل در دوره دکتری گرفته اید و از طرف دیگر می توانید نظر استادی که در زمینه مورد علاقه شما در حال فعالیت است نیز به خود جلب کنید.

داشتن اعتماد به نفس و حفظ احترام در تمامی مراحل را نباید فراموش کنید و به خاطر داشته باشید که به مصاحبه آمده اید تا نظر اساتید را به خود جلب کنید.

 

  چاپ مقاله isi

  ترجمه تخصصی

  • صفحه نخست
  • چاپ
آیا این خبر را پسندیدید؟ به اشتراک بگذارید
شبکه مترجمین اشراق
مطالب مرتبط
چه رشته‌ هایی می ‌توانند در آزمون نظام مهندسی شرکت کنند؟
چه رشته‌ هایی می ‌توانند در آزمون نظام مهندسی شرکت کنند؟
نظرات ثبت شده برای این مطلب

  مشخص نشده

42 : 11 - 23 فروردين 1397

مقاله ی خیلی خوب و پرباری بودش ولی واقعا میشد خیلی کامل تر هم نوشته شود.

نظر شما

نام:

ایمیل: غیر ضروری - نمایش داده نمی شود

ثبت نظر
پربازدیدترین ها
پر بحث ترین ها
مدرسان شریف خانه مهر کودکان انتشارات آذرگان شبکه مترجمین اشراق شرکت بانی پاتوق سوغاتی - هومینا پژوهش برتر چاپ مقاله آرتا اکسپت مقاله آرمان
/  پربازدید ترین اخبار تصویری هفته
/  پربازدید ترین ویدیو های هفته

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به saednews.com می باشد.