سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
Monday, 2018 23 July - دوشنبه 1 مرداد 1397

بخش ها

52 : 18 - 23 فروردين 1397

اژه‌ای: هنوز مرتضوی را گیر نیاورده‌اند!

ساعدنیوز: یکی دیگر از جلسات پرسش و پاسخ تفصیلی بین سخنگوی دستگاه قضا و دانشجویان این بار هم در دانشکده علوم پزشکی مشهد برگزار شد؛ جلسه ای داغ با سوالات و البته پاسخ هایی داغ.

کد: 1804124366
آخرین بروزرسانی: 52 : 18 - 23 فروردين 1397

به گزارش سایت خبری ساعدنیوز و به نقل از  خراسان، داغ ترین قسمت نشست دیروز اما جایی بود که در انتهای جلسه سراغ حجت الاسلام اژه‌ای رفتیم و از او درباره اجرای حکم سعید مرتضوی سوال کردیم. اژه ای در پاسخ کوتاه خود به خبرنگار خراسان در حالی که برای رفتن عجله داشت و محل سالن را ترک می‌کرد، گفت: «حکم جلبش صادر شده ولی هنوز متأسفانه گیرش نیاورده اند، حالا نمی دانم چطور هست!»پیشتر عبدالحسین روح الامینی که ا سفند سال گذشته از ابلاغ حکم دو سال حبس دادستان سابق تهران خبرداده بود، روز سه شنبه در گفت و گو با خراسان از اجرا نشدن این حکم خبرداده بود. در عین حال یک منبع مطلع دیگر نیز به خراسان اعلام کرده بود که مرتضوی تحت نظر است و این حکم اجرا خواهد شد .

توضیح حکمت تاخیر در برخورد با احمدی نژاد فعلاً ممکن نیست

اژه ای دیروز که برای چهارمین بار مهمان دانشجویان بود این بار در مشهد در ابتدای این نشست در سخنانی که به نظر می رسید به فضای کشور هم اشاره دارد، گفت: دوستی نابه جا با هر تشکیلات یا فردی اگر بدون محاسبه باشد، مضر است در این صورت هر ایرادی از او را نمی بیند و از او یک بت درست می کند. در ادامه جلسه نماینده جهاد دانشگاهی نخستین فردی بود که سوالات خود را مطرح کرد. او ضمن سوالات مکرری پرسید چرا «مصلحت های دستگاه قضا» برای برخی پرونده ها انجام نمی شود؟ وی همچنین درباره زمان حل مشکل انتشار تصویر رئیس دولت اصلاحات سوال کرد. اژه ای در پاسخ گفت: من هیچ گاه کلمه مصلحت را به کار نبردم، تنها موردی که در این سال ها بوده پرونده برخورد با خود احمدی نژاد بوده که گفتم در تأخیر این موضوع حکمتی است که بعدا مشخص می شود. توضیح این حکمت ممکن نیست، اما با گذشت زمان خیلی از مسائل روشن شده و می‌شود.سخنگوی دستگاه قضا افزود:درباره حصر یا سایر مسائل مورد اشاره، مرجع تصمیم، شورای عالی امنیت ملی است، تصمیم شورای عالی امنیت ملی درباره برخی افراد هنوز باقی است، عده ای ابتدا انکار کردند می‌خواستند کار انتخاباتی کنند، بعداً دیدند نمی شود منکر شوند. من در یکی از نشست های مطبوعاتی همان زمان به شماره مصوبه اشاره کردم، بلافاصله از شورای عالی امنیت ملی متعرض من شدند که چرا این موضوع را بازگو کردید!

آمارهای اژه ای از پرونده های حقوق های نجومی

در ادامه نماینده جامعه اسلامی پس از طرح موضوع سرنوشت حقوق های نجومی پرسید آیا شهردار مستعفی تهران به قید وثیقه آزاد است و این‌که پرونده برادران روحانی، جهانگیری و فاضل لاریجانی در چه مرحله ای است؟ اژه ای ابتدا درباره حقوق های نجومی گفت: درخصوص حقوق های نجومی 10 نفر دردادگاه بدوی محکوم شدند،10 نفر در مرحله کیفرخواست هستند و افراد دیگری در مرحله رسیدگی هستند، دیوان محاسبات موضوع را جرم تشخیص نداد و دولت هم رسیدگی نکرد، اما سازمان اطلاعات سپاه و دیوان عالی هم بیش از 200 پرونده ارائه کردند که در حال رسیدگی است.

درحال بررسی پرونده شهرداری دوران قالیباف هستیم

وی با تکذیب اظهارات سوال کننده درباره شهردار مستعفی تهران گفت: خیر، آقای نجفی با قید وثیقه آزاد نشده است. وی همچنین افزود : درخصوص شهرداری تهران که به آن اشاره کردید، پرونده‌هایی در زمان آقای قالیباف مطرح شد که برای برخی از آن‌ها حکم صادر و قطعی شده و در مواردی نیز متهمان تبرئه شدند. همچنین در زمان جدید نیز پرونده‌هایی مطرح شده و گزارش آن به دست بنده رسیده است. حتی در مورد اخیری که شهردار مستعفی تهران گزارش آن را اعلام کرد، قبل از آن گزارش رسمی، دادستان کار خود را آغاز کرده بود و هم اکنون نیز مشغول است و باید در این زمینه بررسی، کارشناسی، حسابرسی و تحقیق میدانی صورت گیرد.

پرونده برادر معاون اول بسیار سنگین و مالی است

اژه ای درباره پرونده فاضل لاریجانی، گفت: این پرونده مشکلش این است که طرف مقابل فراری است، اما هنوز به کیفرخواست نرسیده است، پرونده برادر معاون اول بسیار سنگین و مالی است و کار کارشناسی سنگینی می خواهد.

مصوبه 6 ماده ای قوه قضاییه درباره حفاظت از حریم خصوصی مردم در فضای مجازی

اژه ای با اشاره به این‌که در زمان انتخابات حرف هایی درباره فیلترینگ زده می شد که مصرف سیاسی داشت، گفت:به تازگی از زبان رئیس بانک مرکزی و نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور نقل شد که تلگرام یکی از عوامل اختلال در ارز است. اگر مدیر تلگرام حداقل بخشی از حق حاکمیت ایران را می‌پذیرفت و از قوانین کشورمان تبعیت می کرد امکان داشت این قضیه را با تعامل مدیریت می کردیم.

اما از دی ماه سال گذشته به این سو، مدیران تلگرام درباره موارد درخواستی با کشورمان همراهی نکردند.وی درباره حفاظت از حریم خصوصی گفت: به دنبال مصوبه شورای عالی فضای مجازی قوه قضاییه در 12 ماده نوشته که فقط 6 ماده درباره حفاظت از اسرار مردم است حتی سیستم های امنیتی، برای مدیر آن پیام رسان مصونیت قایل شده و تنها در موارد خاصی مسئولیت دارد.

دادستان درباره خودکشی کاووس سیدامامی پرونده تشکیل داده است

اژه ای در پاسخ به سوال انجمن نواندیش درباره اسیدپاشی اصفهان، گفت: وزارت اطلاعات به همراه تمام دستگاه ها پای کار آمدند، ولی ثابت نشد که این اسیدپاشی ها ایدئولوژیک بوده و نتوانستند مجرم را دستگیر کنند. فوت برخی زندانیان در سال گذشته موضوع دیگری بود که سخنگوی دستگاه قضا به آن اشاره کرد و با بیان این‌که حدود 200 هزار نفر جمعیت زندانی کشور را تشکیل می دهند، تاکید کرد فرد گاهی هم‌اکنون مواد مخدر را بلعیده و در زندان منفجر می شود یا گاهی در دستشویی خودکشی می کند. البته در ماه های اخیر تنها دو مورد خودکشی در زندان بوده است. وی با یادآوری امکانات و بودجه کم سازمان زندان ها گفت: انگیزه کاووس سید امامی مشخص نشده ضمن اینکه اصلاً احتمال خودکشی درباره او داده نمی شد. در عین حال دادستان در همان روز اول، پرونده ای تشکیل داد که بررسی کند قصوری بوده یا نه.

پیگیری جدید رئیس دستگاه قضا درباره انتشار نام و تصویر قضات متخلف

اژه ای درباره برخورد با قضات متخلف تأکید کرد به دادرسان گفته ایم هیچ گونه اغماضی درباره قضات نکنند. وی با اشاره به وعده رئیس دستگاه قضا در بهمن ماه گذشته درباره انتشار نام و تصاویر قضات متخلف، افزود: آیت ا... آملی لاریجانی در ایام نوروز به من گفتند اگر قاضی حکمش قطعی شده، بدهید تا اسم و تصویرش را منتشر کنیم، من هم دارم دنبال می کنم که اگر حکمی بعد از بهمن ماه قطعی شده منتشر کنیم.

آقای احمدی نژاد حرف زیاد می زنند!

نماینده جامعه اسلامی علوم پزشکی مدعی شد رئیس جمهور سابق گفته برخی شاهدان بقایی حرف خود را پس گرفته‌ اند. اژه ای دراین‌باره گفت: آقای احمدی نژاد حرف زیاد می زنند، باید از خودشان پرسید، این موضوع را نمی‌دانم! در بخش انتهایی جلسه نماینده انجمن اسلامی مدعی تعطیلی ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی شد که اژه ای در پاسخ این انتقاد را کاملا وارد دانست و گفت ان شاءا... معاونت اول رئیس جمهور هر چه سریع تر این جلسه را تشکیل دهد.

طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان، احتمالاً اصلاح می شود

وی درباره طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان گفت به طراحان طرح گفته ام بخش هایی از طرح خلاف قانون اساسی است. به گفته اژه ای قرار است نمایندگان با قوه قضاییه نشست دیگری برگزار کنند تا طرح اعاده اموال اصلاح شود. سخنگوی قوه قضاییه در پایان در پاسخ به سوالی درباره بازداشت یک عضو شورای شهر مشهد گفت اصل بازداشت و آزادی او درست است اما از جزئیات آن نه اطلاعی دارم و نه اگر داشتم قانون به من اجازه‌ انتشار می داد.

  چاپ مقاله isi

  ترجمه تخصصی

جام جهانی 2018  روسیه-
آخرین اخبار و نتایج جام جهانی
  • صفحه نخست
  • چاپ
آیا این خبر را پسندیدید؟ به اشتراک بگذارید
شبکه مترجمین اشراق
مطالب مرتبط
تصاویری از مراسم عروسی  گاو نر و ماده در هند !
تصاویری از مراسم عروسی گاو نر و ماده در هند !
اشک‌های مودریچ؛ زیباترین بازنده سال
اشک‌های مودریچ؛ زیباترین بازنده سال
گرما چه اثری بر مغز و قدرت یادگیری ما میگذارد؟
گرما چه اثری بر مغز و قدرت یادگیری ما میگذارد؟
مسافران از فروش ارز مسافرتی چقدر سود می‌برند؟
مسافران از فروش ارز مسافرتی چقدر سود می‌برند؟
خبرهای خوش درباره افزایش سود سهام عدالت
خبرهای خوش درباره افزایش سود سهام عدالت
چه عواملی باعث تیک عصبی صورت میشود؟
چه عواملی باعث تیک عصبی صورت میشود؟
مزایا و معایب تحصیل در کشور یونان
مزایا و معایب تحصیل در کشور یونان
(فیلم) شاخ‌های اینستاگرام دستگیر شدند
(فیلم) شاخ‌های اینستاگرام دستگیر شدند

نظر خود را بنویسید

ثبت دیدگاه

نام:

ایمیل: غیر ضروری - نمایش داده نمی شود

ثبت نظر

داغ ترین مطالب

(فیلم) جنایات دیده نشده داعشی‌های ایرانی
(فیلم) تغییر قیافه انسان طی شش میلیون سال رفع بوی بد عرق در تابستان با مواد طبیعی و گیاهی رسوایی جدید؛ افشای رابطه جنسی ترامپ با مدل نشریه مستهجن
چرا ایران پر از امامزاده است؟
(فیلم) همه چیز درباره صیغه خانه های مشهد! فروش پیتزای 38 میلیونی در میدان ونک! مارادونا: من یک فلسطینی هستم
بالاخره نام سلطان سکه معروف فاش شد!
کدام پسر روحانی سه تابعیتی است؟ نامه نفتی ایران به ترامپ رابطه جنسی بعد زایمان چقدر متفاوت می شود؟
هدیه تولد ٦ میلیاردی شهرداری به یک سلبریتی از جیب مردم!
پسر حسن روحانی به قتل رسید یا خودکشی کرد؟! دلال صیغه و ازدواج موقت با پورسانت های میلیونی ! کلاهبرداری میلیاردی تهیه‌کننده «شهرزاد» از بانک سرمایه!+ سند
طرح تساوی دیه زن و مرد در مجلس کلید خورد
رقص در اینستاگرام و اعتراف در تلویزیون و...؛ مسئله چیست؟ شاخ‌های اینستاگرام به پلیس فتا احضار شدند خبرهای خوش برای بازنشستگان
دلیل گرانی مسکن از دیدگاه وزیر
سفر به مکانی ناموجود در "کره شمالی"/در طبقه پنجم هتل "یانگاکدو" چه خبر بود؟ حقایقی درباره زندگی چرچیل ! جزئیات تصادف شدید فخیم زاده و آخرین وضعیت او
مسافران از فروش ارز مسافرتی چقدر سود می‌برند؟
هشدار! اپلیکیشن صیغه یاب را دانلود نکنید ! پلیس فتا: تنها یک سایت همسریابی معتبر است!
پربازدیدترین ها
پر بحث ترین ها
شبکه مترجمین اشراق چاپ مقاله آرتا موسسه تحقیقاتی سینا انتشارات آذرگان شرکت بانی پاتوق سوغاتی - هومینا خانه مهر کودکان اکسپت مقاله آرمان
/  پربازدید ترین اخبار تصویری هفته
/  پربازدید ترین ویدیو های هفته

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به saednews.com می باشد.