سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
Monday, 2018 23 July - دوشنبه 1 مرداد 1397

بخش ها

33 : 05 - 25 فروردين 1397

سخنان تند علم الهدی از تریبون نماز جمعه

ساعدنیوز: نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی گفت: مقام معظم رهبری با پیش‌بینی کاهش ارزش پول ملی راهبردهایی را در قالب برنامه ششم توسعه ارائه کردند اما به آن عمل نشد.

کد: 1804144391
آخرین بروزرسانی: 33 : 05 - 25 فروردين 1397

حجت الاسلام سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی و در جمع زائران و مجاوران اظهار داشت: کلام ما در خطبه نخست درباره شیطان‌شناسی از نگاه قرآن است و عنوان شد یکی از مصادیق وسوسه شیطان، انساء شیطان است که انسان را مبتلا به فراموشی می‌کند و این یکی از مصادیق وسوسه شیطان است.

به گزارشسایت خبری ساعدنیوز و به نقل از نامه نیوز و به نوشته تسنیم، نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: نوع نخست انساء شیطان این است که مصالح زندگی را سبب می‌شود انسان از یاد ببرد و برطبق مصلحت، عمل نکند و در این مورد هم دو نمونه قرآنی اشاره شد؛ قسم دوم انساء شیطان این است که شیطان انسان را از یاد خدا غافل می‌کند.

علم‌الهدی افزود: آیا شیطان بر هر کسی مسلط می‌شود که بتواند مصالح زندگی را برای وی به دست فراموشی بسپارد و یا یاد خدا را از وی دور کند شیطان این قدرت را در مورد هر کس ندارد و این نیاز به زمینه‌هایی دارد که از ناحیه خود ما شکل می‌گیرد. رشد و پیشرفت و تعالی ما در سایه عنایت حق است و مربوط به خداوند متعال است.

خطیب جمعه مشهدمقدس گفت: هر روزی که تصمیم گرفتی خودت را از شر شیطان خلاص کنی، درمان نخست تقوا است و باید آن را سرلوحه قرار داد باید حرام‌ها را از زندگی بیرون کرد و اگر تقوا وارد زندگی شد، زندگی تبدیل به مظهری می‌شود که در آن واجبات الهی صورت می‌گیرد آدم باتقوا همیشه به یاد خداست.

علم‌الهدی افزود: خاصیت دیگر تقوا، تولید نورانیت در انسان است، تقوا مانند خورشیدی است که در زندگی انسان می‌درخشد و راه تاریک را برای انسان روشن می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان‌رضوی با تبریک مبعث پیامبر اسلام تصریح کرد: خوشبختانه در گزارشی که فرمانده نیروی زمینی به فرمانده معظم کل قوا ارائه دادند برای وجود مقدس رهبر فوق‌العاده رضایت بخش بوده و آنچه افتخار استان خراسان است این است که فرماندهی شمال شرق کشور، فرماندهی و مدیریتشان به صورت کامل مورد توجه است.

علم‌الهدی خاطرنشان کرد: مبعث پیامبر اسلام(ص)سرآغاز رسالت پیامبر(ص) است، پیامبر اسلام(ص) جریان استکبار آن روز را از صفحه روزگار محو کرد استکبار امروز نیز می‌داند پیامبر یعنی این چنین اقتداری و تمام عداوت و کینه استکبار آمریکا متوجه پیامبر(ص) است و با ما نیز به همین دلیل دشمن است، اسلامیت انقلاب ما را دشمن نفهمید و غافل شد و تصور کرد در حال کودتا هستیم اما 40 سال بر این انقلاب گذشته و ماهیت اسلامیت انقلاب و وابستگی آن به پیامبر(ص) را دشمن متوجه شده است.

وی افزود: عداوت دشمن با همه امکاناتش متوجه انقلاب ما است، ما 40 سال به دنیا نشان دادیم که پیامبر دوباره زنده شد و قرار است بر تمام دنیا حکومت کند و ریشه استکبار را براندازی کند. باید بایستیم و مقابله کنیم و در مقابل توطئه استکبار باید ایستادگی کنیم تا روزی که به پیامبر(ص) وابسته هستیم و تا روزی که معادلات سیاسی جهان را به خاطر عظمت پیامبر(ص) برهم زدیم، این عداوت ادامه دارد و باید در برابر این عداوت سنگربندی کنیم.

خطیب جمعه مشهدمقدس تاکید کرد: یک مشکل نباید ما را از پای دربیاورد در برابر همه مشکلات راه حل داریم خداوند راه را به روی ما نبسته است منتهی در نوع سیاست‌گذاری‌ها مشکل داریم، مسئله‌ای که این روزها در مملکت سر و صدای زیادی داشته، دلار و ارز است و به جایی رسید که مردم به جان آمدند.

علم‌الهدی ادامه داد: نوسان دلار همیشه بوده و قبل از تحریم نیز بوده است اما دولت این را مدیریت می‌کرد و به منابع ارزی خود دسترسی داشتیم ارزش پول ملی نیز حفظ شد و بر اثر تحریم‌ها، دستمان به منابع ارزی‌مان نمی‌رسد و امروز آمریکا به عنوان اینکه عده‌ای را تحریم کرده‌ام، برخی معاملات را ممنوع کرده است بنا شد در جریان برجام تحریم‌ها برداشته شود اما برداشته نشد و آنها بر این مسئله اصرار دارند و دولت اگر بخواهد ارز را مدیریت کند، به منابع ارزی دسترسی ندارد پس دولت باید در مدیریت پول ملی و ارزش پول ملی، تقاضا را کاهش دهد و سطح تقاضا را در مردم پائین بیاورد و در مواردی این مهم میسر است.

وی بیان کرد: زمانی فرد دانشجو است و یا بیمار دارد و باید به وی دلار داد و یا مسافرانی که برای تفریح و یا برنامه‌های ضروری قرار است به خارج بروند نمی‌توان تقاضا را کاهش داد اما در معاملات سنگین و روابط تجاری مهم می‌توان این کار را کرد؛ بنده به عنوان یک قضاوت منصفانه بحث می‌کنم و با هیچ دولت و جریان و حزبی مسئله نداریم. مقام معظم رهبری چند سال قبل در برنامه ششم توسعه این مسئله را پیش‌بینی کردند که ادامه تحریم‌ها ممکن است ما را دچار کاهش ارزش پول ملی کند.

علم‌الهدی افزود: براساس این مسائل نمایندگان مجلس آن زمان مصوب کردند در مبادلات بین‌المللی دلار از میان برداشته شود و با پول خود آن کشورها و پول ایران معامله شود اما متاسفانه بانک مرکزی خلاف این عمل کرد و در این چند سال بانک مرکزی این کار را نکرد و فقط داد و ستدی با ترکیه و روسیه و پاکستان بر این اساس شد این قدری که بر سر این برجام لابیگری کردند اگر سر این مهم و دستور مقام معظم رهبری لابیگری می‌کردند امروز دلار در کشور ما ارزش نداشت و دلار آمریکا مثل خود آمریکا ذلیل بود و قیمتی نداشت.

وی خاطرنشان کرد: رئیس بانک مرکزی در مجلس می‌گویند این مشکل از طریق توطئه خارجی ایجاد شده است مگر از ابتدا این را نمی‌دانستید؟ مقام معظم رهبری با پیش‌بینی توطئه خارجی بود که در برنامه ششم این دستور را دادند. مظلومیت امروز رهبر ما بی‌شباهت به مظلومیت موسی بن جعفر(ع) نیست مقام معظم رهبری دستور می‌دهند و راهبرد می‌دهند، آنان عمل نمی‌کنند، بعد که سرشان به سنگ می‌خورد، می‌گویند رهبری باعث این کار شده. می‌گویند با آمریکا و اروپا بسازیم تا مشکل برطرف شود. چرا خلاف دستور رهبری عمل کردید ساماندهی به وضعیت دلار را چرا 4 سال پیش نکردید همین رئیس بانک مرکزی بود. چرا این مشکل را آن روز برطرف نکرد رهبری پیش‌بینی کرد و راه چاره داد و شما عمل نکردید و خسارتش را باید مردم دهند و ثروت مردم در بانک‌ها آب شود. واقعیت این است که نسخه را رهبری دادند و عمل نشده است.

  چاپ مقاله isi

  ترجمه تخصصی

جام جهانی 2018  روسیه-
آخرین اخبار و نتایج جام جهانی
  • صفحه نخست
  • چاپ
آیا این خبر را پسندیدید؟ به اشتراک بگذارید
شبکه مترجمین اشراق
مطالب مرتبط
درمان عفونت های سینوسی با روغن های طبیعی
درمان عفونت های سینوسی با روغن های طبیعی
دلار به بالاترین نرخ شش ماهه رسید
دلار به بالاترین نرخ شش ماهه رسید
اعلام نتایج نهایی دکتری بدون آزمون 97 دانشگاه اراک
اعلام نتایج نهایی دکتری بدون آزمون 97 دانشگاه اراک
تذکر وزارت علوم به دانشگاه ها برای اجرا شدن قانون مقابله با تقلب
تذکر وزارت علوم به دانشگاه ها برای اجرا شدن قانون مقابله با تقلب
(عکس) مردی با خشک ترین بدن و آناتومی زنده دنیا !
(عکس) مردی با خشک ترین بدن و آناتومی زنده دنیا !
معرفی دانشگاه های برتر کشور آمریکا
معرفی دانشگاه های برتر کشور آمریکا
(فیلم) کنایه رشیدپور به شاخ های مجازی و واقعی
(فیلم) کنایه رشیدپور به شاخ های مجازی و واقعی
خانواده مسیح علینژاد از وی اعلام برائت کردند
خانواده مسیح علینژاد از وی اعلام برائت کردند

نظر خود را بنویسید

ثبت دیدگاه

نام:

ایمیل: غیر ضروری - نمایش داده نمی شود

ثبت نظر

داغ ترین مطالب

(فیلم) جنایات دیده نشده داعشی‌های ایرانی
(فیلم) تغییر قیافه انسان طی شش میلیون سال رفع بوی بد عرق در تابستان با مواد طبیعی و گیاهی رسوایی جدید؛ افشای رابطه جنسی ترامپ با مدل نشریه مستهجن
چرا ایران پر از امامزاده است؟
(فیلم) همه چیز درباره صیغه خانه های مشهد! فروش پیتزای 38 میلیونی در میدان ونک! مارادونا: من یک فلسطینی هستم
بالاخره نام سلطان سکه معروف فاش شد!
کدام پسر روحانی سه تابعیتی است؟ نامه نفتی ایران به ترامپ رابطه جنسی بعد زایمان چقدر متفاوت می شود؟
هدیه تولد ٦ میلیاردی شهرداری به یک سلبریتی از جیب مردم!
پسر حسن روحانی به قتل رسید یا خودکشی کرد؟! دلال صیغه و ازدواج موقت با پورسانت های میلیونی ! کلاهبرداری میلیاردی تهیه‌کننده «شهرزاد» از بانک سرمایه!+ سند
طرح تساوی دیه زن و مرد در مجلس کلید خورد
رقص در اینستاگرام و اعتراف در تلویزیون و...؛ مسئله چیست؟ شاخ‌های اینستاگرام به پلیس فتا احضار شدند خبرهای خوش برای بازنشستگان
دلیل گرانی مسکن از دیدگاه وزیر
سفر به مکانی ناموجود در "کره شمالی"/در طبقه پنجم هتل "یانگاکدو" چه خبر بود؟ حقایقی درباره زندگی چرچیل ! جزئیات تصادف شدید فخیم زاده و آخرین وضعیت او
مسافران از فروش ارز مسافرتی چقدر سود می‌برند؟
هشدار! اپلیکیشن صیغه یاب را دانلود نکنید ! پلیس فتا: تنها یک سایت همسریابی معتبر است!
پربازدیدترین ها
پر بحث ترین ها
شبکه مترجمین اشراق چاپ مقاله آرتا موسسه تحقیقاتی سینا انتشارات آذرگان شرکت بانی پاتوق سوغاتی - هومینا خانه مهر کودکان اکسپت مقاله آرمان
/  پربازدید ترین اخبار تصویری هفته
/  پربازدید ترین ویدیو های هفته

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به saednews.com می باشد.