سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
Thursday, 2018 19 July - پنجشنبه 28 تير 1397

بخش ها

45 : 23 - 27 فروردين 1397

با خوردن نوشابه چه اتفاقی در بدن ما می افتد ؟

ساعد نیوز: شاید گفتن اینکه نوشابه باعث افزایش قند بدنتان می شود یک جمله کلیشه ای باشد و از شنیدن این جمله خسته شده باشید که نوشابه اثر بدی بر بدن دارد. ولی حتما این مقاله را بخوانید تا کامل متوجه شوید که نوشابه با بدن شما چه می کند.

کد: 1804164514
آخرین بروزرسانی: 10 : 00 - 28 فروردين 1397

به گزارش سایت خبری ساعدنیوز و به نقل از الو دکتر: 

از گذشته تا به امروز توسط متخصصان مختلف توصیه می شود که نوشابه مصرف نکنید. با این حال این نوشیدنی بسیار محبوب است. لازم است توجه کنید که نوشابه به دلیل ترکیبی که دارد تمام اعضای بدن را تحت تاثیر خود قرار می دهد.

10 دقیقه بعد از خوردن کوکاکولا

درست ده دقیقه بعد از خوردن یک شیشه‌ی کوچک نوشابه ده قاشق چای‌خوری شکر وارد بدنتان می‌شود که معادل 100 درصد نیاز روزانه‌تان به قند است. تنها دلیلی که باعث می‌شود این میزان بالای قند حالتان را به هم نزند وجود اسید فسفریک است که طعم آن را قابل‌تحمل می‌کند.

20 دقیقه بعد از خوردن کوکاکولا

بیست دقیقه بعد میزان قند خون به طور آسیب‌رسانی بالا می‌رود و در پی آن میزان انسولین تولیدشده نیز بیشتر می‌شود. کبد هم دست به کار می‌شود و میزان زیاد قند را به چربی تبدیل می‌کند. در واقع بیست دقیقه بعد از خوردن نوشابه کبد بیچاره به سختی شروع به کار می‌کند.

چهل دقیقه بعد از خوردن کوکاکولا

چهل دقیقه بعد، کار جذب کافئین به پایان رسیده است، مردمک‌های چشمتان گشادتر شده، فشارخونتان بالا رفته و کبد، قند را به خون سرازیر می‌کند. گیرنده‌های آدنوزین (در مغز) مسدود می‌شوند و به این ترتیب جلوی خواب‌آلودگی گرفته می‌شود.

چهل و پنج دقیقه بعد از خوردن کوکاکولا

چهل و پنج دقیقه بعد، میزان دوپامین (هورمون لذت) را افزایش می‌دهد. به همین دلیل حال خوبی به فرد دست می‌دهد.

نوشیدنی‌های کافئینه باعث بروز مشکلات عصبی، بی‌خوابی، فشارخون بالا، اختلال در ضربان قلب، افزایش کلسترول، تحلیل ویتامین‌ها و مواد معدنی بدن، برآمدگی و تورم در سینه‌ها، ناهنجاری‌های مادرزادی و غیره می‌شود
60 دقیقه بعد از خوردن کوکاکولا     
درست یک ساعت بعد، بدنتان با افت قند مواجه می‌شود. علاوه بر این اسید فسفریک به کلسیم، منیزیم و زینک موجود در دستگاه گوارش می‌چسبد. میزان بالای قند و شیرین‌کننده‌ها نیز به این مشکل دامن می‌زنند و باعث دفع بیشتر کلسیم از طریق ادرار می‌شوند.

70 تا 120 دقیقه بعد از خوردن کوکاکولا

تأثیر ادرارآوری جذب کافئین شروع می‌شود و در نتیجه نیاز به دست‌شویی رفتن بالا می‌رود. به این ترتیب هم کلسیم، منیزیم و زینک (موادی که برای استحکام استخوان‌ها و همچنین عملکرد ارگان‌های بدن لازم است) و همچنین سدیم و آب بدن دفع می‌شود. در این لحظات است که تندخو یا بی‌حس می‌شوید. همه آن میزان آبی که از طریق مصرف یک شیشه یا بطری نوشابه وارد بدن شده است دفع می‌شود. نگرانی از این وضعیت این است که به همراه آب دفع شده، عناصر مغذی باارزش که برای ساخت و استحکام استخوان‌ها، عصب‌ها و دندان‌ها لازم است دفع می‌شود. در نتیجه دست بدن خالی می‌شود چون عناصر لازم برای عملکرد نرمال ارگان‌هایش را از دست می‌دهد.

سه تا چهار ساعت بعد از خوردن کوکاکولا

سه تا چهار ساعت بعد، بدن بر حسب عادتی که کرده است دچار کمبود کافئین می‌شود و برای همین تشویق می‌شوید که دوباره به سراغ یک نوشابه‌ی دیگر بروید و این چرخه همچنان ادامه می‌یابد.

ترکیبات اصلی موجود در یک شیشه کوکاکولا

با خودتان رو راست باشید. همین امروز چقدر نوشابه خورده‌اید؟ فرزندانتان چطور؟ شرط می‌بندیم که می‌گویید حداقل یک لیوان! باید بدانید که در هر 24 ساعت حدود 350 میلیون لیتر کوکاکولا (البته فقط این مارک، کاری به انواع و اقسام دیگر نوشابه‌ها با مارک‌های مختلف نداریم) در سرتاسر جهان نوشیده می‌شود؛ یعنی چیزی معادل 128 میلیارد لیتر در سال؛ یعنی می‌خواهیم بگوییم شما تنها نیستید و بسیاری از مردم جهان عاشق این نوشیدنی «بدن ویران کن» هستند. مهم‌ترین چیزی که باید همیشه در خاطرتان باشد این است که با هر یک از این شیشه‌های قدیمی نوشابه که سر می‌کشید حدود 10 قاشق چای‌خوری شکر، 150 کالری، 30 تا 55 میلی‌گرم کافئین و همچنین رنگ های خوراکی‌ مصنوعی و سولفیت‌ها وارد بدنتان می‌شود. البته قصد داریم با جزئیات بیشتری در خصوص ترکیبات این نوشیدنی صحبت کنیم تا متوجه باشید چه نوشیدنی شیمیایی خطرساز خوشمزه‌ای در کامتان می‌ریزید. دعوت می‌کنیم تا گوشه چشمی به ترکیبات یک بطری کوچک نوشابه از هر مارکی بیندازید:
اسید فسفریک
اسید فسفریک محترم می‌تواند در توانایی بدن برای استفاده از کلسیم اختلال ایجاد کند، باعث بروز پوکی استخوان و نرمی دندان‌ها و استخوان‌ها شود. توجه داشته باشید اینکه نوشابه‌ها باعث بروز پوکی استخوان می‌شوند نه شوخی است و نه ایجاد دلهره در وجود، بلکه یک واقعیت تلخ است. اگر سلامت استخوان‌هایتان برایتان مهم است دور این نوشیدنی را خط قرمز بکشید.
قند
نتایج پژوهش‌ها نشان می‌دهند که قند باعث افزایش میزان انسولین بدن می‌شود که همین امر در نهایت به ابتلا به فشارخون بالا، کلسترول بالا، بیماری‌های قلبی عروقی، دیابت، چاقی، پیری پیش از موعد و عوارض جانبی زیادی منجر می‌شود. اکثر این نوشابه‌ها 100 درصد نیاز روزانه‌ی ما به قند را تامین می‌کنند؛ یعنی با خوردن یک بطری کوچک نوشابه بدن شما دیگر نیازی به خوردن هیچ ماده‌ی قندی دیگری ندارد و هر میزان قند دیگری که وارد بدن شود به صورت چربی ذخیره می‌شود. فراموش نکنید که مصرف میزان زیادی مواد قندی در طولانی مدت به سلامتی‌تان آسیب‌های جدی خواهد زد.
بیست دقیقه بعد میزان قند خون به طور آسیب‌رسانی بالا می‌رود و در پی آن میزان انسولین تولیدشده نیز بیشتر می‌شود. کبد هم دست به کار می‌شود و میزان زیاد قند را به چربی تبدیل می‌کند
آسپارتام

آسپارتام یک ترکیب شیمیایی هست که در تهیه‌ی نوشابه‌های رژیمی، به عنوان شیرین‌کننده‌ی مصنوعی به جای قند استفاده می‌شود. باید بدانید که همین آسپارتام بیش از 90 مشکل و عارضه‌ی جانبی برای بدن به وجود می‌آورد مانند تومورهای مغزی، ناهنجاری‌های مادرزادی، دیابت، اختلالات احساسی و صرع.
کافئین
نوشیدنی‌های کافئینه باعث بروز مشکلات عصبی، بی‌خوابی، فشارخون بالا، اختلال در ضربان قلب، افزایش کلسترول، تحلیل ویتامین‌ها و مواد معدنی بدن، برآمدگی و تورم در سینه‌ها، ناهنجاری‌های مادرزادی و غیره می‌شود.

آب شیر

آب شیر می‌تواند حاوی برخی از ترکیبات شیمیایی مانند کلر، سرب، کادمیوم و دیگر آلاینده‌ها باشد. مشکل اینجاست که آب شیر یکی از ترکیبات نوشیدنی‌های گازدار است؛ یعنی همان ترکیبات شیمیایی در ترکیب نوشابه‌های محبوبتان نیز وجود دارد.

  چاپ مقاله isi

  ترجمه تخصصی

جام جهانی 2018  روسیه-
آخرین اخبار و نتایج جام جهانی
  • صفحه نخست
  • چاپ
آیا این خبر را پسندیدید؟ به اشتراک بگذارید
شبکه مترجمین اشراق
مطالب مرتبط
بعد از نوشیدن چای چه اتفاقاتی در بدن می افتد؟
بعد از نوشیدن چای چه اتفاقاتی در بدن می افتد؟
کمبود آب چه بلایی سر بدن می آورد؟
کمبود آب چه بلایی سر بدن می آورد؟
استفراغ نوزاد چه زمانی غیر طبیعی است؟
استفراغ نوزاد چه زمانی غیر طبیعی است؟
خوردن مغز کاهو ماده مضر نیترات وارد بدنمان می کند !
خوردن مغز کاهو ماده مضر نیترات وارد بدنمان می کند !
استرس و فشارهای روحی چگونه موجب چاقی بدن میشود؟
استرس و فشارهای روحی چگونه موجب چاقی بدن میشود؟
چرا بیشتر زایمان ها نصف شب اتفاق می افتند؟
چرا بیشتر زایمان ها نصف شب اتفاق می افتند؟
خواب ها چه حقایقی از زندگی ما را بازگو میکنند؟
خواب ها چه حقایقی از زندگی ما را بازگو میکنند؟
نگهداری خون بند ناف نوزاد چه مزایایی دارد؟
نگهداری خون بند ناف نوزاد چه مزایایی دارد؟

نظر خود را بنویسید

ثبت دیدگاه

نام:

ایمیل: غیر ضروری - نمایش داده نمی شود

ثبت نظر

پیشنهاد شده

این وسایل روزمره حتی از توالت هم آلوده تر هستند! افکار و خیالات جنسی در زنان و مردان چه فرقی با هم دارد؟ این حرف های راست را به شوهرتان نگویید! با مزاحمت های جنسی و تعرض در خیابان و محل کار چگونه برخورد کنیم؟ تستی که شخصیت جنسی و اعتیاد جنسی شما را برملا میکند! نحوه محاسبه سود بانکی بلند مدت و کوتاه مدت رازهای مردانه که هیچ زنی آنها را نمیداند ! قبل از خیانت به همسرتان این 14 نکته را بخوانید! با پرسیدن این سوالات از همسر خود او را بیشتر بشناسید! نکات مهم و کاربردی برای زوج ها در جهت بهبود روابط جنسی و زناشویی آیا میدانید دعوا پیش فرزندتان چه عواقبی دارد؟ بهبود روابط جنسی و بارداری با این گروه غذایی پر خاصیت چه حرفهایی زندگی زن و شوهر را نابود میکند؟! وقتی متوجه خیانت همسرم شدم، باید چه کنم؟! چگونه درباره رابطه جنسی و کیفیت آن حرف بزنیم؟ معرفی ده رژیم لاغری پرطرفدار و معروف جهان تصاویر و فیلم های مستهجن چه آسیبی به روابط زناشویی میزند؟

داغ ترین مطالب

مجری رادیو به فغانی:لحظه رسیدن شما به همسرتان در فرودگاه خیلی قشنگ بود ،فغانی :البته ایشان خواهر خانم بنده هستند!
فروش پیتزای 38 میلیونی در میدان ونک! مارادونا: من یک فلسطینی هستم بالاخره نام سلطان سکه معروف فاش شد!
کدام پسر روحانی سه تابعیتی است؟
نامه نفتی ایران به ترامپ رابطه جنسی بعد زایمان چقدر متفاوت می شود؟ هدیه تولد ٦ میلیاردی شهرداری به یک سلبریتی از جیب مردم!
پسر حسن روحانی به قتل رسید یا خودکشی کرد؟!
دلال صیغه و ازدواج موقت با پورسانت های میلیونی ! کلاهبرداری میلیاردی تهیه‌کننده «شهرزاد» از بانک سرمایه!+ سند طرح تساوی دیه زن و مرد در مجلس کلید خورد
رقص در اینستاگرام و اعتراف در تلویزیون و...؛ مسئله چیست؟
شاخ‌های اینستاگرام به پلیس فتا احضار شدند خبرهای خوش برای بازنشستگان دلیل گرانی مسکن از دیدگاه وزیر
سفر به مکانی ناموجود در "کره شمالی"/در طبقه پنجم هتل "یانگاکدو" چه خبر بود؟
حقایقی درباره زندگی چرچیل ! جزئیات تصادف شدید فخیم زاده و آخرین وضعیت او مسافران از فروش ارز مسافرتی چقدر سود می‌برند؟
هشدار! اپلیکیشن صیغه یاب را دانلود نکنید !
پلیس فتا: تنها یک سایت همسریابی معتبر است! اعتراضات مردم خرمشهر به خشونت کشیده شد/دستور حمله مسلحانه از عربستان دریافت وام مسکن بدون سپرده و بدون نیاز به خرید اوراق مسکن
پربازدیدترین ها
  آخرین ویدیو ها
پر بحث ترین ها
شبکه مترجمین اشراق چاپ مقاله آرتا موسسه تحقیقاتی سینا انتشارات آذرگان شرکت بانی پاتوق سوغاتی - هومینا خانه مهر کودکان اکسپت مقاله آرمان
/  پربازدید ترین اخبار تصویری هفته
/  پربازدید ترین ویدیو های هفته

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به saednews.com می باشد.