سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی

دسته بندی ها

وزیر بهداشت:حاضر نیستیم آموزش علوم پزشکی را با وزارت علوم ادغام کنیم

​​​​​​​ساعد نیوز: پاسخ وزیر بهداشت به شریعتی نیسار معاون آموزشی وزارت علوم در خصوص ادغام بخش آموزش پزشکی با غیر پزشکی « حاضر نیستیم آموزش علوم پزشکی را با وزارت علوم ادغام کنیم»

کد: 17100851
آخرین بروزرسانی: 28 : 17 - 16 مهر 1396

ساعد نیوز: پاسخ وزیر بهداشت به شریعتی نیسار معاون آموزشی وزارت علوم در خصوص ادغام بخش آموزش پزشکی با غیر پزشکی « حاضر نیستیم آموزش علوم پزشکی را با وزارت علوم ادغام کنیم»

به گزارش ساعد نیوز، به دنبال سخنان معاون آموزش وزارت علوم مبنی بر ادغام آموزش پزشکی با غیر پزشکی، سید حسن هاشمی در جلسه معارفه ریاست دانشگاه علوم پزشکی گفت: در آغاز کار طرح تحول سلامت، اقدامات مناسب و خوبی انجام گرفت و منابع به خوبی تخصیص شد اما در ادامه کار با کم لطفی برخی افراد و شرکای طرح تحول سلامت روبرو شدیم و سرعت پیشرفت کار کاهش یافت.

هاشمی با اشاره به این مطلب که سازمان وزرات بهداشت در مقایسه با سایر سازمان های اجرایی، با مشکلات و درد مردم در ارتباط بوده و آنها خوب درک می کند افزود متاسفانه شعار دادن به اینکه درد ملت را می فهمیم در کشور ما راحت است، اما اگر کمی پای حرف و درد دل این ملت بنشینیم خواهیم دید که مردم در مورد عملکرد ما چگونه قضاوت می کنند.

هاشمی احترام به دانشگاه را وظیفه تمامی دولتمردان کشورمان می داند و می گوید : وقتی  موضوع اهمیت دانشگاه ها به میان می آید بایستی از تمام جهات به آن پرداخت. موضوع منابع مالی مورد نیاز دانشگاه نیز به اندازه پرداخت ماهیانه یارانه باید در ارجعیت قرار داده شود.

ایشان با اتخاذ سهمیه های جدید برای دانشگاه های علوم پزشکی مخالف هستند. زیرا معتقدند تفاوت زیادی در رتبه های درسی در یک کلاس ایجاد می شود. ایشان در ادامه افزودند: گاهی تصمیماتی گرفته می شود که هیچ کدام از ما اشتباه بودن آن را به گردن نمی گیریم. آیا عاقلانه است که  در رشته هایی مانند داروسازی در دانشگاه علوم پزشکی تهران، رتبه های ۳ هزار و ۸۰ هزار، سر یک کلاس باشند!!  مطمئنا تصمیم اشتباهی است و نه فقط من بلکه مقامات ارشد نظام و روسای قوای سه گانه نیز با این قضیه مخالف هستند.

وی با اشاره به این موضوع که  وزارت بهداشت ۱۸ هزار میلیارد تومان مطالبه و ۱۵ هزار میلیارد تومان بدهی دارد افزود که  سیستم  درمانی و آموزشی این وزارت به درستی اداره شده است. در حالی که ما در ابتدای کار شاهد بیمارستانهای ورشکسته و تراز مالی منفی بودیم.

هاشمی معتقد است که  دانشگاه های علوم پزشکی کشور نباید بدون توجه به مشکلات و گرفتاری های مردم، فقط مسیر خود را برود. آموزش، پژوهش و نوشتن مقالات، خوب است اما برای فخر فروختن  و احساس برتریت نیست؛ هدف ما باید حل مشکلات مردم باشد نه صرفا افزایش اعتبار علمی.

وزیر بهداشت بر این موضوع تاکید کرد که رمز موفقیت و پیشرفت ما در انتخاب افراد کارآمد و مسئولیت پذیر در مقامات مختلف بخصوص  در وزارت بهداشت، اعم از انتخاب وزیر، معاون، مدیر کل، رییس دانشگاه و بیمارستان و عضو هیات علمی  می باشد.

ایشان با اشاره به لزوم افزایش نیروهای متخصص و فوق تخصص در مناطق مختلف کشور، به این نکته اشاره کردند که  تامین این نیروها وظیفه دانشگاه است. برای مثال در رشته چشم پزشکی، ۵۰ درصد کشور از فلوشیپ های چشم پزشکی بهره مند نیستند!! در نتیجه باید روند کار را تغییر داد و به فکر تاسیس مراکز درمانی و بیمارستان های مجهز در تمامی نقاط کشور نه صرفا مراکز و شهرهای بزرگ بود.

و در آخر هاشمی عامل اصلی تمامی مشکلات کشور را نداشتن قدرت «نه گفتن»  مسئولان می داند. چه بسا گفتن یک نه بهتر از پاسخ مثبت در بسیاری موارد بوده و هر جا که مشکلات زیاد است به دلیل بله گفتن های بی پشتوانه است .

آخرین اخبار دانشگاهی در سایت خبری www.saednews.com

  چاپ تضمینی مقاله

  ترجمه تخصصی مقاله و کتاب

  • صفحه نخست
  • چاپ
آیا این خبر را پسندیدید؟ به اشتراک بگذارید
شبکه مترجمین اشراق
اخبار مرتبط
بیت کوین در بازار جهانی 11% ارزش خود را از دست داد.
بیت کوین در بازار جهانی 11% ارزش خود را از دست داد.
48 دانشجوی غیرایرانی در واحد علوم و تحقیقات تحصیل می کنند
48 دانشجوی غیرایرانی در واحد علوم و تحقیقات تحصیل می کنند
نامه انتقادی سردار نقدی  به رئیس جمهور در خصوص فضای مجازی
نامه انتقادی سردار نقدی به رئیس جمهور در خصوص فضای مجازی
نامه علم‌الهدی به شمخانی درباره اتهام دخالت در ناآرامی‌ها
نامه علم‌الهدی به شمخانی درباره اتهام دخالت در ناآرامی‌ها
کسنیا سابچاک خبرنگار روس، خط قرمز روس‌ها را رد کرد
کسنیا سابچاک خبرنگار روس، خط قرمز روس‌ها را رد کرد
دانشگاه آزاد در صدد افزایش جذب اساتید زن می باشد
دانشگاه آزاد در صدد افزایش جذب اساتید زن می باشد
دوره کاردانی پیوسته در دانشگاه فنی و حرفه ای ایجاد شد
دوره کاردانی پیوسته در دانشگاه فنی و حرفه ای ایجاد شد
آخرین وضعیت 132 بورسیه ی بلاتکلیف 
آخرین وضعیت 132 بورسیه ی بلاتکلیف 
نظرات ثبت شده برای این خبر
نظر شما

نام:

ایمیل:

ثبت نظر
پربازدیدترین ها
تبلیغ
کانال تلگرام ساعد نیوز
پر بحث ترین ها
مدرسان شریف خانه مهر کودکان شبکه مترجمین اشراق شرکت بانی پاتوق سوغاتی - هومینا پژوهش برتر چاپ مقاله آرتا اکسپت مقاله آرمان

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به saednews.com می باشد.