سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
Saturday, 2018 24 March - شنبه 4 فروردين 1397

بخش ها

اعلام تاریخ برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش تا دو هفته دیگر

ساعد نیوز: وزیر آموزش و پرورش از برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش در دی ماه سال جاری خبر داد.

کد: 17100952
آخرین بروزرسانی: 49 : 11 - 17 مهر 1396

به گزارش ساعد نیوز و به نقل از وزیر آموزش و پرورش درباره آزمون استخدامی آموزش و پرورش: گفتگوی اولیه پیرامون برگزاری این آزمون انجام گرفته است و امیدواریم در دی ماه سال جاری این آزمون برگزار شود.

سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به موضوع سه ساله شدن آموزش فنی و حرفه‌ای در دوره متوسطه دوم ، و بازنشستگی قابل توجهی از نیروهای بخش آموزشی در 4 سال آینده، به نیاز بیشتر کشور به نیروی انسانی در بخش هنرآموز و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای تاکید کرد.

بطحایی افزود: دو مسئله بازنشستگی نیاز به نیروی انسانی بایستی تحت یک برنامه جامع مورد بررسی قرار گیرد و اگر دانشگاه شهید رجایی توانایی تأمین این نیرو را نداشته باشد بایستی با امضاء تفاهم‌نامه ای بین این دانشگاه و دانشگاه‌هایی که در زمینه آموزش های فنی و حرفه ای بخصوص دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی و دانشگاه فنی و حرفه‌ای که امکانات لازم را دارند، این کمبود را جبران کنیم.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به سه ساله شدن هنرستان‌ها، خاطرنشان کرد: کمبود نیروی آموزشی باعث ایجاد شیب نسبتاً زیادی در آموزش‌های فنی و حرفه‌ای خواهد شد، بخصوص که در بین دانش‌آموزان پسر این کمبود بیشتر مورد توجه است.

بطحایی در خصوص برگزاری آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش گفت: با برنامه ربزی خای انجام گرفته در تلاشیم تا آزمون استخدامی آموزش و پرورش را در دی ماه امسال برگزار کنیم. در مورد تعداد نیرویی که جذب خواهد شد، هنوز تصمیم قطعی گرفته نشده است. زیرا اختلاف نظر بین آموزش و پرورش و امور استخدامی پیرامون این موضوع که در 4 سال آینده چه تعداد نیرو مورد نیاز خواهد بود، وجود دارد.

وی همچنین در مورد رتبه بندی معلمان گفت که در این مورد باید بر اساس تکلیف قانون برنامه ششم بایستی یک انطباق و همبستگی بین نظام پرداخت‌ها و رتبه‌بندی ایجاد شود که لازمه آن تنظیم یک لایحه به مجلس می باشد و در این خصوص در حال کار هستیم.

بطحایی همچنین با اشاره به بودجه لازم برای تامین نیروی جدید در آینده افزود: به نظر می رسد که امسال و در آغاز اجرای طرح، مشکلات زیادی نداشته باشیم. اما در آینده مشکلات ما جدی‌تر خواهد شد و بایستی پیش بینی های لازم در خصوص بودجه سال آینده داشته باشیم.

وزیر آموزش و پرورش در مورد تبدیل وضعیت نیروهای پیمانی و قراردادی گفت: در حال حاضر در حدود 12 هزار نیروی قراردادی در کشور وجود دارد که امید است دولت با تبدیل وضعیت این گروه موافقت نماید.

موضوع دیگری که وزیر آموزش و پرورش در صحبت های خود به آن اشاره کرد، در  زمینه تدریس معلمین بود. ایشان به تاکید بر اینکه به هیچ عنوان هیچ دانش‌آموزی نباید مجبور به استفاده از کتاب‌های کمک درسی باشد و کتاب خاصی را تهیه کند گفت:  متاسفانه در بسیاری از مدارس در سطح ابتدایی آزمون های تستی برگزار می کنند که روش اشتباهی می باشد. اینکه دانش آموزان از مقطع ابتدایی برای کنکو آموزش ببینند، درست نیست. ایشان بخشی از علت این موضوع را برگزاری آزمون های ورودی برخی مدارس ابتدایی که به شکل تستی برگزار میشود، دانست. و در آخر به این موضوع اشاره کردند که اگر دانش‌آموزان یا اولیا آنها به میل و خواسته خود از کتاب کمک درسی که معلم به آنها پیشنهاد می‌دهد، استفاده کنند منعی وجود ندارد اما به عنوان یک تکلیف به استفاده از کتب کمک درسی از سوی معلمان ممنوع است.

  چاپ مقاله isi

  ترجمه تخصصی

  • صفحه نخست
  • چاپ
آیا این خبر را پسندیدید؟ به اشتراک بگذارید
شبکه مترجمین اشراق
مطالب مرتبط
اعلام جزئیات مرحله دوم آزمون استخدامی دانشگاه های علوم پزشکی
اعلام جزئیات مرحله دوم آزمون استخدامی دانشگاه های علوم پزشکی
نظرات ثبت شده برای این مطلب
نظر شما

نام:

ایمیل: غیر ضروری - نمایش داده نمی شود

ثبت نظر
  آخرین ویدیو ها
پربازدیدترین ها
  آخرین تصاویر
پر بحث ترین ها
مدرسان شریف خانه مهر کودکان شبکه مترجمین اشراق شرکت بانی پاتوق سوغاتی - هومینا پژوهش برتر چاپ مقاله آرتا اکسپت مقاله آرمان

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به saednews.com می باشد.