سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی

دسته بندی ها

بانک اطلاعاتی ایده تا ثروت در دانشگاه آزاد راه اندازی شد

ساعد نیوز: رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی، از راه اندازی بانک اطلاعاتی ایده تا ثروت در دانشگاه آزاد به منظور ایجاد پیوند بین دانشگاه ها و بخش صنعت، خبر داد.

کد: 171112561
آخرین بروزرسانی: 54 : 14 - 21 آبان 1396

به گزارش سایت خبری ساعد نیوز، دکتر حبیب‌الله آراسته‌راد با تأکید بر شناسایی نخبگان در سطح واحدها و مراکز دانشگاهی و به طور کلی جامعه، گفت: کشور دارای سرمایه‌های ارزشمندی همچون نیروی انسانی است که متأسفانه توانایی و استعدادهای آنان به طور کامل بروز پیدا نکرده است.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف تأسیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی، شناسایی و جذب نخبگان است، اظهار کرد: سعی داریم از طریق این باشگاه که در 367 واحد و مرکز دانشگاه فعال هستند، نخبه‌های کشور را شناسایی و جذب کنیم.

دکتر آراسته ­راد به تأسیس بانک اطلاعاتی ایده تا ثروت از منابع موجود دانشگاه و نیازهای کشور در دانشگاه آزاد اسلامی اشاره و تصریح کرد: با جمع‌آوری و شناخت نیازها و معضلات و همچنین شناسایی، ساماندهی و هدفمندسازی منابع و تعریف پروپوزال‌ها، مقالات علمی ـ پژوهشی و ISI دانشجویان و استادان دانشگاه آزاد اسلامی در راستای حل مشکلات جامعه و کشور گام بر می‌داریم.

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان ادامه داد: دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در قیاس با دانشجویان سایر دانشگاه‌ها عملیاتی‌تر هستند، بنابراین می‌توانیم خیلی از مشکلات کشور را با وجود همین دانشجویان برطرف کنیم.

وی بر ایجاد انگیزه و امید در دانشجویان نخبه برای ادامه مسیر تأکید کرد و افزود: انگیزه دادن به دانشجویان، محققان علاقه‌مند و نخبه که توانایی و استعداد دارند و امیدوار کردن آنها به آینده درخشان و دستیابی به نتایج بالا و موفقیت آمیز از وظایف اصلی باشگاه است.

دکتر آراسته­ راد درخصوص ارائه تسهیلات به نخبگان خاطر نشان کرد: مهمترین کمکی که باید به نخبگان شود، برداشتن موانع و سدهای موجود و حذف بوروکراسی‌های دست و پاگیر است. اگر راه و مسیر برای چهره‌های استعداد درخشان و دانشجویان نخبه باز باشد، خودشان به موفقیت می‌رسند. نخبه با دست خالی هم کارهای بزرگ انجام می‌دهد، فقط باید به آنان فرصت داد و در مقابل آنان سنگ‌اندازی نکرد.

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان ادامه داد: زمانی که اهداف و چالش‌های بزرگ موجود برای نخبگان تبیین و هدف‌گذاری شود، می‌توانیم انتظار حل مشکلات از سوی نخبه‌ها را داشته باشیم. بطور مثال زمانی که تولید مقالات به عنوان هدف مطرح شد، می‌بینیم بیشترین تولید را محققان ایجاد کردند، حال باید حل مشکلات و نیازهای کشور هدف‌گذاری شود.

وی با اشاره به برنامه‌های باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان، گفت: شناسایی صنایع اطراف واحدها و مراکز دانشگاهی که هر کدام دارای چالش‌هایی هستند، در دستور کار باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان است، به طوری‌که با شناسایی این صنایع و هدف‌گذاری پیشرفت و بهبود آنها، اساتید و دانشجویان به کمک آنها شتافته و با تعریف تحقیقات در این حوزه زمینه ارتقای صنعت، تولید و دانشگاه فراهم می‌شود.

دکتر آراسته راد با بیان اینکه باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دارای 76 هزار و 500 عضو است، گفت: از این تعداد هزار و 50 چهره استعداد درخشان، 14 هزار عضو فعال و 12 هزار عضو خارج از دانشگاه آزاد اسلامی هستند.

  چاپ تضمینی مقاله

  ترجمه تخصصی مقاله و کتاب

  • صفحه نخست
  • چاپ
آیا این خبر را پسندیدید؟ به اشتراک بگذارید
شبکه مترجمین اشراق
اخبار مرتبط
آخرین وضعیت 132 بورسیه ی بلاتکلیف 
آخرین وضعیت 132 بورسیه ی بلاتکلیف 
اقدام غیرمنتظره صداسیما در قطع پخش سریال لیسانسه ها!
اقدام غیرمنتظره صداسیما در قطع پخش سریال لیسانسه ها!
آیا توافق بر سر برنامه موشکی صحت دارد؟
آیا توافق بر سر برنامه موشکی صحت دارد؟
حضور بانوان در ورزشگاهها از چه زمانی شروع خواهد شد؟
حضور بانوان در ورزشگاهها از چه زمانی شروع خواهد شد؟
عقب نشینی وزیر دفاع آمریکا از موضع حمله نظامی به ایران
عقب نشینی وزیر دفاع آمریکا از موضع حمله نظامی به ایران
ایران "وظایف میزبانی" جام جهانی ۲۰۲۲ را برعهده می‌گیرد؟
ایران "وظایف میزبانی" جام جهانی ۲۰۲۲ را برعهده می‌گیرد؟
زلزله ۴.۵ ریشتری حوالی بهاباد استان یزد
زلزله ۴.۵ ریشتری حوالی بهاباد استان یزد
کاهش محدودیت محصوران خانگی با تلاش فراکسیون امید
کاهش محدودیت محصوران خانگی با تلاش فراکسیون امید
نظرات ثبت شده برای این خبر
نظر شما

نام:

ایمیل:

ثبت نظر
پربازدیدترین ها
تبلیغ
کانال تلگرام ساعد نیوز
پر بحث ترین ها
مدرسان شریف خانه مهر کودکان شبکه مترجمین اشراق شرکت بانی پاتوق سوغاتی - هومینا پژوهش برتر چاپ مقاله آرتا اکسپت مقاله آرمان

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به saednews.com می باشد.