سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
Monday, 2018 21 May - دوشنبه 31 ارديبهشت 1397

بخش ها

57 : 17 - 26 ارديبهشت 1397

هزینه و نحوه ثبت نام آزمون MHLE

ساعد نیوز: در این بخش ساعد نیوز، سعی شده است تا اطلاعات جامع و کاملی از هزینه و نحوه ثبت نام آزمون MHLE در اختیار کسانی که قصد شرکت در این آزمون را دارند، قرار داده شود.

کد: 1805166746
آخرین بروزرسانی: 09 : 18 - 26 ارديبهشت 1397

هزینه و نحوه ثبت نام آزمون MHLE

آزمون MHLE، مخفف Ministry Health Language Examination است که برای سنجش سطح زبان و سواد زبان انگلیسی متقاضیان تحصیل در رشته‌های تخصصی پزشکی و پیراپزشکی در دانشگاه‌های و مراکز آموزش عالی پزشکی داخل کشور برگزار می‌شود.
در ایران،  وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، آزمون‌های اختصاصی و ملی زبان را برای پذیرش داوطلبان جهت رشته‌های مقاطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی سراسر کشور برگزار می‌کنند. مثلاً وزارت علوم، آزمون زبان MSRT و وزارت بهداشت، آزمون MHLE را برگزار می‌کند .
در این مطلب نحوه ثبت‌نام و جزییات شرکت در آزمون زبان MHLE که توسط وزارت بهداشت برگزار می‌شود و برای سنجش سطح زبان علاقه‌مندان به شرکت در دوره‌های دکترای تخصصی پزشکی و پیراپزشکی (غیر مهندسی) می باشد، توضیح داده شده است. داوطلبان علاقه مند به ثبت نام در آزمون MHLE توجه داشته باشند که ثبت نام در این آزمون از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی اینترنتی www.sanjeshp.ir (بخش آزمون MHLE) صورت می گیرد. ظرفیت ثبت نام این آزمون محدود است بنابراین کسانی که قصد شرکت در این آزمون را دارند می بایست در زمان مشخص شده نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.  آزمون های MHLE به صورت متوالی و شش نوبت در هر سال معمولا هر دو ماه یکبار برگزار می شود. در صورتی که در بیش از یک حوزه برگزار شود که در هنگام ثبت نام  آزمون توسط وزارت بهداشت، اعلام می شود. در این صورت معمولاً شهرهای اصفهان، تبریز، شیراز نیز علاوه بر تهران حوزه برگزاری خواهند بود. داوطلبان می بایست برای ثبت نام به سایت وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ( مرکز سنجش ) مراجعه نمایند و نسبت به ثبت نام اقدام کنند و پس از ساخت پروفایل شخصی نسبت به انتخاب تاریخ از بین تاریخ های اعلام شده اقدام نمایند.

زمان دقیق برگزاری آزمون MHLE در جدول زمانبندی آزمونهای وزارت بهداشت اعلام می شود.این تقویم آزمون در ابتدای هر سال منتشر می شود.

هزینه آزمون MHLE در سال 97، مبلغ 60 هزار تومان خواهد بود. داوطلبان این مبلغ را با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به صورت الکترونیکی پرداخت می کنند.

مدرک آزمون MHLE، برای مصاحبه آزمون دکتری و یا آزمون جامع دکتری، توسط کلیه دانشگاه های علوم پزشکی کشور قابل پذیرش و معتبر است. این مدرک، علاوه بر قابلیت ارائه  به دانشگاه ها حین مصاحبه دکتری، جهت کسب فرصت مطالعاتی و یا بورسیه های تحصیلی دولتی قابل استفاده خواهد بود. در خصوص مدت اعتبار مدرک MHLE نیزباید گفت که اعتبار مدرک این آزمون همانند آزمون تافل ، 2 سال می باشد.

  چاپ مقاله isi

  ترجمه تخصصی

  • صفحه نخست
  • چاپ
آیا این خبر را پسندیدید؟ به اشتراک بگذارید
شبکه مترجمین اشراق
مطالب مرتبط
هزینه و نحوه ثبت نام آزمون GRE
هزینه و نحوه ثبت نام آزمون GRE
هزینه و نحوه ثبت نام آزمون زبان انگلیسی OET
هزینه و نحوه ثبت نام آزمون زبان انگلیسی OET
هزینه و نحوه ثبت نام آزمون زبان انگلیسی UTEPT 
هزینه و نحوه ثبت نام آزمون زبان انگلیسی UTEPT 
 نحوه محاسبه نمره در آزمون GRE
 نحوه محاسبه نمره در آزمون GRE
مهلت ثبت نام آزمون سردفتری ۹۷ تمدید شد
مهلت ثبت نام آزمون سردفتری ۹۷ تمدید شد
شروع ثبت نام آزمون MSRT تیرماه 97 از روز یکشنبه
شروع ثبت نام آزمون MSRT تیرماه 97 از روز یکشنبه
منابع آزمون GRE
منابع آزمون GRE
آخرین وضعیت کازرون پس از ناآرامی‌ها
آخرین وضعیت کازرون پس از ناآرامی‌ها
نظرات ثبت شده برای این مطلب
نظر شما

نام:

ایمیل: غیر ضروری - نمایش داده نمی شود

ثبت نظر
پربازدیدترین ها
پر بحث ترین ها
کنفرانس ریاضی موسسه تحقیقاتی سینا انتشارات آذرگان شبکه مترجمین اشراق شرکت بانی پاتوق سوغاتی - هومینا خانه مهر کودکان چاپ مقاله آرتا اکسپت مقاله آرمان
/  پربازدید ترین اخبار تصویری هفته
/  پربازدید ترین ویدیو های هفته

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به saednews.com می باشد.