سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
Friday, 2018 17 August - جمعه 26 مرداد 1397

بخش ها

تیم ملی فوتبال در محاصره حاشیه‌های غیرفوتبالی

ساعدنیوز: با وجود آنکه در روزهای گذشته انتقادهای فراوانی نسبت به لیست کی‌روش شده بود، روز گذشته و پس از انتشار لیست رسمی مسافران روسیه، باز هم فضای مجازی پر بود از انتقاد و گاهی فحاشی به مرد پرتغالی تیم ملی ایران.

کد: 1806057843
آخرین بروزرسانی: 50 : 12 - 15 خرداد 1397

بازی با یونان که در رده‌بندی فیفا تیم چهل‌و‌چهارم است، بازی مناسبی بود و لغو آن لطمه زیادی به کی‌روش زد. ابتدا قرار بود این بازی در استانبول برگزار شود که به‌دلیل تنش بین یونان و ترکیه، یونانی‌ها حاضر نشدند به ترکیه بیایند و بازی به یونان منتقل شد. ایران و یونان بر سر تبلیغات دور زمین به مشکل برخوردند. یونان می‌خواست از تبلیغات شرکت‌های شرط‌بندی و نوشیدنی‌های الکی استفاده کند که ایران مخالفت کرد و در نهایت بازی لغو شد. هر دو طرف هم مدعی شدند از طرف مقابل غرامت خواهند گرفت.

به گزارش سایت خبری ساعدنیوز و به نقل از فرارو، کی‌روش لیست بیست و سه نفره ایران برای جام جهانی را اعلام کرد. آنگونه که انتظار می‌رفت نه اعتنایی به اعتراض نمایندگان مجلس کرد و نه مرعوب جنجال‌سازی‌ها در فضای مجازی شد. "سیدجلال حسینی" را نخواست و زیر بار دعوت از "وریا غفوری" نرفت. از همان جمع بیست و چهار نفره اردوی ترکیه، تنها "علی قلی زاده" را خط زد.

با این حال این تنها حاشیه تیم ملی ایران نیست و نخواهد بود. هر روز یک جنجال و یک حاشیه تازه و البته عجیب گریبان تیم ملی فوتبال ایران را می‌گیرد. در شرایطی که همه تیم‌های حاضر در جام جهانی روسیه درگیر بازی‌های تدارکاتی و اردو‌های نفس گیر آماده سازی هستند. برای تیم ملی ایران شرایط عجیب و دشوار شده است. از یک سو سوء مدیریت باعث شده که تیم ملی با بحران بازی تدارکاتی روبه رو شود و از طرف دیگر تحریم‌های اقتصاد گریبان بازیکنان تیم ملی فوتبال را هم گرفته است.

نایک
دو روز پیش شرکت آمریکایی نایک، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان وسایل، کفش و لباس ورزشی، اعلام کرد که بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران در جریان جام جهانی ۲۰۱۸ در روسیه کفش‌های تولیدی این شرکت را نخواهند پوشید.
نایک توضیح بیشتری در این باره نداد، اما به گزارش خبرگزاری رویترز عواقب ناشی از تصمیم آمریکا به خروج از توافق برجام و برقراری تحریم‌ها به حوزه ورزش نیز کشیده شده است.

این در حالی است که حدود ۶۰ درصد بازیکنان حاضر در جام جهانی کفش‌های نایک را پا خواهند کرد.


لباس‌های تیم ملی ایران در جام جهانی را کمپانی آدیداس تولید خواهد کرد، اما درباره کفش، بازیکنان می تواند براساس سلیقه خود عمل کرده و هر برندی که مایل باشند بپوشند.


تعدادی از بازیکنان تیم ملی با نایک قرار داد دارند، که با این تصمیم، این کمپانی نمی‌تواند به قرارداد خود عمل کند. اشکان دژاگه، مهدی طارمی، مسعود شجاعی، سردار آزمون، رامین رضاییان، مهرداد محمدی، سعید عزت‌اللهی، کریم انصاری‌فرد، وحید امیری، علی قلی‌زاده، مهدی ترابی، امیر عابدزاده و سامان قدوس از کفش‌های کمپانی نایک استفاده می‌کنند.


احتمالا این بازیکنان باید در جام جهانی از کفش‌های برندی دیگر استفاده کنند، البته این محدودیت فقط در قالب قرارداد مستقیم با این شرکت است. یعنی نایک به قرارداد خود عمل نمی‌کند، اما این بازیکنان می‌تواند خارج از چهارچوب قرارداد با شرکت و از راه‌های دیگر کفش برند نایک را تهیه کنندو در جام جهانی مورد استفاده قرار دهند.


امروز خبری منتشر شد که نشان می‌دهد کمپانی نایک بر تصمیم خود پافشاری می‌کند. براساس این خبر سامان قدوس با وجود داشتن قرارداد با نایک در آستانه رقابت‌های جام جهانی هنوز کفش‌های این شرکت برای استفاده در روسیه در ترکیب تیم ملی ایران را دریافت نکرده است.


در این خصوص یک سایت سوئدی نیز گزارشی منتشر کرده و نوشته که با وجود درخواست توضیح از نمایندگی نایک در سوئد آن‌ها نیز پاسخی نداشتند و اعلام کردند از دفتر پاریس باید در این خصوص سوال شود.


در این شرایط مشخص است که شرکت نایک به خاطر تحریم‌ها از انجام معامله مالی با طرف ایرانی معذور است.


حالا باید دید که بازیکنانی طرف قرارداد با نایک هستند چه تصمیمی خواهند گرفت. آیا فوتبالیست‌های ایرانی با کفش‌های این برند آمریکایی در جام جهانی حاضر می‌شوند یا با ببرند‌های دیگر. گفته می‌شود که با این اتفاق احتمالا بازیکنان ایرانی به سمت کفش‌های برند آدیداس خواهند رفت.


اقدام نایک بازتاب گسترده‌ای در افکار عمومی ایران داشت و بسیاری آن را محکوم کردند. حتی بحث درباره تحریم خرید محصولات این برند ورزشی مطرح شد و موافقان و مخالفان این ایده اظهار نظر‌های مختلفی درباره آن مطرح کردند. ایده‌ای که البته در جامعه مورد استقبال قرار نگرفت و بیشتر مایه تمسخر و شوخی کاربران فضای مجازی شد.

تیم ملی فوتبال
بحران لغو بازی‌های تدارکاتی

اما این تنها مسئله و بحران موجود در تیم ملی نیست شاید از همه کوچکتر و کم اهمیت‌تر هم باشد. مسئله آماده سازی این روز‌ها شرایط سختی را برای تیم ملی رقم زده است.


کارلوس کی‌روش برای این مقطع، بازی با تیم‌های سوریه، ازبکستان، ترکیه، یونان و لیتوانی را در نظر گرفته بود. بازی با سوریه که به‌دلیل حضور برخی ملی‌پوشان در مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا لغو شد، ازبکستان هم با تیمی نه چندان کامل مقابل ایران قرار گرفت.

 

بازی با ترکیه دیداری مهم و مفید بود که به نظر می‌رسد کی روش و بازیکنان تیم ملی بهره مناسبی از آن برده اند. پس از بازی با ترکیه تیم ملی در حال آماده کردن خود برای بازی با یونان بود که ناگهان اعلام شد این بازی لغو شده است.


بازی با یونان که در رده‌بندی فیفا تیم چهل‌و‌چهارم است، بازی مناسبی بود و لغو آن لطمه زیادی به کی‌روش زد. ابتدا قرار بود این بازی در استانبول برگزار شود که به‌دلیل تنش بین یونان و ترکیه، یونانی‌ها حاضر نشدند به ترکیه بیایند و بازی به یونان منتقل شد. ایران و یونان بر سر تبلیغات دور زمین به مشکل برخوردند. یونان می‌خواست از تبلیغات شرکت‌های شرط‌بندی و نوشیدنی‌های الکی استفاده کند که ایران مخالفت کرد و در نهایت بازی لغو شد. هر دو طرف هم مدعی شدند از طرف مقابل غرامت خواهند گرفت.


فدراسیون فوتبال ایران پنجشنبه بیانیه‌ای در این زمینه صادر کرد. فدراسیون عنوان کرد ایران حاضر بوده در یونان بازی کند و ادعای طرف یونانی صحیح نیست. در بخشی از این بیانیه آمده است. «فدراسیون فوتبال ایران با گزارش موضوع به فیفا پیش خواهد رفت و تمامی اقدامات قانونی برای جبران خسارت‌های ایجاد‌شده در زمینه ورزشی و مالی را انجام خواهد داد. تا زمان اقدام فیفا نسبت به این گزارش، فدراسیون فوتبال ایران اعلام می‌کند که روابطش را با فدراسیون فوتبال یونان به حالت تعلیق درمی‌آورد.»


البته این اقدام فدراسیون فوتبال نیز مورد انتقاد قرار گرفت. سوال این است فدراسیون فوتبال ایران چه مراوداتی با یونان دارد که حالا به حالت تعلیق درآمده است؟ ناظران معتقدند بیانیه پر سروصدا فدراسیون برای توجیه ناکامی در برگزاری این دیدار است.

 

پس از لغو بازی با یونان فدراسیون فوتبال پنجشنبه اعلام کرد تیم ضعیف کوزوو که در رده‌بندی فیفا در رده ۱۵۲ قرار دارد، جانشین یونان شده است، ساعاتی بعد، اما با اعلام خبر لغو بازی با کوزوو، بحران تیم ملی جدی‌تر به نظر رسید. تیم ملی ایران حالا در فاصله ۱۰ روز تا بازی اولش در جام جهانی، فقط یک بازی تدارکاتی پیش‌رو دارد: بازی با لیتوانی؛ تیم ۱۳۳ رده‌بندی فیفا.

 

حالا این سوال جدی مطرح است که چرا بازی با کوزوو لغو شد؟ فدراسیون فوتبال در‌این‌باره هم توضیح کوتاهی داده است: «پس از توافق اولیه که فدراسیون فوتبال ایران تمامی خواسته‌های فدراسیون کوزوو (از جمله حمل‌ونقل، اقامت و سایر) را پذیرفته بود، خواسته جدید و دقیقه آخر از سوی فدراسیون فوتبال کوزوو مطرح شد که انجام این دیدار را به طور کلی غیرممکن کرد.» این بازی قرار بود یکشنبه برگزار شود.


ظاهرا ایران خواسته بود بازی پشت در‌های بسته برگزار شود و کوزوو مخالفت کرده بود. توییتر فدراسیون فوتبال کوزوو در‌این‌باره نوشته است: «فدراسیون فوتبال کوزوو تأیید می‌کند که توافق‌هایی با فدراسیون فوتبال ایران شده بود، اما پس از آن طبق اعلام یک مقام، فدراسیون فوتبال ایران درخواست کرده که این بازی بدون حضور تماشاگر برگزار شود که برای فدراسیون فوتبال کوزوو غیرقابل‌پذیرش بوده و بنابراین بازی لغو شده است.»


معلوم نیست که چرا فدراسیون فوتبال خواستار برگزاری این بازی پشت در‌های بسته شده بود. شاید این درخواست کارلوس کی روش بوده است. اما به هرحال اگر بازی به خاطر این درخواست لغو شده است باید گفت درخواست عجیبی بوده است چرا که در حال حاضر اکثر بازی‌های تیم‌های دیگر برای حضور در جام جهانی در حضور تماشاگران برگزار می‌شود و برگزاری بازی بدون تماشاگر اقدام غیر معمولی به حساب می‌آید. فقط برخی تیم‌ها ممکن است آخرین بازی تدارکاتی خود را پشت در‌های بسته برگزار کنند. کاری که ایران روز ۱۹ خرداد در بازی با لیتوانی در روسیه انجام خواهد داد.

  چاپ مقاله isi

  ترجمه تخصصی

جام جهانی 2018  روسیه-
آخرین اخبار و نتایج جام جهانی
  • صفحه نخست
  • چاپ
آیا این خبر را پسندیدید؟ به اشتراک بگذارید
شبکه مترجمین اشراق
مطالب مرتبط
15 توصیه علمی برای درمان جوش های صورت و بدن
15 توصیه علمی برای درمان جوش های صورت و بدن
بیانیه مهم کاخ سفید درباره تحریم های ایران !
بیانیه مهم کاخ سفید درباره تحریم های ایران !
(فیلم) شوخی با صاحبان ماشین‌های گران قیمت
(فیلم) شوخی با صاحبان ماشین‌های گران قیمت
قیمت دلار در آستانه شروع تحریم‌های جدید
قیمت دلار در آستانه شروع تحریم‌های جدید
بی میلی جنسی و سرد مزاجی زنان ناشی از چیست؟
بی میلی جنسی و سرد مزاجی زنان ناشی از چیست؟
امکان ثبت نام در تمام رشته‌های فنی و حرفه ای تا فردا فراهم شد
امکان ثبت نام در تمام رشته‌های فنی و حرفه ای تا فردا فراهم شد
ویدیو -لحظه فرو ریختن پل در جنوا ی ایتالیا
ویدیو -لحظه فرو ریختن پل در جنوا ی ایتالیا
پنج اشتباه در رژیم های لاغری و تناسب اندام
پنج اشتباه در رژیم های لاغری و تناسب اندام

نظر خود را بنویسید

ثبت دیدگاه

نام:

ایمیل: غیر ضروری - نمایش داده نمی شود

ثبت نظر

پیشنهاد شده

10 رفتار مشمئز کننده در زندگی زناشویی که کمتر کسی آنها را تحمل میکند ! آیا کسی که خیانت کند باز هم کار خود را تکرار خواهد کرد؟ چرا زنان خوشگل اکثرا با مردان زشت ازدواج میکنند؟! علت اصلی گرایش جوانان به همجنس بازی ! 7 تفاوت رایج در میل جنسی زنان و مردان 10 چیز را در رابطه تان اصلا و ابدا قربانی نکنید ! شش جمله خطرناک در زندگی زناشویی وابستگی شوهر به خانواده اش چه زمانی مشکل ساز میشود؟ شوهران نمونه چه ویژگی و خصلت هایی دارند؟ نقش فیلم های پورنو در روابط جنسی زن و مرد 8 زنی که مردان از آنها فراری اند ! بررسی ابعاد عشق و عاشقی از دیدگاه روانشناسی عصبی هایپر سکشوال یا اعتیاد جنسی چیست ؟ چرا نباید با مرد متاهل وارد رابطه احساسی و جنسی شد ؟ خانم های مورد علاقه آقایان چه ویژگی هایی دارند؟ رازهایی درباره مردان که هر زنی باید آنها را بداند ! صدمات و آسیب های رابطه جنسی 15 نشانه داشتن تفاهم با همسر چرا برخی مردان طالب رابطه جنسی با زنان بدکاره هستند ؟ علت تنفر از شوهر در دوران بارداری چیست؟ خیانت جنسی چه تفاوت هایی با خیانت عشقی دارد؟ 10 نشانه اصلی مردانی که از زنان سوءاستفاده میکنند! رابطه جنسی زود گذر با یک غریبه چه آسیبی به روان میزند؟ اوج میل جنسی زنان در چه سنی است؟ 10 مشکل اساسی در ازدواج های بدون رابطه جنسی ! 10کاری که پایان زندگی زناشویی را نشان میدهد ! خانم ها چرا زیاد گریه میکنند؟! چه میزان رابطه جنسی نرمال و رفتار سالم محسوب میشود؟ همه چیز درباره طلاق عاطفی زن و شوهر ! چه زمانی آماده برای بچه دار شدن هستید!؟ هنگام رابطه جنسی و ارگاسم چه اتفاقی در مغز می افتد؟ چرا نباید از ارتباط جنسی به عنوان ابزاری برای مجازات استفاده کرد؟ مسائلی که مردان هیچ وقت به آنها اعتراف نمیکنند! چرا بعد از مدتی رابطه زناشویی سرد و یکنواخت میشود؟ موضوعات مهمی که حتما همسر آینده تان باید بداند! نشانه های متاهل بودن مردی که با آن در ارتباط هستید! تحمل ازدواج ناموفق به خاطر بچه ها کار درستی است؟! آیا میتوان بعد از خیانت همسر دوباره به او اعتماد کرد؟ 4 موضوع رایج در اختلافات زناشویی ! مردان چگونه با احساسات و ذهن زنان بازی میکنند؟! رابطه جنسی قبل از ازدواج خوب است یا بد؟ 10 اشتباه ویران کننده آقایان در رابطه جنسی ! باورهای غلط رایج درباره تمایلات جنسی! بهترین زمان برقراری رابطه جنسی چه زمانی است؟ جملاتی که گفتن آنها موجب سرد شدن روابط احساسی و زناشویی میشود ! حین رابطه جنسی از چه کلمات و جملاتی استفاده کنیم؟ چگونه با متفاوت بودن تمایلات جنسی همسرمان کنار بیاییم؟ آشنایی با فیزیولوژی جنسی و مکانیزم ارگاسم در خانم ها ! چگونه در مسائل جنسی از همسر خود انتقاد کنیم ؟ 5 حقیقت تلخ درباره خیانت که متاهلین باید بدانند! چرا مردان بعد از پدر شدن افسرده میشوند!؟ دو دلیل عمده طلاق زوجین از دیدگاه روانشناسی رابطه‌جنسی به عنوان یک سلاح در زندگی مشترک ! باورهای اشتباه درباره پورنوگرافی یا تصاویر مستهجن 18+ چرا بعد از رابطه جنسی حتما باید دوش گرفت؟ مهمترین دلایل خیانت به همسر ! تفاوت های میل جنسی در زنان و مردان ! حرفهایی که موجب شعله ور کردن دعوای زن و شوهری میشود ! 12 کار ممنوع بعد از دعوای زن و شوهری ! راهکارهایی برای داشتن زندگی زناشویی شاد و رمانتیک ! اشتباهات بزرگ زنان در زندگی زناشویی ! مهمترین و شایعترین بیماری های جنسی در مردان! بی میلی جنسی و سرد مزاجی زنان ناشی از چیست؟ انتقال بیماری های جنسی و مقاربتی بدون رابطه جنسی ! نداشتن رابطه جنسی چه عواقبی دارد؟ آیا میل جنسی خیلی زیاد یک بیماری محسوب میشود؟ 10 نکته روانشناسی درباره خودمان که نمی دانیم! کارهایی که زنان بعد از نزدیکی و رابطه جنسی باید انجام دهند! 10 بیماری که موجب کاهش میل جنسی خانم ها میشود! معرفی 14 بیماری مقاربتی و آمیزش جنسی همه چیز درباره ترانس سکشوال(دو جنسه ها) و عمل تغییر جنسیت‌ ! خطرناکترین و بی ثبات ترین نوع ازدواج ! همه چیز درباره ازدواج سفید در ایران! زیاده روی در رابطه جنسی چه تبعاتی دارد؟ انسان های نرمال هر چند وقت یکبار رابطه جنسی دارند؟ آشنایی با رفتارهای جنسی پر خطر ! جمله ای که اختلافات و بحث های زناشویی را پایان میدهد! آمیزش جنسی برای چه کسانی مضر است؟ سکس تراپی یا آمیزش درمانی برای چه کسانی لازم است؟ با شوهر دروغگو چگونه رفتار کنیم؟ آشنایی با 8 انحراف جنسی شایع افزایش میل جنسی و بهبود روابط زناشویی با روغن های اسانس! جذاب ترین روز برای رابطه جنسی از نظر خانم ها ! باورهای نادرست درباره ارگاسم زنان در رابطه جنسی! چه زمانی رابطه جنسی برای بدن مضر است؟ جذاب ترین رفتارهای جنسی در روابط زناشویی ! مقایسه همسر با دیگران چه آسیبی به زندگی میزند؟ 4 سوال جنسی رایج در بین آقایان 10 کاری که قبل از رابطه جنسی نباید انجام داد!

داغ ترین مطالب

تعقیب همسر خود را به ما بسپارید !!!
کلیپ بسیار تلخ ارژنگ امیر فضلی درباره تقسیم دریای خزر! «دیپورت» اشتباهی یک جانباز به افغانستان؟! (فیلم) سارقان نخبه و برتر ایران !
چه کسانی شب‌ها دلار می‌خرند؟!
وضعیت اجنه و از ما بهتران در ایران (فیلم) آیا اعترافات اطرافیان ترامپ موجب برکناری او خواهد شد؟ ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند!
عکسی که زن و شوهر آدمخوار را لو داد !
پاسخ مسئولین به کمپین فرزندت_کجاست ؟ دلار بخریم یا نه؟ (عکس) گور خوابی که قهرمان تکواندو و دانشجوی دکتری شد !
شهری ترسناک که به دست اجنه و موجودات فرازمینی ساخته شده است!
ماجرای تکان دهنده اردوی دانش آموزی یزد به گرجستان! خانم‌های خانه‌دار به شمش و طلای آب شده رو آورده‌اند! وزیر کار، بیکار شد/ رای عدم اعتماد به ربیعی
چرا زنان امروزی شوهرانشان را کتک میزنند؟!
(فیلم) در صورت پیروزی هیتلر دنیا چگونه میشد؟ یک پیش بینی علمی وحشتناک! ازدواج مرد عرب با یک جن به نام میمونه !
(فیلم) خاطره جالب یک توریست درباره پول های ایرانی!
راهکارهای رئیس دولت اصلاحات برای خروج از وضع کنونی کشور ناگفته های جنسی از حرمسراهای قاجار ! (عکس) اجسادی که پس از مرگ مدلینگ شدند !
«طرح خدمت سربازی دخترها» در مجلس
چرا زنان حرم ناصرالدین شاه سبیل داشتند؟ جادویی شدن با خوردن آب گندیده جسد مکشوفه ! (عکس) تجمع طلاب مشهدی در اعتراض به وضعیت معیشتی مردم
این سه دختر پدرشان را به طرز فجیعی کشتند
چگونه خاطرات و اتفاق های بد گذشته را فراموش کنیم؟ گریه های پسر ۶ ساله پدر را از اعدام نجات داد مذاکره رییس جمهور روحانی و ترامپ در 28 مرداد؟
صیغه و ازدواج موقت 99 هزار تومانی!
پلان های سخیف جنسی، واکنش های تند به فیلم هزارپا ! ماجرای عجیب اخراج 3 استاد دانشگاه نخبه ! حقایقی شگفت انگیز درباره بدن انسان !!!
پربازدیدترین ها
پر بحث ترین ها
شبکه مترجمین اشراق چاپ مقاله آرتا موسسه تحقیقاتی سینا انتشارات آذرگان شرکت بانی پاتوق سوغاتی - هومینا خانه مهر کودکان اکسپت مقاله آرمان
/  پربازدید ترین اخبار تصویری هفته
/  پربازدید ترین ویدیو های هفته

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به saednews.com می باشد.