سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
Friday, 2018 22 June - جمعه 1 تير 1397

بخش ها

25 : 11 - 16 خرداد 1397

طولانی تر شدن روزهای کره زمین!

ساعد نیوز: تغییر در فسیل های صخره ای می تواند حاکی از تغییر در چرخش زمین در میلیاردها سال قبل باشد و این امر به دانشمندان در ترسیم چگونگی حرکت آن در خلال زمان کمک می کند.

کد: 1806067847
آخرین بروزرسانی: 38 : 11 - 16 خرداد 1397

به گزارش سایت خبری ساعد نیوز و به نقل از سینا پرس: 

مطالعه جدید که در "مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم" منتشر شده، حاکی از آن است که 1.4 میلیارد سال قبل، روز زمینی فقط 18 ساعت بود. این موضوع تا حدی به این دلیل بود که در آن دوران، ماه به زمین نزدیک تر بود و این امر شیوه چرخش زمین به دور محور خود را دستخوش تغییر کرده بود.

هم اکنون ماه در حال فاصله گرفتن از زمین با سرعت 3.82 سانتی متر در سال است و این بدین معناست که ظرف 200 میلیون سال آینده هر روز زمینی معادل 25 ساعت خواهد بود.

به گفته "استیون میرز"، پروفسور علم زمین در دانشگاه ویسکانسین-مدیسن، این موضوع به این خاطر است که حرکت زمین تا حدی توسط اجرام پیرامون آن مانند سیارات دیگر و همچنین ماه تعیین می شود که به آن نیرو وارد می کنند.

ایجاد هر تغییری در این نیرو می تواند به نوبه خود موجب ایجاد تغییرات در مداری شود که در آن زمین به دور خورشید حرکت می کند؛ این امر همچنین ممکن است موجب بروز تغییر در چرخش زمین و حرکت آن به دور محور خود شود.

این تغییرات که چرخه های Milankovich نام دارند، مکان توزیع نور خورشید بر روی زمین و بنابراین ریتم های آب و هوایی کره خاکی را تعیین می کنند. چنین ریتم هایی را می توان در فسیل های صخره ای شناسایی کرد که صدها میلیون سال قدمت دارند.

طی میلیارد ها سال، زمان بر روی زمین تا حد قابل توجهی تغییر کرده چون منظومه شمسی دارای اجرام متحرک زیادی از جمله سیارات دیگری است که به دور خورشید می چرخند.

تغییر در فسیل های صخره ای می تواند حاکی از تغییر در چرخش زمین در میلیاردها سال قبل باشد و این امر به دانشمندان در ترسیم چگونگی حرکت آن در خلال زمان کمک می کند. با این حال، علمی ترین شیوه ها نیز نمی توانند دقت لازم برای چنین گسست زمانی (از میلیاردها سال قبل تا کنون) را ارائه دهند.

محققان در مطالعه جدید از شیوه ای جدید موسوم به astrochronology استفاده کردند؛ این روش، در واقع ابزاری آماری است که نظریان نجومی را به مشاهدات زمین شناسی مرتبط می کند تا دانشمندان بتوانند با کمک آن، تغییرات آب و هوایی زمان های کهن را کشف، تاریخ منظومه شمسی را بازسازی کرده و همزمان گذشته زمین را بررسی کنند.

  چاپ مقاله isi

  ترجمه تخصصی

جام جهانی 2018  روسیه-
آخرین اخبار و نتایج جام جهانی
  • صفحه نخست
  • چاپ
آیا این خبر را پسندیدید؟ به اشتراک بگذارید
شبکه مترجمین اشراق
مطالب مرتبط
31 خرداد، طولانی ترین روز سال 97
31 خرداد، طولانی ترین روز سال 97
لایی خوردن از امیری کار دست پیکه داد
لایی خوردن از امیری کار دست پیکه داد
جنگ روانی اسپانیایی‌ها علیه ایران
جنگ روانی اسپانیایی‌ها علیه ایران
درمانی برای سندروم ناخن جویدن
درمانی برای سندروم ناخن جویدن
نفس کشیدن در مریخ ممکن میشود!
نفس کشیدن در مریخ ممکن میشود!
آشنایی با رشته ویروس شناسی پزشکی و بازار کار آن
آشنایی با رشته ویروس شناسی پزشکی و بازار کار آن
عکسی جالب از خطاهای نیمار
عکسی جالب از خطاهای نیمار
روز داوران ایرانی در جام جهانی
روز داوران ایرانی در جام جهانی

نظر خود را بنویسید

ثبت دیدگاه

نام:

ایمیل: غیر ضروری - نمایش داده نمی شود

ثبت نظر
پربازدیدترین ها
پر بحث ترین ها
کنفرانس ریاضی موسسه تحقیقاتی سینا انتشارات آذرگان شبکه مترجمین اشراق شرکت بانی پاتوق سوغاتی - هومینا خانه مهر کودکان چاپ مقاله آرتا اکسپت مقاله آرمان
/  پربازدید ترین اخبار تصویری هفته
/  پربازدید ترین ویدیو های هفته

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به saednews.com می باشد.