سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
Monday, 2018 25 June - دوشنبه 4 تير 1397

بخش ها

12 : 16 - 20 خرداد 1397

لاغری نوین با دی اکسید کربن!

ساعد نیوز: از مزایا و فواید این روش غیر جراحی می‌توان به جلوگیری از ایجاد زخم و ایمنی بهداشتی آن اشاره کرد. روش کربوکسی درمانی با چندین تحقیق و مطالعه پزشکی انجام‌شده و نشان می‌دهد که ممکن است با بررسی و مطالعه بیشتر بتوان نتایج بهتر و بهبود پایدارتری را در ناحیه دور شکمی به دست آورد.

کد: 1806108073
آخرین بروزرسانی: 02 : 15 - 22 خرداد 1397

به گزارش سایت خبری ساعد نیوز و به نقل از  سینا پرس: 

کربوکسی درمانی (Carboxytherapy) یک روش درمان پزشکی زیبایی غیر جراحی است که در آن گاز بی‌خطر دی‌اکسید کربن (CO2) با سوزن‌های بسیار ظریف در نواحی زیرپوست تزریق می‌شود. با این روش می‌توان چربی‌های دور شکمی را کاهش داد.

از مزایا و فواید این روش غیر جراحی می‌توان به جلوگیری از ایجاد زخم و ایمنی بهداشتی آن اشاره کرد. روش کربوکسی درمانی با چندین تحقیق و مطالعه پزشکی انجام‌شده و نشان می‌دهد که ممکن است با بررسی و مطالعه بیشتر بتوان نتایج بهتر و بهبود پایدارتری را در ناحیه دور شکمی به دست آورد.

بر اساس پژوهش‌های پزشکی انجام‌شده در این رابطه، تغییرات صورت گرفته با این روش کم بوده و در درازمدت چربی زیادی کاهش پیدا نکرد؛ اما دکتر مراد عالم (Murad Alam) که درزمینهٔ چربی سوزی به کمک تزریق دی‌اکسید کربن تحقیقاتی طولانی انجام داده است، در این رابطه اظهار داشت: «کربوکسی درمانی به‌طور بالقوه می‌تواند یک ابزار جدید و مؤثر کاهش چربی به‌حساب آید. البته باید نقایص این روش برطرف شده و بهینه‌سازی شود تا در طولانی‌مدت نیز نتیجه مثبت دهد.»

پژوهشگران بر این باور هستند که تزریق دی‌اکسید کربن موجب تغییر در ریز جریان یا میکروسیکولاسیون (microcirculation) و آسیب رساندن به سلول‌های چربی می‌شود. از دیگر فن‌آوری‌های فعلی غیر جراحی که به‌طورمعمول برای کاهش چربی‌های دور شکمی مورداستفاده قرار می‌گیرند عبارت‌اند از کریوليپولیز (cryolipolysis)، سونوگرافی با شدت و قدرت زیاد، رادیوفرکانس (radiofrequency)، آديپوسیتولیز (adipocytolysis) شیمیایی و لیزر.

لازم به توضیح است که روش درمانی کربوکسی‌تراپی برای نخستین بار در سال ۱۹۳۲ میلادی و برای درمان بیماران عروقی در فرانسه مورداستفاده قرار گرفت. این شیوه در سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تأییدشده است.

شرح کامل این پژوهش و نتایج حاصل از آن در آخرین شماره مجله آکادمی آمریکایی امراض پوستی (American Academy of Dermatology) به چاپ رسیده و قابل‌دسترس است.

  چاپ مقاله isi

  ترجمه تخصصی

جام جهانی 2018  روسیه-
آخرین اخبار و نتایج جام جهانی
  • صفحه نخست
  • چاپ
آیا این خبر را پسندیدید؟ به اشتراک بگذارید
شبکه مترجمین اشراق
مطالب مرتبط
دولت بازار ارز ثانویه را به رسمیت شناخت
دولت بازار ارز ثانویه را به رسمیت شناخت
افزایش نرخ سود بانکی در دستور کار دولت
افزایش نرخ سود بانکی در دستور کار دولت
اختراع قفل هوشمند با قابلیت مریض کردن سارق!
اختراع قفل هوشمند با قابلیت مریض کردن سارق!
آشنایی با رشته شیمی دارویی و بازار کار آن
آشنایی با رشته شیمی دارویی و بازار کار آن
درب خودرو با گوشی باز میشود!
درب خودرو با گوشی باز میشود!
(فیلم) انگشتان مصنوعی با کارکرد طبیعی
(فیلم) انگشتان مصنوعی با کارکرد طبیعی
قیمت بنزین افزایش می یابد!
قیمت بنزین افزایش می یابد!
معجزه پوست با ترکیب ماست و دارچین!
معجزه پوست با ترکیب ماست و دارچین!

نظر خود را بنویسید

ثبت دیدگاه

نام:

ایمیل: غیر ضروری - نمایش داده نمی شود

ثبت نظر
پربازدیدترین ها
پر بحث ترین ها
کنفرانس ریاضی موسسه تحقیقاتی سینا انتشارات آذرگان شبکه مترجمین اشراق شرکت بانی پاتوق سوغاتی - هومینا خانه مهر کودکان چاپ مقاله آرتا اکسپت مقاله آرمان
/  پربازدید ترین اخبار تصویری هفته
/  پربازدید ترین ویدیو های هفته

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به saednews.com می باشد.