سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
Monday, 2018 25 June - دوشنبه 4 تير 1397

بخش ها

قبولی دستیاران بیهوشی در آزمون جامع ۳۰ درصد افزایش یافت

ساعد نیوز: مدیر گروه بیهوشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از انتخاب این گروه به عنوان برترین گروه بالینی دانشکده پزشکی در جشنواره آموزش پزشکی دانشگاه خبر داد و گفت: افزایش ۳۰ درصدی قبولی دستیاران در آزمون جامع یکی از مهمترین نتایج اجرای این طرح در گروه بیهوشی دانشگاه بود.

کد: 1806118103
آخرین بروزرسانی: 18 : 10 - 21 خرداد 1397

به گزارش سایت خبری ساعد نیوز به نقل از ایسنا، دکتر علی دباغ اظهار کرد: فرایند آموزشی طراحی شده گروه بیهوشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در حیطه ارزشیابی فراگیران، به عنوان یکی از شش فرایند برتر کل مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی شناخته شد.

 

وی با بیان اینکه این طرح خلاقانه در قالب یک مقاله بین المللی منتشر می شود، گفت: در این فرآیند، نحوه آموزش دستیاران در یک برنامه زمان بندی شده ۹ ماهه پیش از برگزاری آزمون ارتقاء بررسی می‌شود. بر اساس این طرح، پس از تقسیم بندی فصل‌ها و منابع، ماهانه آزمون‌هایی برگزار شده و در نهایت نتایج آزمون برای آنالیز و بررسی به همراه پاسخ و نمرات به مر کز توسعه آموزش دانشکده پزشکی ارایه می‌شود.

وی با بیان اینکه نتایج و بازخودهای این طرح منجر به ارتقای یادگیری فراگیران شد، ادامه داد: آنالیز نتایج به فراگیران، دستیاران و همچنین اساتید طراح سئوال ارایه می‌شود تا هم فراگیران با نقاط ضعف و قوت خود آشنا شوند.

مدیرگروه بیهوشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره نحوه اجرای طرح، توضیح داد: این طرح از اول مهر۹۵ تا اردیبهشت ۹۷ به مدت ۹ ماه در هر سال تحصیلی برای کلیه دستیاران گروه بیهوشی دانشگاه برگزار شد و طی آن از ابتدای سال تقسیم بندی منابع و سرفصلها و همچنین روزهای برگزاری آزمون برای فراگیران اطلاع رسانی شد.

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به مزایای اجرای این طرح، عنوان کرد: معمولا دستیاران برای آزمون های ارتقا و دانشنامه با حجم زیادی از دروس و منابع روبرو می شوند که با توجه به کشیک های بالینی، برای آمادگی در آزمون با مشکلاتی روبرو می شوند. با این حال در این طرح پیشنهادی گروه بیهوشی با برنامه ریزی و تقسیم بندی منابع  و برگزاری آزمون هایی در طول ترم، فراگیران برای شرکت در آزمونها و امتحانات اصلی خود آماده تر شده و نتایج بهتری کسب می کنند.

به گفته وی، این برنامه‌ریزی و آزمون‌ها همراه با نظارت و ارایه بازخورد یا همان فیدبک به ارتقای سطح کیفیت آموزش تئوریک دستیاران و در پی آن افزایش سطح آموزش عملی و موفقیت بیشتر دستیاران در آزمون‌های جامع منجر شد.

دکتر دباغ با اشاره به افزایش میزان قبولی دستیاران گروه بیهوشی دانشگاه در آزمون دانشنامه به دنبال اجرای این طرح، درباره این فرآیند ارزشیابی توضیح داد: آموزش پزشکی در کشور ما بعد از انقلاب رشد قابل توجهی پیدا کرده که این مساله نباید باعث شود که ما از تلاش خود دست برداریم بلکه باید همراه با پیشرفت روز از روش های نوین هم استفاده کنیم. در این راستا ارزشیابی یکی از روش هایی‌ است که باعث می شود فراگیران نقاط قوت و ضعف خود را شناخته و در جهت ارتقاء و پیشرفت روزافزون حرکت کنند.

مدیر گروه بیهوشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در خاتمه اضافه کرد: این طرح نتیجه تلاش تیمی اساتید دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، مسئولین دانشکده پزشکی و معاونت آموزشی دانشگاه بوده که قطعاً هر موفقیتی حاصل تلاش تیمی منسجم وهمراه با حمایت مسئولین است.

  چاپ مقاله isi

  ترجمه تخصصی

جام جهانی 2018  روسیه-
آخرین اخبار و نتایج جام جهانی
  • صفحه نخست
  • چاپ
آیا این خبر را پسندیدید؟ به اشتراک بگذارید
شبکه مترجمین اشراق
مطالب مرتبط
چگونه سرعت گوشی های هوشمند را افزایش دهیم؟
چگونه سرعت گوشی های هوشمند را افزایش دهیم؟
فردا؛ آغاز توزیع کارت شرکت در آزمون سراسری 97
فردا؛ آغاز توزیع کارت شرکت در آزمون سراسری 97
نتایج آزمون دستیاری پزشکی در نیمه اول تیر اعلام می شود
نتایج آزمون دستیاری پزشکی در نیمه اول تیر اعلام می شود
اعلام نتایج اولیه کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه خواجه نصیر
اعلام نتایج اولیه کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه خواجه نصیر
اقدام هواداران ایرانی در رسانه های جهان منعکس شد
اقدام هواداران ایرانی در رسانه های جهان منعکس شد
هشدار! مراقب جیوه درون لامپ های کم مصرف باشید!
هشدار! مراقب جیوه درون لامپ های کم مصرف باشید!
قیمت سکه 105 هزار تومان افزایش یافت!
قیمت سکه 105 هزار تومان افزایش یافت!
نکات مهم انتخاب رشته آزمون دکتری تخصصی پزشکی
نکات مهم انتخاب رشته آزمون دکتری تخصصی پزشکی

نظر خود را بنویسید

ثبت دیدگاه

نام:

ایمیل: غیر ضروری - نمایش داده نمی شود

ثبت نظر
پربازدیدترین ها
پر بحث ترین ها
کنفرانس ریاضی موسسه تحقیقاتی سینا انتشارات آذرگان شبکه مترجمین اشراق شرکت بانی پاتوق سوغاتی - هومینا خانه مهر کودکان چاپ مقاله آرتا اکسپت مقاله آرمان
/  پربازدید ترین اخبار تصویری هفته
/  پربازدید ترین ویدیو های هفته

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به saednews.com می باشد.