9 مرحله‌ی آرایش فرانسوی که زیبایی نچرال به چهره می‌بخشد

  چهارشنبه، 22 فروردین 1403   زمان مطالعه 8 دقیقه
9 مرحله‌ی آرایش فرانسوی که زیبایی نچرال به چهره می‌بخشد
در این مطلب به معرفی آرایش فرانسوی می‌پردازیم و مراحل مختلف آرایش به سبک فرانسوی را برایتان شرح خواهیم داد. با ما در در این مقاله از ساعد نیوز همراه باشید.

آرایش در جهان امروز سبک‌های مختلفی دارد، سبک‌های آرایشی را می توان بر اساس چگونگی استفاده از عمق و رنگ و همچنین توازن میان آرایش قسمت‌های مختلف اجزای صورت دسته‌بندی کرد. در دنیای میکاپ، چند استایل یا سبک معروف وجود دارد که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به سبک کلاسیک، آرایش خلیجی‌، آرایش هندی و‌… اشاره کرد. اما یکی از ظریف‌ترین و شیک‌ترین استایل‌های آرایشی، آرایش به سبک فرانسوی‌هاست؛ یک نوع آرایش نچرال و مینیمال که ویژگی‌های طبیعی صورت را برجسته می‌کند

آرایش فرانسوی چیست


زنان فرانسوی از دیرباز به دلیل سلیقه‌شان در پوشیدن لباس‌های شیک و چهره‌ی زیبا معروف بوده‌اند. مدل‌ها و هنرپیشه‌های زیبای فرانسوی از «برژیت باردو» گرفته تا «ماریون کوتیار» و «ملانی لوران» همواره به زیبایی نچرال و ملاحت ظریف چهره‌هایشان شهره بوده‌اند. اما بهتر است بدانید که این زیبایی طبیعی و ظریف به سبک خاص فرانسوی‌ها در آرایش و استایل برمی‌گردد. به طور کلی آرایش فرانسوی یک سبک آرایش بسیار طبیعی و مینیمال است.در آرایش فرانسوی حالت صورت نباید زیاد تغییر کند بلکه تنها باید ویژگی‌های زیبای صورت را برجسته‌تر کرد. به عبارت دیگر در سبک فرانسوی از آرایش تنها برای ایجاد درخشش طبیعی و تاکید بر زیبایی و گیرایی چشم‌ها استفاده می‌شود. در واقع زنان فرانسوی زیاد بر آرایش متکی نیستند و در عوض می‌خواهند میکاپ‌شان ویژگی‌های طبیعی صورتشان را زیباتر نشان دهد. به همین دلیل است که در پاریس کمتر زنی را می‌بینید که آرایش کامل و سنگینی شامل کرم‌پودر، کانتورینگ واضح و مشخص، سایه‌های اسموکی و رژ لب تیره داشته باشد.

برای این که استایل چهره‌تان مانند زنان فرانسوی با کمترین میزان آرایش زیبا باشد، باید روی دو چیز تمرکز کنید: روتین منظم مراقبت از پوست و رژیم غذایی. با داشتن پوستی سالم و شاداب می‌توانید با حداقل استفاده از مواد آرایشی چهره‌ای شیک و زیبا داشته باشید.

مراحل مختلف آرایش فرانسوی


دراین بخش از مطلب مراحل مختلف آرایش فرانسوی را برایتان شرح خواهیم داد. همان طور که در بخش قبل گفته شد در آرایش به سبک فرانسوی هدف درخشان کردن پوست و بولد کردن ویژگی‌های طبیعی اجزای صورت است. بنابراین آرایش به شیوه‌ای سبک و ملایم صورت می‌گیرد.

پوست‌تان را آماده کنید


داشتن یک پوست شاداب و باطراوت اولین اصل آرایش فرانسوی است. بنابراین پیش از آرایش حتما باید تا جایی که می‌توانید به پوست‌تان برسید. برای داشتن یک پوست شاداب و با طراوت انجام روتین‌های مراقبت از پوست مرتب و منظم مهمترین اصل است.

شما باید در روتین مراقبت از پوست‌تان، پاک‌کننده‌ها و تونرها، مرطوب‌کننده‌ها، سرم‌ها و ماسک‌های مناسب و با کیفیت را بگنجانید. سعی کنید حداقل هر سه ماه یک بار فیشیال صورت را انجام دهید. بهتر است فیشیال صورت را به شکل حرفه‌ای در کلینیک‌های مجرب پوست انجام دهید. اما اگر این امکان برایتان وجود ندارد در خانه هم می‌توانید پوست‌تان را فیشیال کنید. فقط در صورتی که فیشیال را در خانه و به شکل سبک انجام می‌دهید فواصل آن را کمتر کنید تا اثر‌گذاری بیشتری روی پوست‌تان داشته باشد.

همیشه قبل از آرایش از یک ماسک مرطوب‌کننده و آبرسان استفاده کنید تا مطمئن شوید پوست‌تان به اندازه‌ی کافی نرم و مرطوب شده و آماده‌ی آرایش است. همچنین برای این که پوست‌تان درخشش بیشتری داشته باشد از یک پرایمر آبرسان زیر آرایش‌تان استفاده کنید.

پوست

از یک کرم‌ پودر سبک متناسب با رنگ پوست‌ تان استفاده کنید


برای این که آرایش‌تان طبیعی‌تر باشد به جای استفاده از کرم‌پودرهای مات با پوشش سنگین به سراغ کرم‌پودرهای سبک و کمی براق بروید. به جای کرم‌پودر می‌توانید از کرم‌های bb و cc هم استفاده کنید. این نوع کرم پوست‌تان را آبرسانی می‌کند و کک مک‌ها و لک‌های پوستی‌تان را محو کرده و در عین حال جلوه‌ای طبیعی روی پوست ایجاد می‌کند.

نکته‌ی دیگری که باید به آن توجه کنید این است که رنگ کرم‌پودری که انتخاب می‌کنید باید به پوست صورت‌تان بسیار نزدیک باشد. اگر کرم‌پودر تیره‌تر یا روشن‌تر استفاده کنید آرایش‌تان دیگر جلوه‌ای نچرال نخواهد داشت. یکی از راه‌های به دست آوردن پایه طبیعی در آرایش این است که کرم‌پودرتان را با کمی مرطوب‌کننده مخلوط کنید و به صورت‌تان بزنید؛ در این صورت پوشش کرم‌پودر کاهش می‌یابد و چهره شما طبیعی‌تر خواهد بود.

در نهایت از انگشتان‌تان برای اعمال فونداسیون استفاده کنید و مطمئن شوید که کرم‌پودر در اطراف خط مو، اطراف ابروها و فک‌تان به خوبی پخش شده است.

کرم پودر

یک کانسیلر بسیار سبک استفاده کنید


یک نکته‌ی دیگر برای آرایش فرانسوی این است که باید از یک کانسیلر سبک استفاده شود و حداقل مقدار کانسیلر روی پوست بیاید. در واقع شما باید تنها از کانسیلر برای پوشاندن نواقص صورت‌تان مانند سیاهی زیر چشم یا لکه‌ها، رنگدانه‌ها و جای جوش‌ها استفاده کنید.

همچنین کانسیلر را باید هماهنگ با پوست صورت‌تان انتخاب کنید. اگر از رنگ کانسیلر مطمئن نیستید، کانسیلری را انتخاب کنید که یک درجه روشن‌تر است.

کانسیلر

کمی رژگونه‌ی ملایم استفاده کنید


در آرایش فرانسوی درخشش طبیعی و کمی براق پوست صورت حرف اول را می‌زند. بنابراین برای بدست آوردن این جلوه‌ی زیبا و طبیعی در پوست صورت رژگونه را دقیقا همان جایی بزنید که در حالت طبیعی چهره سرخ می‌شود؛ یعنی روی گونه‌ها، بالای شقیقه و روی پل بینی. رنگی که انتخاب می‌کنید رنگی بسیار ملایم و طبیعی متناسب با رنگ پوست‌تان باشد و مقداری هم که استفاده می‌کنید آنقدری باشد که به خوبی روی پوست‌تان بنشیند و ظاهری طبیعی داشته باشد.

رژگونه

با استفاده از پودر برنزه آرایش فرانسوی را تکمیل کنید


آرایش فرانسوی و لایت‌تان را با یک پودر برنزه تکمیل کنید. بهتر است پودر برنزه‌ای که انتخاب می‌کنید چندان براق نباشد تا روکشی طبیعی بر روی صورت‌تان ایجاد شود. با استفاده از یک برس کابوکی پودر برنزه را در اطراف صورت تا زیر استخوان گونه پخش کنید.

اگر هم خواستید صورت‌تان را کانتور کنید پودر برنزه را با برس کابوکی از پیشانی تا استخوان گونه و سپس به چانه و روی پل بینی‌تان بزنید.

پودر برنزه

با برس ابرو یا ژل ابروهایتان را به سمت بالا لیفت کنید


در این مرحله برای ایجاد یک ابروی طبیعی و زیبا با استفاده از کمی ژل، صابون و یا برس ابرو موهای ابرویتان را به سمت بالا لیفت کنید. در آرایش فرانسوی نباید ابروها پُرتر از حالت معمولی به نظر برسد و با لیفت ابرو، یک جلوه‌ی طبیعی و زیبا برای ابروها ایجاد می‌شود. اگر ابروهایتان نازک یا روشن است و یا تکه تکه خالی شده و کم پشت است می‌توانید با یک مداد ابروی نوک تیز داخل ابروهایتان را پرتر کنید و سپس با استفاده از ژل یا برس آن‌ها را لیفت کنید و به سمت بالا حالت بدهید.

ابروهای طبیعی در آرایش فرانسوی بسیار مهم است بنابراین سعی کنید ابروهایتان را نازک و یا کوتاه نکنید. اگر هم از مداد ابرو برای پر کردن ابروهایتان استفاده کردید سعی کنید جلوه‌ای طبیعی ایجاد شود و اثر مداد هم در ابروها به خوبی محو شود.

لیفت ابرو

از سایه‌ی چشم نود و ملایم استفاده کنید


برای این که ظاهری طبیعی داشته باشید از رنگ‌های نود یا خنثی برای سایه چشم استفاده کنید. رنگ‌های خنثی مانند قهوه‌ای ملایم، بژ، هلویی و قهوه‌ای مایل به قرمز برای همه رنگ‌های چشم مناسب هستند.

برای درخشندگی بیشتر و زیباتر شدن فرم چشم از کمی سایه‌ی طلایی برای گوشه‌های داخلی چشم استفاده کنید. به جای سایه‌ی چشم از پودر برنزه‌تان هم می‌توانید استفاده کنید.

می‌توانید هم دو رنگ سایه‌ی خنثی مانند بژ و قهوه‌ای ملایم را با یکدیگر ترکیب کنید و رنگ روشن‌تر را روی پلک و رنگ تیره‌تر را پشت و انتهای پلک‌تان بزنید؛ فقط دقت کنید که آرایش چشم‌هایتان هم مانند دیگر مراحل آرایش فرانسوی ساده و نچرال باشد.

سایه

یک ریمل سبک تکمیل‌کننده‌ی آرایش چشم‌ هاست


برای این که یک آرایش چشم طبیعی داشته باشید استفاده از فرمژه می‌تواند کافی باشد اما اگر می‌خواهید کمی آرایش چشمتان تکمیل‌تر باشد از یک ریمل سبک استفاده کنید و حداکثر دولایه ریمل روی مژه‌هایتان بزنید.

بعد از زدن ریمل یک تکه پنبه را با کمی پاک‌کننده آرایش مرطوب کنید و با فشار دادن مژه‌ها روی آن ریمل اضافی را از روی مژه‌ها بردارید تا طبیعی‌تر جلوه کند.

ریمل

روی آرایش لب تمرکز کنید


آخرین مرحله آرایش فرانسوی آرایش لب‌هاست. برای این که رژ لب جلوه‌ی زیبا‌تر و طبیعی‌تری روی لب‌هایتان داشته باشد ابتدا با یک اسکرابر لب ملایم و آبرسان لب‌هایتان را لایه‌برداری کنید. اگر اسکرابر لب ندارید می‌توانید کمی شکر قهوه‌ای را با عسل ترکیب کنید و لب‌هایتان را لایه‌برداری کنید و یا با یک مسواک نرم روی لب‌هایتان بکشید تا پوست مرده‌ی روی لب‌ها جدا شود.

در مرحله‌ی بعد از یک بالم لب برای نرم کردن لب‌هایتان استفاده کنید. به جای بالم لب می‌توانید از کمی پماد ویتامین آ و یا وازلین هم استفاده کنید. بعد از این که بالم و یا دیگر محصولات نرم‌کننده‌ی لب را به لبتان زدید چند لحظه صبر کنید تا این مواد جذب پوست لب شما شوند. سپس یک برس پف‌دار کوچک آرایشی را کمی مرطوب کنید و با استفاده از آن رژ لب را روی لب‌هایتان بمالید.

اگر می‌خواهید آرایش کژوال داشته باشید بهتر است از رژ لب‌های ملایم مانند صورتی، هلویی و یا کالباسی ملایم استفاده کنید. اما اگر می‌خواهید آرایش فرانسوی‌تان کمی مفصل‌تر باشد می‌توانید آرایش لب‌هایتان را با استفاده از یک رژ لب قرمز یا سرخابی برجسته کنید.

رژلب

نکات کلیدی


همان طور که در بخش‌های مختلف این مطلب تاکید شد داشتن یک پوست شاداب و با طراوت حرف اول را در آرایش فرانسوی می‌زند. برای این که پوستی سالم داشته باشید علاوه بر مراقبت‌های پوستی باید به رژیم غذایی‌تان هم توجه کنید. رژیم غذایی مردم فرانسه معمولا به نسبت رژیم غذایی دیگر کشورها سالم‌تر است و استفاده از مواد غذایی تازه، مصرف مایعات زیاد و انواع سبزیجات و میوه‌ها جزو عادات غذایی فرانسوی‌ها محسوب می‌شود.

غذا نقش بسیار مهمی در زیبایی ایفا می‌کند و نقش مهمی در سلامت کلی پوست شما دارد. پوست آینه‌ای برای وضعیت سلامتی شماست و اگر پوست شما کدر یا خشک به نظر می‌رسد، ابتدا به رژیم غذایی‌تان نگاهی بی‌اندازید، سپس روال مراقبت از پوست خود را با آن تطبیق دهید.

برای این که به سبک زنان فرانسوی رژیم غذایی مناسب‌تر و پوست سالم‌تری داشته باشید سعی کنید مصرف قند، چربی، الکل، گلوتن و لاکتوز را کاهش دهید. یکی از بزرگترین مشکلات پوست مصرف قند و شکر است. مصرف بیش از حد شکر نه تنها باعث تحریک باکتری های مولد آکنه می‌شود، بلکه کلاژن را می‌شکند و با تأثیر بر تراکم و استحکام پوست، روند پیری را تسریع می‌کند.


دیدگاه ها
  دیدگاه ها
پربحث های هفته   
همسر رهبر معظم انقلاب: آقای ما اجازه نمی‌دهد که در خانه، غیر از برنج کوپنی استفاده کنیم و آن هم کفاف خوراک ما را بیش از یک بار در هفته نمی‌دهد (301 نظر) رهبر معظم انقلاب: در ایستگاه منتظر قطار بودم که فردی که اصلا نمی شناختمش شروع کرد به مسخره کردن من+ویدیو (202 نظر) رهبر معظم انقلاب: ساعت 5 صبح که کارم رو شروع می کنم، ده و ربع دیگه دلم میخواد بخوابم+ویدیو (175 نظر) میزبانی رهبر معظم انقلاب از مهمانش در ضیافتی به صرف شام +عکس/سفره ای که اُملت تنها غذای آن بود... (144 نظر) نگاهی به ماشین BMW لوکس و هوش پران رهبر معظم انقلاب+ویدئو (108 نظر) نگاهی به سفره مفصل و تمام و کمال حضرت ابوالفضل در منزل شاه نشین علی دایی+عکس/ از گل آرایی و شمع‌دان‌هایی طلایی تا پَک هایی لاکچری و جذاب (85 نظر) نگاهی به کیک تولد آیتک سلامت کاپیتان چشم آبی تیم ملی والیبال بانوان و رقیب زهرا گونش/ مبارکا باشه (60 نظر) (فیلم) ورود جالب و معنادار رهبر انقلاب به حسینیه امام خمینی (ره) به همراه مسعود پزشکیان و شعار حیدر حیدر جمعیت (54 نظر) نگاهی به میز عقد ساده و با دیزاین مختصرِ زینب سلیمانی دختر کوچکِ سردار سلیمانی و همسر لبنانی‌اش+عکس/ استندهای اسم و شمع های تک رنگ (49 نظر) در خانه شهید رئیسی به روی همه مردم باز می شود (45 نظر) خلاقیت هوش پران مغازه دار کاشانی برای کشاندن مشتری به مغازه حماسه آفرید/ مغزشو باید طلا گرفت+عکس (23 نظر) ریحانه سادات دختر بزرگ شهید رئیسی: سجاده نماز پدرم را در اندونزی تکه تکه کردند و به عنوان تبرّک بین مردم پخش کردند+ویدیو (22 نظر) درخت خرمای بزرگ حیاط باصفای خونه ویلایی زهرا گونش/ نخل های هم قد والیبالیست مشهور ترکیه ای (15 نظر) خلاقیت بی نظیر راننده تهرانی، با نوشته جالب پشت پژو پارس حماسه آفرین شد/ آدم حَظ میکنه از این درک و فهم بالا (13 نظر) رهبر معظم انقلاب: بعد از فوت پدرم همه‌ی موجودی خانه‌اش 45 هزار تومان شد که نمی‌شد با آن گاز یا یخچال خرید (10 نظر)
پربازدیدترین ویدئوهای روز   
تیتر امروز   
فال قهوه با نشان روز چهارشنبه 27 تیر ماه 1403
فال روزانه امروز چهارشنبه 27 تیر ماه 1403
فال حافظ با تفسیر امروز چهارشنبه 27 تیر 1403 + فیلم
فال شمع روزانه امروز چهارشنبه 27 تیر 1403
فال انبیاء روزانه چهارشنبه 27 تیر 1403
فال ابجد روزانه چهارشنبه 27تیر 1403
عمارت باشکوه خوش آب و هوایی که برای رهبر معظم انقلاب ساخته شد/ حضرت آقا: من یازده سال است اصلاً احساس هوای بد نکردم، من با بقیه مردم هیچ تفاوتی ندارم
بنز آخرین مدلی که رهبر معظم انقلاب آن را رد کرد: ببرید اینها را بفروشید!
صبحانه ساده رهبر معظم انقلاب در حیاط امام زاده همراه نوه هایشان/ تصویری از خانواده دوستی حضرت آقا
نگاهی به گنجینه حرم حضرت ابوالفضل علیه السلام/ از قطعه های طلا تا ستاره بلورین
ماجرای تکیه 200 ساله تجریش از زبان پیرغلام 90 ساله
از نوحه خوانی دکتر پزشکیان در شب عاشورا تا جزئیات زلزله کرمان در حواشی داغ امروز سه شنبه 26 تیر 1403
مراسم عزاداری شب عاشورای حسینی در محضر رهبر انقلاب برگزار شد
تأثیر سوابق تحصیلی/ جزئیات نحوۀ محاسبۀ نمره کل و ضرایب کنکوری‌های 1403
اولین تصاویر از حادثه شاهچراغ و زنده شدن دوباره صحنه های ترس و وحشت+فیلم
منتخب روز   
اقدام منحصربفرد و زیبای طلافروش یزدی به احترام دختر سه ساله امام حسین(ع)+عکس/ این جور تصاویر مخصوص ایران ماست والسلام👌 (فیلم) رهبر معظم انقلاب: به من می‌گویند شما گفتید سوءاستفاده جویان را افشا نکنید / ما حق نداریم افراد را به صرف گمان متهم کنیم سکانس خوشحالی قُباد از بارداری شهرزاد/ قُباد: من تا الان نمیدونستم از این دنیا و از این زندگی چی میخوام اما الان.... (عکس) هدایای ارزشمندی که پزشکیان در پشت صحنه یک هیئت دریافت کرد / خوشا راهی که آغازش با حسین است ... (ویدئو) شعر سوزناک شهریار برای مادر بزرگش که با شنیدنش اشک از چشمانتان سرازیر خواهد شد به یادماندنی ترین سکانس عاشقانه سریال شهرزاد / از بله گفتن شهرزاد تا مرگ مرگ بزرگ آقا نقش دختر رهبر انقلاب در ترمیم دست مجروح ایشان/ فرزند دختری که به پدر اُنس داشت (عکس) شوخی ظریف با آقای ظریف؛ از مقایسه ظریف با مِسی تا انداختن ماسک به شکل آقای رئیس جمهور!! واکنش عضو دفتر رهبر انقلاب به پست اینستاگرامی پسرش با هشتگ برای ایران، پزشکیان سکانسی از سریال پُرحاشیه این روزها؛ زمین خوردن ثریا در سریال در انتهای شب/ شما چه حِسی داشتین؟