9 ترفند زبان بدن که اعتماد به نفستان را زیاد نشان می‌دهد

  چهارشنبه، 23 خرداد 1403 ID  کد خبر 392491
9 ترفند زبان بدن که اعتماد به نفستان را زیاد نشان می‌دهد
ساعدنیوز: افراد با اعتماد به نفس روش خاصی برای معرفی خود دارند و تأثیری فراموش‌نشدنی از خود به جای می‌گذارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ساعدنیوز، برداشت اولیه دیگران بیشتر از آنچه که به زبان می‌آورید، به نحوه رفتار شما بستگی دارد.

افراد با اعتماد به نفس روش خاصی برای معرفی خود دارند و تأثیری فراموش‌نشدنی از خود به جای می‌گذارند. شما هم می‌توانید این روش‌ها را آموخته و از آن‌ها استفاده کنید.

در ادامه، 9 ترفند ساده زبان بدن ذکر شده که به شما کمک می‌کنند با اعتماد به نفس به نظر برسید و تأثیر اولیه خوبی روی دیگران بگذارید.

1) وضعیت بدنی مناسب

نحوه ایستادن شما حتی قبل از اینکه کلمه‌ای را به زبان بیاورید، به تنهایی چیز‌های زیادی در مورد شخصیت شما به طرف مقابل می‌گوید.

افراد با اعتماد به نفس می‌دانند که توجه به وضعیت بدنی چقدر مهم است. آن‌ها صاف می‌ایستند، شانه‌هایشان را عقب داده و سرشان را بالا می‌گیرند.

جالب اینجاست که داشتن وضعیت بدنی مناسب فقط روی برداشت دیگران از شما تأثیر نمی‌گذارد. تحقیقات نشان می‌دهند که این کار اعتماد به نفس شما را هم افزایش می‌دهد.

وضعیت بدنی خوب نشان‌‎دهنده قدرت، اطمینان و آمادگی بوده و به دیگران نشان می‌دهد که شما اعتماد به نفس دارید و آماده تعامل هستید.

2) جادوی تماس چشمی

تماس چشمی به شما کمک می‌کند که با مردم ارتباط برقرار کرده و تأثیر مثبتی از خود به جای بگذارید.

البته نباید تماس چشمی را با خیره شدن و پلک نزدن یکی دانست. بلکه منظور از تماس چشمی، نگاهی ملایم و بادقت است که نشان می‌دهد شما واقعاً به شخصی که با او صحبت می‌کنید، علاقه‌مند هستید.

تماس چشمی شما در حین یک سخنرانی می‌تواند به حضار احساس ارزشمند بودن را القا کند.

تماس چشمی قدرتمند بوده و نشان‌دهنده احترام، توجه و اعتماد به نفس است. بنابراین، دفعه بعد که با شخص جدیدی ملاقات کردید، به چشمان او نگاه کنید. ممکن است که این کار کلید ایجاد یک تأثیر ماندگار باشد.

3) هنر «انعکاس»

انعکاس، یک ترفند ظریف زبان بدن بوده که شامل تقلید از حرکات، عبارات یا الگو‌های گفتاری طرف مقابل است.

علم نشان داده که این تکنیک می‌تواند حس ارتباط و اعتماد را تقویت کند. چراکه با انعکاس رفتار کسی، ناخودآگاه به او نشان می‌دهیم که شبیه هم هستیم و می‌توانیم یکدیگر را درک کنیم.

بنابراین، اگر فردی که با او صحبت می‌کنید به صندلی خود تکیه داده، می‌توانید شما هم همین کار را انجام دهید.

اما به یاد داشته باشید که ظرافت برای انجام این کار بسیار مهم است. کپی کردن آشکار و مصنوعی هر حرکتی می‌تواند به صورت تمسخر یا غیر صادقانه به نظر برسد. هدف از انعکاس این است که دیگران با شما احساس راحتی کرده و ارتباط برقرار کنند، نه اینکه مستقیماً از آن‌ها تقلید کنید.

این شگفت‌انگیز است که چگونه چنین کار‌های به ظاهر کوچکی می‌توانند به طور قابل توجهی بر دیگران تأثیر بگذارند. تمرین انعکاس می‌تواند به شما کمک کند که دوست‌داشتنی‌تر و با اعتماد به نفس‌تر به نظر برسید.

4) استفاده از حرکات باز و صمیمانه

افراد با اعتماد به نفس می‌دانند که زبان بدن بسته می‌تواند پیام اشتباهی را به طرف مقابل منتقل کند. دست به سینه بودن، گره کردن مشت‌ها یا قوز کردن همه علائمی هستند که می‌توانند نشان‌دهنده حالت دفاعی یا عدم احساس امنیت باشند.

از طرف دیگر، حرکات باز نشان‌دهنده احساس راحتی و اعتماد به نفس هستند. از جمله این موارد می‌توان به قرار دادن بازو‌ها در کنار بدن، استفاده از دست‌ها هنگام صحبت کردن یا تکان دادن سر به نشانه موافقت اشاره کرد.

انجام این حرکات فقط برای القای اعتماد به نفس نیست، بلکه به این دلیل است که دیگران در کنار شما احساس راحتی کنند. حرکات باز پذیرا و صمیمانه هستند و به برقراری ارتباط راحت‌تر دیگران با شما کمک می‌کنند.

5) قدرت یک لبخند واقعی

هرگز تأثیر یک لبخند صمیمانه را دست کم نگیرید.

افراد با اعتماد به نفس اغلب با لبخند دیده می‌شوند. لبخند زدن را داشتن یک پوزخند دائمی اشتباه نگیرید. لبخند واقعی و گرم در زمان مناسب است که تأثیر زیادی روی دیگران دارد.

لبخند زدن نه تنها باعث می‌شود که شما دوستانه و صمیمی به نظر برسید، بلکه باعث ترشح اندورفین شده و بهبود خلق و خوی شما را به دنبال دارد.

علاوه بر این، لبخند مسری است! وقتی لبخند می‌زنید، شخصی که با او صحبت می‌کنید هم احتمالاً لبخند می‌زند و زمینه را برای یک گفتگوی دلپذیر فراهم می‌کند.

6) دست دادن محکم و با اعتماد به نفس

دست دادن محکم و صمیمانه، یکی از نشانه‌های جهانی حسن نیت و اعتماد بوده که فراتر از فرهنگ‌ها و زبان‌هاست.

جالب است بدانید که دست دادن می‌تواند ارتباط عاطفی هم ایجاد کند. یک دست دادن محکم و مطمئن می‌تواند صداقت، احترام و اعتماد به نفس را به طرف مقابل منتقل کند.

علاوه بر این، دستان ما منبع گرما و انرژی هستند. به گفته محققان، دست دادن محکم و با اعتماد به نفس گرما و مثبت بودن را به طرف مقابل منتقل می‌کند و باعث می‌شود که او بیشتر با شما ارتباط برقرار کند.

7) تسلط بر هنر گوش دادن

شاید شما هم از افرادی باشید که به جای گوش دادن به حرف‌های طرف مقابل، بیشتر روی چیزی که می‌خواهید بگویید تمرکز می‌کنید. این کار باعث می‌شود که نتوانید در سطح عمیق‌تری با شخصی ارتباط برقرار کنید.

زبان بدن افراد با اعتماد به نفس اغلب نشانن‌دهنده توانایی آن‌ها در گوش دادن بادقت است. هنگامی که شخص دیگری صحبت می‌کند، کمی به سمت او خم می‌شوند، در زمان‌های مناسب سر تکان می‌دهند و تماس چشمی خود را حفظ می‌کنند. این نشانه‌های غیرکلامی به گوینده نشان می‌دهند که شنیده و درک می‌شود.

8) حرکات کنترل‌شده

افراد با اعتماد به نفس با هدف و کنترل حرکت می‌کنند. آن‌ها بی قرار نبوده و آرام و خونسرد هستند. حرکات آن‌ها سنجیده و هدفمند است. این نوع زبان بدن نشان‌دهنده اعتماد به نفس بوده و می‌تواند باعث احترام شود.

از سوی دیگر، حرکات سریع یا نامنظم می‌توانند نشان‌دهنده عصبی بودن یا عدم اطمینان باشند؛ بنابراین مهم است که مراقب نحوه حرکت خود باشید.

آگاهی از حرکات خود و اطمینان از کنترل روی آن‌ها می‌تواند تأثیر قابل توجهی بر تأثیری که بر دیگران می‌گذارید، داشته باشد. بنابراین، نفس عمیقی بکشید، سرعت حرکات خود را کم کنید و اجازه دهید که زبان بدن شما منعکس‌کننده اعتماد به نفستان باشد.

9) خودتان باشید

در پایان، مؤثرترین ترفند زبان بدن، واقعی بودن است.

افراد با اعتماد به نفس با خودشان راحت هستند. آن‌ها ارزش خود را می‌دانند و نیازی به تقلید از شخص دیگری احساس نمی‌کنند.

زبان بدن شما باید نشان‌دهنده شخصیت واقعی‌تان باشد. اصالت، بیش از هر ژست تمرین‌شده‌ای روی مردم اثر دارد.


دیدگاه ها
  دیدگاه ها
پربحث های هفته   
همسر رهبر معظم انقلاب: آقای ما اجازه نمی‌دهد که در خانه، غیر از برنج کوپنی استفاده کنیم و آن هم کفاف خوراک ما را بیش از یک بار در هفته نمی‌دهد (643 نظر) نگاهی به سفره مفصل و تمام و کمال حضرت ابوالفضل در منزل شاه نشین علی دایی+عکس/ از گل آرایی و شمع‌دان‌هایی طلایی تا پَک هایی لاکچری و جذاب (111 نظر) نگاهی به ماشین مازراتی هوش پران علی دایی که همه آرزوشو دارن/ شهریار فوتبال ایران سوار بر دلبر مشکی😍 (89 نظر) (فیلم) ورود جالب و معنادار رهبر انقلاب به حسینیه امام خمینی (ره) به همراه مسعود پزشکیان و شعار حیدر حیدر جمعیت (63 نظر) رهبر معظم انقلاب: بعد از فوت پدرم همه‌ی موجودی خانه‌اش 45 هزار تومان شد که نمی‌شد با آن گاز یا یخچال خرید (57 نظر) میز غذای ساده رهبر معظم انقلاب و خوردن غذا در بشقاب استیل/ ساده زیستی ایشان همیشه مثال زدنی است+عکس (44 نظر) مات و مبهوت موندن مهران مدیری از دیدن همزاد خودش تو دورهمی/ چقدرم که شبیه همدیگه هستن!+عکس (39 نظر) رهبر معظم انقلاب: من در کلاس اول ابتدایی چشمانم ضعیف بود و تخته سیاه و چهره معلم رو نمی‌دیدم +ویدیو/ از 13 سالگی عینکی شدم (29 نظر) ریحانه سادات دختر بزرگ شهید رئیسی: سجاده نماز پدرم را در اندونزی تکه تکه کردند و به عنوان تبرّک بین مردم پخش کردند+ویدیو (23 نظر) درخت خرمای بزرگ حیاط باصفای خونه ویلایی زهرا گونش/ نخل های هم قد والیبالیست مشهور ترکیه ای (20 نظر) خلاقیت منحصر به فرد آرایشگر خوش ذوق در تغییر چهره داماد حماسه ساز شد+ویدئو/سلطان بی چون و چرای گریم در سطح خاورمیانه😂 (20 نظر) حضور ساده و بدون تشریفات همسر رهبر معظم انقلاب در یک درمانگاه/ ایشان گفتند من نمی‌خواهم پارتی بازی بکنم+ویدیو (16 نظر) هنرمندان و ورزشکارانی که در مراسم نذری پوریا پورسرخ بازیگر سریال کیمیا حضور داشتند/ علی پروین هم بود+عکس (15 نظر) مراسم تشییع پدر حامد بهداد، با حضور چهره های سرشناس و بازیگران +عکس/ روحش شاد و یادش گرامی (13 نظر) نگاهی به حضور صبحگاهی بازیگران و چهره‌های مشهور در کله‌پزی+عکس/ از الناز شاکردوست و المیرا شریفی مقدم تا احسان خواجه امیری و نسرین مقانلو (12 نظر)
پربازدیدترین ویدئوهای روز   
تیتر امروز   
نجات گروگان 50 میلیارد تومانی از چاه 3 متری
دولت پزشکیان چگونه دولتی خواهد بود؟
قتل دلخراش و هالیوودی توسط پسر 17 ساله در شیراز
هیچ رهبری جرأت شلیک موشک به اسرائیل را نداشت!
توصیه پورمحمدی به پزشکیان برای چینش اعضای کابینه
اعلام اسامی پذیرفته‌شدگان بدون آزمون مقطع کارشناسی ارشد
توقف پذیرش دانشجو در دورۀ شبانۀ دانشگاه شهید باهنر کرمان
ویدیو/ شبیه‌سازی عواقب وحشتناک بمباران هسته‌ای/ قیامت مصنوعی یا پایان جهان در آمریکا
بایدن: نه تنها در مبارزات انتخاباتی هستم بلکه جهان را اداره می‌کنم
(ویدئو) وقتی سلبریتی‌های مرده دوباره زنده می‌شوند/ هوش مصنوعی کتاب‌ها را با صدای بازیگران فقید روایت می‌کند!
(ویدئو) جوانمردی بی‌نظیر شهریار ایران‌زمین کوروش کبیر در برابر زیباترین اسیر خود، پانته‌آ / داستانی که قرن‌هاست ستایش می‌شود!
زیبایی دختر ورزشکار برای تیمش دردسر آفرین شد
(ویدئو) الماس سیاه؛ راز سلامتی و زیبایی با نادرترین سیب جهان که همه را شگفت‌زده کرده است!
مسعود پزشکیان: کسانی که با ما نیستند هم مردم هستند/ پست و مقام برای قیافه گرفتن نیست، برای خدمتگزاری است
ویدیو/ تلفیق علم و فناوری در تولید هنر به وسیلۀ ربات‌های مجسمه‌ساز
منتخب روز   
(فیلم) خرید دکتر مسعود پزشکیان از یک سوپرمارکت در تهران به همراه نوه‌ها و عروسش با کارت بانکی شخصی / نوه‌ها پدربزرگ را به خرج انداخته‌اند اقدام منحصربفرد و زیبای طلافروش یزدی به احترام دختر سه ساله امام حسین(ع)+عکس/ این جور تصاویر مخصوص ایران ماست والسلام👌 (فیلم) رهبر معظم انقلاب: به من می‌گویند شما گفتید سوءاستفاده جویان را افشا نکنید / ما حق نداریم افراد را به صرف گمان متهم کنیم سکانس خوشحالی قُباد از بارداری شهرزاد/ قُباد: من تا الان نمیدونستم از این دنیا و از این زندگی چی میخوام اما الان.... (عکس) هدایای ارزشمندی که پزشکیان در پشت صحنه یک هیئت دریافت کرد / خوشا راهی که آغازش با حسین است ... (ویدئو) شعر سوزناک شهریار برای مادر بزرگش که با شنیدنش اشک از چشمانتان سرازیر خواهد شد به یادماندنی ترین سکانس عاشقانه سریال شهرزاد / از بله گفتن شهرزاد تا مرگ مرگ بزرگ آقا نقش دختر رهبر انقلاب در ترمیم دست مجروح ایشان/ فرزند دختری که به پدر اُنس داشت (عکس) شوخی ظریف با آقای ظریف؛ از مقایسه ظریف با مِسی تا انداختن ماسک به شکل آقای رئیس جمهور!! واکنش عضو دفتر رهبر انقلاب به پست اینستاگرامی پسرش با هشتگ برای ایران، پزشکیان