اَبی؛ دختر مسیحی که اخبار غزه مسلمانش کرد

  سه شنبه، 30 آبان 1402   کد خبر 363329
اَبی؛ دختر مسیحی که اخبار غزه مسلمانش کرد
ساعد نیوز: یک زن جوان مسیحی آمریکایی با دیدن فیلم‌های مردم غزه درباره دین و ایمان قوی آن ها کنجکاو شد و مدتی بعد اعلام کرد که مسلمان شده است.

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی ساعد نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، «اَبی» یک دختر مسیحی است که با دیدن ویدئو‌های اخیر مردم فلسطین، ذهنش درگیر این سوال می‌شود: «این مردم چه دین و ایمان قوی دارند؟» برای پاسخ به این سوال سراغ کدام می‌رویم؟ کارشناسان؟ متخصصان؟ گزارش‌های بی‌شمار و اخبار روزانه؟ مستندات تاریخی؟ ممکن است هر کدام از اینها، پاسخ‌های درخوری برای این سوال داشته باشند، اما «اَبی» زمانی که می‌فهمد مردم فلسطین مسلمان هستند برای پیدا کردن جوابش، سراغ «قرآن» می‌رود.

بیش از یک ماه است که فضای مجازی از ویدئو‌های تکان‌دهنده غزه پر شده است. دنیا این روز‌ها در حال تماشای پدرانی است که تکه‌هایی از جنازه فرزندان خود را در دست دارند و مادرانی که نمی‌توانند از کودک کفن‌پیچ‌شده‌شان دل بکنند و به زبان عربی، چیز‌هایی می‌گویند.

فلسطینی‌ها در شرایطی که «سیاهی محض» و «مصیبت عظیم» به نظر می‌رسد، می‌گویند: «الحمدلله؛ نصر من الله؛ حسبناالله و نعم الوکیل» یعنی «خدا را شکر؛ پیروزی از سوی خداوند است؛ خدا برای ما کافی است و بهترین وکیل است» و تمام این‌ها به زبان‌های مختلف ترجمه شده و جزو پربازدیدترین‌های جهانی بوده است. تصاویر کودکان، زنان و مردانی که در سخت‌ترین شرایط ممکن با کمترین امکانات، زیر باران بمباران اسرائیلی‌ها ایستاده‌اند و با هر بمبی که از آسمان بر سرشان می‌ریزد، گوشه‌ای از سرزمین و جگرگوشه‌هایشان را از دست می‌دهند، اما باز هم از مقاومت، پیروزی و خدا حرف می‌زنند.

من شروع به خواندن قرآن کردم، چون خیلی کنجکاو بودم درباره اینکه این چه ایمانی است که مردم فلسطین دارند! این (ایمان) چیزی بسیار عمیق و بسیار ژرف است و من جذب شدم تا درباره اسلام بیشتر یاد بگیرم. فضای مجازی که همواره از آسیب‌هایش گلایه‌هایی داشتیم و داریم، حالا نه‌تن‌ها باعث شده مردم سرزمین‌های دور و نزدیک از وقایع فلسطین خبردار شوند بلکه آن‌ها را به شناختن دین مردم فلسطین نیز مشتاق کرده است. ایمانی که آن‌ها را در اوج مظلومیت، قدرتمند و شکست‌ناپذیر می‌کند.

«اَبی» زن جوان آمریکایی که ساکن دوبی است، اولین بار با انتشار ویدئویی در حساب کاربری خود در اینستاگرام گفت: «من شروع به خواندن قرآن کردم، چون خیلی کنجکاو بودم درباره اینکه این چه ایمانی است که مردم فلسطین دارند! این (ایمان) چیزی بسیار عمیق و بسیار ژرف است و من جذب شدم تا درباره اسلام بیشتر یاد بگیرم؛ بنابراین روز بعد شروع به خواندن قرآن کردم و قسم می‌خورم که دقیقاً سوالات درون مغز من درباره اینکه در فلسطین چه اتفاقی رخ می‌دهد را پاسخ داده است. سوالی مثل اینکه خدا چطور اجازه می‌دهد چنین چیز‌هایی اتفاق بیفتند.»

بعد از این جملات، او از روی یک قرآن که به زبان انگلیسی ترجمه شده، شروع به خواندن می‌کند و می‌گوید: «اینجا در بخش اول کتاب قرآن آمده است که خداوند از آنچه شما انجام می‌دهید ناآگاه نیست و همچنین می‌گوید وقتی شما فردی را به قتل رساندید؛ سپس درباره قاتل او تلاش کردید یکدیگر را متهم و سرزنش کنید؛ خداوند آنچه را مخفی می‌داشتید، آشکار می‌سازد». اَبی هنوز با مفاهیم قرآنی آشنا نیست و به جای سوره از کلمه «بخش» استفاده می‌کند و درباره شماره آیه هم چیزی نمی‌گوید، اما آنچه می‌خواند آیه 72 از دومین سوره قرآن کریم یعنی سوره مبارکه بقره است.

او بعد از خواندن این آیه، آن را پاسخی به اتفاقات اخیر و برخی ابهامات ذهنش می‌داند: «بیمارستانی بمباران شده بود و اسرائیل سعی کرد فلسطین را متهم و سرزنش کند و آن‌ها گفتند حماس خودشان را بمباران کرده و حقیقت ماجرا درباره اینکه دقیقاً چه اتفاقی افتاده اخیراً عیان شد. اسرائیل اول ادعا کرد که خودش این کار را کرده و بعد زمانی که ویرانی‌ها و اتفاقات و اعتراض عمومی که رخ داد را دید این حرف را پس گرفت…»

او همچنین در ادامه این ویدئو به آیه دیگری اشاره می‌کند: «چیز دیگری که خیلی به شنیدن آن احتیاج داشتم این قسمت است که می‌گوید: «از شما عهد گرفتیم که خون یکدیگر را نریزید و یکدیگر را از خانه و دیار خود نرانید، پس بر آن عهد اقرار کرده و خود شما بر آن گواه هستید باز هم شما خون یکدیگر می‌ریزید و گروهی از خودتان را از دیارشان می‌رانید.» اَبی بخشی از آیه 84 و 85 سوره بقره را می‌خواند آنجا که خداوند بنی‌اسراییل را سرزنش می‌کند که علیرغم پیمان و میثاقی که بسته بودند، یکدیگر را کشتند و تنها به بخشی از تورات عمل کردند که مطابق میل و سلیقه خودشان بود نه آنچه حکم و فرمان خدا بوده است.

او بعد از خواندن این آیه، آن را پاسخی به اتفاقات اخیر و برخی ابهامات می‌داند: «بیمارستانی بمباران شده بود و اسرائیل سعی کرد فلسطین را متهم و سرزنش کند و آن‌ها گفتند حماس خودشان را بمباران کرده و حقیقت ماجرا درباره اینکه دقیقاً چه اتفاقی افتاده اخیراً عیان شد. اسرائیل اول ادعا کرد که خودش این کار را کرده و بعد زمانی که ویرانی‌ها و اتفاقات و اعتراض عمومی که رخ داد را دید این حرف را پس گرفت…»

او همچنین در ادامه این ویدئو به آیه دیگری اشاره می‌کند: «چیز دیگری که خیلی به شنیدن آن احتیاج داشتم این قسمت است که می‌گوید: «از شما عهد گرفتیم که خون یکدیگر را نریزید و یکدیگر را از خانه و دیار خود نرانید، پس بر آن عهد اقرار کرده و خود شما بر آن گواه هستید باز هم شما خون یکدیگر می‌ریزید و گروهی از خودتان را از دیارشان می‌رانید.» اَبی بخشی از آیه 84 و 85 سوره بقره را می‌خواند آنجا که خداوند بنی‌اسراییل را سرزنش می‌کند که علیرغم پیمان و میثاقی که بسته بودند، یکدیگر را کشتند و تنها به بخشی از تورات عمل کردند که مطابق میل و سلیقه خودشان بود نه آنچه حکم و فرمان خدا بوده است.

او پس از خواندن این آیه می‌گوید: «این دقیقاً همان موقعیتی است که در حال حاضر در حال رخ دادن است که در بخش اول قرآن درباره آن صحبت شده است و گویا دقیقاً سوال ذهن من را پاسخ داده و من واقعاً در قلب خود احساس آرامش می‌کنم.» و در پایان این ویدئو یادآوری می‌کند که او یک مسیحی است که صرفاً از روی کنجکاوی چند خطی از این کتاب آسمانی را خوانده است.

این زن جوان بر خلاف کشورش آمریکا که از اسرائیل حمایت می‌کند، یکی از مدافعان آزادی فلسطین است. او با انتشار متنی در یک استوری اینستاگرامی در پاسخ به کسانی که از او می‌خواهند حماس را محکوم کند، نوشت: «اگر می‌خواهید یک نفر را محکوم کنم بگذارید با کسانی شروع کنم که سزاوار این کار هستند! من رهبران کشورم را به خاطر ادامه حمایت از اسرائیل در کشتار محکوم می‌کنم که راحت در خانه‌هایشان نشسته‌اند و در حین تهیه بمب‌هایی هستند که بر روی کودکان و خانواده‌ها می‌بارد و خانه‌هایشان را از آن‌ها می‌گیرد! اسرائیل را به خاطر پاکسازی قومی مردم فلسطین و به خاطر تلاش برای پاک کردن بهترین‌های بشریت از روی زمین محکوم می‌کنم. من هر یهودی را که از این نسل‌کشی حمایت می‌کنند محکوم می‌کنم.»

او در ادامه این متن نوشته است: «من هر کس را که هنوز فکر می‌کند آنچه در فلسطین اتفاق می‌افتد «فقط یک درگیری دیگر در خاورمیانه» است یا این موضوعی بی‌اهمیت است فقط به این دلیل که خانواده آن‌ها کسانی نیستند که می‌میرند، محکوم می‌کنم! کسانی که مظلوم (فلسطین) را به جای ستمگر (اسرائیل) هدف قرار می‌دهند را محکوم می‌کنم. سوال برای کسانی که از اسرائیل حمایت می‌کنند این است که چرا شما کشتار این همه افراد بیگناه را محکوم نمی‌کنید؟»

البته اَبی تنها کسی نیست که به واسطه وقایع اخیر و حمایت از غزه، با قرآن و اسلام آشنا شده است. موارد مشابه دیگری وجود نیز دارد؛ پیروان ادیان دیگری که با انتشار ویدئو در فضای مجازی از روند آشنایی خود با اسلام می‌گویند و با خواندن قرآن برای مخاطبان خود، توضیح می‌دهند که چطور تحت تأثیر آن قرار گرفته‌اند.

اَبی که یک بانوی مسیحی بود با تماشای ایمان مردم غزه، کنجکاو شد و قرآن را مرور کرد و در کمال تعجب، پاسخ سوالاتی را در آن پیدا کرد که مدت‌ها به دنبال‌شان می‌گشت. او این پاسخ‌ها را در صفحه اینستاگرام و تیک تاک خود منتشر می‌کند. یکی از آنها، درباره این بود که بر اساس باور‌های پیروان ادیان مختلف، چه کسانی در بهشت ابدی جای دارند.

او در ویدئویی پاسخی که پیدا کرده بود را توضیح داد و گفت: «این جمله قرآن سوالی رو که همه عمرم به عنوان یک مسیحی داشتم را پاسخ داد. همیشه برایم سوال بود که آیا هیچکس دیگری به جز مسیحی‌ها به بهشت می‌روند یا نه؟ و هیچوقت جواب آن را نگرفتم و هر وقت این سوال را (از مسیحیان) می‌پرسیدم به من می‌گفتند فقط مسیحی‌ها به بهشت می‌روند. اما اینجا (در قرآن) می‌گوید آن‌ها مدعی هستند هیچکس وارد بهشت نخواهد شد، مگر یهودی و مسیحی! این آرزوی خودشان است!» و این آیه 111 از سوره بقره است که به پاسخ سوال اَبی را می‌دهد.

یافتن پاسخ‌ها در قرآن کریم برای اَبی جذاب و دلگرم‌کننده بود و کتاب مقدس مسلمانان به او دیدگاه جدیدی نسبت به ادیان، دنیا و آخرت داد. او با انتشار ویدئو‌های مختلف، برای دنبال‌کنندگان خود توضیح می‌دهد که بسیاری از اکتشافات و مسائل علمی و تحقیقاتی بیش از هزار سال پیش در قرآن به اثبات رسیده است. اَبی پس از آنکه مدتی خود را «دختر مسیحی که قرآن می‌خواند» معرفی می‌کرد، بالاخره طاقتش تمام شد و اعلام کرد مسلمان شده است و حالا مدتی است که بعضاً با حجاب مقابل دوربین ظاهر می‌شود.

این زن جوان ساعاتی پیش نیز با انتشار ویدئویی در صفحه اینستاگرامی خود در حالی که چادر نماز به سر دارد، احساس خود را از اولین باری که این پوشش را به تن کرده با مخاطبانش به اشتراک گذاشت و گفت: «این فوق‌العاده است! من احساس می‌کنم یک پرنسس هستم. این پوشش احساس یک ملکه به من می‌دهد. واقعاً عاشقش هستم و صادقانه احساس زیبایی بیشتری در لباس نماز نسبت به لباس‌های معمولی دارم. احساس فوق‌العاده‌ای دارد. احساسی شبیه امنیت، راحتی، و چیزی شبیه به یک آغوش گرم! غیرقابل توصیف است.»

قسمت نظرات پست‌های اَبی در اینستاگرام و تیک‌تاک پر شده از کاربرانی که از یکدیگر نحوه پیدا کردن قرآن به زبان‌های مختلف و همچنین مطالعه آن را می‌پرسند. این زن آمریکایی، بسیاری از غیرمسلمانان را نیز مشتاق کرد تا در فهم آیات قرآن کریم عمیقاً کاوش کنند و برای سوالات ذهن خود به سراغ آن بروند.

نکته قابل توجه آن است که پیروان ادیان مختلف در اولین دفعات مواجهه خود با قرآن، آن را پاسخگوی سوالات گوناگون و اثبات حقایق و اکتشافات دانشمندان امروزی دانسته‌اند و بهت‌زدگی خود از میزان ارتباط این کتاب آسمانی با علوم روز را به اشتراک می‌گذارند. اَبی در یکی از ویدئو‌های اخیر خود با بغض می‌گوید: «10 صفحه از قرآن، بیشتر از 25 سال مسیحی بودن برای من آرامش به ارمغان آورده است. من هرگز این ارتباط واقعی با خدا را احساس نکرده بودم.»

بر کسی پوشیده نیست که غرب برای اسلام‌هراسی از هیچ تلاشی دریغ نکرد و کوشید افکار عمومی را نسبت به حقایق آخرین دین الهی دچار سو تعبیر کند، اما حالا به واسطه جنگی که خود آغاز کرده و از طریق بستری که خودش آن را فراهم کرده، روز به روز مردم بیشتری در جهان با حکمت کتاب آسمانی حضرت محمد (ص) آشنا می‌شوند و غیرمسلمانان از سراسر دنیا در باشگاه‌های کتابخوانی در نرم‌افزار دیسکورد عضو می‌شوند تا قرآن بخوانند!

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

5 دیدگاه
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
ناشناس
1 هفته پیش

عزیزم مبارکت باشه گرویدن به اسلام من به عنوان یه مسلمان شناسنامه ای در مقابل تو خجالت زده ام درود خداوند و آل محمد ( ص) بر شما بانوی زیبا
پربحث های هفته   
بازسازی چهره شگفت انگیز زلیخای یوسف در موزه مصر توسط هوش مصنوعی+عکس /چقدر زیباست.. (446 نظر) (عکس) هدیه عجیب و مضحک یک مدرسه در تبریز برای دانش آموز تیزهوشش تاریخ ساز شد/ خدارو شکر کن به بعضیا همینم ندادن 😂 (382 نظر) رونمایی هالک ایرانی (سجاد غریبی) از استاد قَدَرش که یَل بودنش را مدیون اوست+عکس (225 نظر) ایده خلاقانه دانشجو برای گرم کردن غذا در خوابگاه +عکس/ اجاق گاز با دیدن این صحنه تشنج کرد🤣 (186 نظر) تمرینات سخت هالک ایرانی (سجاد غریبی) برای رو کم کنی ستاره های بوکس جهان (147 نظر) (عکس) کشف مومیایی سالم زلیخا، همسر عزیز مصر برای اولین بار/ اگه راس میگی الان خوشگل شو😂 (130 نظر) تم لاکچری و طلایی یک ختنه سورون در تبریز فضای مجازی رو ترکوند+عکس (111 نظر) استندآپ کمدی پسر دوازده ساله نخندترین بازیگر دنیارو هم خندوند+ویدیو (98 نظر) رونمایی از شیک پوش ترین زن گدا در خیابان/ پیرزن 80 ساله با این خلاقیتش مردم رو تحت تاثیر قرار داده +عکس (97 نظر) رفتار نامناسب هادی چوپان با یک نوجوان در مراسم استقبال از بعد از بازگشت به شیراز (96 نظر) رونمایی از بقایای حیرت انگیز قصر باشکوه حضرت یوسف و زلیخا در مصر+فیلم (95 نظر) هدیه شرکت مرسدس بنز به کودکی که آرم آن را بوسید +عکس/ بوسه میلیاردی یک کودک خوش شانس... :/ (93 نظر) رونمایی هادی چوپان از ماشین لاکچری و منحصر به فردش/ چه ماشینی واقعا+عکس (82 نظر) پاسخ خنده دار دانش آموز تنبل به سوال درس ادبیات+عکس/هر چی نمک داشت رو برگه امتحان خالی کرده این بشر🤣 (80 نظر) سنگ تمام اجرای محشر پسر چوپان بین گوسفندان با آهنگ شجریان+ فیلم/ هرگز نمیشد باورم این برف پیری بر سرم (70 نظر)
دیگران می‌خوانند   
گریه های شدید و از ته دلِ هوادار کوچولوی تراکتور جلوی تلویزیون/ کم مونده از حال بره!+ویدیو پسری که مار کبری هم از دستش در امان نیست/ جفتشونم کارشون به بیمارستان کشید+عکس توضیحات رائفی پور درباره یک عکس سه نفره و ادعای زشت روح الله زم (فیلم) ویدئوی دیده نشده از تولد 56 سالگی سردار سلیمانی در منزل شخصی ایشان و آرزویشان قبل از فوت کردن شمع تولد (فیلم) بهم ریختن بساط قلیون کشی آقایون توسط گلشیفته فراهانی در فیلم درباره الی / شهاب حسینی ذغال رو با دست برداشت! سکانس عاشقانه ولی با ادبیات پایین شهری رضا پروانه و مژگان در سریال پوست شیر / وقتی بهم اخم می کنی انگار کفتر رو مانتوم کار خرابی کرده! کیک تولد مجلل فرح دیبا که از پاریس به ایران آورده شد/ مردم در فقر و خانواده سلطنتی در بریز و بپاش+ویدیو کشف شگفت انگیز یک کوه واقعی پر از طلا و گنج از دنیای باستان/ گنجینه هایی که قیمت ندارند+ویدیو سکانس خنده دار نصفه تَرک شدن علی صادقی بخاطر سیروس گرجستانی+ویدیو کشف حیرت آور یک خرس در سطح مریخ توسط کاوشگر ناسا +عکس مومیایی شگفت انگیز چشمهای واقعی زلیخای یوسف پیامبر در داخل تندیس +عکس/چه چشمان رنگی دلربایی! (ویدئو) 32 ایده خلاقانه و اختراع ساده و خانگی که ممکن است به آن ها نیاز پیدا کنید ایده خلاقانه آقای پدر برای زمانی که‌ پیک نیک در اختیار ندارید! +فیلم/دمش گرم عجب چیزیه... (عکس)«پلِ ماه» تاحالا دیده بودین؟ وقتی خدا و بنده خدا دست به دست هم میدن و یک شاهکار میسازن😍 ابتکار جالب و خنده دار مغازه دار ایرانی بی اعصاب در نصب تابلو هیس روی طاقچه/ آخه مگه توی آی سی یو کار می کنی😁🙄 +عکس فیلم خنده دار از پختن و خوردن املت توسط دانش آموزان بازیگوش سر کلاس در حضور معلم/ ردیف آخر کلاسن🤣 یک دختر ایرانی، زیباترین عروس جهان شد + عکس خلاقیت خنده دار پدر بزرگ برای سورپرایز کردن همسر پیرش+فیلم/ با جاروبرقی مادربزرگو به رگبار بسته🤣 (عکس) گرفتاری خنده دار پدر ایرانی در حال نوشتن مشق به جای دو بچه تنبلش/ یکی یه نمره بیست بده به این پدر زحمتکش😅 فال روزانه پنجشنبه 9 آذر ماه 1402 فال حافظ با تفسیر امروز پنجشنبه 9 آذر 1402 + فیلم فال شمع روزانه امروز پنجشنبه 9 آذر 1402 فال قهوه روزانه با نشان امروز پنجشنبه 9 آذر ماه 1402 فال انبیاء روزانه امروز پنجشنبه 9 آذر 1402 (فیلم) رفتار انسان دوستانه مردم با مرد فقیر داخل مترو / فقط حرکت خانومی که هیچی نداشت، با دستمال مرطوب دست مرد رو تمیز کرد! وقتی ناصرالدین شاه در فرنگستان خواب «حرمسرا» را دید! (فیلم) خروس باغیرت مانع خیس شدن جفتش شد! / این مرغ دیگه تا آخر عمرش نمیتونه به خروس دیگه ای فکر کنه! 😅 (ویدیو) فیلمی بامزه از تماشای جومونگ در میدان تره‌بار 5 موجود عجیب و کم‌یاب کره زمین + ویدیو پیش بینی حسن جوهرچی از زمان مرگش / من 10 روز دیگه می میرم! نجات معجزه آسای دختر خوش شانس اسکی‌باز از چنگ خرس بزرگ +فیلم (فیلم) خاطرات عجیب بازیگر خانم از دوران مرده شوری اش! / با خاطره شستن بچه 6 ماهه گریه علی ضیا رو درآورد (فیلم) اولین ویدیوی تتلو در فرودگاه؛ شیطان ملعون در حال بازگشت به ایران؟ (ویدئو) سکانس خنده دار سریال پایتخت6؛ کتک خوردن رحمت از بچه تپل🤣 ویدئو حال خوب کُن از حرکت قشنگ مردم در جاده / این قاب رو باید طلا گرفت کشف شگفت انگیز یک گربه مومیایی عجیب با 5 پا و 3 دم + عکس کلاهی که ایرانی‌ها سر چرچیل گذاشتند! +عکس شکایت از فامیل به خاطر پس ندادن هدیه عروسی‎ +عکس خلاقیت خنده دار مادر ایرانی برای مشخص کردن ترشی های رسیده +عکس/مادر من کل اختراعات تاریخ بشر زیر سوال رفت🤣 میزان، تاثیرات و مکانیزم اثر کپسول کربو بلاکر
تیتر امروز   
متهم مالی ممنوع الخروج از کشور فرار کرد! / جزئیات اتهامات و احکام پرونده کریپتولند توضیحات رائفی پور درباره یک عکس سه نفره و ادعای زشت روح الله زم وقتی ناصرالدین شاه در فرنگستان خواب «حرمسرا» را دید! یک دختر ایرانی، زیباترین عروس جهان شد + عکس تغییرات ظاهری ندیمه بانو زلیخا همسر عزیز مصر در سریال یوسف پیامبر بعد از گذشت 15 سال! +عکس این مردم به «سخت‌ترین زبان جهان» صحبت می‌کنند! +عکس کشف گورستان هزار سالۀ مومیایی‌های «بغچه‌پیچ و نقابدار» +عکس صحنه دیده نشده از برخورد پرسپولیسی ها با رونالدو/ کنعانی بازهم با رونالدو دست داد! مرورگر اینترنت سامسونگ برای ویندوز منتشر شد اظهارات تازه یک مسئول درباره روز های ملی/ چهارشنبه سوری چیزی جز ضرب و شتم نیست چرا سفر رئیسی به ترکیه طی دو سال گذشته به تعویق می افتد؟ پسری که مار کبری هم از دستش در امان نیست/ جفتشونم کارشون به بیمارستان کشید+عکس رهبر انقلاب: هسته‌های مقاومت در حال تغییر سرنوشت منطقه هستند / از دوقطبی‌ های کاذب پرهیز شود کشف مجسمه فیروزه ای و فوق العاده زیبای دختر کوروش در اطراف تخت جمشید+عکس مبلغ تقریبی سود سهام عدالت اعلام شد
منتخب روز   
(فیلم) ایده خلاقانه دانش آموز با استعداد ایرانی با قوطی ساندیس وقتی صدای موتور درمیاره/ لامصب انگار موتور قورت داده😁 (فیلم) خوانندگی راننده سرویس خوش اخلاق به زبان کردی برای دانش آموزان/ فریده کیه انقدر روش تاکید داره؟😂 (فیلم) ابتکار جالب یک رستوران کانادایی در نورپردازی خلاقانه برای جلب رضایت مشتری/ آدم دلش میخواد فقط نگاه کنه😍 تنها شعری که استاد شهریار آن را خواند و گریه کرد/ پیرم و گاهی دلم یاد جوانی میکند+ویدیو (فیلم) ثروتمند ترین کودک کار سرچهارراهی در تهران که ماهانه بیشتر از 50 تا 70 میلیون تومان درآمد دارد! (فیلم) غوغای آوازخوانی آقای دکتر ایرانی با صدای بهشتی در پارکینگ مرکز خرید/ تشویق دسته جمعی کارکنان حق این صدا رو ادا کرد (فیلم) حرکت زیبا و منصفانه کاسب قدیمی بازار تبریز/ هنوزم تو دنیا از این آدمای خوب پیدا میشه😍 فیلم رنگی واقعی از یک دوئل در سال 1896‎/ حاوی صحنه های دلخراش (فیلم) لحظه بیرون کشیدن یک انسان زنده از شکم تمساح! (فیلم) واکنش تند سید مجید حسینی به حواشی حضورش در کانادا / مادر پیرم را برای دیدار با برادرم به کانادا آوردم اولین تصاویر از تولد سنگین‌وزن‌ترین نوزاد تاریخ ایران در مشهد+فیلم (فیلم) لحظه ورود هادی چوپان به ایران و استقبال گرم همشهریانش/ سنگ تمام شیرازی ها برای مستر المپیا