ساعدنیوز
ساعدنیوز

عباسی، نماینده مجلس: سلبریتی‌ها نقش پررنگی در رواج بی‌حجابی دارند

  شنبه، 20 خرداد 1402   کد خبر 343505
عباسی، نماینده مجلس: سلبریتی‌ها نقش پررنگی در رواج بی‌حجابی دارند
ساعد نیوز:یک عده سازماندهی شده خط بی‌حجابی اجباری را پیش می‌برند. ممکن است بانوان در بحث حجاب با شدت و ضعف روبرو باشند ولی به دنبال حجاب هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ساعد نیوز به نقل از جماران، امروز با وجود مشکلات عدیده‌ای که مردم با آن دست و پنجه نرم می‌کنند موضوع حجاب صدرنشین مسائل روز است. از جلوگیری ورود زنان بی‌حجاب به فرودگاه و ممانعت از ورود به اماکن عمومی گرفته تا اتفاقاتی مانند «سطل ماست» که در فضای مجازی بسیار سر و صدا به پا کرد و تا امروز که دولت لایحه حجاب و عفاف را به مجلس تقدیم کرده است؛ لایحه ای که انتقادات بسیاری نیز به همراه داشته است. عده‌ای از سلبی بودن آن صحبت می‌کنند و در مقابل گروهی هم آن را صیانت از بی‌حجابی می‌نامند.

در این‌باره علیرضا عباسی نماینده مردم کرج گفت: بانوان ما نه تنها امروز بلکه از قبل جمهوری اسلامی نشان دادند عفیف و محجبه بوده اند، اما اینکه سبک حجاب چطور باشد بحث دیگر است. رضاخان زمانی که خواست کشف حجاب انجام دهد همین بانوان ما جلوی او ایستادند؛ در حالی‌که آن زمان جمهوری اسلامی وجود نداشت. جمهوری اسلامی، نظام اسلامی مقید به اجرای اصول و احکام دین است. آن زمان رضا خان به دنبال بی‌حجابی اجباری در جامعه بود که نشد و امروز هم برخی به دنبال بی‌حجابی اجباری هستند و ما با این موضوع مشکل داریم.

ممکن است بانوان در بحث حجاب با شدت و ضعف روبرو باشند ولی به دنبال حجاب هستند

وی ادامه داد: در جریانات نیمه دوم سال گذشته شاهد بودیم که با بی‌حجاب‌ها برخورد نمی شد، بلکه با محجبه‌ها برخورد می‌شد و به آن‌ها حمله کرده و چادرشان را می‌کشیدند و به آن‌ها تعرض می‌کردند، حال ما باید قانونی را بنویسیم که در حین اینکه احکام شریعت در آن رعایت می‌شود در بحث بی‌حجابی اجباری هم کسی به خودش اجازه ندهد که انجام دهد. حضرت آقا فرمودند کشف حجاب یک حرام سیاسی و یک حرام شرعی است. یک عده سازماندهی شده خط بی‌حجابی اجباری را پیش می‌برند. ممکن است بانوان در بحث حجاب با شدت و ضعف روبرو باشند ولی به دنبال حجاب هستند.

ما با جریان سازماندهی شده طرف هستیم که باید با آن مقابله کنیم

عباسی با بیان اینکه باید قانون حجاب و عفاف با مسیر نظام اسلامی همسو باشد و در آن شرع و قانون دیده شود، گفت: ما وظیفه داریم اگر لایحه ایراداتی دارد برطرف و از نقطه قوت‌ها نیز حمایت کنیم. حال ما چطور عمل کنیم که بازدارندگی وجود داشته باشد؛ از یک طرف شاید ما با جریان سازماندهی شده طرف هستیم که باید با آن مقابله کنیم و در مقابل عده‌ای نیز لب مرز هستند ممکن است فضا به سمتی برود و تهدیدی باشد که به سمت بی‌حجابی اجباری برود اما در حالت عادی زندگی می‌کنند، زمانی که به مترو و یا اتوبوس بروند و افرادی به آن‌ها تعرض کنند ممکن است افراد به خاطر تعرض کوتاه بیایند ولی در حالت عادی حجاب خود را دارند. ما باید قانون را طوری بنویسیم که بازدارنده باشد و از طرفی قانون و شرع در آن لحاظ شود و باعث بی‌دینی و سست شدن مردم نشویم.

امروز نماد اسلام در کشور حجاب است

نماینده مردم کرج در پاسخ به این سوال که برخی می پرسند چرا امروز با وجود اینکه بزرگترین دغدغه امروز مردم معیشت است تمام حساسیت‌ها به سمت حجاب است؟ گفت: بله بحث مهم امروز ما معیشت است. در مجلس 13 کمیسیون داریم که هر کدام کار خود را انجام می‌دهند، مثل آخرین طرح ما در حوزه مسکن و اجاره‌بها و مالیات عایده بر سرمایه و امنیت غذایی بود، اما کمیسیون فرهنگی که نمی‌تواند بیکار بنشیند، باید لایحه و طرحی با توجه به مسائل فرهنگی بیاورد. دشمن به این نتیجه رسیده اگر بخواهد اسلامیت نظام را دچار خدشه کند؛ زیرا امروز نماد اسلام در کشور حجاب است و اگر مقابله کنند این اولین سد است که باید شکسته شود و اگر این بشکند بنیان خانواده به هم ریخته خواهد شد و دشمن از کار راه می‌تواند کل جامعه ایرانی را منهدم کند، مثل اتفاقی که در اندلس افتاد و جامعه اسلامی را در مسیر مسائل جنسی و شهوانی بهم ریختند و حال می‌خواهند ذهن جوان ما را درگیر این موضوعات کند تا به دنبال ساخت موشک، مسائل هسته‌ای، شرکت‌های دانش بنیان نرود.

عده‌ای با بی‌حجابی به دنبال دوقطبی در جامعه هستند

عباسی افزود: این موضوع قابلیت دو قطبی کردن در جامعه را دارد و برای این هم برنامه ریزی کردند تا وحدتی که در کشور وجود دارد را بهم بزنند، یک عده طرفدار حجاب هستند و عده‌ای نه و امکان دارد برای دسته‌ای دیگر این موضوع اهمیتی نداشته باشد. سفیر خارجی که به کشور ما وارد می‌شود روسری سر می‌کند و به قانون احترام می‌گذارد و یا اقلیت‌هایی که در کشور هستند حجاب را رعایت می‌کنند، اما عده‌ای در کشور می‌خواهند دو قطبی ایجاد کنند و آب گل آلود ماهی بگیرند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در پایان به نقش سلبریتی‌ها در این موضوع پرداخت و گفت: نقش سلبریتی‌ها بسیار موثر است. یکی از ایراداتی که شاید ما در این قسمت داشتیم به عده‌ای فضا دادیم و بزرگشان کردیم که شاید اعتقادی به مسیر انقلاب و نظام نداشته باشند و در بزنگاه‌ها به سمتی غش می‌کنند. همه باید کمک کنیم و اگر خدای ناکرده آسیبی به کشور برسد دیگر نه تو مانی و نه من. دشمن به دنبال شیعه، سنی، کرد، لر، فارس و عرب نیست بلکه کلیت ایران برایش موضوعیت دارد و به دنبال تجزیه است. حال باید وحدت راحفظ کنیم تا به سرانجام خوبی برسیم.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
رفتار شرم آور بیرانوند، قهرمان بدنسازی و شوت کردن عکس شهدا به سمت داور مسابقه به نشانه اعتراض+ویدئو (1818 نظر) بی ادبی فجیع و شنیع یک دانش آموز به معلم+عکس (1254 نظر) (ویدئو) دانش آموز پسر ایرانی که در اولین روز مدرسه از آقای گزارشگر پس گردنی خورد😐😂/ عاقبت پررو بودن همینه (365 نظر) رقص خفن داماد افغانی و ساقدوش هایش با آهنگ ایرانی شاد +فیلم (280 نظر) صدای محشر پیرزن در مزرعه با خوانندگی آهنگ اصیل +فیلم (255 نظر) شاهکار پیرمرد در خیابان با خوانندگی آهنگ سوزناک +فیلم (197 نظر) آبروریزی ابی وسط کنسرت زنده و خوانندگی به حالت درازکِش +فیلم (190 نظر) (فیلم) اجرای جالب آواز سنتی ایرانی توسط زن فرانسوی / دهن همه وا می‌مونه از این اجرا! (129 نظر) (فیلم) افشای خاطره شهربانو و خواهران منصوریان از حضورشان در خانه کریس رونالدو/ دعوتشون کرده بود باغ!😐 (127 نظر) (فیلم) واکنش جالب یک نوزاد به اولین بوسه مادر/ مُسکن فقط محبت مادرانه😍 (119 نظر) رقص ایرانی پیرزن در پمپ بنزین با آهنگ واویلا لیلی دوست دارم خیلی +فیلم (118 نظر) رقص قر و قاطی دانش آموزان پسر برای شاد کردن دل خانوم معلم/ بیچاره معلمی که قراره یک سال به اینا درس بده😂 (111 نظر) زیباترین مدرسه جهان در یکی از روستاهای سیستان و بلوچستان که برنده جایزه بین المللی معماری شد/ ویو رو نگاااا😍 (108 نظر) استوری جدید محمد صادقی از بند رخت خونه دلبازِ مادربزرگش فضای مجازی رو ترکوند! (106 نظر) (فیلم) خودروی BMW لوکس و سوپرلاکچری لو رفته رهبری (107 نظر)
منتخب روز   
(ویدئو) این روحانی سرشناس، سر شوخی را با اجنه باز کرد! (عکس) تیپ برازنده شاه پهلوی با دمپایی پلاستیکی وقتی فرح میفرستتش که آشغالا رو بزاره دم در😂 شاه مملکت سر کوچه رویت شد پخش آهنگ دافی در مدرسه دخترانه و تشویق کودکان توسط کادر مدرسه به مصرف مواد مخدر و فاحشه‌گری +فیلم غوغای رقص شاد آقای بلال فروش سر خیابون با آهنگ تو چشمام نگاه کن و دستتو بذار تو دستم/ به به این بلال خوردن داره😍 خراشیدن تابلوی خیابان استاد شجریان توسط افراد ناشناس +عکس (ویدئو) حضور اتفاقی رونالدو، ابی و اندی در هتل معروف تهران/ یک معجزه اتفاق افتاد😂 (فیلم) سنگ تمام رقص عربی آقای خوشتیپ با پیژامه/ فقط حرکت پاباز آخرش 😂 خواستگاری حامد آهنگی از نعیمه نظام دوست، تو باید عروس ننم بشی +فیلم (ویدئو) رقص شمالی هادی چوپان با صدای تنبک/ چه میکنه قهرمان جهان😁 مردی که از سینه خود به فرزندش شیر می دهد!!!😐+عکس فیلم لورفته از رقص مار هوتن شکیبا در پشت صحنه لیسانسه ها با آهنگ عروسی دلگیرم از تو ، تا بی نهایت (ویدئو) شاهکار خوانندگی آهنگ استاد شجریان توسط پسر حنجره طلای دو رگه/ بنازم این صدارو
تیتر امروز   
هویت تنها کودکی که رونالدو در تهران بغل کرد لو رفت!+ عکس بازداشت پسران معاون اول قوه قضاییه، محمد مصدق کهنمویی+ عکس شهربانو منصوریان بالاخره مدال برنز بازی های آسیایی را درو کرد غوغای شترسواران زن و مرد عرب در روز ملی عربستان سعودی😮+ عکس هتل محل اقامت بنزما و یارانش نیامده قرق شد!+عکس حرکت زشت خبرنگار صداوسیما در مدرسه پسرانه جنجالی شد+ فیلم این دانشگاه فقط چادری‌ها را پذیرش می‌کند! استایل پاییزی و بسیار جذاب پریناز ایزدیار برای سخت پسندها! بحث حضور یک دختر ایرانی در کاخ سفید، جنجالی شد +عکس و فیلم افشاگری جدید از پرونده قتل غزاله/ آرمان حداقل میگفت یک بند انگشت این دختر کجاست! رقص یک زیر سن قانونی با «دافی» دردسرساز شد مهم/ اعلام جزئیات برگزاری کنکور 1403 از زبان رئیس سازمان سنجش! تجمع والدین تهرانی مقابل مدرسه دخترانه در اعتراض به نصب دوربین در فضای مدرسه + توضیح آموزش و پرورش کریم بنزما به ایران آمد/بالاخره بنزما در نقش جهان به میدان خواهد رفت! نماینده مردم تهران در مجلس: ورود مهاجران افغانی را صرفاً منفی نباید دید!