ساعدنیوز
ساعدنیوز

افشاگری ابتکار درباره اجرای «سند ۲۰۳۰» در دولت رئیسی

  یکشنبه، 09 بهمن 1401   کد خبر 240091
افشاگری ابتکار درباره اجرای «سند ۲۰۳۰» در دولت رئیسی
ساعد نیوز: انسیه خزعلی معاون زنان و خانواده دولت سیزدهم با معصومه ابتکار معاون پیشین زنان و خانواده دولت دوازدهم با محور «سیاستگذاری حوزه زنان» در شیوه تلویزیون با هم مناظره کردند. در این مناطره معصومه ابتکار از اجرای بخشی از سند 2030 در دولت رئیسی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ساعد نیوز به نقل از فرارو، انسیه خزعلی معاون زنان و خانواده دولت سیزدهم با معصومه ابتکار معاون پیشین زنان و خانواده دولت دوازدهم با محور «سیاستگذاری حوزه زنان» در شیوه تلویزیون با هم مناظره کردند.

محورهای سخنان ابتکار:

مسائل فرهنگی مانند حجاب را نمی توان با سختگیری پیش برد/ متاسفانه گوش شنوا نبود، عده ای کماکان بر طبل سخت گیری در موضوع حجاب می کوبند و مسائلی را پیش آوردند.

شعار «زن زندگی آزادی» با ارزش های دینی، فرهنگی و انقلابی ما همخوانی دارد

به امید اینکه یک روزی باشد که افراد به خاطر افکار و دیدگاه های شان هزینه ندهند و زندان نروند، امیدوارم به آرمان های اصیل انقلاب برگردیم

همه مردم ایران هستند جوانان ما هستند باید نگاه مادرانه به جوان و دختر معترض داشته باشیم و فرزند خودمان بدانیم

ماجراهای اخیر پیش نمی آمد اگر یک عذرخواهی ساده اتفاق می افتاد

جوانان می گویند ما فریب خوردگان بیگانگان نیستیم ما را درک کنید، باید امروز صداهای جوانان را بشنویم. جوانان مطالبی دارند که نیاز است شنیده شود

جوانان به جایی رسیدند که معتقدند آزادی مفهوم خود را در عمل از دست داده است

قانون اساسی آزادی را به رسمیت شناخته است

برخورد قهری و گشت ارشاد سالها بوده که مورد نقد بوده است.

کاش به جای من یکی از فعالین زن منتقد دعوت می شد. تا وقتی که در دولت هم بودم تریبونی نداشتیم. باید صداها را شنید

باید رسانه ملی اجازه دهد مسایل منتقدین و معترضین شنیده شود.

نسل جوان این طور فکر می کنند که دیگر خبری از آزادی نیست..

با نظارت استصوابی یک طیف وسیع را حذف کردند و بعد انتظار داشتند به بن بست نرسند. کسی را باقی نگذاشتید برای رای دادن اما چنان رد صلاحیت کردند که امکان انتخاب باقی نگذاشتند.

من در دوران اصلاحات مسوولیت داشتم اما حکومت یک دست نبود و حالا بهانه ای وجود ندارد. الان همه با دولت کنونی هم راستا هستند و هیچ بهانه ای ندارند الا نداشتن پشتوانه اجتماعی.

جامعه را نمی بینند چون وام دار مردم نیستند و می گویند اینها که به ما رای ندادند.

بعد از آن رئیس جمهور بی خرد آمریکا (ترامپ) که راه تعامل را بسته بود، دوباره راه تعامل باز شد اما اقدام نشد.

زنان احساس می کنند برخی از قوانین به زیان آنهاست.

رهبری هم به ما گفتند درباره خشونت به قانون نیاز داریم.

سال ها روی موضوع خشونت کار شد و در دولت قبل لایحه ای با امضای رئیس جمهور وقت آقای روحانی و رئیس وقت قوه قضائیه که حالا رئیس جمهور است به مجلس رفت ولی دو سال در مجلس ماند و تازه در کمیسیون تصویب شده و هنوز به صحن نرفته.

لایحه تشدید مجازات پدر در صورت قتل فرزند را هم در دولت روحانی تصویب کردیم ولی در مجلس مانده تازه اینها کف مطالبات زنان ایرانی است.

چرا دو سال است در مجلس معطل گذاشته اند. کارایی همین است. پیام جامعه آشکار است. چرا واکنش مناسب نشان نمی دهیم؟

چند سال طول کشید که ما در عمل به شعار و رفتار نمادین امام عمل کنیم و ظریف در دولت روحانی، توانست ۵ سفیر موفق زن را منصوب کند.

محورهای سخنان انسیه خزعلی:

زمان شاه آزادی زنان وجود نداشت اسارت زنان بود. به زنان در زمان شاه نگاه ابزاری می شد

فضایی برای فعالیت و سلامت زنان در زمان شاه وجود نداشت.

عدالت جنسیتی از برابری بالاتر است.

آزادی خیلی خوب است اما تعبیر ما متفاوت است . با یک دروغ کشور ما را به آشوب کشیدند. پشت کلمات ظاهر فریب دروغ است. سقط جنین را در آمریکا با دروغ آزاد کردند. بعد از پنجاه سال اذعان کردند مبنای قانون دروغ بوده است. برای کسی که کشته نشده داد و فغان راه می اندازیم در حالی که در انگلستان هم اتفاق افتاده بود. در آلمان اگر قبلا از نظر پزشک قانونی نظر بدهند جرم است .

(خطاب به ابتکار) چرا در آبان ۹۸ از فرمانداری که دستور تیر داد دفاع کردید.

بله، سفره ها کوچک شده ولی این دولت مقصر نیست. از تورم ۶۰ درصدی به ۴۰ درصد رساندیم. در حالی که در ترکیه به خاطر جنگ اوکراین تورم صد در صد است.

ما در سال دوم آوار برداری هستیم.

آزادی خیلی خوب است ولی چه تعبیری از آزادی دارند؟ چه چیزی مصداق آزادی است؟

با یک دروغ سقط جنین را در آمریکا آزاد کردند؛ حالا بعد از ۵۰ سال می گوید دورغ گفتم بعد سقط جنین را برداشتند

اگر می خواهیم غربی را هم بگیریم غربی را بگیریم که یک مقدار با فرهنگ ما سازگار باشد

همان غربی که می گوید سقط جنین، ۷۰ میلیون مخالف سقط جنین هستند

افراط و تفریط باعث شده مقابل هم بایستیم و جامعه دو قطبی شود

وظایف و ویژگی های زن و مرد با هم متفاوت هستند. ندیدن تفاوت ها ظلم به زن است. تبعیض مثبت ترحم به زن است. تساوی به معنی غربی را قبول نداریم.

ابتکار: چطور شما که با سند ۲۰۳۰ مخالف بودید بخش آموزش را از همین سند قبول دارید و می خواهید اجرا کنید. برای ما بد بود و برای شما نه؟

انسیه خزعلی: ما با حق تحفظ قبول کردیم.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
حمله چند دختر بی‌حجاب به خانم محجبه در قم + فیلم (6 نظر) آزار وحشتناک دختر ایرانی توسط تتلو در ترکیه + فیلم (5 نظر) (فیلم) صدای خورد شدن گردن مرد گنده ای که کودک درون فعالی داشت/ خدا رحمتش کنه(: (2 نظر) پرورش مار در روستایی خطرناک معروف به روستای مار کبرا+ تصاویر (2 نظر) فال حافظ با تفسیر امروز دوشنبه 7 فروردین 1402/ توصیه های امروز حافظ به شما (1 نظر) مار کبری جسوری که روی اژدهای کومودو را کم کرد! (1 نظر) استایل ژولی پولی و میکاپ بهاری مونا کرمی دل همه رو برد! (1 نظر) پوشش متفاوت دختران دهه نودی در موزیک ویدئوی جدید علی زندوکیلی‎‎ (1 نظر) فشن استایل دمت اوزدمیر با شلوار دمپاگشاد پلنگی و بوستیر خیلی خاصش (1 نظر) ویدیوی تاثیر گذار از لحظه نجات معدنچیان از معدن درحال ریزش (1 نظر) یوز پلنگ تلف شده 3 قلو باردار بود (1 نظر) توئیت جالب پزشک معروف درباره موی سینه آقایان (1 نظر) اختلاس میلیاردی کارمند یک بانک دولتی (1 نظر) تبریک نوروزی محمدرضا گلزار (1 نظر) همخوابی پسر 15 ساله با دختر 17 ساله مشهدی تحت تاثیر فیلم های مستهجن (1 نظر)
تیتر امروز   
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/