ساعدنیوز
ساعدنیوز

آیا قطع هفت هزار اصله درخت در مشهد واقعیت دارد؟

  سه شنبه، 17 خرداد 1401   کد خبر 208456
آیا قطع هفت هزار اصله درخت در مشهد واقعیت دارد؟
به گزارش ساعد نیوز/ رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهد گفت: فضای سبز پادگان و درختان قدیمی این اراضی خط قرمز شورای شهر و مدیریت شهری بوده و قطع ۷ هزار اصله درخت را به شدت تکذیب می‌کنم.

به گزارش ساعد نیوز به نقل از برترین ها/ رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهد گفت: فضای سبز پادگان و درختان قدیمی این اراضی خط قرمز شورای شهر و مدیریت شهری بوده و قطع ۷ هزار اصله درخت را به شدت تکذیب می کنم. هاشم دائمی با بیان اینکه پادگان لشگر ۷۷ دارای ۳۵ هکتار فضای سبز جنگلی با گونه های مختلف است اظهار داشت: در سال های گذشته بخش قابل توجهی از درختان خودرو این اراضی، نابجا و با توجه به تراکم جنگلی دارای رشد غیر طبیعی، تنه جوش و پاجوش های فراوان، شاخه های سرگیر و غیره بوده و هستند. وی افزود: در بدو ورود مدیریت شهری به پادگان با توجه به رشد فراوان علف های هرز در این اراضی که با گرمی هوا، خشک و خطر آتش سوزی را در پی داشتند، روزانه 300 کارگر باغبان و ماشین آلات متعدد و ابراز باغبانی، نسبت به حذف سریع علف های هرز و همچنین تنه جوش و پاجوش و سرشاخه های خشک اقدام شد.دائمی گفت: حجم زیاد شاخه های خشک، کنده های باقی مانده از قبل و گاهی درختان خشکی که در محل سایت وجود داشت، ضمن ایجاد خطر، کانونی برای آفات و بیماری های گیاهی نیز ایجاد کرده بود. وی با بیان اینکه با بازگشایی معابر و ایجاد دسترسی، فضای داخلی پادگان در اختیار عموم شهروندان قرار می گیرد، تصریح کرد: طبق استانداردهای تعریف شده برای فضای سبز عمومی، همکاران حوزه خدمات شهری شهرداری نسبت به هرس درختان به خصوص شاخه های سرگیر و در ارتفاع کم اقدام کردند. رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با بیان اینکه برابر نقشه های مصوب شورای عالی معماری و شهرسازی، برخی از معابر کلیدی باید در اراضی تحویلی بازگشایی می شد، گفت: پس از طراحی و برگزاری جلسات متعدد با حضور کارشناسان فضای سبز شهرداری مشهد و مشاوران، با در نظر گرفتن حداکثر عرض آیلند وسط و پیاده روهای اطراف و قوس های متعدد معابر به جهت حفظ حداکثری درختان در مسیر، طرح معابر درون پادگان مصوب و طراحی معابر و عرض آیلند، با حفظ حداکثر تعداد درختان صورت گرفت. دائمی خاطرنشان کرد: بارها تاکید کرده ایم که طراحی صورت گرفته برای شبکه معابر پادگان به نحوی بوده که حداقل مداخله را در فضای سبز داشته باشیم؛ فضای سبز پادگان و درختان قدیمی این اراضی خط قرمز شورای شهر و مدیریت شهری بوده و قطع 7 هزار اصله درخت را به شدت تکذیب می کنم. وی با بیان اینکه شهرداری برای انتقال درختان پادگان که به ناچار در مسیر واقع شده بودند، از روش روتبال استفاده کرده، افزود: به جهت حفظ و مانایی حداکثری درختان، درختان روتبال شده در اراضی خالی و فاقد درخت، کاشت شدند تا با کاهش زمان انتقال، شانس رشد مجدد درختان افزایش یابد. رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس از پیگیری رئیس شورای شهر درخصوص درختان قطع شده پادگان سخن گفت و تصریح کرد: ارتش در گذشته تعدادی از درختان خشک این مجموعه را قطع کرده بود که این درختان خشک نیز به بیرون از پادگان منتقل می شود و شاید مشاهده خروج تنه این درختان این شائبه را برای برخی ایجاد کرده که درختان پادگان قطع شده است.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
خودروهای لوکس و گران قیمت نوه امام خمینی/ زندگی لاکچری نعیمه اشراقی حاشیه ساز شد! +عکس (118 نظر) رقص فرح پهلوی در جشن بی شرمانه ! (98 نظر) 5 مَردی که یک زن مشترک دارند+عکس تاسف آور (91 نظر) غرفه عجیب تبلیغ نوار بهداشتی یک شرکت خاص در بام لند تهران +تصاویر (64 نظر) ساعت رولکس 12 هزار دلاری نتیجه امام خمینی!+عکس (49 نظر) زیبایی چشم نواز نوه امام خمینی/ رابطه محبت‌آمیز «نعیمه اشراقی» با همسرش حاشیه ساز شد +عکس (13 نظر) فیلم زیباترین رقص ایرانی وسط خیابان ! / پلیس فقط تماشاکرد ! (13 نظر) نماز خواندن یک ورزشکار خانم ایرانی وسط یک سالن ورزشی در قرقیزستان +فیلم (11 نظر) این خانم فرانسوی زیبا دست در دست همایون شجریان برای ایران سنگ تمام گذاشت +فیلم (10 نظر) دست گل جدید آرتام/ گوشی چند میلیونی دنیا جهانبخت رو ترکوند! (8 نظر) ذوق عجیب یک راننده اسنپ از دیدن عموپورنگ (8 نظر) سایه های عاشقانه عروس سید حسن خمینی و همسرش (8 نظر) ورود یک مرد مست به داخل قفس شیر در هند +فیلم (7 نظر) عکس نیمه برهنه دختر نعیمه اشراقی «دردانه امام خمینی» در کانادا سوژه رسانه ها شد! +عکس (4 نظر) فروش عجیب نوزادان از 350 میلیون تومان تا طرح ویژه حراج نوزادان در ایران +عکس (3 نظر)
تیتر امروز   
کشف 45 کیسه حاوی جسد انسان در عمق دره 40 متری حاج‌قاسم و امام؛ عاشقانه‌ای که از یک عکس شروع شد آگهی بی شرمانه همسریابی پسر بی حیا ! + وقاحت را از حد گذراند ! سبیل بابا کرم روی صورت یک پرنده زیبا +عکس عجیب این بچه عجیب الخلقه در آغوش مادرش از انسان نیست ؟! / بی شرم ترین رفتار یک زن ! + عکس عزل مدیر «تکیه معاون الملک» کرمانشاه/ گردشگران بی حجاب به بیرون هدایت شدند حمله با چاقو به بسیجی آمر به معروف در شهریار لحظه دیده نشده از پاره شدن کفن امام خمینی (ره) +عکس تصاویر دیدنی بازیگرانی که نقش امام خمینی(ره) را بازی کرده‎‌اند سخنرانی رهبر معظم انقلاب در سی‌وچهارمین سالگرد رحلت امام خمینی (ره) نعمیه اشراقی نوه امام: کیفیت نماز دخترم در کانادا بیشتر از ایرانه! دستان قلبی وآتشینِ عاشقانهِ عروس سید حسن خمینی و همسرش! عکس نیمه برهنه دختر نعیمه اشراقی «دردانه امام خمینی» در کانادا سوژه رسانه ها شد! +عکس خز پارتیه خیلی خزِ بازیگران زن ایران!/نبینی از دستت رفته عکسی پربازدید از بازیگر معروف در پشت صحنه سریال رهایم کن