ساعدنیوز
ساعدنیوز

عجیب ترین قوانینی که در کشورهای مختلف دنیا وجود دارد و شما از آنها بی خبرید!

  دوشنبه، 13 آذر 1402   زمان مطالعه 6 دقیقه
عجیب ترین قوانینی که در کشورهای مختلف دنیا وجود دارد و شما از آنها بی خبرید!
قوانینی در سراسر دنیاهستند که اگر واقع بینانه نگاه کنیم متوجه خواهید شد که بسیار عجیب و غریب هستند و در بعضی مواقع بصورت شدیدا سختگیرانه بر روی آن قوانین و اجرای درست آنها، نظارت میشود. در این مطلب قصد داریم تا با تعدادی از این قوانین قوانین عجیب در دنیا اشنا شویم.

آشنایی با قوانین عجیب و گاها خنده دار در سراسر دنیا!


برخی از کشورها هستند که دارای قوانین عجیب و خاصی هستند. این قوانین به قدری شگفت انگیز هستند که باعث شده تا شاهد به وجود آمدن لیستی از این قوانین کشورها باشیم.

یکی از موضوعات بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که در کشورهای مختلف با توجه به فرهنگ ها و آداب و رسوم آن ها، شاهد قوانین و مقررات گوناگونی هستیم. وجود این قوانین باعث به وجود آمدن نظم شده و سبب می شود تا افراد بتوانند متناسب با این قوانین و هنجارها در جامعه زندگی کنند.

سوت زدن در کانادا ممنوع است.

قوانین مربوط به مبارزه با چاقی در هند


یکی از قوانین عجیب دنیا در ایالت کرالا هند است که برای مبارزه با چاقی، مالیات خاصی بر روی غذاهایی چرب مثل پیتزا، همبرگر، انواع فست فود و… تصویب شد. این قانون باعث شد تا قیمت این غذاها افزایش پیدا کرده و مردم کمتر سمت این غذاها بروند.

پخش موسیقی از رادیوهای کانادا


مردم کانادا بسیار وطن پرست بوده و فرهنگ خود اهمیت می دهند. به همین خاطر تمامی شبکه های رادیویی کانادا باید حداقل 35 درصد برنامه خود را از خواننده هایی پخش کنند که کانادایی هستند.

قانون اتمام بنزین در بزرگراه های آلمان


یکی از قوانین عجیب کشورها آن است که بنزین تمام کردن در بزرگراه های آلمان غیر قانونی است. در واقع به دلیل آن که پیاده روی در کنار بزرگراه و حتی ایستادن در حاشیه آن خطرناک است شاهد این قانون عجیب در آلمان هستم.

در مکزیک نباید پای خود را از روی پدال دوچرخه بردارید.

قانون کوه نوردی برهنه در سوئیس


تا چند سال گذشته در کشور سوئیس مرسوم بود که برخی گردشگران، به صورت برهنه در این کشور کوهنوردی می کردند. به همین دلیل دولت سوئیس این کار را غیر قانونی اعلام کرد.

جویدن آدامس در سنگاپور


دولت سنگاپور سالانه 150 هزار دلار برای پاک کردن آدامس های چسبیده در خیابان و اماکن عمومی هزینه می کند و به همین دلیل جویدن، خرید، فروش، تولید و واردات آدامس در سنگاپور ممنوع است.نکته جالب این است که آدامس ها مخصوص ترک سیگار و یا آدامس هایی که توسط دندانپزشک تجویزمی شونددر سنگاپور ممنوعیت ندارند.

در ونیز غذا دادن به کبوترها غیر قانونی است


بسیاری از گردشگران زمانی که به ونیز سفر می کنند در میدان سنت مارک به کبوترها غذا می دادند. این مساله باعث شد تا شاهد یک رسم در بین گردشگران باشیم و به همین خاطر این میدان مملو از کبوترها است. به همین دلیل دولت ایتالیا غذا دادن به کبوترها را غیر قانونی اعلام کند

در آکروپلیس پوشیدن کفش پاشنه بلند ممنوع است


آکروپلیس یکی از جاذبه های گردشگری کشور یونان است. این مکان حدود دو هزار و 500 سال قدمت داشته و از مهم ترین آثار تاریخی و باستانی دنیا محسوب می شود. دولت یونان همواره در تلاش است تا این بنا را حفظ کند. یکی از آسیب های وارده از سوی گردشگران به این بنا، به خاطر تیزی پاشنه کفش است. به همین خاطر، دولت یونان پوشیدن کفش پاشنه بلند را در آکروپلیس ممنوع کرده است.

ممنوعیت پوشیدن کفش پاشنه بلند در یونان

در فرانسه مردان در ساحل فقط باید مایو اسپیدو بپوشند


اسپیدو نوعی مایو مخصوص است که شاهد رواج آن در کشور فرانسه هستیم. این مایو تنگ و جذب بوده و سبب می گردد تا تبادل آب با بدن انسان کاهش پیدا کند.در همین راستا دولت فرانسه برای تمیز نگه داشتن آب، قانونی وضع کرده است تا همه مردان از مایو اسپیدو استفاده کنند

در کارائیب پوشیدن لباس چریکی ممنوع است


در محدوده حوزه کارائیب، تنها نیروهای نظامی حق استفاده از لباس های چریکی را دارند و به همین دلیل اگر لباس چریکی دارید، به هیچ وجه در کارائیب نباید آن را به تن کنید.

چسباندن تمبرهای افراد سلطنتی به شکل سروته در انگلیس ممنوع است.

سلفی گرفتن با مجسمه بودا در سری لانکا جرم است!


nر کشور سری لانکا هیچ کس حق سلفی گرفتن با مجسمه بودا را نداشته و این کار جرم است. شاید برای شما مهم باشد که دلیل این قانون را بدانید. دولت سری لانکا اعتقاد دارد که برای سلفی گرفتن، باید به مجسمه بودا پشت کنید و این کار بی احترامی است.

در دانمارک ماسک زدن غیر قانونی است


برای دولت دانمارک شناخت هویت مردم در اماکن عمومی بسیار مهم است. به همین دلیل در سال 2018، دانمارک استفاده از ماسک یا کلاهی که باعث عدم تشخیص چهره شود را ممنوع اعلام کرد.

در ویکتوریا استرالیا بادبادک بازی غیر قانونی است


در محدوده ایالت ویکتوریا در استرالیا، هر گونه بازی در اماکن عمومی جرم به حساب می آید. حتی بادبادک بازی نیز در این محدوده جرم است.

در کارولینای شمالی حق ندارید تا به دروغ اعلام ازدواج رسمی در هتل کنید


برای مردم کارولینای شمالی ازدواج اهمیت بسیار زیادی دارد به همین دلیل برای اقامت در هتل حق ندارید که به دروغ بگید متاهل هستید چون از نظر مردم این منطقه این کار بی احترامی به ازدواج است.

در بارسلونا پوشیدن پیراهن اجباری است


بر اساس قوانین بارسلونا اگر یک فرد بدون پیراهن وارد خیابان شود، باید 260 یورو جریمه پرداخت کند و این قانون هیچ تفاوتی بین خانم ها و آقایان ندارد.

در امارات فحاشی ممنوع است


دولت امارات متحده عربی به شدت بر پیشرفت فرهنگ تاکید دارد. در همین راستا یکی از قوانین این کشور آن است که فحاشی در اماکن عمومی در این کشور ممنوع است

در کشور ژاپن رقصیدن پس از نیمه شب ممنوع


یکی از قوانین کشور ژاپن آن است که رقصیدن تا زمانی که هوا تاریک نشده است در این کشور مجاز است و پس از نیمه شب هیچ کس حق رقصیدن ندارد.

بر اساس قانون تصویب شده از سال 2013 استفاده از اسامی سران و مقامات ارشد برای نامگذاری خوک ها در فرانسه غیرقانونی است.

در کشور اسپانیا ساخت قلعه شنی ممنوع است


در اسپانیا ساخت قلعه شنی در ساحل جرم است. بی شک این قانون یکی از عجیب ترین قوانین کشورها محسوب می شود.

در پایتخت ایتالیا بیرون بردن هر روز سگ ها اجباری است


سگ ها حیواناتی حساس محسوب می شوند و باید هر روز آن ها را برای گردش بیرون ببرید. دولت ایتالیا نیز در راستای حمایت از حقوق این حیوانات قانونی وضع کرده تا افراد مجبور شوند که روزانه سگ های خود را بیرون ببرند.

در جورجیا عبور مرغ و خروس از خیابان غیر قانونی است


در جورجیا تعداد مرغ و خروس ها بسیار زیاد هستند و اگر مرغ و خروس شما از خیابان عبور کند، ممکن است باعث تصادف شود. به همین دلیل عبور مرغ و خروس در این منطقه جرم محسوب می شود.

قوانین حیرت انگیز و عجیب در جزیره کیش!


  • قانون اول: شنا کردن در سواحل عمومی جزیره ممنوع است.

  • قانون دوم: رانندگی با ماشین کثیف جریمه دارد

  • قانون سوم: بوق زدن در جزیره ممنوع است

  • قانون چهارم: تاکسی های سفید دربستی هستند

  • قانون پنجم: چادر زدن در جزیره ممنوع است

  • قانون ششم: حداکثر سرعت مجاز در جزیره 60 کیلومتر است.

خیابان کیش و رعایت سرعت مجاز

جویدن آدامس در سنگاپور ممنوع است.

بعضی کشورها به دلیل حفظ امنیت و حفاظت از مردم جامعه خود قوانینی وضع میکنند اما گاها در برخی موارد زیاده روی کرده و باعث میشوند علاوه بر عدم آرامش خاطر مردم، موجب اذیت و آزار مردم میشوند. در این مقاله بصورت مفید از قوانین عجیب و غریب در سراسر دنیا برایتان توضیح دادیم.

امیدواریم برایتان مفید واقع شده باشد.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

1 دیدگاه
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
خلاقیت یک مادر ایرانی برای ترک سیگار فرزندش حماسه آفرید/ مامان نیست یه پا سیاستمداره واسه خودش+ عکس (756 نظر) حال خوشِ رهبر معظم انقلاب در کوهنوردی با حاج قاسم سلیمانی و چیدن گلهای زرد رنگ از کوه+عکس/ سرداری که هیچ جا رهبری رو تنها نمیذاشتن (449 نظر) تُرکی صحبت کردن رهبر معظم انقلاب با لهجه ای شیرین و دلنشین+ویدئو/ در خانه با فرزندانتون ترکی صحبت کنین فارسی رو در مدرسه یاد میگیرن (364 نظر) مبلی که رهبر معظم انقلاب 20 سال است روی آن می نشینند+عکس/ دکوراسیونی که هیچوقت تغییر نمیکند! (284 نظر) دوچرخه قدیمی در کُنج حیاط دلباز و حوض دار خانه پدری رهبر معظم انقلاب+عکس (264 نظر) کارنامه تحصیلی یک دانش آموز زنجانی برای 91 سال پیش/ چه نمرات درخشانی هم گرفته!+عکس (234 نظر) رهبر معظم انقلاب در حال دروی گندم با داس در مزارع کشاورزی روستای فردو (223 نظر) خلاقیت منحصر به فرد شهرداری اهواز برای رنگ آمیزی سطل های زباله/ دست مریزاد واقعا+عکس (203 نظر) خلاقیت خنده دار مسافر کش موتوری برای راحتی مسافرش مرز های انسانیت را جا به جا کرد/ هزارماشالله به این ذهن خلاق+ عکس (182 نظر) خواستگاری متفاوت و حساب شده همسر مقام معظم رهبری برای پسرشان+ویدئو/ برای آقا مجتبی که خیلی شبیه رهبری هستن (167 نظر) پاداشی حیرت انگیز برای بازیکنان قطر پس از قهرمانی در جام ملت ها/از کیسه خلیفه بخشیدن واقعیت پیدا کرد (153 نظر) رونمایی از کارت عروسی محمدرضا گلزار و آیسان آقاخانی/ کارتی که دل طرفداران آقای بازیگر را شکست+ عکس (152 نظر) سبک دکوراسیون منحصربفرد خانه سید محمد خاتمی با چیدمان خاص+عکس /شیک در عین سادگی... (150 نظر) تصویری تاریخی از تزئینات لاکچری ماشین عروسی در دهه 60 / اونموقع پیکان سلطان جاده بود😂 (137 نظر) خلاقیت منحصربفرد مکانیک قُمی در طراحی ورودی مغازه اش حماسه آفرید/هنر نزد ایرانیان است وبس!!😂+عکس (135 نظر)
دیگران می‌خوانند   
(تصاویر) چیدمان خاص و بی نقص خانه ملاباشی اصفهان و جلوه گری نورهای رنگی/ آدم از تماشای اینهمه زیبایی سیر نمیشه استادیِ دانشگاه، شغل دوم سلبریتی‌‌ها فال شمع دوشنبه 7 اسفند ماه 1402 فال روزانه امروز دوشنبه 7 اسفند ماه 1402 فال قهوه با نشان روز دوشنبه 7 اسفند ماه 1402 فال ابجد روزانه دوشنبه 7 اسفند 1402 بیوگرافی و زندگینامۀ پرافتخار پروفسور محمود حسابی (ویدئو) آهنگ نوستالژی دهه شصتی‌ها موقع رفتن به مدرسه/ کیا یادشونه؟ فال انبیاء روزانه دوشنبه 7 اسفند ماه 1402 فال حافظ با تفسیر روز دوشنبه 7 اسفند ماه 1402 + فیلم آخرین چیدمان میز شامِ رنگارنگ خانواده نسرین مقانلو قبل از مرگ پسرش ارشیا+عکس دسته گل شیک و زیبای مریم مومن،فخرالزمانِ بانوی عمارت با رنگ قرمز عاشقی +عکس (ویدئو) خروسی که با صدای غیرمعمول 90 ثانیه می‌خواند فیلمی از اولین روز مادر شدن ستاره سادات قطبی/ چه بچه ناز و دلبری داره ماشاءالله (تصویر) جشن نیمه شعبان در دوره قاجار (ویدئو) ماجرای غش کردن بازیگر خنده بازار بعد از اجرای پیاپی نقش عمو قناد ارائه عجیب ترین راهکار برای نجات زمین/ اینبار دانشمندان دست به دامان نهنگ ها شدند روستایی که شاه قاجار در آن عاشق شد/ تصویر دختری که دل ناصرالدین شاه را برد دیده شدن «همای سعادت»، پرنده افسانه ای در ایران بر سر ستون های تخت جمشید+ فیلم لطیفه خنده دار و باحال رهبر معظم انقلاب به لهجه مشهدی+فیلم/ ای جان به این خنده های شیرین آقا! روستایی عجیبی در ایران که اکثر مردمانش نابینا هستند! این 11 ماده غذایی روند پیری را بعد از 40 سالگی کند می کند! طالع بینی و خصوصیات متولدین اسفند مرد و زن چیست؟ کتک زدن داماد توسط برادران عروس؛ رسم عجیب در مراسم ازدواج +ویدئو/ بالاخره باید بگن که عروس بی صاحب نیست🤣 مردم انتخابات را حق و مطالبه خود بدانند/ نمایندگان مجلس دوازدهم دست فسادگران را از کشور کوتاه کنند صدور 226 هزار پروانه ساخت در بافت‌های فرسوده در دولت سیزدهم پاسخ مجری برنامه «زندگی پس از زندگی» به این سوال که خودش تجربه گر مرگ بوده یا خیر؟ +ویدئو زمان و میزان واریز عیدی بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی روایت جالب رهبر انقلاب از رغبت جوانان آمریکا و اروپا به قرآن! +ویدئو پیام تسلیت سید ابراهیم رئیسی برای درگذشت پدر همسر سیدحسن خمینی جشن تولد ساده و بدون تجملات علی نصیریان، بزرگ آقای سریال شهرزاد در 90 سالگی+ویدئو غوغای خوانندگی بی نظیر مصطفی ججلی با آهنگ بهنام بانی در کنسرت ترکیه/ چقد خوب میخونه+ویدیو عکس معشوقه خوش لباس مظفرالدین شاه قاجار/دست و دلبازی شاه برای زنی که هرگز پایش به حرمسرا باز نشد حواشی داغ امروز یکشنبه 6 اسفند 1402/فارسی حرف زدن ججلی در کنسرت ترکیه نگاهی به دکوراسیون جالب و متفاوت رستوران سیاوش خیرابی،رامین سریال دلنوازان/ چقدر شیک و منحصر به فرد+عکس استوری دیدنی و جذاب نفس بازغی و پردیس پورعابدینی در پشت صحنه سریال گناه فرشته/ به نظرتون آخرش چی میشه؟+عکس سرمربی که وسط زمین موقع تشویق هواداران حلقه‌ ازدواجش گم شد اما وقتی پیدا کرد... + ویدئو/ تعهد همین قدر زیباست دورهمی ناهار پارسای دلدادگان و همسر واقعی‌اش با یکتا ناصر و دخترش سوفیا در یک رستوران سنگی منحصر به فرد+عکس دورهمی محمدرضا شریفی نیا و آزیتا حاجیان با دخترانشان +عکس استایل ساده و کلاسیک نامزد سابق رونالدو/ جورجینا چشم دیدن این زن را ندارد
تیتر امروز   
استادیِ دانشگاه، شغل دوم سلبریتی‌‌ها فال شمع دوشنبه 7 اسفند ماه 1402 فال قهوه با نشان روز دوشنبه 7 اسفند ماه 1402 فال ابجد روزانه دوشنبه 7 اسفند 1402 فال انبیاء روزانه دوشنبه 7 اسفند ماه 1402 فال حافظ با تفسیر روز دوشنبه 7 اسفند ماه 1402 + فیلم دسته گل شیک و زیبای مریم مومن،فخرالزمانِ بانوی عمارت با رنگ قرمز عاشقی +عکس ارائه عجیب ترین راهکار برای نجات زمین/ اینبار دانشمندان دست به دامان نهنگ ها شدند روستایی که شاه قاجار در آن عاشق شد/ تصویر دختری که دل ناصرالدین شاه را برد روستایی عجیبی در ایران که اکثر مردمانش نابینا هستند! این 11 ماده غذایی روند پیری را بعد از 40 سالگی کند می کند! طالع بینی و خصوصیات متولدین اسفند مرد و زن چیست؟ مردم انتخابات را حق و مطالبه خود بدانند/ نمایندگان مجلس دوازدهم دست فسادگران را از کشور کوتاه کنند صدور 226 هزار پروانه ساخت در بافت‌های فرسوده در دولت سیزدهم زمان و میزان واریز عیدی بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی
منتخب روز