آماده باش ارتش و سپاه در مرزهای شمال غربی کشور 

  سه شنبه، 20 آبان 1399 ID  کد خبر 113033
آماده باش ارتش و سپاه در مرزهای شمال غربی کشور 
ساعد نیوز: چند وقتی است که آتش درگیری ها بین دو کشور ارمنستان و جمهوری آذربایجان در منطقه قره‌باغ شعله ور شده و جمهوری آذربایجان برای باز پس گیری اراضی خود در قره‌باغ اقدام کرده است.

به گزارش سایت خبری ساعد نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، چند وقتی است که آتش درگیری ها بین دو کشور ارمنستان و جمهوری آذربایجان در منطقه قره باغ شعله ور شده و جمهوری آذربایجان برای باز پس گیری اراضی خود در قره باغ اقدام کرده است.

منطقه قره باغ یا به طور دقیق تر ناگورنو قره باغ از دیرباز بخشی از اراضی کشور جمهوری آذربایجان بوده و طبق اسناد و شواهد تاریخی محل زندگی مسلمانان و به ویژه شیعیان به شمار می رود که ارمنستان به این منطقه تجاوز کرده و آنجا را به اشغال خود در آورده است.

تصویر

سردار منصور حقیقت پور فرمانده میدانی نخستین گروه از نیروهای اعزامی به جمهوری آذربایجان برای آموزش نیروهای آذربایجانی در گفت وگویی گفت که ترکیب جمعیتی این منطقه در ابتدا با اکثریت مسلمان بود و حضور دین اسلام هم در این منطقه سابقه طولانی دارد. آذری های مسلمان شیعه حضرت علی (ع) علاوه بر سکونت در این منطقه از مساجد و حوزه های علمیه این منطقه نیز بهره می بردند.

حضور تروریست های تکفیری در شمال غرب ایران؛ تهدید امنیتی قابل توجه

در این میان اما خبری همه مردم کشورمان را به تامل واداشت و آن این بود که اینکه تعدادی از تروریست های تکفیری توسط برخی کشورها به منطقه قره باغ آورده شده اند تا در آزادسازی قره باغ به جمهوری آذربایجان کمک کنند.

تصویر

همین خبر باعث شد تا بسیاری از کشورهای منطقه و از همه مهم تر مقامات کشورمان نیز نسبت به این موضوع ابراز نگرانی کنند. به همین دلیل رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرمانده کل قوا در سخنان خود به مناسبت میلاد با سعادت حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع) درباره مناقشه اخیر قره باغ مطالبی را مطرح کردند.

حضرت آیت الله خامنه ای در سخنان خود به جنگ اخیر میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان اشاره کردند و با تأکید بر اینکه این موضوع حادثه ای تلخ و تهدیدکننده امنیت منطقه است، گفتند: این درگیری نظامی باید هرچه زودتر تمام شود؛ البته همه سرزمین های جمهوری آذربایجان که به وسیله ارمنستان تصرف شده باید آزاد شود و به آذربایجان برگردد. ایشان لزوم حفظ امنیت ارامنه در این سرزمین ها و رعایت مرزهای بین المللی از جانب دو طرف را نیز مورد تأکید قرار دادند و گفتند که تروریست هایی که براساس گزارش های قابل اطمینان وارد منطقه شده اند، نباید به هیچ وجه نزدیک مرز ایران شوند و اگر آن ها نزدیک مرز شوند، قطعاً برخورد قاطع خواهد شد.

جمهوری اسلامی ایران؛ پیگیر راه های صلح آمیز و دیپلماتیک برای حل مناقشه قره باغ

یکی از ابتکارات جمهوری اسلامی ایران از ابتدای آغاز مجدد مناقشه قره باغ، پیگیری راه ها و ابتکارات دیپلماتیک و مذاکره با کشورهای درگیر در مناقشه و همچنین مشورت گرفتن با استفاده از کشورهای منطقه و همسایگان مهم منطقه بوده است. به همین منظور هم سیدعباس عراقچی معاون سیاسی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران طی هفته های گذشته به کشورهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان سفر کرد و دیدارهایی را با رئیس جمهور آذربایجان و نخست وزیر ارمنستان و سایر مقامات این دو کشور داشت. البته سفر به دو کشور روسیه و ترکیه نیز در این باره انجام شده است. در واقع ایران با ابتکار جدیدی برای حل مناقشه قره باغ وارد این موضوع شده است.

مواضع نیروهای مسلح کشورمان در مناقشه قره باغ چیست؟

نیروهای مسلح کشورمان نیز از ابتدای وقوع این درگیری ها در نزدیکی مرزهای کشورمان همواره بر لزوم رعایت اصول دیپلماتیک و امنیت مرزی کشورهای منطقه تاکید کردند. البته در کنار این موارد همواره آمادگی رزمی خود را نیز در مرزهای شمال غرب حفظ کرده اند.

سردار سرتیپ پاسدار ابوالفضل شکارچی سخنگوی ارشد نیروهای مسلح کشورمان درباره مناقشه قره باغ و مسائل پیرامون آن گفت: مقام معظم رهبری بر باز پس دادن سرزمین های اشغالی آذربایجان توسط ارمنستان تاکید کردند، جمهوری اسلامی ایران امیدوار است این مهم از طریق گفت وگو محقق شده و جان و مال مردم دو کشور از راه جنگ مورد تعرض قرار نگیرد. ضمن اینکه هر دو کشور را همسایه می دانیم و به هر دو کشور طرف مناقشه قره باغ احترام می گذاریم، در عین حال به آزاد سازی سرزمین های اشغالی تاکید داریم، نکته دیگر اینکه مراقبت شود مردم آنجا که ارامنه هم هستند آسیب نبینند، به ویژه ارامنه ای که در مناطق مسلمانان سکونت دارند.

تصویر

وی ادامه داد: از آنجا که جمهوری اسلامی ایران با جمهوری آذربایجان و ارمنستان مرز مشترک دارد و برای جمهوری اسلامی، امنیت خطوط مرزی و شهروندان مرزنشین در اولویت قرار دارد، دو کشور به شدت مراقب باشند که کوچک ترین تعرضی به جمهوری اسلامی ایران، واکنش قاطع در بر خواهد داشت. ما آمادگی بسیار خوبی برای مقابله با هر نوع تهدیدی در مرزهایمان با حضور نیروهای مرزبانی و واحدهایی از نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ارتش جمهوری اسلامی ایران داریم.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح کشورمان تاکید کرد: خواسته ما از طرفین مناقشه قره باغ این است که پای تکفیری ها نباید به هیچ عنوان به این منطقه باز شود، حضور تروریست های تکفیری برای ایران غیر قابل تحمل است و قطعاً جمهوری اسلامی این حضور را به هیچ عنوان تحمل نمی کند.

سایر مقامات نظامی کشورمان همچون امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نیز در رابطه به حفظ امنیت مرزنشینان کشورمان به دو کشور جمهوری آذربایجان و ارمنستان نیز هشدار داده است.

اعزام نیروهای ارتش و سپاه به مناطق شمال غرب کشور

از نخستین روزهای آغاز این درگیری ها فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همواره از منطقه شمال غرب بازدید داشته اند و نیروهای خود را در آماده باش کامل قرار داده اند. در روز ۴ آبان ماه امسال نیروی زمینی ارتش نیز رزمایشی را با محوریت تیپ ۱۶۴ متحرک هجومی نزاجا تحت عنوان عاشقان ولایت ۹۹ به صورت تک شبانه و روزانه با هدف نمایش اقتدار و آمادگی رزمی و ارتقای تحرک در منطقه عمومی شمال غرب برگزار کرد. در این رزمایش یگان های پیاده، مهندسی، پهپاد و گروه ۱۱ توپخانه در رسیدن به اهداف از پیش تعیین شده طی دو مرحله شبانه و روزانه تیپ ۱۶۴ متحرک هجومی را پشتیبانی کردند.

امیر سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران و فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) روز ششم آبان ماه از وضعیت آمادگی پدافند هوایی شمال غرب بازدید و دستوراتی جهت تقویت یگان های پدافند هوایی در منطقه به نیروهای پدافند ارتش و سپاه و نیروی هوایی ارتش صادر کرد. او در این بازدید گفت که یگان های پدافند هوایی در منطقه شمال غرب تقویت شده و در صورت نیاز اضافه هم خواهند شد، آرامش مردم برای ما دارای اهمیت ویژه است. احترام به تمامیت ارضی کشورها و حفظ مرزهای رسمی بین المللی از اصول شناخته شده ماست و تغییر در آن ها را تحمل نخواهیم کرد و با آن مخالفت داشته و داریم.

وی ادامه داد: تروریست های تکفیری، داعش و صهیونیست ها، عناصری مطرود در همه عالم هستند و حضور آن ها در هر کجا باعث ایجاد تنفر و نا امنی است. نیروهای ما همانطور که بارها اثبات کرده اند؛ با حضور این عناصر در نزدیکی مرزهای خود با شدّت و بی اغماض برخورد خواهند کرد.

چند روز بعد یعنی در ۷ آبان ماه نیز نیروی زمینی ارتش در جهت ارتقای تحرک خود طی مراسمی با حضور سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش از ۵۰۰ فروند تجهیزات بازآماد شده در سراسر کشور رونمایی کرد و آن ها را به یگان های نزاجا الحاق کرد. این تجهیزات همه در راستای افزایش سرعت تحرک یگان های زرهی نیروی زمینی ارتش بازآماد و اورهال شده است. مهم ترین نکته درباره این تجهیزات اورهال شده این است که تعداد خودروهای که در نیروی زمینی بازتولید شده قادر هستند تا یک لشکر زرهی را از یک نقطه به دورترین نقطه منتقل کنند.

یک روز بعد یعنی در هشتم آبان ماه، امیر سرتیپ حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش به تبریز رفت تا از آمادگی دو یگان تیپ ۲۵ نیرو مخصوص شهید آبگون و پایگاه رزمی هوانیروز تبریز بازدید کرده تا از وضعیت آمادگی این یگان ها اطمینان حاصل کند.

تصویر

امیر سرتیپ کیومرث حیدری روز نهم آبان ماه نیز در بازدید از مناطق مرزی جلفا و خداآفرین آذربایجان شرقی، دفاع از حدود و ثغور میهن اسلامی را از مهم ترین وظایف ارتش جمهوری اسلامی ایران دانست و تاکید کرد: نیروهای جان برکف ارتش در راستای عمل به وظایف ذاتی خود در نقاطی از مرزهای شمال غرب کشور استقرار پیدا کرده اند و هدف اصلی از استقرار یگان های ارتش در مناطق مرزی، حفاظت از حریم هایی بوده که جزو خطوط قرمز ما تعریف شده است.

کدام یگان های نظامی ایران به مرزهای شمالغرب اعزام می شوند؟

نیروی هوایی ارتش نیز روز دوازدهم آبان ماه رزمایش مدافعان حریم ولایت ۹۹ را با محوریت پایگاه هشتم شکاری اصفهان و با حضور تمام هواپیماهای تاکتیکی، بمب افکن و شکاری به مدت دو روز برگزار کرد.

۱۵ آبان ماه نیز تجهیزات تیپ ۱۱۶ مکانیزه زرهی شهید صفوی لشکر ۱۶ قزوین به منظور تقویت مرزهای کشور به مناطق شمال غرب و ارسباران اعزام شد. در همین روز نیروها و تجهیزات یگان های گروه یازده توپخانه ارتش در مراغه با هدف تامین امنیت مرزهای آذربایجان شرقی به مناطق عملیات شمال غرب اعزام شدند.

امیر حیدری ۱۶ آبان ماه در خصوص امنیت مرزهای کشورمان در قسمت شمال غرب گفت که هدف اصلی از استقرار یگان های ارتش در مناطق مرزی حفاظت از حریم مرزها به عنوان خطوط قرمز کشور است و ما به هیچ عنوان اجازه عبور از خطوط قرمز جمهوری اسلامی ایران را نمی دهیم، خط قرمز ما تأمین امنیت، آرامش و آسایش مردم است و ارتش با حضور خود در کنار مردم امنیت و آرامش آن ها را تامین می کند.

امیر سرتیپ قادر رحیم زاده جانشین فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) شامگاه ۱۸ آبان ماه در بازدید از مناطق مرزی شهرستان پارس آباد، گفت: در حال حاضر با استقرار تجهیزاتی از یگان های پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در نوار مرزی استان اردبیل و به ویژه شهرستان های پارس آباد و اصلان دوز، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در آمادگی کامل به سر می برند. به طرفین درگیر در منطقه مورد مناقشه قره باغ هشدار جدی می دهیم که در صورت ورود بدون هماهنگی هر پرنده ای به حریم هوایی جمهوری اسلامی ایران، قاطعانه با نقض کنندگان مرزهای کشور برخورد خواهیم کرد.

تصویر

۱۹ آبان ماه نیز تجهیزات یگان واکنش سریع منطقه پدافند هوایی شمال به نواحی مرزی شمال غرب کشور اعزام شد. امیر سرتیپ دوم علی اکبر عباس تجدد فرمانده منطقه پدافند هوایی شمال ضمن اعلام این خبر گفت: یگان واکنش سریع منطقه پدافند هوایی شمال برای پایش، حفاظت و صیانت از امنیت پایدار فضای هوایی جمهوری اسلامی ایران و تقویت نیروهای شمال غرب به این منطقه اعزام شد.

۱۴ مهرماه امسال سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران از نوار مرزی ایران و جمهوری آذربایجان در اصلان دوز بازدید و وضعیت منطقه را ارزیابی کرد.

سردار پاکپور در دومین روز آبان ماه امسال و برای سومین بار در ۲۰ روز گذشته نیز با سفر به مناطق مرزی در آذربایجان شرقی از نوار مرزی در خداآفرین بازدید کرد. او در این بازدید گفت که جمهوری اسلامی با هر گونه اشغال و تجاوز مخالف بوده و آن را محکوم می کند. از اولین روزهای درگیری اخیر بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان، قرارگاه عاشورای نیروی زمینی سپاه در منطقه مرزی فعال بوده و تحولات مرزی را رصد کرده و زیر نظر داشته و اقدامات و تقویت های لازم متناسب با شرایط پیش آمده انجام شده است.

سردار پاکپور با هشدار به طرف های درگیر گفت: هر گونه ناامنی و تهدید در مرزهای ما که موجب آسیب به امنیت و آرامش روانی مردم عزیزمان باشد با اقدام مقابله ای ما مواجه خواهد شد.

فرمانده نیروی زمینی سپاه در ادامه با اشاره به اعزام و استقرار یگان هایی از نیروی زمینی سپاه به منطقه خاطر نشان کرد: اعزام یگان ها از نیروی زمینی سپاه در راستای اهداف و صیانت از منافع ملی و همچنین تأمین امنیت و آرامش مردم منطقه خواهد بود. تمامیت ارضی کشورهای همسایه برای ما محترم است و هر گونه تغییر در ژئوپولوتیک مرزی، خط قرمز جمهوری اسلامی ایران است. البته سردار پاکپور دو روز بعد یعنی در ۴ آبان ماه نیز مجددا از مناطق مرزی در شمال غرب کشورمان بازدید و آمادگی نیروها را ارزیابی کرد.

تصویر

چند روز قبل یعنی ۱۵ آبان ماه امسال نیز سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از نوار مرزی در شهرستان اصلان دوز و سد میل مغان در استان اردبیل بازدید کرد و گفت که امنیت پایدار خط قرمز ماست و هرگونه ناامنی و تهدید در مرزها که موجب آسیب به امنیت و آرامش روانی مردم عزیزمان باشد پذیرفته شدنی نیست.

وی ضمن رصد آخرین تحرکات منطقه، دستورات لازم برای تامین بیشتر امنیت مناطق مرزی را صادر کرد و گفت: تقویت تمهیدات دفاعی، امنیتی متناسب با وضعیت مناطق پیرامونی، مراقبت هوشمندانه و حضور هوشیارانه یگان های مستقر در مناطق مرزی مجاور محل درگیری های اخیر مورد تاکید است.


25 دیدگاه
  دیدگاه ها
داود
4 سال پیش

درود بر ارتش وسپاه ایران عزیزمان ,,,,,خدا قوت
محمد
4 سال پیش

هرکسی ک میخاد اسم ارتش رو ب زبون بیاره نفس عمیق بکشه چون اسم ارتش باید همیشه محکم ب زبون بیا درودب همه ارتشیان عزیز
بازدیدکننده
4 سال پیش

سلام مجاهدین فی سبیل ا.. ارتشیان و سپاهیان ایران زمین هردونیرو باعث افتخار هستند و بعضی صحبتها از منافقین هست من خودم ارتشی هستم ولی باید بدانیم هردو در راه انقلام تلاش دارن و غیر ازاین نیست
رسول
4 سال پیش

دمتون گرم خیلی دلم میخواست نظامی بودم به کمکتان می آمدم.خدا قوت
ابوالفضل
4 سال پیش

خدا قوت تشکر بسیار برای زحماتتان برای کشور عزیزمان
م م م
4 سال پیش

سلام و درود بی کران نثار روح بلند وملکوتی تمام شهدا از اول تا به حالا وخدا قوت به تمام کسانی که برای امنیت این مرزو بوم قدم برداشته اند
بیژن
4 سال پیش

بریم سرزمین هایمان را پس بگیریم
بازدیدکننده
4 سال پیش

سلام بر تمامینیروی های مصلح کشورم ایران عزیزم
فاطمه
4 سال پیش

درود بر شیرمردان سپاه و ارتش سرزمینم واقعا دمتون گرم کاشکی من هم موقعیتی برای کمک به شما داشتم😔 شهید شدن در راه خدا بهترین چیزی هست که می تونه نصیبمون شه ( ان شاء الله همه بتونیم آقا صاحب الزمان رو همراهی کنیم و به درجه شهادت نائل بشیم) اللهم عجل لولیک الفرج 🤲
بدون دنام
4 سال پیش

ارتش سپاه ناجا چون نیروی انتظامی چندین هزار شهید در سال های اخیر تقدیم کشور مان کرده ولی یاد ی از این شهادت مـظلو ما نه نیست ..... شهدای ناجا
مینا
4 سال پیش

درودبر دلاوران ایران سپاه قدرتمند درود برسربازان گمنام امام زمان......تک تک افراد سپاه قاسم سلیمانی هستند درسایه امام زمان (عج )باشن انشاالله..
سیاوش عزیزی
4 سال پیش

خداقوت تشکر از زحمات شما برای کشور عزیزمان
میلاد
4 سال پیش

داداش اونی یگانی که جان برکف و غیور هست یگان ارتش هست. ارتش تمام آموزش هاودوره های سخت تاکتیکی و رزمی رو سفت و سخت انجام میده در مقابلش فقط سپاه یه مشت بسیجی عشق اسلحه قرار داره که کل منافع کشور رو داده دستشون.(البته بجز شهدای دفاع مقدس که بچه ۱۲یا۱۳ساله شون هم غیور باشهامت بودن) ا. ر. ت. ش
میلاد
4 سال پیش

درووووود🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷
کوروش
4 سال پیش

آره چه جورم😊
بازدیدکننده
4 سال پیش

ارتش و سپاه خون همیشه در جریان رگ های وجب وجب خاک کشور عزیزمون ایران هست. خدا حفظشون کنه.
محموذ
4 سال پیش

خدا پشت وپناهشون باشه انشالله، درود بر این شیرمردان ایران عزیز،،،
رضا
4 سال پیش

دم همشون گرم که با همه کاستیها باعث دلگرمی مردم هستن.
بازدیدکننده
4 سال پیش

سلام جای حاج قاسم خالیست برای شادیش صلوات
فرزاد
4 سال پیش

درود بر دلاورمردان ارتش و سپاه... اگر امنیتمان به خطر بیافتد لحظه ای درنگ نخواهیم کرد برای حضور در مناطق عملیاتی... فقط رهبر اذن دهد
مرتضی
4 سال پیش

دم شیرمردان ارتش و سپاه گرم مردم ایران مدیون جان برکف بودن شماها هستن
بازدیدکننده
4 سال پیش

اقدام نیروهای مسلح کشورمان بسیار اقدام بجا و هوشیارانه ای بود....خیالات شوم دشمنان خارجی و دشمنان ناسیانولیست داخلی ایران را که پرچم کشور آذربایجان را بجای پرچم قدمی ترین کشور دنیا(ایران) در استادیوم های خود بالا می برند،تقریبا خنثی می کند...یادشان باشد زمین هرقومی که در این کشور زندگی می کنند متعلق به خاک کشور ایران است....
مهرداد
4 سال پیش

متونم.واردارتش.بشم.جونم.مدم
علی
4 سال پیش

دمشون گرم که به خاطر مردم سرزمین‌ مون از جون مایه میزارند
حسنن
4 سال پیش

ارتش وسپاه هردو یک نیروی حان برکف برای امنیت این مرز بوم کملت ایران
پربحث های هفته   
اختصاصی ساعدنیوز: قهرمان عملیات جستجوی هلی‌کوپتر شهیدان خدمت: پهپاد ترکیه‌ای یا موتورسواران تبریزی؟ (8 نظر) واکنش فرزاد حسنی به شهادت شهدای خدمت: درود بر ابراهیم، نیکوکاران را چنین پاداش می دهیم، در حقیقت او از بندگان با ایمان ما بود (3 نظر) انا لله و انا الیه راجعون / مرد خدمت آسمانی شد ... (2 نظر) فوری؛ لحظه اعلام خبر شهادت ابراهیم رئیسی در شبکه خبر (2 نظر) چهره محزون و ناراحت وحید شمسایی در مراسم تشییع رئیس جمهور شهید و همراهانش+عکس (1 نظر) انتشار برای اولین بار ؛ جدیدترین تصاویر ثبت‌شده از آخرین پرواز بالگرد رئیس‌جمهور شهید و همراهانش (1 نظر) فیلمی تاریخی و دیده نشده از شهید جمهور / اینجانب سید ابراهیم رئیسی هستم ... (1 نظر) نگاهی به دیدارهای مردمی استاندار جوان و شهید آذربایجان شرقی/ روحشان شاد+ویدیو (1 نظر) تعبیر جالب حجت‌الاسلام قرائتی درباره شهادت ابراهیم رئیسی+ویدئو (1 نظر) (عکس) ادای احترام استقلالی ها به رئیس جمهور شهید در تمرین امروز این تیم (1 نظر) استوری اینستاگرامی ملیکا زارعی (خاله شادونه) از مراسم تشییع آیت الله رئیسی+عکس (1 نظر) حضور رهبر معظم انقلاب در خانه سید ابراهیم رئیسی برای قوت قلب همسر و فرزندانش+عکس/ خانه ایی سراسر فرش ماشینی و بدون تجملات! (1 نظر) آخرین قاب دو نفره پدر و پسری شهید مالک رحمتی که در تاریخ ماندگار شد+عکس (1 نظر) آخرین نامه به رئیس جمهور شهید (1 نظر) صحبتهای قابل تامل برادر سید ابراهیم رئیسی و زینب سلیمانی درباره رئیس جمهور شهید کشور+ ویدیو (1 نظر)
دیگران می‌خوانند   
سفر به «اندرونی»؛ وقتی عکس‌های عادی کسالت‌آور می‌شدند!+ عکس رعد و برق جان مرد60 ساله در شهرستان ورزقان را گرفت شروه خوانی در سوگ شهدای خدمت در بوشهر+ فیلم زیبایی مثال زدنی سنگاپور در غروب خورشید + ویدئو فال انبیاء روزانه شنبه 5 خرداد 1403 حال‌وهوای مزار رئیس جمهور شهید یک روز پس از تدفین در حرم رضوی+ فیلم لحظه دلخراش زیر گرفتن یک کودک توسط موتورسوار فراری؛ نگرانی بی‌امان مادر+ فیلم استقبال دیدنی جواد نکونام از یک هوادار معلول +ویدئو تغییر قیافه باورنکردنی محمد صلاح/ صلاح موهای فرفری اش را زد+ عکس 9 حقیقت جالب و عجیب درباره زندگی مردم مصر باستان این پسر با دستهای مصنوعی دروازه بانی می کند علاقه رئیس جمهور شهید به این شخصیت طنز حقایق گفته نشده از زینب پاشا شیرزن تبریزی دوران قاجار/ درس بزرگ او برای محتکران غلات شهید رئیسی : شاگرد اول نبودم ولی سعی می کردم عقب نمانم+فیلم این داور سرشناس فوتبال ایران تهدید به قتل شد!+عکس جزئیات فیلم خودسوزی یک فرد در میدان انقلاب پاسخ جالب ابراهیم رئیسی به سوال هاشمی رفسنجانی در مورد پذیرش مسئولیت آستان قدس+فیلم جای خالی آیت الله آل هاشم در نماز جمعه تبریز/چه جمعه غریبانه ای+فیلم زندگی سید ابراهیم رئیسی در دوران پهلوی چگونه گذشت؟ جسد سید محرومان غرق در طلا و مرمر! تحمیق کاربران فضای مجازی به شیوه اینترنشنال عکس دیده نشده از شهید آیت الله آل هاشم میان تصاویر امام جمعه های شهید تبریز بی‌تابی‌های بی‌پایان پدر شهید آل هاشم در مراسم بازگشت پیکر فرزندش+ویدئو فال ابجد روزانه شنبه 5 خرداد 1403 ابتکار جالب برای حفظ یک درخت در ایستگاه مترو در تهران+ عکس فال روزانه امروز شنبه 4 خرداد ماه 1403 فال شمع روزانه امروز شنبه 5 خرداد 1403 عکسی تلخ از آخرین وداع خانواده استاندار شهید با پیکر فرزندشان+عکس فال قهوه با نشان روز شنبه 5 خرداد ماه 1403 نگاهی به خانه ابدی شهید مالک رحمتی، استاندار دهه شصتی آذربایجان شرقی+عکس/روحش شاد و یادش گرامی فال حافظ با تفسیر امروز شنبه 5 اردیبهشت 1403 + فیلم این عکس به شایعات درباره گم شدن بادیگارد رئیس جمهور پایان داد حضور مادر شهید سردار موسوی بر سر مزار مطهر ایشان +ویدئو تشییع باشکوه شهید مالک رحمتی در مراغه+ویدئو تزئین خانه ابدی شهید مالک رحمتی با گل رز سفید و سرخ پرپر شده+عکس/روحش شاد و یادش گرامی نگاهی به خانه ابدی شهید سیدمهدی موسوی در حرم حضرت شاه‌عبدالعظیم(ع) +ویدئو بیقراری خواهر شهید مالک رحمتی در مراسم تشییع برادرش +ویدئو/ سلام ای غروب غریبانه دل... روایت انتخاب نام کوچک شهید امیرعبدالهیان از زبان خودش؛ قدرت‌الله؟ + فیلم مداحی استاندار شهید، مالک رحمتی در روز اربعین در کربلا+ویدیو عکس‌هایی از خانه شهید ابراهیم رئیسی در تهران پس از مراسم خاکسپاری+عکس شهید رئیسی: تصویر حضرت آقا رو می‌کشیدید، من که کسی نیستم +ویدئو