ساعدنیوز
ساعدنیوز

امام جمعه کرج: دلیل قطع نزولات آسمانی وضعیت افتضاح حجاب است!

  شنبه، 24 دی 1401   کد خبر 238213
امام جمعه کرج: دلیل قطع نزولات آسمانی وضعیت افتضاح حجاب است!
ساعد نیوز: امام جمعه کرج با تاکید بر اینکه قانون حجاب باید اجرایی شود، گفت: بی‌حجابی عفت را از بین می‌برد و مرکز تربیت را تخریب می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ساعد نیوز به نقل از آفتاب نیوز، حجت الاسلام محمد مهدی حسینی همدانی، امام جمعه کرج و نماینده، ولی فقیه در استان البرز، در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به اینکه متقین در بروز مشکل شکوایه با کسی نخواهند داشت، گفت: کسی که از مصیبتی که به او وارد شده است شکوه بکند نزد دیگران از خداوند تعالی شکوه کرده است.

امام جمعه کرج در ادامه با اشاره به ایام ولادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علی ها به آیات و روایات بسیار در ستایش این بانوی مکرمه پرداخت و تصریح کرد: اگر قرار بود حُسن و تمام خوبی را در یک صفت و نام خلاصه کنیم می توانستیم آن را همنام حضرت فاطمه بنامیم، چه بسا مرتبه حضرت فاطمه از آن نیز بالا تر است.

نماینده ولی فقیه در بخش دیگری به اسامی بانوانی که در قرآن کریم از آن ها نام برده شده است، تصریح کرد: ۳۵ آیه در حق صدیقه طاره سلام الله علیها، نازل شده است.

حسینی همدانی افزود: آنچه نظام اسلامی برای پیشرفت بانوان و ارزش گذاری زن مسلمان اعمال کرده است بررسی شود، تا اثرات آن پیشینه و واقعیت کلام بیگانگان و یاوه گویان را نمایان کند.

وی با تاکید بر اینکه نقش بانوان در فرهنگ اسلامی باید تبیین شود، ادامه داد: نقش زن در خانواده، زن به عنوان مادر، زن به عنوان همسر و... باید بررسی شود، اگر این نوع از نگرش در فرهنگ اسلامی به دنیا اعلام شود بساط خیلی چیز ها برچیده می شود.

حسینی همدانی اضافه کرد: زن مسلمان اگر مدیریت به دست بگیرد جامعه را اصلاح خواهد کرد، فلذا اسلام هم حامی حضور بانوان در عرصه های علمی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی است. اما با تحقیر شدن بانوان و سواستفاده از آن ها قابل قبول نیست.

وی با بیان اینکن امروز عده ای با حجاب که فرمان خداوند و عامل حفظ بانوان است، مقابله می کنند، اظهار کرد: این گروه می دانند اگر حجاب برود، عفت می رود و مرکز تربیت تخریب می شود. باید دقت کنیم که دشمنان این انقلاب اسلامی این روز ها چگونه به این اصل می پردازند؟ البته قاعل بر این هستیم که همه افرادی که باید کاری کنند و کوتاهی می کنند، مسؤول هستند. قانون باید اجرا شود و از هیچ نباید ترسید فقط باید از خدا ترسید.

امام جمعه کرج با بیان اینکه از دشمن جز دشمنی انتظار نمی رود، اضافه کرد: باید از قدرت و اختیاری که به لطف خداوند در اختیار برخی قرار گرفته است در مسیر درست استفاده شود، باید سنگر عفاف و حجاب با قدرت حفظ شود. باید برنامه ایجابی و اغنایی داشته باشیم، کسی که کشف حجاب می کند در زمین دشمن قدم برمی دارد و باید با او مقابله کرد.

نماینده ولی فقیه در استان البرز بیان کرد: همین کرج برخی از موسسه ها، مجتمع های تجاری و داروخانه ها و... که وارد می شویم تصور نمی شود که در یک کشور اسلامی زندگی می کنیم!

تشکر امام جمعه کرج از دستگاه قضایی در استان

وی در ادامه ضمن تشکر از تشکیل کارگروه چند قیمتی در کرج، اضافه کرد: بحث مالیات بر ارزش افزوده نیز توسط دستگاه قضایی ورود شده است و دیده می شود با دریافت مالیات بر ارزش افزوده به مردم ظلم می کنند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه قانون باید در خصوص حجاب اجرایی شود، یادآور شد: هفته گذشته طی نشستی با نیروی انتظامی خواستار پیگیری وتحقق این امر شدیم، راهکار هایی هم ارائه شد، همچنین طی جلسه ای با امر به معروف و نهی از منکر استان نیز خواستار تذکر و مذاکره با مراکزی که حجاب را رعایت نمی کنند شدیم. در نهایت متخلفان باید بدانند تعارف نداریم باید با اشتباهات برخورد شود.

وی با تاکید بر اینکه اقدام بعدی با صلابت و قدرت خواهد بود و تاکید کرد: اگر تذکرات افاغه نکرد هرچه زودتر نسبت به پلمب، لغو پروانه و یا هر اقدام قانونی که بازدارنگی لازم را داشته باشد از سوی مجریان دستگاه قضایی صورت بگیرد.

وی وضعیت حجاب را افتضاح خواند و تصرح کرد: یکی از دلایل کم شدن برکات زندگی و قطع شدن نزولات آسمانی را همین موارد برشمرد.

وحدت رمز پیروزی بر باطل است

خطیب نماز جمعه کرج در ادامه به حفظ وحدت میان افراد جامعه تاکید کرد و خاطرنشان کرد: باید در مسیری قدم برداریم تا امید آفرینی در جامعه زیاد شود، کسی که گران فروشی می کند، افرادی که حقوق مردم را ضایع می کنند، کارمندانی که به خواسته ارباب رجوع توجه ندارد، متخلفان نسبت به قانون و... چگونه می خواهند به تشدید وحدت و امید در جامعه کمک کنند؟

حسنیی همدانی در ادامه با اشاره به اینکن رهبر انقلاب دائما از وحدت سخن گفته است، اضافه کرد: وحدت در جامعه آثار پر برکتی به دنبال دارد که برای وثال یکی از نخستین اثرات آن را می توان فرار شاه مفلوک از کشور دانست.

امام جمعه کرج در بخش دیگری با اشاره به استقرار حکومت و نظام جمهوری اسلامی پس از آن حکومت طاغوتی، ادامه داد: پس از آن نظام جدیدی به دنیا معرفی شد که مستکبرین را ناراحت و ناامید کرد، ۴۳ سال است تمام تلاش خود را می کنند تا جمهوری اسلامی را تضعیف و منزوی کنند، اما همیشه دچار اشتباهات محاسباتی می شوند و نمی توانند مقابل مردم و فرامین مقام معظم رهبری بایستند از آن طرف هر روز منفور تر میشوند و از منطقه حذف شده اند.

وی در بخش دیگری با تاکید بر لزوم دقت بر مفاهیم آیات آیة الکرسی، یادآور شد: اگر کسی یا امتی ولایت طاغوت را پذیرفت و اهل کفر شد قطعا به سمت سقوط و نابودی حرکت خواهد کرد و تاریک و ظلمانی می شوند، طاغوت او را به سوی نار و آتش سوق خواهند داد.

احیای امت واحد اسلامی و عصبانیت دشمن

وی در خصوص اقدام وقیحانه نشریه فرانسوی، اضافه کرد: یک نشریه بدنام به لجن پراکنی و اهانت به مقام معظم رهبری و مراجع دینی اقدام کرده است. هفته نامه ای با سابقه ای روشن از نازسا گویی به رهبران دینی آن هم در کشوری که خود را مهد آزادی می داند، البته اگر کسی تاریخ فرانسه را مطالعه کند در می یابد که پشت این کار های ظاهری که تفکری وجود دارد، جمجمه هزاران کشته انقلاب جزایر که در موزه نگهداری می شود برای رسوایی آن های کافی است.

نماینده، ولی فقیه در استان البرز در بخش دیگری با اشاره به اینکه این فرامین مقام معظم رهبری و روشنگری ایشان در بحران ها و شرایط مختلف است که دشمن را وادار به انجام این کار ها می کند، اضافه کرد: می دانند جنگ نرمی که راه انداختند و به دنبال نابودی باور های مردم هستند با تیزبینی مقام معظم رهبری و فرمان بردار بودن مردم در میدان نقش بر آب خواهد شد.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری، رهبر امت اسلامی در سراسر جهان هستند، یادآور شد: چه آنجا که محور لبنان است و چه آنجا که فلسطین قرار گرفته، به توصیه و ارشاد مقام معظم رهبری است. احیای امت واحده اسلامی و ایجاد تمدن اسلامی است که آن ها را ناراحت و عصبی کرده است.

مصلی کرج آمادگی میزبانی از بی خانمان ها را دارد

امام جمعه کرج در پایان با بیان اشاره به کاهش دمای هوا، تصریح کرد: هوا سرد شده است اگر گرمخانه ها کفاف نمیدهد مصلی کرج آمادگی این را دارد که افراد بی سرپناه را به عهده بگیرد و طبق روال گذشته در طول هفته از آن ها پذیرایی کند.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
عاشقانه های جذاب سید احمد خمینی و زیباترین دختر ایران زمین «ایران خانوم»/ الهیی چقدر نازه+عکس (508 نظر) حال خوشِ رهبر معظم انقلاب در کوهنوردی با حاج قاسم سلیمانی و چیدن گلهای زرد رنگ از کوه+عکس/ سرداری که هیچ جا رهبری رو تنها نمیذاشتن (493 نظر) خلاقیت منحصر به فرد شهرداری تبریز برای حفظ پرندگان از سرما/ دست مریزاد واقعا+عکس (456 نظر) سبک زندگی مقام معظم رهبری از زبان همسر ایشان/ ما در خانه‌مان دکوراسیون به معنای متداول آن،فرش و پرده‌های قیمتی و مبلمان نداریم (434 نظر) مبلی که رهبر معظم انقلاب 20 سال است روی آن می نشینند+عکس/ دکوراسیونی که هیچوقت تغییر نمیکند! (331 نظر) خلاقیت منحصر به فرد شهرداری اهواز برای رنگ آمیزی سطل های زباله/ دست مریزاد واقعا+عکس (273 نظر) رهبر معظم انقلاب در حال دروی گندم با داس در مزارع کشاورزی روستای فردو (229 نظر) خلاقیت خنده دار مسافر کش موتوری برای راحتی مسافرش مرز های انسانیت را جا به جا کرد/ هزارماشالله به این ذهن خلاق+ عکس (205 نظر) تصویری از خانه ابدی پدر رهبر معظم انقلاب/ روحش شاد و یادش گرامی (193 نظر) خواستگاری متفاوت و حساب شده همسر مقام معظم رهبری برای پسرشان+ویدئو/ برای آقا مجتبی که خیلی شبیه رهبری هستن (179 نظر) خلاقیت منحصر به فرد شهرداری اردبیل برای حمایت از حیوانات+عکس/ واقعا دست مریزاد داره! (161 نظر) روستایی که شاه قاجار در آن عاشق شد/ تصویر دختری که دل ناصرالدین شاه را برد (158 نظر) سفری شیرین به گذشته ها، زندگی تو دهه 60 این مدلی بود/ حس زندگی رو آدم قشنگ میگیره + فیلم (140 نظر) (عکس) گریه های تلخ همسر پردیس افکاری در روز تشییع پیکرش/ روحش شاد و یادش گرامی (126 نظر) تفنگی که صدام حسین عاشق آن بود سر از تهران درآورد+عکس/ شروع 8 سال جنگ با شلیک این تفنگ نحس بود (122 نظر)
دیگران می‌خوانند   
خلاقیت مثال زدنی و دلنشین پسر بچه روستایی برای حمل حیواناتش با دوچرخه+ویدئو/ فقط اون اردک که براش جا نیست داره دنبالشون میره اوج خلاقیت خنده دار امیرعلی نبویان برای جمله سازی با سوسیس و مورچه خوار در برنامه مهران مدیری😂+ویدیو خنده دارترین لحظه های قسمت جدید شب آهنگی با حضور آصف آریا/ از شدت خنده غش نکنه خوبه+ویدیو دکوراسیون شیک و باصفا تِراس یکتا ناصر با چیدمان بسیار زیبایی از گل و گیاهان+ عکس کشف مار آناکوندای 10 متری با 330 کیلو وزن در یک ساختمان نیمه کاره+ فیلم (تصاویر) زیباترین ژست های عکاسی در آینه به سبک مینا مختاری، همسر خوش ذوق بهرام رادان/ کلا همه جوره هنرمندن ایشون! فال انبیاء روزانه چهارشنبه 9 اسفند ماه 1402 مرگ وحشتناک دختر 2 ساله با متادون/ مادر کودک فقط می خواست او را ساکت کند فرزادحسنی بازیگرومجری با انتشار این کلیپ از چهلم مادر مرحومش خبرداد/عکس همراه با پدرش+ فیلم رونمایی محمدحسین میثاقی مجری فوتبال از پسرش برای اولین بار/ بهش نمیخوره بچه داشته باشه+ عکس ناصرالدین شاه چگونه کشته شد؟ / ماجرایی عجیب از زبان داماد + تصاویر نمایی از خیابان انقلاب در سال 1330 + عکس ماجرای عجیب عکس ناصرالدین شاه روی استکان نعلبکی + عکس (ویدئو) سلفی عجیب و ترسناک یک زن با سیل (عکس) وحشتناک ترین ودردناکترین تجربه زنان چینی برای زیباتر بودن/ حتی فکر کردن بهش زجرآوره! گلخونه زیبا و دلباز سانیا سالاری ارغوان سریال دلدادگان/ چه گل هایی چه گلدونایی+ عکس بی احترامی و حرمت شکنی مربی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی در ورودی استادیوم آزادی جنجالی شد+فیلم داغ کودکی لعیا زنگنه، مریم سریال درپناه تو در 5 سالگی/ چقدر ناز و بانمک بوده+عکس تصویری از خانه ابدی مادر الناز حبیبی بازیگر سریال دردسرهای عظیم/ روحش شاد و یادش گرامی (ویدئو) توصیۀ جیمز هالیس به والدین/ مهم نیست فرزندانتان با چه رشته‌ای وارد دانشگاه شوند، مهم این است که... بیوگرافی و زندگینامۀ غلامحسین مصاحب ریاضی‌دان بزرگ ایرانی شوخی حامد آهنگی با قهرمان بوکس ایران/والا با بوکسور شوخی کردن دل و جرات میخواد+ فیلم فال قهوه با نشان روز چهارشنبه 9 اسفند ماه 1402 گشت و گذاری در اولین کافه ایران؛ از آینه طلاکاری شده تا خودروهای متعلق به مصدق/ پاتوق همیشگی کمال الملک فال شمع چهارشنبه 9 اسفند ماه 1402 (ویدئو) رفتار بسیار زیبا و انسانی علیرضا جهانبخش با خانم تصویر بردار/ با این کارت ایران و ایرانی رو سربلند کردی فال حافظ با تفسیر روز چهارشنبه 9 اسفند ماه 1402 + فیلم شیرین زبونی های دختر کیوت و بامزه سروش رفیعی ستاره پرسپولیس/ قند تو دل آدم آب میشه آخه!+ فیلم فال روزانه امروز چهارشنبه 9 اسفند ماه 1402 (تصویر) تولد لاکچری مسی برای عشقش آنتونلا غوغا کرد/ حسودی جورجینا معشوقه رونالدو دیدن داره😁 فال ابجد روزانه چهارشنبه 9 اسفند 1402 صحنه ای از سریال دلنوازان که حرص شاهرخ استخری،بازیگر نقش بهزاد را درآورد +ویدئو خرید ویپ و پاد از فروشگاه ویپ گاد سوختن دختر ملی پوش ایرانی در آتش سوزی هولناک! + عکس خلاقیت تاریخی مهندس ایرانی در نصب دوربین مداربسته به دیوار حماسه آفرید+ عکس/ اینو به دانشگاه هاروارد نشون بده درجا بهش دکترای افتخاری میدن😂 مبلمان خاص و مدیترانه ایِ خونه دوبلکس عروس شیرازی محمود پاک نیت و نوه خوشگلش با دکوری همرنگ استایل خاص و دلربای بازیکن محبوب تیم پرطرفدار پرسپولیس در روز عروسی اش/چه خوشتیپ شده!+عکس روزی روزگاری دربی: گلهای به یادماندنی استقلال در شهرآورد 59/ هنرنمایی علیمنصور، فکری و پیروز قربانی/ بفرست واسه استقلالیای دوآتیشه💙💙💙 (تصاویر) 23 دیزاین ناخن بهاری که استایل نوروزیتان را تکمیل می کنند 10 مدل مانتو کتی مجلسی ویژه نوروز 1403 برای خانم های شیک پوش+عکس
تیتر امروز   
مرگ وحشتناک دختر 2 ساله با متادون/ مادر کودک فقط می خواست او را ساکت کند ناصرالدین شاه چگونه کشته شد؟ / ماجرایی عجیب از زبان داماد + تصاویر ماجرای عجیب عکس ناصرالدین شاه روی استکان نعلبکی + عکس فال قهوه با نشان روز چهارشنبه 9 اسفند ماه 1402 گشت و گذاری در اولین کافه ایران؛ از آینه طلاکاری شده تا خودروهای متعلق به مصدق/ پاتوق همیشگی کمال الملک فال شمع چهارشنبه 9 اسفند ماه 1402 فال حافظ با تفسیر روز چهارشنبه 9 اسفند ماه 1402 + فیلم فال روزانه امروز چهارشنبه 9 اسفند ماه 1402 فال انبیاء روزانه چهارشنبه 9 اسفند ماه 1402 فال ابجد روزانه چهارشنبه 9 اسفند 1402 وعده های غذایی متفاوت و جالب هاشمی رفسنجانی از زبان دخترش؛ از خوردن کاهو با رب انار برای میان وعده تا نان و ماست برای شام قتل شوهر سابق زن تهرانی به دست همسر جدیدش / قاتل با ماشین از روی مرد جوان رد شد کشف اولین رژ لب جهان در ایران + عکس/ زنان این منطقه ایران 3600 سال پیش رژ می‌زده‌اند! طالع بینی و خصوصیات مرد و زن متولدین مرداد زنده زنده سوختن دو کودک در چادر عشایری / مرگ جانسوز در اصلاندوز رخ داد