ساعدنیوز
ساعدنیوز

آموزش نوشتن رزومه حرفه ای کارگردانی

  پنجشنبه، 27 مرداد 1401   زمان مطالعه 11 دقیقه
آموزش نوشتن رزومه حرفه ای کارگردانی
در این مطلب قصد داریم به شما نحوه نوشتن رزومه کارگردانی را آموزش دهیم . در ادامه با ما همراه باشید.

قبل از توضیحات مربوط به نمونه رزومه بالا، شما باید نکاتی را یاد بگیرید که رعایت آنها در تمامی رزومه های کاری –فارغ از زبان رزومه و مقصد رزومه و همین طور زمینه کاری تان- ضروری است.

 • هدفمندی رزومه: اگر در طول سال های کاری خود، شغل های متنوعی داشته اید، مجاز نیستید که همه ی آن ها را در یک رزومه تجمیع کنید. هر رزومه برای یک شغل خاص و برای یک شرکت خاص باید نوشته شود. اگر هم برای شرکت خاصی رزومه نمی سازید، باید اصل هر رزومه برای یک شغل خاص را رعایت نمایید. شاید در نگاه اول کاری خسته کننده و طاقت فرسا به نظر بیاید، اما در ادامه به شما خواهیم گفت چگونه در کم ترین زمان این کار را انجام دهید. پس هدفمندی رزومه یعنی تعیین یک عنوان رزومه ( همان عنوان شغلی که درخواست استخدام در آن را دارید) و انتخاب اطلاعات شغلی بر اساس میزان ارتباط شان با این عنوان رزومه و چینش و اولویت بندی صحیح اطلاعات بر اساس نیاز شرکت مورد نظر و همین طور میزان اهمیت آن اطلاعات در این زمینه شغلی!

 • تذکر: دقت داشته باشید که گاهی جابجایی بخش های رزومه برای ویرایش آن کفایت می کند و دیگر نیازی به حذف و درج اطلاعات جدید نیست؛ برای این منظور نیز امکانی در فرم رزومه ساز فراهم شده است تا تمامی قسمت های رزومه را بتوانید جابجا نمایید. جابجایی ردیف های داخل هر بخش (مثلاً شغل 1 با شغل 2)، درون فرم رزومه ساز امکانپذیر است و جابجایی کلی بخش ها (مثلاً بخش سوابق شغلی و سوابق تحصیلی) قبل از دانلود PDF رزومه قابل انجام است.
 • خلاصه نویسی رزومه: مطلوب ترین حالت برای رزومه کاری، رزومه تک صفحه ای است. این نکته مخصوص افراد با سابقه و توانمند است. اگر خلاصه نویسی در رزومه را رعایت نکنید قطعاً رزومه تان با شکست مواجه خواهد شد. اصلاً فکر نکنید که رزومه طولانی موفق تر است. پس اگر فیلم ها و تئاتر های زیادی را کارگردانی کرده اید، اجازه ندارید که همه آن ها را در رزومه خود بیاورید. هنر رزومه نویسی حرفه ای در رعایت همین نکات نهفته است؛ اینکه بخواهید هر چه اطلاعات را در برگه رزومه بیاورید، نکته ای در خود ندارد! اگر واقعاً می خواهید برای خودتان یک رزومه نویس حرفه ای شوید، باید این نکات ظریف و مهم را رعایت کنید تا با رزومه تان با سایر افراد فرق داشته باشد.
 • پرهیز از اشتباهات رزومه نویسی: اصلاً از شما به عنوان یک کارگردان هنری، قابل پذیر ش نیست که در رزومه خود غلط املایی و اشتباه تایپی داشته باشید. همین طور دقت کنید که در نگارش رزومه خطای دستور زبانی نداشته باشید. اگر چه این اشتباهات بالا، برای رزومه کارگردان فاجعه محسوب می شوند، اما خطاهای رزومه نویسی محدود به این موارد نمی شود! اینکه در رزومه لحن مناسبی نداشته باشید، از جملات خیلی عامیانه و غیر رسمی استفاده کنید، از یک عکس بی کیفیت در رزومه استفاده یا در رزومه بیش از حد اغراق کنید، می تواند باعث ضربه زدن به رزومه تان شود.

ساخت رزومه کاری کارگردان

در ادامه می خواهیم به طور جزئی و کاربردی نکات مربوط به هر بخش از رزومه یک کارگردان را توضیح داده و نحوه نگارش هر یک را به شما آموزش دهیم. قبل از اینکه وارد فرم رزومه ساز شوید، باید این نکته را یادآوری کنیم که اگر رزومه تان بخش هایی دارد که در فرم رزومه ساز ما وجود ندارد، می توانید پس از تکمیل فرم رزومه ساز، فایل ورد رزومه تان را دریافت نمایید و آن قسمت های سفارشی را به فایل ورد رزومه خود اضافه نمایید.

اطلاعات پایه

در بخش اطلاعات پایه 4 زیر مجموعه با نام های اطلاعات فردی، اطلاعات تماس، توصیف خلاصه و شبکه های اجتماعی وجود دارد.

 • اطلاعات فردی: در بخش اطلاعات فردی اولین نکته ای که باید رعایت شود، استفاده کردن از عکس است. اگر تصمیم دارید که رزومه عکس دار بسازید، حتماً از یک تصویر با کیفیت استفاده کنید. اولین چیزی که به چشم خواننده رزومه تان خواهد آمد، عکس رزومه است، اگر عکس رزومه بی کیفیت باشد، می تواند برای رزومه تان اثر ضد تبلیغ داشته باشد! نکته بعدی عنوان رزومه است! عنوان رزومه همان هدف رزومه است. پس وقتی رزومه کارگردان می سازید، باید در عنوان رزومه از کلماتی مانند کارگردان، کارگردان هنری، کارگردان تلویزیونی، کارگردان سینما، کارگردان تئاتر استفاده کنید. نوشتن کلماتی مانند رزومه، روزمه کاری، نمونه رزومه، رزومه استخدام، رزومه جهت معرفی، رزومه خلاصه و کلماتی از این قبیل ممنوع است.
 • اطلاعات تماس: در بخش اطلاعات تماس نوشتن یک شماره همراه و یک ایمیل حرفه ای کفایت می کند. حتماً از یک آدرس ایمیل حرفه ای در رزومه خود استفاده کنید. ایمیلی حرفه ای است که تعلق آن به شما کاملاً مشخص باشد. یعنی ایمیل حرفه ای باید شامل نام کامل شما یا مخفف آن باشد. شما در بخش زیر می توانید لیستی از ایمیل های حرفه ای و غیر حرفه ای را مشاهده کنید.

 • ✘ آدرس ایمیل غیر حرفه ای
 1. Boss-man@gmail.com
 2. Director-021@gmail.com
 3. wolf-of-Cinema@gmail.com
 4. king-man@gmail.com
 • ✔ آدرس ایمیل حرفه ای
 1. S.Sakhaee.Nejad@gmail.com
 2. shahrokh.S.1976@gmail.com
 3. S.S.N@gmail.com
 4. Shahrokh.Sakhaee.Nejad@gmail.com
 • توصیف خلاصه : خلاصه رزومه، درباره من ، پروفایل رزومه نام های دیگر این بخش هستند. این قسمت یکی از مهم ترین بخش های رزومه شما است. چرا که در بخش های بالایی رزومه قرار دارد و خلاصه ای از مهم ترین اطلاعات رزومه را در دو سه خط به کارفرما ارایه می دهد. از آنجایی که این اولین بخش اصلی رزومه تان است، اگر خوب نوشته شود، می تواند یک شخصیت حرفه ای از شما در ذهن تهیه کننده یا مدیر شرکت فیلم سازی ایجاد نماید. در واقع خلاصه رزومه حکم سکوی پرتاب شما را دارد. اگر این قسمت خوب نوشته شود، خواننده بیشتر رغبت پیدا می کند که ادامه رزومه تان را نیز با دقت کامل بخواند. در بخش زیر می توانید یک نمونه توصیف خلاصه حرفه ای برای رزومه کارگردانی را مشاهده کنید. نویسنده و کارگردان سینما و تئاتر با بیش از 20 سال سابقه فعالیت تخصصی در بخش های مختلف پروژه های سینمایی، تلویزیونی و تئاتر و مدرس دانشگاه در رشته تئاتر.

 • شبکه های اجتماعی: همانطور که در بخش اصول کلی رزومه نویسی گفتیم رزومه فضای محدودی دارد و باید خیلی خلاصه نوشته شود. در ضم فرض کنیم شم بخواهید پوستر کارهای خود یا تیزری از فیلم های خود و همین طور کارهای تئاتری خود را به تهیه کننده جدید یا سرمایه گذاری که می خواهد روی کار شما سرمایه گذاری کند نشان دهید؛ اما یک رزومه استاندارد و معمول اجازه چنین کاری را به شما نمی دهد. شما یا باید یک وبسایت برای این منظور بسازید، یا یک رزومه هنری و خلاقانه درست کنید، یا اینکه از شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و لینکدین کمک بگیرید. در واقع شبکه اجتماعی رزومه دوم شما است. شما می توانید در این شبکه های اجتماعی تمامی کارهای خودتان را قرار دهید و حتی تیزر یا پوستر کارهای خودتان را نیز به عنوان پورتفولیو در ان ها قرار دهید. قطعاً تهیه کننده و مدیر شرکت سینمایی که رزومه شما را بپسندد، حتماً به سراغ شبکه های اجتماعی شما خواهد رفت.

سوابق تحصیلی

در بخش سوابق تحصیلی حتماً ترتیب نزولی را رعایت کنید. یعنی اگر مدرک کارشناسی ارشد کارگردانی دارید، حتماً آن را در ابتدا نوشته و پس از آن مدرک کارشناسی کارگردانی خودتان را در فرم رزومه ثبت نمایید. اگر سوابق تحصیلی تان مزیتی برای شما ندارد و بخش های دیگر رزومه تان قوی تر است می توانید اولویت بندی اطلاعات را تغییر دهید و سوابق تحصیلی به انتهای رزومه انتقال دهید.

سوابق شغلی

این بخش معمولاً برای افرادی که کارگردانی می کنند، غیر ضروری است. اگر در شرکت سینمایی یا مجموعه هنری یا حتی سازمان صدا و سیما و سایر بخش های مرتبط با کارگردانی استخدام بوده اید می توانید بخش سوابق شغلی را در رزومه تان قرار دهید، در غیر اینصورت این بخش را خالی بگذارید.

تذکر: کارهایی که کارگردانی کرده اید، پروژه های کاری شما به حساب می آیند و بنابر این باید در بخش پروژه ها نوشته شوند نه بخش سوابق شغلی!

نکته: با توجه به اهمیت بخش پروژه ها، پس از تکمیل رزومه، حتماً آن را بالاتر بیاورید و قبل از سایر بخش ها و در زیر بخش توصیف خلاصه قرار دهید.

مهارت ها

بخش مهارت ها شامل 4 بخش مهارت زبان، مهارت تجربی، دوره ها و گواهینامه و افتخارات می شود.

 • مهارت زبان: در این بخش می توانید هر زبانی غیر از فارسی را وارد نمایید. البته دقت داشته باشید، اگر رزومه ای به زبان دیگر می سازید، حتماً تسلط به زبان فارسی را هم در بخش مهارت های زبان رزومه خود وارد نمایید.

 • مهارت تجربی: مهارت ها به دو دسته مهارت نرم و مهارت سخت تقسیم می شوند. مهارت سخت در واقع مهارت های فنی و تخصصی یک کارگردان است. مهارت های نرم نیز ویژگی های شخصیتی و اخلاقی او به حساب می آیند. شما به عنوان کارگردانی که مسئولیت هدایت یک تیم هنری و مدیریت آن ها را برعهده دارید، باید حتماً مهارت نرم داشته باشید و حتماً باید آن ها را در رزومه کاری خود بنویسید.

در بخش زیر می توانید لیستی از مهارت های نرم و سخت یک کارگردان را به تفکیک مشاهده کنید.

 • مهارت های سخت
 1. کارگردانی فیلم
 2. کارگردانی تئاتر
 3. فیلمنامه نویسی
 4. ساخت تیزر و جلوه های ویژه
 5. کارگردانی مستند
 • مهارت های نرم
 1. رهبری گروه
 2. هوش هیجانی بالا
 3. ارتباط و تعامل
 4. مذاکره و متقاعدسازی
 5. سخنوری و فن بیان
 • دوره ها و گواهینامه ها: در این قسمت می توانید دوره های تخصصی که گذرانده اید را بنویسید. اما این بخش بیشتر برای افراد تازه کاری که سابقه کاری مشخصی ندارند، کاربرد دارد. کارگردانی که پروژه های متعددی انجام داده است، همان پروژه ها بیانگر توانایی و تخصص او در این حوزه هنری هستند؛ اما آن کارگردان تازه کاری که تازه می خواهد کار خود را شروع کند برای نشان دادن تخصص خود باید از گواهینامه های تخصصی که در حوزه کارگردانی دریافت کرده است، استفاده نماید.
 • افتخارات: دقت داشته باشید که همکاری با افراد مشهور، حضور در دوره کارگردانی فلان کارگردان نام آشنا جزو افتخارات رزومه به حساب نمی آیند. تنها در مواردی که فیلم شما کاندید دریافت جایزه شده یا یک مرحله بالاتر برنده جایزه ای شده باشد، می توانید آن سوابق را در بخش افتخارات رزومه خود بنویسید.

پروژه ها

این بخش از رزومه در واقع مهم ترین قسمت رزومه یک کارگردان است. با توجه به این که بخش سوابق شغلی از رزومه شما حذف می شود، شما می توانید فضای بیشتری از رزومه را به پروژه های سینمایی، تئاتری و تلویزیونی خود اختصاص دهید. اما همواره دقت کنید که این رزومه شما به دست چه کسی می رسد. یعنی با توجه به حوزه ای که قرار است کار جدیدی در آن انجام دهید، پروژه های رزومه خود را انتخاب نمایید. مثلاً اگر می خواهید یک فیلم سینمایی جدید بسازید و قبلاً پروژه سینمایی داشته اید حتماً اولویت خود را بر روی نوشتن آن دسته از پروژه ها قرار دهید. در ضمن برای هر پروژه نیز در دو سه خط توضیحاتی را بنویسید. در این قسمت مشخصات پروژه هنری و دستاوردهای آن را بنویسید. دستاوردها میتواند میزان فروش گیشه یا جوایزی که برای این فیلم دریافت کرده اید، باشد.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
پربحث های هفته   
عرض ارادت احساسی و عیادت بازیگران و ورزشکاران از رهبر معظم انقلاب در بیمارستان+ عکس/ از جواد عزتی و علی ضیا تا علی پروین و بهداد سلیمی (682 نظر) رهبر معظم انقلاب چه میوه هایی را برای حفظ سلامتی خود میل می کنند؟ (201 نظر) خلاقیت خنده دار و هوشمندانه قصاب اهوازی برای فریب گوسفند و قربانی کردنش حماسه آفرید+عکس/ مغز تو رو باید طلا گرفت😂 (83 نظر) خلاقیت بامزه یک پدر ایرانی روی کلید کولر حماسه ساز شد/ این یادداشت بانمک پربازدید شد+عکس (71 نظر) پاسخ جالب رهبر معظم انقلاب به یک سوال: حضرت آقا اصلاً شما فکر می‌کردین که رهبر بشین؟ (60 نظر) دسته گل بزرگ و لوکس رضا گلزار و آیسان خانوم برای افتتاحیه سالن زیبایی ساره بیات +عکس/ واقعا گل کاشتین (53 نظر) نگاهی به مراسم عروسی لاکچری و مفصل دختر بزرگ اردوغان در استانبول+عکس/ چه لباس عروس خوشگلی، چه داماد خوش‌تیپی (51 نظر) میز عزای ساده و بدون تجملات مادر محسن کیایی، مجری برنامه صداتو +عکس/ روحشون شاد چه چهره دلنشینی داشتن (43 نظر) بهترین گردو ایران متعلق به کدام شهر است (42 نظر) شرط جالب رهبر معظم انقلاب برای خواندن خطبه عقد عروس و داماد ایرانی/ ماجرای بخشیدن 86 سکه به آقای داماد چه بود؟ (39 نظر) خلاقیت بی نظیر یک معمار در طراحی خانه ای با الهام از موز/ مغز تو رو باید تو موزه نگه داشت+عکس (34 نظر) ماجرای جالب کارت عروسی فائزه و حمید که به دست رهبر انقلاب رسید/ حرکت تحسین برانگیز عروس و داماد ایرانی برای خرید سرویس طلا+عکس (33 نظر) علی دایی: دکترها گفته بودند شاید زیر عمل زنده نمانم+عکس/ همیشه عضو خانواده پرسپولیس هستم/ همه درآمدم را در ایران سرمایه‌گذاری کردم (26 نظر) روایتی جالب از روز دقیق تولد رهبر معظم انقلاب از زبان خودشان در سالگرد 85 سالگی ایشان+عکس شناسنامه (23 نظر) نگاهی به خانه پدری بدون تجملات محمود احمدی نژاد+ویدیو/ منزلی با چیدمانی قدیمی و حیاطی دلنشین و نوستالژیک (22 نظر)
دیگران می‌خوانند   
تغییر چهره هوش پران ارسلان قاسمی، وحید سریال فاصله ها بعد از 14 سال+عکس رونمایی از دختر زیبا و موطلایی بیژن بنفشه خواه، شوهر جراح خانم شیرزاد سریال ساختمان پزشکان/ دخترش چقدر شبیه اروپایی هاست😍+عکس سورپرایز شدن جالب و عاشقانه حامد آهنگی توسط همسرش/ چه خانوم باشخصیت و اصیلی داره+ویدیو فال انبیاء روزانه چهارشنبه 5 اردیبهشت ماه 1403 سکانسی از سریال پایتخت که هیچکس راز آن را نفهمید+ فیلم اشتباه مهران مدیری در برنامه اسکار سوژه شد+ فیلم کشف 2 میلیارد تومان دخانیات قاچاق در این شهر افشای راز هوتن شکیبا برای صداسازی «بچه»؛ روش عجیب ایرج طهماسب در کار +فیلم تماس علی دایی با پدر ترانه علیدوستی جوک فی البداهه و خیلی خنده دار یوسف صیادی در برنامه شب آهنگ/ حامد آهنگی از خنده منفجر شد +فیلم خلاقیت هوشمندانه اُوستا نجار در طراحی مجسمه هایی با چوب و تنه ی درخت/ مغزشو باید طلا گرفت +فیلم پاسخ خنده‌دار دانش‌آموز به سؤال دینی؛ چطوری جرأت کرد این رو بنویسه!! + فیلم (عکس) چاوش خان تفنگچی مهربان سریال گیلدخت، در آغوش مادرش با تیپ و استایل امروزی / خوشتیپه، نه؟! (عکس) چهره واقعی و بدون گریم عارفه معماریان، بازیگر نقش دختر محمود نقاش در سریال پایتخت / نقی قبل از هما خواستگاری ایشون رفته بوده! هر آنچه که باید در مورد کابل های شبکه بدانید از کجا، بلیط هواپیما ارزان بخریم؟ پرطرفدارترین گیاهان آپارتمانی برگ پهن برای دکور منزل 3 مورد از شگفت انگیزترین اکتشافات مصر باستان؛ از شهر طلایی تا مقبره نفرین‌ شده جشن عروسی باشکوه و مجلل دختر ناصرالدین‌شاه با تشریفات و ولخرجی فراوان در کاخ گلستان/ این مراسم 130 سال پیش برگزار شد+عکس نگاهی به مراسم عروسی ساده و بدون تجملات پوتین در روسیه+عکس/ از انداختن حلقه طلا به دست عروس تا امضا کردن سند ازدواج رونمایی از عجیب ترین مدرسه دنیا که در آن مارها را جادو میکنند+عکس فال ابجد روزانه چهارشنبه 5 اردیبهشت 1403 چند قدم برای نظم دهی بهتر به آشپزخانه هایی با فضای کوچک مراقبت‌های پس از بوتاکس صورت؛ نکات کلیدی برای داشتن نتایج بهتر فال شمع روزانه امروز چهارشنبه 5 اردیبهشت 1403 فال روزانه امروز چهارشنبه 5 اردیبهشت ماه 1403 رونمایی از خانواده 4 نفری کاظم نوربخش سلمان سریال نون خ/چه خونواده صمیمی و گرمی +عکس رونمایی صاحب قهوه خانه‌ایی در کاشان از تنها نقاشی با خودکار سهراب سپهری+ویدیو/ می تونستم با فروشش زندگیمو تغییر بدم ولی... فال قهوه با نشان روز چهارشنبه 5 اردیبهشت ماه 1403 3 ترفند کاربردی برای رسوب‌زدایی و نو شدن دوش حمام فال حافظ با تفسیر امروز چهارشنبه 5 اردیبهشت 1403+فیلم دعوای زن و شوهری نرگس محمدی و علی اوجی تو برنامه زنده/علی اوجی خانم بازیگر رو با خاک یکی کرد + فیلم خلاقیت هوشمندانه شهرداری اهواز در محافظت از درختی قدیمی و کهن+عکس/ با این کارش جذابیت شهر رو چندین برابر کرده👌 دسته گل بزرگ و لوکس رضا گلزار و آیسان خانوم برای افتتاحیه سالن زیبایی ساره بیات +عکس/ واقعا گل کاشتین وان حمام پر از توپ بامزه و رنگارنگ ستاره سادات قطبی/ حرکت جالب خانم مجری برای سرگرم کردن شازده پسرش+ویدیو فیلم لو رفته از رضا گلزار سوپر استار و آیسان خانوم در فرودگاه/ همیشه در شادی و مسافرت یادی کنیم از تبلیغ فوق تخیلی و لوکس گونه پراید با ساخت این کلیپ+ ویدیو/ داره امکاناتش رو در حد بنز به تصویر میکشه تصویری دیده نشده از آمادگی بدنی بالای آیت الله هاشمی رفسنجانی/ماشاالله به این روحیه بالا اولین تصاویر از تتلو در دومین جلسه دادگاهش بدون ذره ای تغییرات در ظاهر و قیافه اش (تصاویر) غول پیکرترین مجسمه های جهان/ مجسمه آزادی پیششون اونقدر کوچیکه که تو این لیست قرار نمیگیره
تیتر امروز   
کشف 2 میلیارد تومان دخانیات قاچاق در این شهر تماس علی دایی با پدر ترانه علیدوستی 3 مورد از شگفت انگیزترین اکتشافات مصر باستان؛ از شهر طلایی تا مقبره نفرین‌ شده رونمایی از عجیب ترین مدرسه دنیا که در آن مارها را جادو میکنند+عکس فال ابجد روزانه چهارشنبه 5 اردیبهشت 1403 فال شمع روزانه امروز چهارشنبه 5 اردیبهشت 1403 فال روزانه امروز چهارشنبه 5 اردیبهشت ماه 1403 فال قهوه با نشان روز چهارشنبه 5 اردیبهشت ماه 1403 فال حافظ با تفسیر امروز چهارشنبه 5 اردیبهشت 1403+فیلم فال انبیاء روزانه چهارشنبه 5 اردیبهشت ماه 1403 کشف اتفاقی چهره 600ساله «بچه‌جن» در توالت یک خانه اولین کشته ی طرح عفاف و حجاب ضدانقلاب شفا گرفت!ماجرای کما و فوت دختر تهرانی در متروی تجریش+فیلم نگهدارندگان گربه در معرض یک بیماری روانی خطرناک / ما نمی‌گیم، پژوهشگران خارجی گفتند! بیوگرافی و زندگی خصوصی پاشا جمالی،مهیار سریال نون خ و همسرش+ تصاویر جذاب و دیدنی رونمایی از هتلی که همه چیزش از طلای 24 عیار است ؛ از وان و توالت گرفته تا غذایی که در آن سرو می شود! / هتل مورد علاقه خانم‌های طلا دوست!
منتخب روز   
فروش ویلای روف گاردن دار و استخر دار حسن جوهرچی، فرهاد سریال فاصله‌ها توسط دخترش در شمال ! / در منطقه‌ای تهرانی نشین!!! سلفی دونفره نعیمه نظام دوست با سلطان کمدی ایران که یکسال حق نداشت منتشرش کنه! / چه ست آدیداسی پوشیده مهران مدیری ... سلفی آسانسوری علیرضا نیکبخت با همسر دومش که بیشتر از جانش او را دوست دارد / کراش دهه هشتاد فوتبال ایران حالا مرد زندگی شده ... (عکس) تعجب کاربران خارجی فضای مجازی از حجاب کامل همسر ستاره لیورپول / دنیا با حجاب جای زیباتری نیست؟ (عکس) بیتابی همسر و فرزندان شهرام عبدلی، بازیگر نقش مهران در سریال فاصله‌ها، بر سر پیکر بی جان او / تو کاری با دلم کردی که فکرشم نمی کردم ... (عکس) همبازی بودن آقای بیاتی، خواستگار فهیمه در پایتخت 5 با بازیگر معروف در فیلم نوستالژیک دهه شصتی / روحش شاد ... ویدئویی باورنکردنی از مرد سومالیایی که با نصف مغزش زندگی می کند/ بیچاره چه بلایی سرش اومده رودررویی با یک تمساح آن‌ هم فقط با یک ماهیتابه +فیلم متقاضیان عمره بخوانند/ آخرین وضعیت و شرایط ثبت‌نام حج عمره 1403 اعلام شد طرح 100 میلیارد پوندی برادر اسامه بن لادن برای ساخت طولانی ترین پل معلق جهان+عکس