ساعدنیوز
ساعدنیوز

آموزش نوشتن رزومه حرفه ای کارشناس تولید محتوا

  پنجشنبه، 27 مرداد 1401   زمان مطالعه 9 دقیقه
آموزش نوشتن رزومه حرفه ای کارشناس تولید محتوا
در این مطلب قصد داریم نحوه نوشتن رزومه تولید محتوا را آموزش دهیم. در ادامه با ما همراه باشید.

کارشناس تولید محتوا چه کسی است؟

محتوای خوب و هدفمند، کلید جذب مخاطبان در سایت و شبکه های اجتماعی است. یک کارشناس تولید محتوا به زبان ساده، مسئول تولید انواع محتوای نوشتاری، تصویری و یا ویدئویی برای معرفی و تبلیغ برند یک شرکت، محصول و یا خدمات آن است. یک کارشناس تولید محتوای حرفه ای، باید بتواند با توجه به نیاز برند و گرایش مخاطبان، محتوای هدفمند،جذاب، سرگرم کننده و آموزشی تولید کند. محتوایی که یک کارشناس تولید محتوا تولید می کند، باید مطابق اصول سئو (seo) باشد تا بتواند در وب سایت ها، وبلاگ ها، رسانه های اجتماعی و ایمیل مارکتینگ مورد استفاده قرار گیرد و مخاطبان را جذب کند.

پوستر تبلیغاتی

بازار کار و استخدام یک کارشناس تولید محتوا

استخدام یک کارشناس تولید محتوا با توجه به اینکه این شغل به راحتی از خانه به صورت دورکاری و یا به صورت پاره وقت هم قابل انجام است طرفداران زیادی دارد. اگر توانایی نویسندگی در بلاگ ها و سایت ها را دارید و یا با روش های تولید محتوای تصویری و ویدئویی جذاب آشنا هستید، می توانید با مطالعه و گذراندن دوره های آموزشی مثل بازاریابی محتوا و دیجیتال مارکتینگ به عنوان کارشناس تولید محتوا استخدام شوید.

شرح وظایف یک کارشناس تولید محتوا

شرح وظایف و انتظارات از یک کارشناس تولید محتوا با توجه به اینکه قرار است در چه حوزه ای(نوشتاری، پادکست، ویدئو و تصاویر و اینفوگرافی) محتوا تولید کند، متفاوت است:

 • تهیه محتوا متناسب با نیاز یک محصول یا برند برای انتشار در بلاگ و شبکه های اجتماعی
 • تهیه محتوا براساس اصول سئو(seo)
 • انتشار محتوا در زمان های تعیین شده مطابق تقویم محتوا
 • ساختاربندی محتوا برای شفافیت و سادگی نمایش محتوا
 • جستجو و تحقیق درباره محتواهای جدید از منابع معتبر
 • ویرایش و نهایی کردن مطالب و محتوا پیش از انتشار
 • برقراری ارتباط و هماهنگی با مدیر تولید محتوا و مسئول دیجیتال مارکتینگ
پوستر تصویر سازی تلفن همراه

اصول مهم نوشتن یک رزومه کاری:

در ابتدا بدون توجه به حوزه کاری و تحصیلی، باید رعایت یکسری اصول مهم را در ساخت رزومه کاری در نظر بگیریم. از مهم ترین اصول طراحی و ساخت رزومه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • طراحی مناسب رزومه: اولین چیزی که در مورد رزومه شما، نظر کارفرما را جلب می کند، طراحی یا اصطلاحا زیبایی و جذابیت رزومه شماست. دقت در طراحی رزومه علاوه بر اینکه نشانگر اهمیت شما به جزئیات است، نوعی احترام به کارفرما نیز تلقی می شود و می تواند تصویری خاص و با شخصیت از شما در ذهن طرف مقابل حک نماید. پس اولین مورد، طراحی رزومه است، اگر خودتان از پسِ طراحی اصولی رزومه برمی آیید، سعی کنید با حوصله، بهترین طراحی را برای رزومه خود انجام دهید.

 • هدفمندی رزومه: هدف شما از نگارش رزومه تان چیست؟ قبل از شروع به نوشتن رزومه، باید تکلیفتان با خودتان مشخص باشد؛ اینکه قصد دارید برای چه سِمتی درخواست استخدام ارسال کنید، در نوشتن رزومه شما تاثیرگذار خواهد بود. به طور مثال رزومه ای که برای عنوان شغلی حسابداری تهیه می کنید باید متفاوت باشد با رزومه ای که برای عنوان شغلی کارشناس تولید محتوا می نویسید. هدفمندی رزومه شما در نگاه اول باید مشخص باشد. دومین چیزی که پس از دریافت رزومه شما توسط کارفرما به چشم می آید، هدفمندی رزومه است. کارفرما خیلی سریع متوجه خواهد شد که آیا شما هدفی برای نوشتن این رزومه داشته اید یا نه! زمانی برای ساخت آن قائل شده اید یا نه! پس دقت کنید که هدفمندی در رزومه از مهم ترین فاکتورهای تاثیرگذار در پذیرش شما به عنوان فرد منتخب خواهد بود.

 • خلاصه نویسی در رزومه: خلاصه نویسی از اصول مهم نگارش رزومه است. رزومه خود را طوری طراحی و تکمیل کنید که نه ناقص باشد و نه بیش از حد کامل! منظور از بیش از حد کامل بودن، اشاره به مواردیست که کارفرما تمایلی به دانستن آن ها ندارد. به طور مثال، اینکه شما به چه ورزش هایی علاقه مندید یا چه نوع موسیقی گوش می کنید، شاید برای کارفرمایی که انتظار دریافت رزومه ای در حوزه شغلی تولید محتوا دارد، مفید نباشد. پس سعی کنید از اضافه گویی در رزومه بپرهیزید بعضی مواقع، در مورد بعضی مشاغل خاص، درج اطلاعاتی مانند: لیست علاقه مندی ها، تجربه گذراندن اوقات فراغت و... اگر لطمه ای به نوع رزومه و سبک نگارش آن وارد نکند، ایرادی نخواهد داشت.

 • پرهیز از خطا در رزومه: همانطور که بارها اشاره کرده ایم، خطا در رزومه، نابخشودنی است. اغلب شما یکبار رزومه خود را طراحی و تکمیل می کنید و معمولا برای دفعات بعد، صرفا تغییراتی در رزومه طراحی شده انجام می دهید، پس واجب است که برای ساخت رزومه خود زمان بگذارید و از تکمیل جز به جز موارد لازم، غافل نشوید.

اطلاعات لازم برای نوشتن یک رزومه برای عنوان شغلی کارشناس تولید محتوا

حالا که با اصول کلی ساخت رزومه آشنا شدیم، برای ساخت رزومه کاری حوزه شغلی تولید محتوا، دو نوع اطلاعات را باید آماده کنیم؛

 • مجموع اطلاعات پایه و عمومی که معمولا در تمامی انواع رزومه های کاری یکسان می باشد.
 • مجموع اطلاعات مخصوص درباره حوزه تخصصی (نویسندگی و تولید محتوا)

رزومه شما چه به زبان فارسی باشد چه انگلیسی، باید اطلاعات لازم برای ساخت یک رزومه جامع را به طور کامل در آن درج نمایید. اطلاعاتی مانند نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد (سن)، محل سکونت، وضعیت شغلی، راه های ارتباطی و... از جمله مواردی هستند که درج آن ها معمولا در تمامی رزومه های کاری الزامی است. اما اجازه دهید نگاهی دقیق تر به آنچه باید در رزومه شما ثبت شود، بیاندازیم.

اطلاعات پایه و عمومی برای درج در رزومه چه مواردی هستند؟

 • نام و نام خانوادگی
 • تاریخ تولد یا سن
 • محل سکونت
 • وضعیت شغلی
 • اطلاعات تماس تلفنی و ایمیل
 • میزان تحصیلات و سوابق مربوطه
 • سوابق شغلی
 • لیست مهارت ها
 • لیست زبان های خارجی
 • تصویر پرسنلی (اختیاری با تاثیر مثبت)
 • وضعیت تاهل (اختیاری با تاثیر مثبت)
 • وضعیت نظام وظیفه (اختیاری با تاثیر مثبت)
 • جزئیات مربوط به سوابق تحصیلی (اختیاری با تاثیر مثبت)
 • بخش درباره من و لیست علایق مرتبط (اختیاری با تاثیر مثبت)
 • اطلاعات تماس از طریق شبکه های اجتماعی (اختیاری)

اطلاعات تخصصی رزومه برای عنوان شغلی کارشناس تولید محتوا چه مواردی هستند؟

 • عنوان مهارت اصلی (به طور مثال: کارشناس تولید محتوا)
 • لیست و میزان تسلط به نرم افزارهای عمومی مانند مجموعه Office
 • لیست و میزان تسلط به انواع نرم افزارهای تخصصی مانند Photoshop
 • مهارت ها و دوره های گذرانده شده در حوزه تخصصی نویسندگی و تولید محتوا
 • جزئیات سوابق شغلی مرتبط با شغل درخواستی
 • تکمیل بخش درباره من (اشاره به میزان توانایی در فیلدهای مختلف کاری مرتبط)

در طراحی و ساخت رزومه کارشناس تولید محتوا چه جزئیاتی را لحاظ کنیم؟

فرد شاغل در پست و جایگاه شغلی کارشناس تولید محتوا مسئولیت های مختلفی هم چون تولید محتوا، سازمان دهی، تعاملات بین فردی، تحقیق، آنالیز، ویراستاری، تسلط بر زبان های خارجی، اصول پایه در رابطه با حوزه کاری خود، تصحیح و در نهایت کار با نرم افزار اکسل را برعهده دارد. برای نوشتن رزومه کاری متمایز به عنوان یک کارشناس تولید محتوا، رزومه شما باید دارای این بخش های مختلف باشد:

مهارت ها و دوره های گذرانده شده در رزومه کارشناس تولید محتوا:

اگر مهارتی در زمینه رشته تخصصی خود (نویسندگی، تولید محتوا و...) مانند: تسلط به نگارش صحیح زبان فارسی، آشنایی با زبان انگلیسی، تولید محتوای تصویری، مونتاژ و تدوین ویدئو و... دارید، حتما از آن ها در رزومه خود نام برده و میزان توانایی در هر کدام را به صورت تیتروار یا توصیفی ذکر نمایید. همچنین دوره هایی که در مورد رشته تخصصی خود گذرانده و مدرک دریافت کرده اید را نیز به صورت تیتروار و کلی بیان نمایید.

موفقیت به عنوان یک محتوا نویس خوب تنها نصیب کسانی می شود که قبل از هر چیزی به نوشتن علاقه داشته باشند. نویسندگان محتوا گاهی مجبور می شوند در مورد موضوعاتی که برای شان خسته کننده است مطلبی بنویسند، اما باید این کار را به شیوه ای جالب انجام دهند تا بتوانند توجه مخاطبان را به خوبی جلب کنند.
کسانی که به صورت بالقوه فردی کنجکاو هستند و علاقه زیادی به یادگیری چیزهای جدید دارند می توانند در این موقعیت شغلی به خوبی عمل کنند. علاوه بر این کسانی که بخواهند نویسنده موفقی شوند باید نظم و انضباط داشته باشند. فردی که بتواند در یک زمان مشخص بهترین کار خود را در کنار تحت فشار بودن و شرایط مختلف انجام دهد می تواند نویسنده موفقی شود.
فردی که به عنوان کارشناس محتوا شناخته می شود باید یک سری ویژگی های شخصیتی و مهارتی داشته باشد که بتواند یک کارشناس موفق باشد. داشتن مهارت های مهم و اساسیبرای رزومه کارشناس تولید محتوا شامل موارد زیر است:

 1. شناخت شخصیت مخاطب بر اساس تحقیقات انجام شده در مورد جمعیت شناسی و روانشناسی
 2. استفاده از ابزارهای شنیداری و دیداری برای ارتباط با مخاطب هدف و آشنایی با مشکلات آنها در شبکه های اجتماعی
 3. ایجاد صدای برند منحصر به فرد که بر اساس آشنایی با شخصیت مخاطبان و تحقیقات شنیداری اجتماعی حاصل شده و به مرتفع کردن مشکلات مردم کمک می کند.
 4. نوشتن انواع محتوا وب بر اساس بهترین شیوه های سئو و به دست آوردن نتایج بالا در گوگل
 5. استفاده از ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی به جهت یافتن کلمات کلیدی اولیه و ثانویه برای هر بخش از محتوا

سوابق شغلی در رزومه یک کارشناس تولید محتوا:

سابقه شغلی اصلی ترین بخش یک رزومه کاری است. لیست سوابق شغلی خود را جمع آوری کرده و به صورت نزولی بر اساس تاریخ فعالیت، مرتب نمایید. بهتر است مواردی از قبیل: عنوان شرکت یا مجموعه محل کار، سِمت شغلی، تاریخ شروع و پایان کار را درج نمایید. اطلاعاتی همچون آدرس محل کار، حقوق دریافتی و دلایل ترک کار، جزو موارد اختیاری در این بخش می باشند.

هرچند باید بدانید که قرار نیست در این بخش تنها لیستی از انواع وظایف سابق خود به عنوان تولید محتوا را عنوان کنید، بلکه باید بهترین و برترین دست آوردهای خود را در این بخش چنان شرح دهید که کارفرماها شما را به عنوان متقاضی ایده آل برگزینند. نکته مهم دیگر این است که برای تکمیل این بخش ابتدا باید آگهی استخدام مد نظر خود را به خوبی مطالعه کرده و سپس سوابق کاری خود را با توجه به نیازمندی های اعلام شده در همان آگهی استخدام، در رزومه تان درج کنید.

بخش سوابق کاری باید خلاصه کاملی از ۳ یا ۴ پست اخیر شما باشد. در سوابق کاری یک کارشناس تولید محتوا، معمولا این موارد وجود دارند:

 • قدرت بالا در زمینه شبکه سازی و قدرت تاثیرگذاری بر سایرین، توانایی بالا در زمینه برقراری ارتباط با سایرین و مهارت مدیریت سهام داران، قدرت برقراری ارتباط بسیار خوب با سایر همکاران در تمام سطوح مختلف سازمان؛
 • توانایی اولویت بندی، اجرای هم زمان چندین کار و فعالیت در شرایط چالش برانگیز، توانایی بسیار خوب در زمینه برنامه ریزی دراز مدت و مدیریت پروژه؛
 • توانایی تعامل بسیار خوب همراه با تمام مهارت های مورد نظر برای ایجاد روابط طولانی مدت با مشتریان و ایجاد معامله های جدید با مشتریان فعلی؛
 • داشتن مهارت های بسیار عالی در زمینه های مختلف مثل حل مشکل، برقراری ارتباط، سازمان دهی، مدیریت زمان و اجرای چندین فعالیت به صورت هم زمان؛
 • قدرت بسیار بالا در حوزه نویسندگی و توانایی خیلی خوب در زمینه تصحیح متن ها؛
 • مهارت فوق العاده نویسندگی و توانایی اثبات شده برای تولید محتوای جدید و ویرایش محتوای موجود.
پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
پربحث های هفته   
درختان میوه حیاط باصفای خانه رهبر معظم انقلاب که بابتش به بیت المال هزینه می پردازد (249 نظر) مهران رجبی: حضورم در بیمارستان موجب خنده رهبر معظم انقلاب شد (115 نظر) نگاهی به پژوی تهران پلاک رهبر معظم انقلاب+عکس/اولین ماشینی که از ایرانشهر خریدند! (101 نظر) رونمایی از تیپ باکلاس و شیک دامادی رضا داوودنژاد درکنار عزیزترین زن زندگیش/ مادربزرگی که جای مادر نداشته اش رو پُر کرد+عکس (47 نظر) حضور پرافتخار مژده لواسانی در موزه لوور فرانسه با چادر/ باعث افتخارین خانوم! +عکس (43 نظر) نگاهی به خانه 4 طبقه محمود احمدی نژاد در نارمک تهران+عکس (34 نظر) خوشحالی و ذوق غیرقابل وصف علی دایی در افتتاحیه رستورانش در اردبیل+عکس/ از بوسیدن قرآن تا خنده هایش موقع پیتزا خوردن (31 نظر) چرا رهبر انقلاب در زمان ایراد خطبه نماز عید فطر بغض کردند؟ (28 نظر) خلاقیت بی نظیر راننده شیرازی، با نوشته جالب پشت خاور اش حماسه آفرین شد/ آدم حَظ میکنه از این درک و فهم بالا (28 نظر) حیاط باصفا و دلباز خانه زیبای سانیا سالاری ارغوان سریال دلدادگان/ خونه نگو باغ بگو!+عکس (25 نظر) شباهت بی حد و اندازه گندم، تنها یادگار آزاده نامداری به مادرش/ چقدر زیبا و نازه+عکس (22 نظر) دلنوشته احساسی و جانسوز پدر غزل بدیعی برای دامادش رضا داوودنژاد (16 نظر) خلاقیت منحصربفرد شهرداری کرمانشاه با رنگ آمیزی پیاده راه برای زیباسازی/ماشالله به این هنر+عکس (15 نظر) نگاهی به گالری طلا و جواهرات علی دایی و همسرش مونا خانوم/ چه گالری اعیان و لوکسی+ عکس (14 نظر) صحبت های خنده دار آقای قرائتی: وقتی دختره بهش میگه به فوکول من گیر نده +ویدئو😂👌 (13 نظر)
دیگران می‌خوانند   
فال قهوه با نشان روز یکشنبه 26 فروردین ماه 1403 فال حافظ با تفسیر روز یکشنبه 26 فروردین 1403 + فیلم خلاقیت خنده دار شرکت نایک در ساخت کتونی با الهام از کفش دومادای دهه شصتی/ لامصب تصوراتمو آتیش زد😂 تجربه ترسناک مهراوه شریفی نیا از گریم مادرش در پشت صحنه فیلم دزد عروسک ها/ انصافا هم ترس داره+فیلم اثبات کدبانویی و همسر دوستی به سبک ستاره سادات قطبی+ویدئو/ سوپ رو پسراش و خودش خوردن تموم شده دوباره برای همسرش پخته خلاقیت منحصر به فرد یک مرد فروشنده با نوشته جالب پشت شیشه مغازه‌اش در بازار تهران/ همه رو شرمنده درک و شعورش کرد+عکس (تصاویر) رشد باورنکردنی ریش مرد فرانسوی که نه تنها قلب‌ها را تسخیر کرد، بلکه جایگاه او را در تاریخ تثبیت کرد/ ریش یا خانه ی گربه! فال ابجد روزانه یکشنبه 26 فروردین 1403 (تصاویر) با گوشت‌ چرخ کرده چه غذایی درست کنیم؟/ 7 غذای خوشمزه و پرطرفدار با گوشت چرخ کرده برای مقابله با فوبیای کنکور ابتدا باید آن را بشناسیم هزینه‌ها در دبی چگونه اند؟ مسکن، حمل‌و‌نقل، بیمه و مواد غذایی (عکس) مشهورترین لباس باستانی در موزه نیویورک/ تن پوش منحصربفرد یک شاهزاده ساسانی از جنس ابریشم با رنگها و نقوش خاص اقدام جالب و منحصربفرد پیرمرد موتورسوار در اصلاح موهایش به شکل کلاه کاسکت+ویدئو/ عمرا از دور بشه تشخیص داد موهاشه یا کلاه🤣 کیک تولد باکلاس و 5 طبقه بهنوش بختیاری با ورقه های طلا در رستوران مجلل/ مبارکا باشه+ عکس کولر گازی کریر ساخت کجاست؟ یادی کنیم از خونسردی کامل و جالب بهاره رهنما در درگیری لفظی با فلور نظری سر میز شام+ویدئو/ خونه چه کسی هم دعوا کردن، مریم امیرجلالی مژده لواسانی خطاب به وزیر ارشاد: یک سوال بپرسم ممنوع التصویر نمیشم +ویدئو مدل موی جدید سعید عزت اللهی ستاره تیم ملی/ چه بهش میاد +فیلم استوری های جدید منوچهر هادی و یکتا ناصر از دخترشان سوفیا/ ماجراهای این زوج جنجالی تمامی ندارد+ویدیو تصاویر جذاب و خوشمزه هانده ارچل بازیگر فیلم "مست عشق" در سفر به اوزاکا ژاپن تمومی نداره (عکس/فیلم) با دهکده رویایی ارباب حلقه ها در دنیای واقعی آشنا بشین / از فیلماشم خوشگلتره 😍 (فیلم) لحظه هولناک انفجار یک ستاره بزرگ در نزدیکی زمین / چه بلایی سرمان خواهد آمد؟! هدیه تولد متفاوت سپهر حیدری برای پسر موفرفری اش دیاکو در دوبی +تصاویر اینفلوئنسر معروف اینستاگرام؛ خود و خانواده‌اش را قربانی کرد+عکس/ کشتن شوهر و دو فرزند! (عکس) ویوی زیبای خانه بهرام رادان بعد از یک روز بارانی / آقای بازیگر عجب جایی زندگی میکنه 😍 مرگ مشکوک مرد جوان در انفجار گاز شهری/کشف آثار بریدگی روی جسد، مقتول تازه همسرش را طلاق داده بود (عکس) دیدار سیاوش خیرابی رامین سریال "دلنوازان" و طرفدارش بعد از 15 سال در خیابان (فیلم) بازسازی علت و نحوه برخورد و غرق شدن کشتی تایتانیک که به عنوان یکی از فاجعه های بزرگ دنیا شناخته می شود شعرخوانی بامزه سوفیا، دختر یکتا ناصر و منوچهر هادی برای پدرش+ویدئو/ باباش چه قربون صدقه‌ای هم میره براش (ویدئو) لحظه فوق احساسی دیدار دو دختر با پدرشان پس از آزادی از زندان+ فیلم/ فقط خوابشون که تعبیر شد... تعطیلات آخر هفته آزاده نامداری با دختر خوشگلش گندم در دشت گل های لاله+عکس بیوگرافی و زندگی خصوصی هدیه بازوند، روژان سریال نون خ و همسرش+ تصاویر جذاب و دیدنی سلفی ساده و صمیمی هادی چوپان با همسر و فرزندانش داخل لندکروز میلیاردی اش/ زیبایی طبیعی ببینید بدون آرایس و روتوش و فیلتر/ قهرمان جهان اینقدر صمیمی خوابیدن با آرایش چه عوارض وحشتناکی برای پوست دارد (ویدئو) سبک مدرن دکوراسیون خانه صبا راد، مجری و گوینده سابق، و همسرش مانی رهنما، خواننده/ چه رنگ عجیبی رو واسه مبلمان انتخاب کردن! جایزه 50 میلیون تومانی برای عکس گرفتن از برنج خوردن سرمربی تیم ملی! دانلود آهنگ جدید «مال من باش» معین زد+فیلم/ مال من باش تو آسمون بشو منم ابراش ... سوژه شدن مهدی قائدی در خیابان های دبی درلباس شیخ بن سلمانی اماراتی/ فقط ژست گرفتنش که شکار شده🤣 + ویدئو تصویر دیده نشده و قدیمی از آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب در کنار دریا با کاپشن و کلاه +عکس (تصویر) معادلۀ سمی/ گربۀ زیر رادیکال مساوی است با مجذور همان گربه
تیتر امروز   
تمدید مجدد ثبت‌نام برای نوبت دوم کنکور سراسری دختر و همسر عابدزاده به خاطر کشف حجاب بازداشت شدند/ این دو اکنون آزاد شده اند فال قهوه با نشان روز یکشنبه 26 فروردین ماه 1403 فال روزانه امروز یکشنبه 26 فروردین ماه 1403 فال حافظ با تفسیر روز یکشنبه 26 فروردین 1403 + فیلم فال ابجد روزانه یکشنبه 26 فروردین 1403 استوری های جدید منوچهر هادی و یکتا ناصر از دخترشان سوفیا/ ماجراهای این زوج جنجالی تمامی ندارد+ویدیو اینفلوئنسر معروف اینستاگرام؛ خود و خانواده‌اش را قربانی کرد+عکس/ کشتن شوهر و دو فرزند! مرگ مشکوک مرد جوان در انفجار گاز شهری/کشف آثار بریدگی روی جسد، مقتول تازه همسرش را طلاق داده بود بیوگرافی و زندگی خصوصی هدیه بازوند، روژان سریال نون خ و همسرش+ تصاویر جذاب و دیدنی جایزه 50 میلیون تومانی برای عکس گرفتن از برنج خوردن سرمربی تیم ملی! دانلود آهنگ جدید «مال من باش» معین زد+فیلم/ مال من باش تو آسمون بشو منم ابراش ... تمام آن چیزی که شما باید درباره درگیری نظامی ایران و اسرائیل بدانید اعلام تقویم برگزاری آزمون‌های زبان تخصصی دکتری دانشگاه پیام‌‌ نور دانلود آهنگ جدید "مست عشق" علیرضا قربانی/ تو مرا جان و جهانی چه کنم جان و جهان را... +فیلم