ساعدنیوز
ساعدنیوز

انتخاب رشته از میان بهترین رشته های تحصیلی

  سه شنبه، 11 مرداد 1401   کد خبر 216707
انتخاب رشته از میان بهترین رشته های تحصیلی
ساعدنیوز : انتخاب رشته از میان بهترین رشته های تحصیلی .این مطلب برای انتخاب رشته کنکور نگارش شده است، اما چیزی که آن را خاص می‌کند این است که بر اساس بهترین رشته های تحصیلی دنیا نگارش شده است. در واقع درآمد رشته‌های تحصیلی در خارج از کشور در معرفی این رشته‌ها تاثیرگذار هستند.

این مطلب برای انتخاب رشته کنکور نگارش شده است، اما چیزی که آن را خاص می کند این است که بر اساس بهترین رشته های تحصیلی دنیا نگارش شده است. در واقع درآمد رشته های تحصیلی در خارج از کشور در معرفی این رشته ها تاثیرگذار هستند.

بهتر است برای اینکه انتخاب رشته کنکور را به گونه ای انجام دهید که مسیر مهاجرت تحصیلی برای شما در آینده آسان شود، بنابراین، این مطلب را مطالعه نمایید و در کنار آن به علایق خود نیز توجه داشته باشید. انتخاب رشته کنکور سراسری و آزاد، یکی از مهمترین مراحلی است که در طول زندگی خود تجربه خواهید کرد و انتخاب بهترین رشته تحصیلی که مناسب مهاجرت نیز باشد، اهمیت آن را چند برابر می کند.

بهترین رشته تحصیلی برای انتخاب رشته

مهاجرت تحصیلی، یعنی تحصیل در یک کشور خارجی که پس از مدتی می توانید زندگی خوبی را در همان کشور آغاز کنید. بنابراین رشته تحصیلی شما بهتر است به گونه ای باشد که بتوانید از عهده تامین هزینه زندگی در خارج از کشور بربیایید.

اگر به فکر تحصیل در یک دانشگاه باکیفیت در کشورهای آمریکا، کانادا و یا کشورهای اروپایی هستید، به شما توصیه می کنیم رشته های تحصیلی زیر را در هنگام انتخاب رشته بررسی کنید و اگر به آنها علاقمند هستید، در برنامه انتخاب رشته دانشگاه سراسری و یا دانشگاه آزاد، قرار دهید. منبع این مطالب، سایت مهاجرت تحصیلی لتس گو یونی هست که شما را در مسیر مهاجرت تحصیلی یاری خواهد کرد.

در حال حاضر که این مطلب نگارش شده است، بهترین رشته های تحصیلی در دنیا بر اساس بازار کار و درآمد عبارتند از:

  • مهندسی نفت در سطر لیست بهترین رشته تحصیلی با درآمد 93 هزار دلار در سال که این عدد پس از کسب تجربه، به بالای 170 هزار دلار در سال می رسد !
  • مهندسی صنایع
  • مهندسی برق و علوم کامپیوتر
  • طراحی تعاملی سایت و اپلیکیشن
  • حسابداری
  • اقتصاد و مدیریت
  • ریاضیات آماری
  • مهندسی برق گرایش قدرت
  • داروسازی
  • هوافضا
بهترین رشته تحصیلی

از رتبه دوم که با درآمد سالیانه 84 هزار دلاری شروع می شود تا رتبه دهم که درآمد پایه سالیانه آن 77 هزار دلار در سال 2022 است (که با کسب تجربه این اعداد همگی به بالای 130 هزار دلار می رسد)، همه به عنوان بهترین رشته ها در دنیا شناخته می شوند و با انتخاب این رشته ها میتوانید آینده خود را تضمین کنید، بخصوص اگر تصمیم شما برای مهاجرت تحصیلی جدی باشد.

انتخاب رشته

اینکه در ایران پس از کنکور و در زمان معین شده برای انتخاب رشته می توانید 150 شانس برای رشته ها و شهرهای مختلف داشته باشید، شرایط تحصیل در یک رشته را در شهرهای مختلف برای شما به وجود میاورد، در واقع اگر شانس تحصیل در بهترین رشته تحصیلی را در پایتخت ایران نداشته باشید، اما همچنان شانس خوبی برای شهرهای دیگر خواهید داشت. چون تفکر شما ادامه تحصیل در خارج است می توانید آینده خود را ابتدا از ایران آغاز کنید و برای مقاطع بالاتر برای خارج از کشور از جمله کانادا اقدام نمایید.

توجه داشته باشید که علاقه شما برای تحصیل در یک رشته، از همه چیز مهمتر است. بنابراین اگر رشته مورد علاقه شما در میان لیست ما قرار نداشت، بهتر است که مسیر علاقه خودتان را بیشتر بررسی کنید. در واقع با جستجو در اینترنت به زبان انگلیسی، می توانید از وضعیت درآمد یک رشته در کشورهای مختلف، اطلاعات بسیار خوبی دریافت نمایید.

همچین برخی از رشته ها با اینکه درآمد خوبی دارند، اما جزو رشته های سخت دنیا محسوب می شوند که از این نظر نیز باید بررسی لازم را انجام دهید، برای مثال رتبه یک لیست که مهندسی نفت است یا رتبه دهم لیست که هوا-فضا هست، رشته های سختی محسوب می شوند.

در هر صورت، فراموش نکنید، در زمان مهلت انتخاب رشته کنکور، تحقیقات کاملی را انجام دهید و به آینده خود در خارج نیز توجه داشته باشید.

منبع: https://letsgouni.com

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
رقص فرح پهلوی در جشن بی شرمانه ! (75 نظر) خودروهای لوکس و گران قیمت نوه امام خمینی/ زندگی لاکچری نعیمه اشراقی حاشیه ساز شد! +عکس (74 نظر) سرنوشت عجیب اسبی که به فرح پهلوی سواری نداد (43 نظر) ساعت رولکس 12 هزار دلاری نتیجه امام خمینی!+عکس (31 نظر) سایه های عاشقانه عروس سید حسن خمینی و همسرش (13 نظر) فروش عجیب نوزادان از 350 میلیون تومان تا طرح ویژه حراج نوزادان در ایران +عکس (10 نظر) دست گل جدید آرتام/ گوشی چند میلیونی دنیا جهانبخت رو ترکوند! (8 نظر) واکنش جالب فیروزه گیلدخت به تمام شدن سریال (7 نظر) فیلم زیباترین رقص ایرانی وسط خیابان ! / پلیس فقط تماشاکرد ! (7 نظر) روایت هویدا از دایره عجیب دوستان فرح پهلوی (6 نظر) وقتی لقب جذابترین آبادانی دنیا به آرتام تعلق میگیره! (6 نظر) ماجرای دوربینی که از بدن امام خمینی عکس نگرفت! (5 نظر) رونمایی دنیا جهانبخت از اولین شغل کیوت آرتام کوچولو!+عکس (3 نظر) واکنش جالب ادا اجه به تمام شدن سریال سیب ممنوعه (2 نظر) سورپرایز فوق العاده خاص امیر مقاره برای دختر جوان +ویدئو (2 نظر)