انواع مهاجرت به فرانسه + روش اخذ اقامت

  شنبه، 22 آبان 1400   زمان مطالعه 6 دقیقه
انواع مهاجرت به فرانسه + روش اخذ اقامت
فرانسه از جمله کشورهای اروپایی خوش آب‌وهوا و پرجمعیت محسوب می‌شود که از نظر اقتصادی، صنعتی، فرهنگی، آموزشی، درمانی و ... رتبه خوبی را به خود اختصاص داده و امکانات پیشرفته و فراوانی در این کشور، باعث شده تا شرایط زندگی در فرانسه بسیار آسان باشد و هرساله مهاجران زیادی را به‌عنوان شهروند پذیرش نماید.

هزینه های کم زندگی، فرهنگ خاص و متمدن، موقعیت شغلی مناسب و ... سبب شده تا بسیاری از افراد روش مهاجرت کاری به فرانسه را برای گرفتن ویزای اقامت دائم در این کشور انتخاب کنند؛ اما به جز مهاجرت کاری، روش های مختلف دیگری هم دراین خصوص وجود دارد که شما می توانید باتوجه به موقعیتی که دارید یکی از آنها را انتخاب نمایید.

با انواع روش های مهاجرت به فرانسه بیشتر آشنا شوید

روش های مختلفی برای مهاجرت به فرانسه وجود دارد که مهم ترین آنها عبارت اند از:

  • مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل: یکی از راه های مهاجرت به کشور فرانسه از طریق تحصیل صورت می گیرد که در این روش افراد متقاضی می توانند به منظور تحصیل در این کشور، ویزای تحصیلی دریافت کنند. اما در خصوص مقاطع تحصیلی در فرانسه باید گفت: شما می توانید در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل در این کشور شوید که؛ برای مقطع کارشناسی لازم است رزومه تحصیلی خود را برای دانشگاه مورد نظرتان بفرستید و پس از بررسی مدارک تحصیلی شما از سوی دانشگاه و در صورت تأیید آن، برایتان پذیرش تحصیلی ارسال می شود. در این مقطع شما اجازه 20 ساعت کار در فرانسه را هم خواهید داشت. در مقطع کارشناسی ارشد نیاز است مدرک لیسانس خود را به دانشگاه ارائه دهید و علاوه بر آن حق انتخاب زبان تحصیلی خود را نیز خواهید داشت. در این مقطع هم به مدت 20 ساعت در این کشور اجازه کار کردن دارید. اما در مقطع دکتری شما باید رزومه علمی قوی، تأییدیه استاد راهنما، مقالات بین المللی و ... را برای دانشگاه مورد نظرتان بفرستید تا بتوانید اقامت این کشور را دریافت کنید.
  • مهاجرت به فرانسه از طریق کار: مهاجرت کاری به فرانسه هم از دیگر روش های اخذ اقامت در این کشور است که تنها از طریق دریافت دعوت نامه از سوی کارفرمای فرانسوی امکان پذیر است و آن هم به شرط اینکه کارفرمای فرانسوی هم جهت ارسال دعوت نامه کاری برای شما، شرایطی را که این کشور در نظر گرفته است، رعایت نماید؛ از جمله اینکه وی باید به مدت 3 ماه در یکی از روزنامه های معتبر برای کار موردنظر خود آگهی دهد و اگر فردی برای استخدام پیدا نشد، دوباره به مدت 3 ماه دیگر هم در اتحادیه اروپا کار مربوطه را آگهی نمایید و درصورتی که دیگر فردی برای استخدام پیدا نشد، این کارفرما می تواند دعوت نامه کاری خود را به خارج از محدوده اروپا ارسال نماید. این روش مهاجرتی به کشور فرانسه از جمله ارزان ترین راه های مهاجرتی محسوب می شود که شما می توانید برای مشورت تخصصی با مشاوران حقوقی کاربلد و زبده مؤسسه سفیران ایرانیان در ارتباط باشید تا آنها به راحتی شرایط مهاجرت کاری به فرانسه را برایتان فراهم نمایند.
تصویر
  • مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری: افراد متقاضی زیادی وجود دارند که این روش مهاجرتی را انتخاب می کنند؛ اما بهتر است بدانید مهاجرت به فرانسه از راه سرمایه گذاری نیاز به داشتن اطلاعات کافی از شرایط و قوانین سرمایه گذاری در این کشور دارد؛ چراکه در صورت عدم آگاهی نسبت به شرایط موجود می تواند خسارت های جبران ناپذیری به سرمایه گذاران وارد کند. به همین دلیل است که اغلب به افراد متقاضی این روش توصیه می شود حتماً از وجود یک وکیل مهاجرتی کاربلد کمک بگیرند تا او بتواند شما را با قوانین و مقررات سرمایه گذاری در کشور فرانسه بیشتر آشنا نماید؛ مثلاً اینکه شما باید در خصوص اوضاع اقتصادی و میزان ریسک سرمایه گذاری در این کشور اطلاعات کافی و لازم را به دست آورید؛ چراکه یک سرمایه گذاری اشتباه می تواند ضرر و زیان فراوانی را به همراه بیاورد. شما در کشور فرانسه با دو روش می توانید سرمایه گذاری کنید: ثبت شرکت و تمکن مالی.
  • مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج: یکی دیگر از روش های اخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج با یک شهروند فرانسوی است. دراین خصوص فرد متقاضی می تواند با یک شهروند مقیم این کشور ازدواج کند و در صورت اثبات صوری نبودن ازدواج آنها، اجازه اقامت و تابعیت در کشور فرانسه به او داده می شود. درصورتی که شما عزیزان قصد دارید از این روش برای مهاجرت به فرانسه استفاده نمایید، لازم است قبل از ازدواج از مقررات و قوانین آن در کشور فرانسه آگاهی کامل داشته باشید که یکی از این قوانین؛ داشتن زندگی مشترک چندساله با همسر فرانسوی است.
تصویر
  • مهاجرت کادر درمان به فرانسه: کادر درمان هم می توانند برای آشنایی با اصول و قوانین فضای کاری در فرانسه به این کشور مهاجرت نمایند. اما باتوجه به محدودیت های موجود در ارائه خدمات بهداشت و درمان در تمامی کشورهای دنیا ظرفت دوره کارورزی کادر درمان در کشور فرانسه بسیار محدود است و بسته به مدرک تحصیلی فرد متقاضی فقط در بیمارستان های خاص امکان گذراندن دوره کارورزی وجود دارد. دوره کارورزی کادر درمان در فرانسه به دوره ای گفته می شود که در آن کارورز به صورت داوطلبانه و باتوجه به توانمندی ها و دانش مقدماتی خود به ارتقاء مهارت های کاری در بیمارستان ها یا سایر مراکز پزشکی معتبر به کار مشغول شود. در حال حاضر و باتوجه به ظهور کرونا و شیوع جهانی آن در سطح گسترده، برای کادر درمان فرصت مناسبی فراهم شده است تا به منظور ارتقاء دانش پزشکی، مهارت ها و تخصص خود به کشورهای مختلف از جمله فرانسه مهاجرت نمایند و با اخذ پذیرش در دوره های کارورزی در یکی از بیمارستان های این کشور مشغول به فعالیت شده و کسب تجربه کنند. براین اساس درصورتی که تمایل دارید در خصوص شرایط و مزایای مهاجرت کادر درمان به فرانسه و دیگر موارد بیشتر بدانید، مؤسسه سفیران ایرانیان می تواند مشاوره های لازم را به شما بدهد.
تصویر

برای مهاجرت به فرانسه به کدام مؤسسه معتبر حقوقی مراجعه کنیم؟

زمانی که شما تصمیم می گیرید به دیگر کشورها مهاجرت نمایید، قبل از انجام هر کاری ابتدا سعی می کنید در مورد شرایط و وضعیت زندگی، کار و تحصیل در کشور موردنظر کسب اطلاع نمایید و پس از آن به تحقیق در مورد انواع روش های مهاجرت و چگونگی اخذ ویزا می پردازید تا بتوانید هرچه سریع تر و راحت تر این مراحل را طی نموده و آماده سفر شوید، دراین خصوص مسلماً اولین کاری که انجام می دهید مراجعه به یک مؤسسه معتبر حقوقی در زمینه مهاجرت است.

اگرچه تعداد این مراکز زیاد بوده و همه معتبر و معروف هستند؛ اما در میان آنها پیشنهاد ما به شما مراجعه به مؤسسه حقوقی سفیران ایرانیان است که سال ها در زمینه انواع روش های مهاجرت قانونی باتوجه به اقدامات فرد متقاضی فعالیت دارد.

بنابراین شما عزیزانی که قصد مهاجرت به کشور فرانسه را دارید؛ می توانید در ارتباط با چگونگی اخذ اقامت فرانسه، انواع روش های دریافت اقامت در این کشور و همچنین شرایط دریافت اقامت فرانسه در زمینه تحصیل با مشاوران حقوقی این مؤسسه در ارتباط باشید تا آنها به بهترین شکل ممکن در این رابطه شما را راهنمایی و کمک نمایند.


دیدگاه ها
  دیدگاه ها
پربحث های هفته   
همسر رهبر معظم انقلاب: آقای ما اجازه نمی‌دهد که در خانه، غیر از برنج کوپنی استفاده کنیم و آن هم کفاف خوراک ما را بیش از یک بار در هفته نمی‌دهد (665 نظر) نگاهی به سفره مفصل و تمام و کمال حضرت ابوالفضل در منزل شاه نشین علی دایی+عکس/ از گل آرایی و شمع‌دان‌هایی طلایی تا پَک هایی لاکچری و جذاب (119 نظر) نگاهی به ماشین مازراتی هوش پران علی دایی که همه آرزوشو دارن/ شهریار فوتبال ایران سوار بر دلبر مشکی😍 (93 نظر) رهبر معظم انقلاب: بعد از فوت پدرم همه‌ی موجودی خانه‌اش 45 هزار تومان شد که نمی‌شد با آن گاز یا یخچال خرید (81 نظر) مات و مبهوت موندن مهران مدیری از دیدن همزاد خودش تو دورهمی/ چقدرم که شبیه همدیگه هستن!+عکس (69 نظر) (فیلم) ورود جالب و معنادار رهبر انقلاب به حسینیه امام خمینی (ره) به همراه مسعود پزشکیان و شعار حیدر حیدر جمعیت (65 نظر) میز غذای ساده رهبر معظم انقلاب و خوردن غذا در بشقاب استیل/ ساده زیستی ایشان همیشه مثال زدنی است+عکس (49 نظر) خلاقیت منحصر به فرد آرایشگر خوش ذوق در تغییر چهره داماد حماسه ساز شد+ویدئو/سلطان بی چون و چرای گریم در سطح خاورمیانه😂 (40 نظر) خلاقیت خنده‌دار اوستا بنّا در ساختن توالت کنار روشویی برای راحتیِ صاحبخانه حماسه آفرید+ عکس/ مغز نیست که فسفر خالصه😂 (35 نظر) رهبر معظم انقلاب: من در کلاس اول ابتدایی چشمانم ضعیف بود و تخته سیاه و چهره معلم رو نمی‌دیدم +ویدیو/ از 13 سالگی عینکی شدم (30 نظر) ریحانه سادات دختر بزرگ شهید رئیسی: سجاده نماز پدرم را در اندونزی تکه تکه کردند و به عنوان تبرّک بین مردم پخش کردند+ویدیو (23 نظر) درخت خرمای بزرگ حیاط باصفای خونه ویلایی زهرا گونش/ نخل های هم قد والیبالیست مشهور ترکیه ای (21 نظر) حضور ساده و بدون تشریفات همسر رهبر معظم انقلاب در یک درمانگاه/ ایشان گفتند من نمی‌خواهم پارتی بازی بکنم+ویدیو (17 نظر) بازیگرانی که در جوانی فوت شده اند + ویدئو با صدای معتمدی سریال گرگ و میش / روحشان شاد چقدر حیف شدن😥 عسل بدیعی، پوپک گلدره و .. (17 نظر) هنرمندان و ورزشکارانی که در مراسم نذری پوریا پورسرخ بازیگر سریال کیمیا حضور داشتند/ علی پروین هم بود+عکس (16 نظر)
منتخب روز   
(فیلم) سکانس فوق العاده احساسی و عاشقانه از شهاب حسینی و معشوقه‌اش در سریال "شهرزاد" / با چراغی همه جا گشتم و گشتم در شهر هیچکس به تو مانند نشد😍 (فیلم) خرید دکتر مسعود پزشکیان از یک سوپرمارکت در تهران به همراه نوه‌ها و عروسش با کارت بانکی شخصی / نوه‌ها پدربزرگ را به خرج انداخته‌اند اقدام منحصربفرد و زیبای طلافروش یزدی به احترام دختر سه ساله امام حسین(ع)+عکس/ این جور تصاویر مخصوص ایران ماست والسلام👌 (فیلم) رهبر معظم انقلاب: به من می‌گویند شما گفتید سوءاستفاده جویان را افشا نکنید / ما حق نداریم افراد را به صرف گمان متهم کنیم سکانس خوشحالی قُباد از بارداری شهرزاد/ قُباد: من تا الان نمیدونستم از این دنیا و از این زندگی چی میخوام اما الان.... (عکس) هدایای ارزشمندی که پزشکیان در پشت صحنه یک هیئت دریافت کرد / خوشا راهی که آغازش با حسین است ... (ویدئو) شعر سوزناک شهریار برای مادر بزرگش که با شنیدنش اشک از چشمانتان سرازیر خواهد شد به یادماندنی ترین سکانس عاشقانه سریال شهرزاد / از بله گفتن شهرزاد تا مرگ مرگ بزرگ آقا نقش دختر رهبر انقلاب در ترمیم دست مجروح ایشان/ فرزند دختری که به پدر اُنس داشت (عکس) شوخی ظریف با آقای ظریف؛ از مقایسه ظریف با مِسی تا انداختن ماسک به شکل آقای رئیس جمهور!! واکنش عضو دفتر رهبر انقلاب به پست اینستاگرامی پسرش با هشتگ برای ایران، پزشکیان