ساعدنیوز
ساعدنیوز

۱۸ اشتباه فاجعه‌آفرین در رزومه

  یکشنبه، 03 اسفند 1399   زمان مطالعه 3 دقیقه
۱۸ اشتباه فاجعه‌آفرین در رزومه
ساعدنیوز: شما در حال پیدا کردن کار جدیدی هستید، در LinkedIn جست‌وجو می‌کنید، روی شبکه‌های خود تمرکز می‌کنید و رزومه‌‌ی خود را دوباره می‌نویسید. کارهای زیادی وجود دارد؛ اما شما فقط یک نفر هستید. اگر استخدام شدن در اولویت است، ما می‌خواهیم شما را از برخی از بدترین اشتباهات رزومه که می‌تواند شانس شما را نابود کند، دور کنیم.

شما در حال پیدا کردن کار جدیدی هستید، در LinkedIn جست وجو می کنید، روی شبکه های خود تمرکز می کنید و رزومه ی خود را دوباره می نویسید. کارهای زیادی وجود دارد؛ اما شما فقط یک نفر هستید. اگر استخدام شدن در اولویت است، ما می خواهیم شما را از برخی از بدترین اشتباهات رزومه که می تواند شانس شما را نابود کند، دور کنیم.

در این مقاله برخی از بدترین اشتباهات رزومه را که باید مراقب آن ها باشید، شرح داده ایم.

برای ساخت رزومه آنلاین رایگان کلیک کنید.

غلط های املایی، اشتباهات نگارشی و دستوری؛ به هر زبانی که رزومه می نویسید، ممکن است اشتباهات رایج املایی یا نگارشی را مرتکب شوید. با این حال، رزومه ای که دارای این اشتباهات باشد، هرگز شانسی نخواهد داشت.

درست است که شما دبستان را گذرانده اید و املای بیشتر کلمات را می دانید؛ مسئله این نیست که کسی فکر کند شما در املا ضعیف اید، مسئله این است که شما به جزئیات اهمیت نمی دهید.

آگهی های استخدام مهندس عمران در وبسایت کاربوم.

تصویر

نوشتن حقایق؛ عصر اینترنت است. رسانه های اجتماعی بهترین دوست کارفرمایان اند. نیازی به ذکر نیست، حتما می دانید که درستی سوابق و زمینه های شما، بررسی می شود. قبل از اضافه کردن مدرک دانشگاه شریف یا شغلی که هرگز نداشته اید یا زبانی که هرگز صحبت نمی کنید، تنها به آن فکر کنید.

مدیران استخدام (https://karboom.io/jobs) در زمان های مختلف، از چیزهای غیرواقعی که مردم در رزومه ی خود ارائه می دهند، سرگرم می شوند. این یکی از بدترین اشتباهات در رزومه است که مردم مرتکب می شوند و هرگز نتیجه ی خوبی ندارد.

ممکن است قبل از شروع کار، به دروغ شما پی ببرند و این حالت بسیار بدتر است. پس هرگز این کار را نکنید!

استفاده از منابع و ار جاعات غلط؛ این مورد واقعا به رزومه آسیب می زند؛ زیرا در اواخر پروسه اتفاق می افتد. اگر منابع خود را به خوبی نمی دانید، اگر آن ها شما را دوست ندارند، اگر نمی توانید با اطمینان بگویید که وقتی در اتاق نیستید، چه چیزی درمورد شما می گویند؛
آن ها مرجع شما نیستند، بلکه تنها افرادی هستند که می شناسید.

این شرم آور است، زیرا معمولا زمانی که یک کارفرمای بالقوه در حال بررسی مراجع شماست، آن ها به طور جدی شما را مورد بررسی قرار می دهند. بنابراین تصور کنید که چه حالت تعجب، نگرانی، دلخوری یا وحشتی به آن ها دست می دهد وقتی می فهمند که منابع شما، درست نیستند. چیزهای غیرعلنی را صریح بیان کنید یا یادتان نرود که هستید.

خلاقیت بیهوده؛ شما می خواهید متقاضی برجسته ای و به یاد ماندنی باشد؛ اما به این دلایل از کاغذهای معطر استفاده نکنید. رزومه هایی را که با غزل باز می شوند یا اشعار مورد علاقه تان را در گوشه و کنار آن نوشته اید، ارسال نکنید.

رزومه هایی که صفحات زیادی دارند، یا به فونت های دیگری به غیر از Times New Roman، Arial یا تعداد دیگری از فونت های معمول و خوانا نوشته نشده اند، ارسال نکنید. به جز کاغذ سفید جوهر یا فونت سیاه، از هیچ رنگ دیگری استفاده نکنید.

رزومه نباید زیبا، سرگرم کننده، خنده دار، تند یا مبتکرانه باشد. این مورد یکی از بدترین اشتباهات رزومه است؛ زیرا آزاردهنده است و افراد آزاردهنده استخدام نمی شوند.

بدترین اشتباهات رزومه، سریع ترین راه برای به دست نیاوردن کار هستند.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
دوقلوهای بانمک شبنم قلی خانی (37 نظر) چهره فوق دخترانه هالک ایرانی باز هم آبرویش را برد! (28 نظر) ژست جالب و زیبایی خارق العاده یک دختر جوان در بازی ایران و کنیا خبرساز شد+ عکس (11 نظر) ژست پرافاده آرام جوینده با ست لباس ابریشمی و گران قیمتش (11 نظر) نگاه کردن نبات استخری به تبلت لاکچریش (9 نظر) اجرای ناشیانه ربنا توسط سالار عقیلی همراه با موسیقی خبرساز شد + فیلم (8 نظر) حمله چند دختر بی‌حجاب به خانم محجبه در قم + فیلم (7 نظر) خانه اهدایی شهردار تهران به یک زوج، سر و صدای زیادی بپا کرد (6 نظر) نموداری که نشان می دهد هزینه تحصیل دانش‌آموزان اتباع افغانستانی در ایران از کجا می‌آید؟ (5 نظر) مریم مومن با این مانتوی خاصش چه عکسایی گرفته+فیلم (4 نظر) طمع شاه بی بند و بار به همسر رئیس جمهور فیلیپین/ خیانت و نگاه جنسیتی بارزترین ویژگی محمدرضا شاه (3 نظر) آزار وحشتناک دختر ایرانی توسط تتلو در ترکیه + فیلم (3 نظر) ابتکار جوان خوش ذوق ایرانی و تبدیل ساینا به خانه مجردی فول امکانات! (3 نظر) حجاب خاص بهاره رهنما با کلاه باکت (3 نظر) استایل هیپ هاپ و شل حجابی سحر قریشی در دوبی سوژه شد (3 نظر)
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/